Hinamatsuri

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
9
64%
Nie
4
29%
Może
1
7%

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
merymus
Status: Offline

Hinamatsuri

Post autor: merymus » pt maja 11, 2018 6:05 pm

Inny tytuł: Hina Festival
Autor: Ohtake, Masao
Wydawnictwo: Harta
Tomy: 13
Status: kontynuowana
Okładka: https://myanimelist.net/manga/36413/Hinamatsuri

Gatunki: komedia, science fiction, nadprzyrodzone
Opis: Pewnej nocy dziwny przedmiot spada na głowę Nitty, członka yakuzy. Okazuje się, że jest to pudełko, w którego wnętrzu znajduje się młoda dziewczynka - Hina. Ma ona olbrzymie nadprzyrodzone moce. Po namyśle członek yakuzy niechętnie ją zabiera, gdyż jej moce mogą pomóc mu w działalności z yakuzą. Nitta i Hina zaczynają dziwne wspólne życie. Nitta z początku boi się Hiny, ale ich relacje wkrótce zaczynają być na zasadzie ojciec i córka.

Moje zdanie: Anime na podstawie tej mangi bardzo mi się spodobało. Jest dużo humoru, ale nie przesadzonego. Czytałam też mangę i tak samo jak anime jest po prostu świetna. Mam nadzieję, że Waneko wyda tą mangę bo to po prostu dobry tytuł.

Awatar użytkownika
Luchael

Hinamatsuri

Post autor: Luchael » pt maja 11, 2018 7:02 pm

Akurat obejrzałem szósty odcinek. Anime to istna perełka obecnego sezonu wiosennego. Świetnie poprowadzona komedia obyczajowa, w której poważniejsze momenty nie psują całości odbioru, a pozwalają na ciekawy rozwój postaci. Zwykle w komediach przeszkadza mi właśnie na siłę wymuszony dramat, ale tutaj pasuje ze względu na swoją lekkość i małe dawki.

Oczywiście to głównie komedia, więc można oczekiwać masę świetnych i kreatywnych gagów sytuacyjnych. Jestem stuprocentowo na tak, rzadko kiedy trafia się coś tak dobrego :)

Indrug

Hinamatsuri

Post autor: Indrug » pt cze 15, 2018 4:23 am

Kupiłbym na pewno. Ta manga to po prostu czyste złoto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”