Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
Gwathgor
Status: Offline

Post autor: Gwathgor » śr kwie 12, 2017 9:43 pm

Sympatyczne, więc może kupię, ale tematyka jakoś nie końca mnie przekonuje. Poczekam, aż ewentualnie ogłoszą te kolejne nowości nie-BL, i wtedy zdecyduję.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » czw kwie 13, 2017 2:28 pm

graczykij pisze:może wydadzą kolejne połączenie shonen-ai i jedzenia, czyli "Kinou Nani Tabeta?
ooo byłoby cudownie gdyby to wydali. chciałam kupować po angielsku, ale cena i dostępność mnie odstraszyły :v jedno z bardziej dojrzalszych shounen-ai
[center]ヽ( ・∀・)ノ ᴛᴜᴍʙʟʀ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ[/center]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 13, 2017 4:06 pm

Z fb:
Kochane Kluski i Kluseczki,
rzadko Was o cokolwiek prosimy, lecz dzisiaj mamy do Was wielką prośbę.
Klusek ma szansę na otrzymanie licencji na wydanie mangi, tym razem nie o tematyce BL, w dodatku od bardzo fajnego autora. Musimy jednak uzasadnić, dlaczego to właśnie Dango powinno zająć się przygotowaniem tego tytułu dla polskich czytelników.
My już swoją litanię stworzyłyśmy, jednak pragniemy, żebyście dołączyli do naszej drużyny i również napisali, dlaczego chcecie, aby Dango wydało dla Was tę mangę.
Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres: martyna.r@wydawnictwo-dango.pl.
W ramach podziękowania postaramy się nagrodzić każdą odpowiedź małymi słodkościami. ;)
To ma być seinen ^^ więc warto napisać coś. Ja już nie mogę się doczekać. W końcu możliwość kupienia czegoś od Dango się pojawia ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw kwie 13, 2017 4:12 pm

Jak nie BL to seineny :roll: Dango chyba nie chce moich pieniędzy.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 13, 2017 4:54 pm

W końcu coś innego niż BL ^^

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw kwie 13, 2017 7:14 pm

Ja nie widzę sensu w takim pisaniu w ciemno. Nie wiem, co to za tytuł, nie wiem zatem czy chcę by Dango go wydało. To tak jakbym w jakiejś ankiecie zaznaczyła "kupię na 100%" tylko dlatego, że nie było opcji "może". Dango prosi żebyśmy pisali "dlaczego chcemy, żeby to właśnie oni wydali (bliżej nieokreśloną) mangę. Po co mam pisać, że tego chcę skoro nawet nie wiem, czy ją kupię :roll:. Przy całej mojej sympatii do Dango - naprawdę dziwna prośba...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 13, 2017 7:18 pm

Ja chcę, by wydali coś nie BL. Chcę by się rozwijali i bym mógł ich wesprzeć. Dlatego chcę by wydali ten tytuł. Nawet jak mnie nie zainteresuje i koniec końców nie kupię, to przynajmniej wypełnię cel rozwinięcia ich skrzydeł, co otworzy drogę na kolejne tytuły. Mam nadzieję, że się im uda.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » czw kwie 13, 2017 7:18 pm

Kiedyś JG prosiło aby ludzie wspierali ich w dostaniu Kuroshitsuji i nie zadziałało (choć tam sytuacja była zgoła inna zapewne), więc teraz takie przetłumaczone maile podesłane Japończykom ("hej, klusek jest kochany, dajcie mu to o co prosi choć nie wiem co to jest") też nie zadziałają. Gdyby poprosili ich o podsyłanie opinii o tym jak kochają wydania ich wcześniejszych mang to co innego, ale tak to... Meh.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt kwie 28, 2017 11:13 am

Kochani,
dzisiaj mamy dwie sprawy. 🙂
1. Chcielibyśmy bardzo Wam podziękować za wysłane maile. Już wszystko ułożyliśmy ładnie w plik PDF i wysłaliśmy w odpowiednie miejsca. 🙂 Bardzo, ale to bardzo dziękujemy za Waszą pomoc. Mieliśmy mieć odpowiedź do końca kwietnia, skoro jednak wyszliśmy z inicjatywą napisania wydawcom, co myślą o nas klienci, będziemy musieli uzbroić się w chwilę cierpliwości. Zdajemy sobie sprawę, że pozyskiwanie tytułu nie-BL trochę trwa, ale nie chcemy dać Wam byle czego, byle by było to nie-BL. Bo takowych tytułów na naszym rynku jest mnóstwo, więc chcemy Wam dać coś dobrego. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ciągle jesteśmy w telefonicznym kontaktcie z dwoma japońskimi wydawcami w sprawie tych tytułów. 🙂
2. Jak wiecie nie będzie nas na Pyrkonie, jednak mamy dla Was ogłoszenie tytułu BL. Pisałyśmy o niego jakiś czas temu i nie spodziewałyśmy się kompletnie odpowiedzi i umowy tuż przed Golden Week. Zapraszamy o 18.
No, czekam, ciekawe co to.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt kwie 28, 2017 11:46 am

Oh, Dango :lol: Niby się starają o różne gatunki, a jak ogłoszenie to dziwnym trafem zawsze BL.

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » pt kwie 28, 2017 12:01 pm

Przecież napisali, że rozmawiają z dwoma wydawnictwami w sprawie tytułów nie-BL. A że w międzyczasie muszą zarabiać, to raczej oczywiste, że ogłaszają BL. Jestem ciekawa, co co za tytuł.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt kwie 28, 2017 2:51 pm

Fani pisze:Oh, Dango Niby się starają o różne gatunki, a jak ogłoszenie to dziwnym trafem zawsze BL.
Pytanie jaki by był sens kłamać, nie od dziś wiadomo że rozmowy z Japończykami mogą się rozciągać w miesiące a nawet lata, więc po prostu trzeba spokojnie czekać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt kwie 28, 2017 3:26 pm

Kakaladze pisze:
Fani pisze:Oh, Dango Niby się starają o różne gatunki, a jak ogłoszenie to dziwnym trafem zawsze BL.
Pytanie jaki by był sens kłamać, nie od dziś wiadomo że rozmowy z Japończykami mogą się rozciągać w miesiące a nawet lata, więc po prostu trzeba spokojnie czekać.
Nie no, dobrze, że informują czytelników jak tam sytuacja wygląda. Po prostu wygląda to tak, że wszystko poza BL jest ciężko dostać, a samo BL rozdają bez problemu. Trochę mnie to dziwi.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt kwie 28, 2017 3:56 pm

Fani, taki profil ich wydawnictwa. Im więcej yaoiów sprzedają, tym łatwiej dostać im licencję na nowe tytuły z tego samego gatunku.

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » pt kwie 28, 2017 5:03 pm

To samo miałam napisać. Należy pamiętać, że dla Dango nie-BL to jedynie dodatek do oferty. W dodatku wydawnictwo ciągle się rozwija, więc trzeba wziąć tutaj jeszcze pod uwagę aspekt ekonomiczny. Yaoi (nawet koszmarnie słabe) zawsze się sprzeda, a mało znana (chociaż dobra) manga shoujo czy shounen może mieć z tym problemy. Nic zatem dziwnego, że Dango nie chce ryzykować.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pt kwie 28, 2017 6:13 pm

Cały czas czekam na tytuł nie BL. I mam nadzieję że się w końcu doczekam ;)
Cieszy mnie że Dango się stara poszerzać ofertę.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pt kwie 28, 2017 6:30 pm

To już będzie ósma "tęczowa" manga wydana przez Dango. :P Czas najwyższy na coś innego.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt kwie 28, 2017 7:19 pm

Kochani, przed Wami dwa kolejne tytuły!

Oto one: CANIS -Dear Mr. Rain- oraz jego dwutomowy sequel CANIS -Dear Hatter-!

Tytuł: CANIS -Dear Mr. Rain-
Autor: ZAKK
Ilość tomów: 1 (zakończona)
Cena: 21,90 zł
Format: 128x182 mm
Ilość stron: ok. 206
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Premiera: październik 2017
Tytuł BOYS LOVE

Link do przedsprzedaży: http://sklep-dango.pl/…/dango/can ... rain…

Opis: Kutsuna Satoru, twórca i sprzedawca kapeluszy, znajduje w deszczowy dzień w ciemnej uliczce mężczyznę - Kashibę Ryo. Z czasem dowiaduje się, że tajemniczy nieznajomy pochodzi z Nowego Jorku, a do Japonii przybył... aby umrzeć.

Tytuł: CANIS -Dear Hatter-
Autor: ZAKK.
Ilość tomów: 2 (zakończona)
Cena: 21,90 zł
Format: 128x182 mm
Ilość stron: ok. 224
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Premiera: grudzień 2017
Tytuł BOYS LOVE

Link do przedsprzedaży: http://sklep-dango.pl/…/dango/can ... ter-…

http://sklep-dango.pl/…/dango/can ... ter-…

Opis: Wkrótce (Nie chcemy spoilerować ;)).

Link do całej kategorii: http://sklep-dango.pl/778-canis
Obrazek

Biorę :) Ładnie wygląda i TA okładka! Choć kontynuacji mi się już nie bardzo podobają ^^

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » pt kwie 28, 2017 7:31 pm

Ojej, jaka cudna zapowiedź! To nie pierwszy raz, kiedy Dango u mnie punktuje, jeśli chodzi o wybór tytułu. Na pewno kupię, choćby dla samej okładki.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt kwie 28, 2017 7:33 pm

Kilgore Trout pisze:To już będzie ósma "tęczowa" manga wydana przez Dango. Czas najwyższy na coś innego.
Taki jest profil wydawnictwa, co w tym złego? Zagłębiają się w coraz to nowszych produkcjach z gatunku BL, rozwijają się. Ja tam widzę same pozytywy, chociaż tego tytułu nie kupię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości