Ilegenes - Ścieżki obsydianu

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ilegenes - Ścieżki obsydianu

Post autor: Meliona » pt cze 26, 2015 7:04 pm

Obrazek
Gatunek: akcja, science fiction, szkolne życie
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)

Opis serii: Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.

Data wydania polskiego: początek lipca

Opis ze strony wydawnictwa

Ostatnio JG nie psuje okładek jedynie wtedy, gdy nie musi w nie bardzo ingerować i wystarczy podmienić krzaki na polskie wyrazy.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt cze 26, 2015 10:24 pm

Meliona pisze:Ostatnio JG nie psuje okładek jedynie wtedy, gdy nie musi w nie bardzo ingerować i wystarczy podmienić krzaki na polskie wyrazy.
Nie zgadzam się z tym. Jak dla mnie Studio ma bardzo ładne projekty okładek. To, że z Kanoko im nie szyło, nie znaczy, że reszta też jest bele jaka.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt cze 26, 2015 11:14 pm

Wielu osobom nie podoba się okładka Kamisamy, ale mnie poza grzbietem i "Bóstwem" od dużej litery wszystko tam pasuje, logo fajnie nawiązuje do wersji anime i ładnie się prezentuje na żywo, tak, że akurat w przypadku tego tytułu opinie są bardzo podzielone, chociaż niektórzy wrzucają ją do jednego worka z "Kanoko". Ale mnie też tak jak Sally podobają się ostatnio okładki Studia i podoba mi się jak prezentują się z lakierem wybranym~~

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt cze 26, 2015 11:17 pm

Mi też się podobają ich oryginalne okładki, ale z Kanoko zdecydowanie przegięli.
A ten tytuł... Hm, zastanowię się, wygląda ładnie i samą kreską kusi. :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 26, 2015 11:40 pm

W tym przypadku okładka wyszła im perfekcyjnie. Bardzo fajne kolorki i czcionka. Cieszę się z faktu iż dawno zamówiłem preordera na tą serię :D . Tylko czekać na premierę pierwszego tomu.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob cze 27, 2015 3:19 pm

Okładka jest śliczna, ale jak pomyślę, jak mnie kiedyś pierwszy tom wynudził... Nie, nie dam się skusić. :roll:

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob cze 27, 2015 4:22 pm

Kiedys. Kiedys na pewno kupie. Ale Hiroshige wazniejszy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lip 15, 2015 4:43 pm

Trochę zbyt późny komentarz ale trudno. Miałem nie zaglądać do angielskich skanów, jednak z racji tego iz nudziło mi się nie miłosiernie to uległem pokusie i przeczytałem skutkiem czego srogo się zawiodłem [bo nie tego się spodziewałem :P]. Fabuła to krzyżówka średnich lotów yaoica z Makai Ouji: Devils and Realist. Do kreski i bohaterów nie mam zastrzeżeń [bo o dziwo niektórzy byli znośni + kreska była świetna]. Przynajmniej kuzynce sprawię przyjemność, bo mimo przeczytania po angielsku, chętnie przeczyta ponownie po polsku.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lip 19, 2015 10:33 pm


martu
Status: Offline

Post autor: martu » pn lip 20, 2015 11:41 am

Do spisu baboli z recenzji z Tanuki dorzuciłabym jeszcze literówkę z pierwszej strony - "absurdalne wysokie zyski". Fabuła to niby nic odkrywczego, ale czytało się miło, na pewno kupię kolejny tom.

Itachi Uchiha, yaoica? Gdzie? o.O

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 20, 2015 12:44 pm

martu pisze:Itachi Uchiha, yaoica? Gdzie? o.O
GrisznakIW w swojej recenzji dobrze to podsumował :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lip 20, 2015 4:31 pm

Nie mojej, ja tego nie tykałem, bo choć początkowo nawet brzmiało ciekawie (szkoła wojskowa itd) to okładka faktycznie "wieje", więc recenzowała to moja redakcyjna koleżanka.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » ndz sie 09, 2015 11:20 pm

Wieje na kilometry, ale w sumie kupiłam to dla "fabuły"... :P Zielonego pojęcia o tej mandze nie miałam, ale w sumie po pierwszym tomiku mam pozytywne wrażenie. I mam nadzieję, że Andrew nie umiera, uwielbiam go.

I najbardziej podobała mi się drama o notatki. Nie wiedziałam, że tak można.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 14, 2015 12:22 pm

Drugi tomik pochłonęłam jak gąbka wodę. Aż już bym chciała całą resztę przeczytać. Spodobało mi się ^^
Co do wydania, to jak to ostatnio bywa u Studia - piękne! Te srebrne okładki są po prostu prześliczne!

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lis 18, 2015 12:54 pm

Dla fanów. Są już przykładowe strony tomu 3 na stronie JG. ^^/ Click

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pn gru 07, 2015 6:10 pm

Gdzie jest Andrew i czemu zabrakło go w trzecim tomie?
Moim skromnym zdaniem poziom tomiku strrrasznie spadł. I albo ja nie zwracałam na to wcześniej uwagi, albo w ogóle anatomia też byle jak została narysowana (zwłaszcza yaoi handsy i szyja tego w okularach (ciul wie, jak ma na imię). Scenariusz zbyt pompatyczny. Zabrakło elementów humorystycznych, które były przecież w dwóch poprzednich tomach i jako-tako rozluźniały sytuację.
ALE CO MNIE NAJBARDZIEJ IRYTOWAŁO to mnogość wielokropków w pojedynczych dymkach dialogowych. Fon chce coś powiedzieć - czykropki. Fon patrzy przez okno - czykropki. Ktoś idzie - czykropki. Najczęściej tam, gdzie można było sobie ten zabieg darować. Szczerze mam nadzieję, że to wszystko wina autorek, a nie tłumaczenia.

Jeszcze na dodatek motyw z
kajdankami wydał mi się strasznie słaby i naciągany :roll: Jeszcze ten tekst o przykuwaniu kogoś do łóżka . . . . . . . Rly?
Kolejne tomiki będę kupować z mniejszym entuzjazmem.

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt gru 08, 2015 11:28 am

pridek pisze:Szczerze mam nadzieję, że to wszystko wina autorek, a nie tłumaczenia.
Nie wiem, jak Studio podchodzi ogólnie do tych wszędobylskich w mangach (tak, tak) czterdziestokropków, czterdziestokropków z wykrzyknikiem, wykrzyknikiem + pytajnikiem i pokrewnych, ale znaczy że co ; D? Sugerujesz, że tłumacz zamiast tłumaczyć powycinał sobie kwestie, a w ich miejsce powstawiał trzykropki : D?

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » wt gru 08, 2015 1:05 pm

Tłumacz, edytor, ktokolwiek, wyogólniłam pod wpływem choroby, sorry :P *ograniczone myślenie*

Chodziło mi coś bardziej na zasadzie, że zamiast (przykład zmyślony, nie biorę z tomiku) "Tak, też tak sądzę" dali "..." + "Tak, też tak sądzę" zamiast "Tak," + "też tak sądzę" - na podobnej zasadzie.

Kwestia mało znacząca, ale skojarzyło mi się z wszędobylskim "Aha" (zamiast np. prostym "tak") w Pluto od Hanami, tak samo irytowało (czyli w sumie jednych może irytować, inni mogą nie zauważyć).

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt gru 08, 2015 1:21 pm

pridek pisze:Chodziło mi coś bardziej na zasadzie, że zamiast (przykład zmyślony, nie biorę z tomiku) "Tak, też tak sądzę" dali "..." + "Tak, też tak sądzę" zamiast "Tak," + "też tak sądzę" - na podobnej zasadzie.
A, takie buty, to faktycznie może głupio wyglądać : D, ale tu już nie dojdziemy, kto wpadł na taki pomysł, chyba że ktoś rawy znajdzie ;).

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr sty 13, 2016 4:26 pm

Okładka czwartego tomu. Premiera ma być pod koniec przyszłego tygodnia.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości