Afterschool Charisma

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy...

Tak! :D
15
37%
Może... :/
14
34%
Nie! :(
12
29%
 
Liczba głosów: 41

Kuro23
Status: Offline

Afterschool Charisma

Post autor: Kuro23 » wt lis 01, 2016 12:17 pm

nazwa: Afterschool Charisma (Houkago no Charisma)
gatunek: dramat, tajemnica, psychologiczny, szkolne życie, seinen
autor: Kumiko Suekane
tomy: 12 (zakończone)
rok wydania: 2008
opis: Shiro Kamiya jest zwyczajnym, nie wyróżniającym się z tłumu chłopakiem, który uczęszcza do elitarnej Akademii St. Kleio. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie jego koledzy i koleżanki ze szkolnej ławki, którzy są... klonami prominentnych postaci historycznych! Czy wychowankom Akademii St. Kleio uda się wypełnić spuściznę swoich pierwowzorów, tak jak się tego od nich oczekuje? I jaka jest w tym wszystkim rola przeciętniaka Shiro?

Pomysł całkiem ciekawy jak dla mnie. Kreska też nie jest zła, a ilość tomów nie jest zbyt duża, ale też nie mała. Jeszcze jednym plusem jest to, że w mandze pojawiają się postacie z Polski ^^
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 10:31 am

Shiro Kamiya jest zwyczajnym, nie wyróżniającym się z tłumu chłopakiem, który uczęszcza do elitarnej Akademii St. Kleio. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie jego koledzy i koleżanki ze szkolnej ławki, którzy są... klonami prominentnych postaci historycznych!
I po ostatnim zdaniu skończyłem czytać opis. Postacie historyczne błe. Jestem po prostu zmęczony tym motywem. Więc zdecydowane nie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » pt gru 30, 2016 4:55 pm

Reviolli pisze:Postacie historyczne błe. Jestem po prostu zmęczony tym motywem. Więc zdecydowane nie.
Serio? Ja właśnie czuje niedosyt takich mang, w których odwołanie się do postacii historycznych nie kończy się na nadaniu tego samego imienia bohaterom serii xD

Początek mangi znam, przedstawienie bohaterów i ich nawiązania do postaci autentycznych mi się podoba, nie jest to główny wątek, a jednocześnie jest czymś więcej jak tylko smaczkiem.
Dodatkowo tajemnica będąca siłą napędową tej mangi jest ciekawie budowana, napięcie rośnie porównywalnie w sposób porównywalny do tego z Pandory, ale mnie nic tylko brać :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 6:23 pm

Chodzi o to że ja uważam ten motyw za pójście na łatwiznę. Bo nie chce się takiemu wymyślać porządnych postaci to daje jakąś historyczną, która ma już podstawowe atrybuty określone, dodaje coś własnego (np. zamianę w małą dziewczynkę) i gotowe.

A że takie miałkie serie są taśmowo wydawane co sezon lub dwa. A ja głupi takie coś oglądałem i teraz reaguje alergicznie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Afterschool Charisma

Post autor: Naama » pt gru 30, 2016 7:15 pm

Kuro23 pisze:Pomysł całkiem ciekawy jak dla mnie. Kreska też nie jest zła, a ilość tomów nie jest zbyt duża, ale też nie mała. Jeszcze jednym plusem jest to, że w mandze pojawiają się postacie z Polski ^^
A można wiedzieć jakie są postacie z Polski? (jako spoiler) :P
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Re: Afterschool Charisma

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 30, 2016 7:21 pm

Naama pisze:
Kuro23 pisze:Pomysł całkiem ciekawy jak dla mnie. Kreska też nie jest zła, a ilość tomów nie jest zbyt duża, ale też nie mała. Jeszcze jednym plusem jest to, że w mandze pojawiają się postacie z Polski ^^
A można wiedzieć jakie są postacie z Polski? (jako spoiler) :P
[spoiler]Pojawiła się min. Maria Skłodowska-Curie. Na ten moment nikogo więcej nie kojarzę, ale jestem przekonany iż ktoś jeszcze był.[/spoiler]

Celia
Status: Offline

Post autor: Celia » ndz mar 19, 2017 2:10 pm

Czytałam i nawet ciekawy tytuł :> ze względu na małą liczbę tomów kupiłabym :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości