Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt sty 27, 2017 9:52 pm

Studio JG ogłosiło dzisiaj wydanie pięciu mang. Z forumowego rankingu znika Boku Dake ga Inai Machi - tytuł zajmował 17 miejsce i zagłosowało na niego 8 osób, które teraz mogą oddać punkt na inną mangę :)
I to niestety tylko tyle.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Post autor: Vasto » ndz sty 29, 2017 10:52 pm

Strona czwarta:
Boku dake ga Inai Machi -> Yamada-kun to 7-nin no Majo

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pn sty 30, 2017 7:12 pm

Strona 1:
dawno nie edytowałam swojego posta, więc zaznaczyłam na zielono pozycje, które zostały już wydane. A że mam jeszcze miejsce, to dodałam Kiseijuu.

Lilith Rose
Status: Offline

Post autor: Lilith Rose » śr lut 01, 2017 1:57 pm

Strona Trzecia:

Fukigen na Mononokean -> Haikyuu!
Boku dake ga Inai Machi -> Barakamon

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 19, 2017 5:30 pm

JPF ogłosiło wydanie Ansatsu Kyoushitsu - 5 osób może zmienić swój głos :)

[ Dodano: Nie 19 Mar, 2017 ]
Yumegari ogłosiło wydanie jednotomówki Power Play! - jedna osoba może zmienić swój głos :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » ndz mar 19, 2017 9:33 pm

Strona pierwsza:
Power Play! ---> Suki ni Nattara Icchokusen! (1 tom | hentai)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt mar 31, 2017 9:07 pm

Studio JG ogłosiło wydanie Sakamoto desu ga? - jedna osoba może zmienić swój głos.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pt mar 31, 2017 10:33 pm

Strona 1:
Sakamoto desu ga? --> Yesterday wo Utatte (11 | seinen, romans, dramat, okruchy życia)

pico
Status: Offline

Post autor: pico » sob kwie 01, 2017 2:36 pm

O zapomniałam że Boku dake ga inai machi było ogłoszone...
Niestety chwilowo nie mam tytułu na zastępstwo.

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » sob kwie 01, 2017 9:17 pm

DarkNighty, czy po Pyrkonie będziesz robiła 4 wersję rankingu ?

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob kwie 29, 2017 6:30 pm

Tak :) Ciekawa, jak bardzo zmieni się czołówka listy ^^

[ Dodano: Sob 29 Kwi, 2017 ]
Kotori ogłosiło wydanie Fate/Zero - 4 miejsce w naszym rankingu zapewnione przez głosy aż 16 osób. Tym razem nie proszę o zmianę głosów, ponieważ na dniach pojawi się nowy ranking :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn maja 01, 2017 1:09 am

W podsumowaniu rankingu najmilej zaskoczyło mnie Dango. Wydali z niego więcej tytułów niż JPF, Hanami czy Yume, i tyle samo co JG. A przecież niedawno zaczynali, nieźle trafiają w gusta ludzi z forum :). Pomimo, że Waneko wydało najwięcej tytułów z rankingu nie sądzę by przykuwali do tego zbyt dużo uwagi (obym się mylił :P). Po prostu wydają te najpopularniejsze, również tutaj. Kotori w tym roku zostaje pupilem forum, i basta :mrgreen:
DarkNighty, dzięki za trud włożony w pracę przy rankingach :D

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » pn maja 01, 2017 1:19 am

DarkNighty, podziwiam, że zajmujesz się tym rankingiem. Dzięki. :D

Zauważyłam, że Dango wydało trzy tytuły z listy. Niedawno ogłoszony Canis był na 44. miejscu.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 01, 2017 1:49 am

Iris, faktycznie, nie zauważyłam :D A szukałam Canis w rankingu! Dzięki za spostrzegawczość. Już poprawiam :)

Faktycznie jest trochę pracy z rankingiem, ale to całkiem dobra zabawa. Najbardziej lubię momenty, kiedy wydawnictwa ogłaszają tytuły, a ja mogę je usunąć z rankingu ^^
Trzeba przyznać, że Dango spisuje się świetnie. Trochę martwi mnie JPF, ale już nie chciałam tego aż tak podkreślać. Studio JG ogłosiło sporo innych nowości - tylko po prostu nikt z forum nie dał ich do rankingu. Stąd staram się podkreślać, że to podsumowanie nowości, które były w rankingu, a nie wszystkich ogłoszonych ^^
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn maja 01, 2017 9:39 am

No i oto przed nami kolejny rok mangowy. Oby tak samo jak ten obfitował w niespodzianki i zapowiedzi tytułów na który wszyscy czekają ^^
Jeśli chodzi o mój ranking to wciąż czekam na Trigun! Mam nadzieję że ktoś w końcu go wyda :P
Dla mnie największym zaskoczeniem jest Kotori. Koliberek pnie się mocno w górę i zaskakuje mnie z roku na rok. Pamiętam jak myślałem dawno temu że chyba nic od nich nie kupię bo wydają tylko BL. Ale na szczęście Kotori to zmieniło. A zaczęło się wszysko od SAO.
Jeśli chodzi o Dango to czekam na te tytuły nie będące BL, na których licencje czekają.
Teraz minął Pyrkon. Jak każdy wie po Pyrkonie Studio zawsze łapało koszmarne opóźnienia. Zobaczymy jak będzie tym razem. Liczę że nie złapią tych opóźnień bo z niecierpliwością czekam na "Dziewczynkę w krainie Przeklętych". Oczywiście czekam na kolejne tytuły w wydaniach Delux. Powiem wam że patrząc na przedni rok i tępo wydawania Studia to widzę że to wydawnictwo przeszło naprawdę duże zmiany na dobre.
Cieszy mnie że Waneko zaczyna wydawać dłuższe serie. To naprawdę duży plus dla nich. Tak samo cieszy mnie że chcą wydawać tytuły dla starszego czytelnika. (Oby tylko okładki były chociaż dobre, nie muszą być oszałamiające byle nie powtarzały sukcesu okładki Adolfów).
Hanami teraz po Monsterze planuje jakieś jednotomowe serię więc czekam. Saga Winlandzka naprawdę mi się podoba chociaż wiecie wszyscy jakie tłumaczenia są od nich. No i szkoda że nie zdecydowali się na twardą oprawę. Myślę że mogliby ją dać przy tym tytule "od pana urasawy" lub "pana od Pluto" :wink:
No i JPF. Nie można myśleć że mało zapowiedzieli. po prostu to jedyne wydawnictwo co ma tak dużo tasiemców i to naprawdę dużych tasiemców. Do tego teraz stabilizują plan wydawniczy. Nie zapominajmy o tym że to jest najlepsze wydawnictwo jeśli chodzi o jakość. Nikt nie dorównuje im jakością wydań i wydań specjalnych. poza tym trzeba tez pamiętać że mają w planach po Blame! rozszerzyć wydania specjalne w twardej oprawie. Do tego chcą wydać nowe Sailorki. I serie powiązane z głównymi seriami już wcześniej wydanymi. Z tego co pamiętam chcą wydać więcej novelek z uniwersum Naruto, Soul Eather Not, Boruto i Dragon Ball Super. Co prawd to wszystko nastąpi dopiero w przyszłym roku ale to dlatego że teraz stabilizują plan.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn maja 01, 2017 10:38 am

DarkNighty, dziękujemy jak co roku :) Fajnie patrzy się jak twój ulubiony tytuł pnie się do góry w rankingu i jak jest z niego usuwany, bo ktoś go wydaje.

U mnie zdecydowanym zwycięzcą jest Kotori, Koliberek wydał aż 4 tytuły , które wylądują na mojej półce. Jest to również ziszczenie mojego małego marzenia, bo do tej pory nie było w Polsce nic od TYPE-MOON, a teraz mamy aż dwa tytuły. Z pozostałych wydawnictw, dwa tytuły od Waneko i po jednym od Studia i Yume.
Teraz mam taki problem, że nie mam za bardzo czego wpisywać w nowy ranking. Obecnie tylko 2 mangi mają u mnie status must have, a najbardziej upragnione LN zostaną wydane przez Kotori. Pozostaje tylko wpisać kilka hentaiów do rankingu jednotomówek... Właśnie wpadłem na pewien pomysł, chyba założę o tym temat :twisted: .

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn maja 01, 2017 11:28 am

Matii pisze: No i szkoda że nie zdecydowali się na twardą oprawę. Myślę że mogliby ją dać przy tym tytule "od pana urasawy" lub "pana od Pluto" :wink:
.
Myślę, że nie mogliby. Ponoć Urasawa nie lubi twardych opraw i się na nie nie zgadza.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn maja 01, 2017 12:57 pm

Meliona, nie wiedziałem o tym. No cóż. Szkoda i liczę że może inny tytuł ją dostanie ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn maja 01, 2017 2:27 pm

Co prawda cieszę się, że Kotori powiększa swoją ofertę o mangi dla różnych widowni ( zwłaszcza, że Dango o wiele bardziej mi odpowiada jako dostawca BLów :P ), ale nie podoba mi się ich plan wydawniczy na najbliższe miesiące. Wiele tytułów przeszło na tryb 3 miesięczny :? . Mam nadzieję, że unormują plan prędzej niż później. Dango dobrze się rozwija i nawet trafia w gust forumowiczów :D . Oby tak dalej, może niedługo trafią do topki moich ulubionych wydawców. JPF wydaje mało nowości, ale za to mamy spin offy i całkiem stabilny cykl wydawniczy dla obecnych tytułów. Mnie to odpowiada.

No i gratulacje dla DarkNighty, że chce ci się to wszystko ogarniać :D .

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 01, 2017 5:19 pm

W sumie przy podsumowaniu ostatniego roku mangowego starałam się być obiektywna, więc może teraz napiszę coś tak bardziej od siebie :D
Choć doceniam rozwój Kotori, to niestety muszę przyznać, że na razie nie trafiają do mnie z tytułami. Spróbuję Kara no Kyoukai, ale to niestety jedyna nowość od nich, która mnie zainteresowała. Biorąc jednak pod uwagę, że zaczęli wydawać shoujo, seineny i shouneny, to jednak prędzej czy później coś mnie zaciekawi. Prawdopodobnie :D
Standardowo najwięcej biorę od Waneko: Magi, Literaci i Vanitas.

Mam nadzieję, że w tym roku wydawnictwa zainteresują się chociaż jednym tytułem z tych, na które najbardziej czekam. Prawdopodobnie The Promised Neverland ma na to największe szanse.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości