Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob wrz 15, 2018 12:10 pm

Satina pisze:
sob wrz 15, 2018 9:52 am
Canis - zapewne tak. Napisałam tylko, że to kwestia indywidualna i tyle. Mnie się nie podoba i dlatego nie kupię. Pozdrawiam :)
Satino, naprawdę nie kupisz mangi tylko ze względu na obwolutę? To tak jakby nie kupić książki, bo ma brzydko zaprojektowaną okładkę...

Tak przy okazji:
Studio JG - instagram pisze:Dobieranie koloru obwoluty do „Shirayuki” ma się już ku końcowi - spośród tej czwórki wybierzemy ostateczną wersję. Nie możemy doczekać się już premiery pierwszego tomu, a Wy?
Obrazek
Studio JG - facebook pisze:Trochę nie na temat, ale widziałam, że na instagramie daliście cztery wersje kolorystyczne obwoluty do Shirayuki. Mam nadzieję, że wybierzecie trzecią albo czwartą (najlepiej!) wersję. Jestem zdecydowanie za żywą czerwienią. <3 Na instagramie nie mam konta, dlatego piszę tutaj. :D
Studio JG: Ogólnie to nawet na instagramie te kolory są przekłamane trochę - w realu to wszystko jest jaśniejsze. Na pewno będziemy celować w coś co będzie taką piękną, głęboką czerwienią :)
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Alexandrus888
Wtajemniczony

Post autor: Alexandrus888 » sob wrz 15, 2018 7:05 pm

Zacznijmy od tego że przekłamanie zależy jeszcze od tego jaki ma się monitor :roll: określanie koloru na wekranie to wróżenie z fusów.

Satina

Post autor: Satina » sob wrz 15, 2018 10:00 pm

:D
Ostatnio zmieniony ndz wrz 23, 2018 10:42 am przez Satina, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » sob wrz 15, 2018 11:26 pm

Satino, tak, zgodzę się, że manga to połączenie obrazu z literaturą (sztuką jest i obraz, i literatura, i film...). Ale nawet jeśli uważasz, że Studio JG zniszczyło obwolutę (z czym się nie zgadzam, choć oczywiście każdy może mieć swój gust), to jednak graficznie w środku będzie tak jak w Japonii. Przecież Studio JG nie rysuje mangi od nowa. To, co może ci nie pasować, to polskie onomatopeje, ale po pierwsze ich nie widziałaś, a po drugie to jest już czepianie się dla samego czepiania.
Ale jeśli ktoś będzie chciał się przyczepić, to zawsze znajdzie jakieś pokrętne argumenty.
Skip Beat!, Cat Street, Magi: Sinbad no Bouken, ACCA, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Taiyou no Ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Satina

Post autor: Satina » ndz wrz 16, 2018 10:02 am

:D
Ostatnio zmieniony ndz wrz 23, 2018 10:42 am przez Satina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
Fanatyk

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 21, 2018 8:18 pm

Jeszcze tylko do 5 października można zamawiać prenumeratę zbiorczą i na pierwszy tom mangi "Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach". Dla wszystkich prenumeratorów przygotowaliśmy kolekcję pocztówek z serii. Wyjątkowo na pierwszej z nich użyliśmy grafiki okładkowej, pozostałe będą się od okładek różnić. Premiera komiksu 15 października.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
Fanatyk

Post autor: Meliona » sob wrz 22, 2018 7:57 pm

Viz właśnie zapowiedział tę mangę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
Weteran

Post autor: ociesek » ndz wrz 23, 2018 7:10 am

Satina pisze:
sob wrz 15, 2018 10:00 pm
Tak, bo dla mnie manga jest połączeniem sztuki i literatury. A jeśli nawet treść mnie interesuje, a ktoś mi zepsuje resztę - to zwyczajnie w to, co zrobił, nie zainwestuję swoich pieniędzy.
Ja mam tak samo. Jak sobie zrobię brzydka kanapkę z serem i ogórkiem, to jej nie jem, bo chociaż lubię i ser i ogórek, to traktuję kanapki jako sztukę i całość musi współgrać. Robię dalej, dopóki nie wyjdzie mi ładna. Czasem schodzi na to cały bochenek, ale co poradzić...?

Strasznie śmieszą mnie takie problemy, to raz. Ale dwa, że każdy ma prawo do własnego zdania, fakt - może się nie podobać obwoluta i dlatego się nie kupuje, ok. Tylko po co dorabiać do tego jakąś filozofię?

Awatar użytkownika
raywa

Post autor: raywa » ndz wrz 23, 2018 10:30 am

a mi teraz zorbilo sie jakoś smutno ze viz ja zapowiedział bo wiem, że zrobią ładna okładkę. jednak kupie polska bo bardzo lubie ta historie a amerykańskich wydań nie kupuje. gdyby tylko ta okładka wygladała jak ta pocztówka...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”