Ijiranaide, Nagatoro-san

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
5
28%
Może
2
11%
Nie
11
61%

Liczba głosów: 18

Canis
Fanatyk

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Canis » wt lis 06, 2018 3:37 pm

Obrazek
Tytuł alternatywny: Proszę, nie dręcz mnie Nagatoro
Autor: 774
Gatunek: komedia(?), romans(?), okruchy życia
Liczba tomów: 3+ (wychodzi)
Rok: 2017
Wydawnictwo: Kodansha (Magazine pocket)
Anime: brak

Opis: Codzienność dwójki uczniów, gdzie uczennica dręczy starszego od siebie kolegę. Tylko tyle i aż tyle.
Przeczytajcie opinię do końca!

Opinia: Osobiście nie lubię historii, gdzie bohaterom dzieje się krzywda, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Stronię od nich. Tymczasem tu, Nagatoro dręczy swojego senpaia kiedy tylko ma okazję. I nie są to zwykłe uszczypliwości, ale dręczenie, które często doprowadza chłopaka do łez. Czemu więc tego nie rzuciłem, a jeszcze to reklamuję?
1. Całość ma w sobie coś uzależniającego. Pomimo, że współczułem chłopakowi, nie mogłem wyjść z podziwu nad finezją z jaką dziewczyna go dręczy.
2. Jest całkiem możliwe, że Nagatoro zakochała się w swoim senpaiu. Jeśli ta teoria by się potwierdziła, to dostalibyśmy najbardziej nieszablonową tsundere w dziejach. Nowy gatunek, tsundere 2.0, takiej heroiny jeszcze nie widzieliście.
3. Kreska. Twarze postaci, a zwłaszcza naszej sadystycznej kouhai, to prawdziwe mistrzostwo. Wystarczy spojrzeć i już wiadomo, co naszej sadystce chodzi po głowie. Zmianę atmosfery można wyczuć, jedynie patrząc na bohaterów. Próbki w spoilerze poniżej.

Przed oddaniem głosu, (bardzo!) polecam zapoznać się z pierwszym rozdziałem mangi.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Fani » wt lis 06, 2018 10:07 pm

Mangę kojarzę głównie z twitterowych memów xD. Jeśli tytuł jest choć w części tak memiczny jak pokazują go internety to z ciekawości sprawdziłbym co to jest xD.

Btw. motyw dokuczania męskiemu bohaterowi przez kręcącą się przy jego boku heroinie jest ostatnio (z tego co zauważyłem) dość popularny.

Awatar użytkownika
Ogi

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Ogi » ndz lis 11, 2018 9:12 pm

Dobiłem do 25 rozdziału i kontynuować raczej nie będę. O ile na początku pomysł ten wzbudzał we mnie zainteresowanie, tak z każdym kolejny rozdziałem lektura stawała się coraz bardziej męcząca i powtarzalna. Zdawałem sobie sprawę, że to wszystko może się opierać na jednym schemacie, ale po czasie robi się to nudne. Kropkę nad "i" postawiły koleżanki Hayase. Wiecie jak to bywa w takich romansidłach. Najpierw przedstawia i eksploatuje się relacje głównych bohaterów, by z czasem wprowadzać nowe postaci, które mają na celu odciążenie tych głównych i nadanie nowych elementów do przedstawianej historii. Problem jest taki, że te postacie robią dosłownie to samo co główna bohaterka, mając na celu wymuszenie w niej typowego trybu "heroiny".

Mimo wszystko niezdecydowanym polecam spróbować, bo pomysł wydaje się całkiem fajny, tylko gorzej z realizacją, ale być może znajdziecie w nim coś dla siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”