Grey is...

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś ten komiks jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
7
33%
Może
5
24%
Nie
9
43%
 
Liczba głosów: 21

pridek
Status: Offline

Grey is...

Post autor: pridek » pt lis 20, 2015 4:58 pm

Nie czuję się dobrze z kopiowaniem rysunków i wklejaniem tu okładki, więc zarzucam jedynie linkiem do tumblra autorki.

Tytuł: Grey is...
Autor: Diana "dee Juusan" Abbadi
Liczba tomów: 4 (kontynuowana).
Wydawca: Własny druk, web-comics
Rodzaj: Okruchy życia, dramat, psychologia

Opis Historia rozgrywa się wokół Blacka i White'a, dwóch młodzieńców, których łączy trudne dzieciństwo i nadzieja na lepsze, normalne i wolne od demonów przeszłości życie. Gdy po szkole średniej Blackowi niemal udało się osiągnąć odpowiednią stabilność życiową i emocjonalną, White opuszcza go bez słowa i zostawia niemal samego. Wraca jednak po dwóch latach, skąpiąc Blakowi i czytelnikowi słów wyjaśnienia. Gdzie był? Czemu opuścił przyjaciela? Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu obydwóch chłopców i jak obaj sobie z tym radzą? Czy w ogóle można liczyć na happy end?

Opinia Look at this, Pridek proponuje slice of life i dramaty. Dramatów unikam jak ognia a Grey is... przeczytałam z rok temu głównie z powodu błędnego umieszczenia komiksu w tagach "shonen-ai" na inkblazerze. Przerwałam, teraz wróciłam do czytania. Kreska jest bardzo ładna, widać znaczny progres autorki w rysowaniu, kadrowaniu i w ogóle prowadzeniu historii. Sama zaś fabuła oraz sposób przedstawienia problemów postaci jest dosadny i dość obrazowy, protagoniści nie stoją w miejscu i wciąż walczą o normalne życie. Autorka świetnie operuje słowami, potrafi w niesamowicie dobrej formie przedstawić co dzieje się w głowach bohaterów.

Hiszpańska wersja została wydana przez wydawnictwo Milky Way Ediciones, jak więc widać autorka otwarta jest na wydanie jej komiksu w innych wersjach językowych (duh, przynajmniej tak przypuszczam).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości