Forest of Lore

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Forest of Lore

Post autor: wataken » pn lut 29, 2016 12:11 pm

Temat ogólny dotyczący naszej jednotomówki "Forest of lore"
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pn lut 29, 2016 5:47 pm

Posiadam tomik po japońsku i uważam, że jest to całkiem fajny zbiorek opowieści z dreszczykiem. Mnie osobiście bardzo podoba się motyw, że takie opowieści mogą w jakiś sposób wpływać na ludzi, być bodźcem, który wydobywa z nich ich najmroczniejsze skłonności, przez co opowieści są powoływane do życia/prowadzą do tragicznych konsekwencji. Jest trochę elementów fantastycznych, jednak są one delikatne i wplecione na tyle umiejętnie, że równie dobrze mogą być wytworami wyobraźni poszczególnych bohaterów.

Nie jest to jakiś super przerażający horror, nie jest to też twór epatujący obrzydliwością w stylu Ito. Klimatem porównałabym do Przekleństwa siedemnastej wiosny, zmieszanego z Yami Shibai. Historie są na tyle krótkie, że ciężko się przywiązać do bohaterów, ale poziom creeperstwa jest jak dla mnie odpowiedni. Ja lubię takie historie, a zapisując się na forum ustawiłam sobie na awatarze kadr z tej właśnie mangi (ten bohater jego uśmiech wybitnie mnie urzekł). W życiu nie sądziłam, że ktoś się nią zainteresuje. Mam nadzieję, że wyjdzie zacnie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 30, 2016 3:35 pm

Obrazek
Planowana premiera tego tomu już ok. 27 czerwca.

Jaka piękna okładka. :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn maja 30, 2016 3:37 pm

Kupię kiedyś bo okładka.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 30, 2016 4:00 pm

Piękna obwoluta. Ślicznie wyszła.
Obrazek

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » pn maja 30, 2016 4:14 pm

Wygląda bardzo ładnie. Obwoluta będzie matowa? Ten czarny aż się o to prosi.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn maja 30, 2016 4:42 pm

Będzie błyszcząca, tak jak w oryginale.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn maja 30, 2016 4:42 pm

Czy angielski tytuł jest wymogiem Japończyków? Szkoda, ale nie zmienia to faktu, że okładka bardzo ładna. Tomik mam już zamówiony.

I poprawcie to "przyn-oszącą". Generalnie tekst wymaga doszlifowania.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pn maja 30, 2016 4:44 pm

Również mam nadzieję, że okładka będzie matowa. Ślicznie wyszedł projekt i na pewno znajdzie sie u mnie na półeczce. :D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn maja 30, 2016 4:46 pm

Jasne :) tak jak w poście było wspomniane- okładka jeszcze nie miała korekt. Nie martwcie się, nie będzie tych błędów po korektach.

W oryginale nazwa strony internetowej jest po angielsku i tak też zostawiliśmy.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn maja 30, 2016 4:53 pm

Średnio podoba mi się czcionka opisu (jakoś tak mi się gryzie z całością) i te literki "F" i "L" takie jakieś... przekombinowane. Jakbym nie znała tytułu, to pewnie nie domyśliłabym się, że to właśnie te literki.
Reszta wygląda ślicznie. Na pewno kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pn maja 30, 2016 5:16 pm

Jak wyżej, "F" i "L" trochę przekombinowane, a na grzbiecie trochę nieczytelne.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn maja 30, 2016 5:32 pm

Co prawda tytułu nie zamierzam kupować ale obwoluta bardzo fajna. No ale tak jak wyżej, literki F i L są przekombinowane.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn maja 30, 2016 6:05 pm

Gdybym nie przeczytała tytułu topicu to bym pomyślała że na okładce jest "Sorest Lore" ...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn maja 30, 2016 8:29 pm

To F wygląda jak S. Tak jak powyżej, zbyt przekombinowane. Niestety tytuł mnie nie zachwycił tak jak demon grzechu więc odpuszczam.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » ndz lip 03, 2016 12:03 am

ładne to. kupiłem bo kreska i horror podobno.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt lip 12, 2016 8:21 am

Przeczytałam właśnie tomik i jestem rozczarowana. Narracja jest mało przejrzysta, niektóre strony są strasznie chaotycznie zaplanowane. Kiedy historia zaczynała gdzieś sie rozwijać, wszystko sie kończyło. Ja wiem, ze to miał być zbiór krótkich opowiastek, ale zostały one strasznie słabo poprowadzone. Jak na razie najsłabsza jednotomówka w dorobku Waneko. :c

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 23, 2016 1:34 pm

To i tak lepiej niż ja, bo ja przeczytałem tylko pierwsze 5-6 stron i uznałem że mi się nie chce czytać dalej. Teraz czekam na natchnienie lub nastrój by ruszyć to dalej.

[ Dodano: Sob 23 Lip, 2016 ]
Przeczytałem i nie podobało mi się wcale, było nijakie. Na inne jednotomówki mogłem jakoś więcej ponarzekać albo pochwalić za coś...

Ogólnie słabe. Nie napiszę że się rozczarowałem, bo nie miałem jakiś większych oczekiwań, choć myślałem że albo będzie ciekawsze, albo straszniejsze. A tu nic z tego.

Jak wcale do mnie nie trafiało. Historia 3 nawet zaczynała się robić ciekawa, ale nagle siup i koniec.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz lip 24, 2016 7:16 pm

A ja jestem zadowolona. Lubię opowieści z dreszczykiem, a zbiory opowiadań to chyba moja ulubiona forma w tym gatunku. Dostałam dokładnie to, czego się spodziewałam - nic wybitnego, ale nie było to też słabe. Intrygujący tytuł.

Pierwsze opowiadanie jest zdecydowanie najsłabsze. Najlepsza w nim była opowiastka o kobiecie z tasakiem :wink:. Poza tym zakończenie mnie rozczarowało. Generalnie zakończenia nie są najmocniejszą stroną tych historii. Sprawiają wrażenie urwanych i pisanych nieco na siłę, byle skończyć.

Krótki epilog to najsłabszy punkt tomiku. Strasznie chaotyczny i nie wiadomo, o co w nim chodziło.

Jeszcze jedno mnie zastanawia - poszczególne historie wydaje się łączyć postać Nakury. Dlaczego w takim razie w pierwszej historii [spoiler]nazywa się on Shiomi Nakura, w drugiej - Fumiomi Nakura (i zachowuje się zupełnie inaczej niż w pierwszej), a w trzeciej mamy Moroomi Nakura (gdzie znów jest ponurakiem jak w pierwszej opowieści).[/spoiler] To ta sama osoba czy trzy różne? Przyznam, że nie zrozumiałam tego zabiegu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość