Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Anime

Post autor: Canis » sob gru 29, 2018 7:57 pm

Podsumowanie jesieni:

Irozuku Sekai no Ashita kara [9/10] - już dawni nie widziałem tak wdzięcznych okruchów życia. Zachowanie postaci było wiarygodne, a fabuła prowadzona z rozmysłem. Według mnie, bardzo niedoceniany tytuł.

Seishun Buta Yarou... [8/10] - fuzja Oregairu i Bakemonogatari. Oglądało się bardzo przyjemnie.

Zombieland Saga [7/10] - Na początku myślałem, że będzie to tylko głupawa komedia. Pierwsze wrażenie nie było mylne, ale nie było też trafne. Ostatecznie miło spędziłem czas. Liczę na drugi sezon.

Tensei shitara Slime Datta Ken [7/10] - To samo co Overlord, tylko bohater nie jest zUy.

Toaru Majutsu no Index III [7/10] - Po prostu trzeci sezon Indexa. Poziom podobny jak przy poprzednich odsłonach.

Tonari no Kyuuketsuki-san [6/10] - Słodkie dziewczynki, robią słodkie rzeczy, wersja wampirza.

Goblin Slayer [6/10] - Fantasy, które nie miało jaj, aby stać się dark fantasy. Ale i tak wypadło znacznie lepiej niż manga.

Uchi no Maid ga Uzasugiru! [6/10] - Głupawa komedia na odstresowanie.

Yuragi-sou no Yuuna-san OVA [5/10] - Oppai!

Conception [1/10] - Boże, nie! Dlaczego?! Dlaczego pozwoliłeś, aby coś takiego mogło istnieć?! Słyszałem że Koncepcja to złe anime. Nie uwierzyłem. I żałuję! Gość chodzi po świecie fantasy i zapładnia kobiety, mężczyzn i zwierzęta.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Fanatyk
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » pn gru 31, 2018 3:36 pm

Canis pisze:
sob gru 29, 2018 7:57 pm
Gość chodzi po świecie fantasy i zapładnia kobiety, mężczyzn i zwierzęta.
Dobrze ze porzuciłem to coś po pierwszym odcinku.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 31, 2018 9:36 pm

Trzeci sezon Bezpańskich Literatów już w kwietniu :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... re/.141515

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept

Anime

Post autor: Yerdiee » śr sty 02, 2019 6:22 pm

Itachi Uchiha pisze:
pn gru 31, 2018 9:36 pm
Trzeci sezon Bezpańskich Literatów już w kwietniu :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... re/.141515
Fajnie, z taką wiadomością miło było zakończyć rok. No i będzie dużo ruska :) Ciekawa jestem czy w trzeci sezon wepchną też coś z novelek tak jak w poprzednich.. Pierwszy sezon miał Entrance Exam (przerobiony ale jednak), a drugi Dark Era. Patrząc fabularnie to w trzecim sezonie
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Wish list
Mangi: Oyasumi Punpun, xxxHolic, Rengoku ni warau, Hetalia - World Stars
Light novel: Rokka no Yuusha, DRRR!! SH

Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Anime

Post autor: Canis » pt sty 04, 2019 4:28 pm

Jeśli ktoś jeszcze nie widział dwóch najnowszych zwiastunów TPN, to bardzo proszę: cyk i cyk.
Jasny gwint! Oni muszą płacić swoim seiyuu czystym złotem! :shock: Jeśli montaż i reżyseria będą na takim poziomie jak tu, to... :twisted:

Awatar użytkownika
Meliona
Fanatyk

Anime

Post autor: Meliona » pt sty 04, 2019 4:57 pm

Jak dla mnie zbyt wyraźnie słychać, że wszystkie postacie są dubbingowane przez kobiety (aż sprawdziłam na malu, czy mam rację). W przypadku Luffy'ego tego nie słychać, a tutaj... Pewnie to wrażenie zniknie podczas oglądania, ale na razie nie jestem zachwycona :P
Poza tym ten krzyk Emmy, aż uszy odpadają xD Ale to typowe w anime.
Obrazek

Matii
Wtajemniczony

Anime

Post autor: Matii » wt sty 08, 2019 1:35 pm

No no. Czekam. Mam nadzieję że podbije to sprzedaż Waneko. Po zwiastunach zapowiada się naprawdę dobrze ^^.
Ja obejrzę dopiero po wyjściu całej serii. Nie lubię czekać co tydzień na odcinek.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Anime

Post autor: Canis » śr sty 09, 2019 10:12 pm

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek Date a Live III. QUALITY!!!
► Pokaż Spoiler
Czy to na pewno robi JCStaff, a nie studio Pierrot? Wiedziałem, że nie zaprzęgną do tej serii wszystkich sił, ale to już dno. Miku to w ogóle nie poznałem. :shock:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Luchael
Adept

Anime

Post autor: Luchael » śr sty 09, 2019 10:44 pm

Canis, J.C.Staff bierze na siebie ostatnimi czasy zbyt dużo projektów. Już było to widać wcześniej chociażby przy ostatnich sezonach Soumy, które składały się głównie ze statycznych kadrów z poruszającą się kamerą. W zeszłym roku mieli łącznie 13 projektów telewizyjnych (łącznie z nadal emitowanym Indexem), co jest zdecydowanie za dużo, nawet jak na takie spore studio.

Domyślam się, że animatorzy skupiają się obecnie na większych projektach (OPM 2), a Date a Live wzięli rzutem na taśmę, bo poprzednie studio animacyjne zbankrutowało w zeszłym roku.

Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Anime

Post autor: Canis » pt sty 11, 2019 11:47 pm

Muszę odszczekać, to co napisałem 2 dni temu. Ta uboga grafika pochodzi z odcinka przedpremierowego. Anime miało swoją właściwą premierę dziś i jest o niebo lepiej (ale projekt Miku nie zmienił się).

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 12:33 pm

Powiem szczerze, że obecny sezon pozytywnie mnie zaskakuje.
Oglądam z poprzedniego SAO:A (nie lubię w ostatecznym rozrachunku Alicyzacji, więc oglądam z "szacunku" dla lepszych aktów, ale whatever), Slime i Tsurune.
Tate no Yuusha - bardzo lubię ten utwór i wróciłem do czytania oryginału, niestety autorka co bardzo u japońskich twórców powszechne dość szybko traci wątek i nie wie co robić z fabułą (czemu to zawsze musi tak wyglądać? Mam pomysł, mam początek... i nie, że nie mam końca nie mam nawet rde rozwinięcia!) no ale na 25 odcinków myślę materiału dobrego jest jak znalazł :) bekę mam z tej całej dramy co feminazistki i białorycerzyki rozkręcili, tym razem już na podstawie totalnie z kosmosu wywalonej, że "kobieta nigdy nie kłamie w sprawie gwałtu". Świetna koncepcja, w ogóle wpiszmy takie nieobalalne domniemanie w kodeksie karnym... no ale abstrahując od polityki - jeśli animacja będzie miła dla oka czeka nas dużo przyjemności z oglądania Tate no Yuusha :)
Kakegurui XX - po pierwszym odcinku mam wątpliwości czy drugi sezon utrzyma poziom pierwszego i czy gry nie staną się jeszcze bardziej odjechane przekraczając granicę absurdu, no ale zobaczymy, zobaczymy :)
Yakusoku no Neverland - wow. Zacząłem to oglądać z myślą że oblukam i rzucę ale... ale jestem zadowolony xD i nie pamiętam żebym w anime kiedykolwiek widział
► Pokaż Spoiler
xD
Meiji Tokyo Renka - taki sobie reverse harem. Do wywalenia. Gatunek tak rzadki że daję zwykle szansę a potem rzucam, nie inaczej jest teraz :) no chyba że mnie jakoś pozytywnie zszokuje.
Girly Air Force - różowy Gripen rozwalił system no ale daję szansę i zobaczymy
Gotoubun no Hanayome - zapowiada się ecchi komedyjka w starym stylu na niezłym poziomie. Niestety powoli to rzadkość, jeżeli tytuł nie utonie w cyckach będzie gut
Domestic na Kanojo - miałem spore nadzieje i póki co nie zostały zawiedzione - bardzo przyjemnie się oglądało, takie nie wiem Kuzu no Honkai bez takiego "słowiańskiego (w tym przypadku japońskiego <lol>) cięcia sobie żył". Oblukam oblukam, naprawdę czekam na kolejny odcinek :)
Mahou Shoujo Tokushusen Asuka - ma potencjał i jeśli nie zostanie spłaszczone do walki ze złem i występkiem tylko otrzymamy coś głębszego, np. problemy społeczne związane z
► Pokaż Spoiler
to seria dostanie ode mnie dość wysoką ocenę :) zobaczymy, czas pokaże
Date a Live III - ano. kontynuacja zgodnie z light novel. Nic dodać nic ująć. tylko dla ludzi którzy widzieli poprzednie sezony.

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Anime

Post autor: Fani » sob sty 12, 2019 12:46 pm

Grey pisze:
sob sty 12, 2019 12:33 pm
Gotoubun no Hanayome - zapowiada się ecchi komedyjka w starym stylu na niezłym poziomie. Niestety powoli to rzadkość, jeżeli tytuł nie utonie w cyckach będzie gut
Nie martw się, nie utonie.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 7:35 pm

Fani pisze:
sob sty 12, 2019 12:46 pm
Grey pisze:
sob sty 12, 2019 12:33 pm
Nie martw się, nie utonie.
Info na podstawie mangi?:) to super ^^
Właśnie Pięcioraczki i Czarodziejka Asuka stanowią w mojej ocenie taki niepewny element, że mogą być czarnym koniem albo totalną klapą. Jeśli chociaż jedno z tego okaże się naprawdę dobre to sezon naprawdę będzie na bogato ^^

Awatar użytkownika
Canis
Fanatyk

Anime

Post autor: Canis » sob sty 12, 2019 8:04 pm

Grey, manga o pięcioraczkach to naprawdę nietypowa pozycja. Z jednej strony jest to klasyczna haremowa komedia szkolna, ale z drugiej wszystko rozwija się w stylu bardziej zbliżonym do okruchów życia/dramatu. Trudno mi podsumować ten tytuł, nie jestem nawet pewien do jakiego gatunku powinienem go zaklasyfikować, a to rzadkość. Jeśli tego nie zepsują, to będzie naprawdę dobre anime, ale na czarnego konia bym się nie nastawiał.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 8:30 pm

Canis pisze:
sob sty 12, 2019 8:04 pm
Jeśli tego nie zepsują, to będzie naprawdę dobre anime, ale na czarnego konia bym się nie nastawiał.
No trudno, ale wystarczy mi jeśli będzie przynajmniej dobre ;)

Joraga
Adept

Anime

Post autor: Joraga » pn sty 14, 2019 4:35 pm

Obejrzałem pierwszy odcinek Pięcioraczek, przeczytałem zaraz po tym wszystkie rozdziały mangi, jestem zły na autora ponieważ naprawdę potrafi namieszać...
► Pokaż Spoiler
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Anime

Post autor: Grey » wt sty 15, 2019 6:56 am

Czy tylko ja mam wrażenie, że w tym sezonie nie ma ani jednego ładnego openingu?
Prawie wszystko zaczęło już lecieć i niestety po raz pierwszy w historii mojego zainteresowania M&A muszę ze zdziwieniem stwierdzić, że żaden opening mi się nie podoba xD co tu się odwaliło w tę zimę?

Joraga
Adept

Anime

Post autor: Joraga » wt sty 15, 2019 10:16 am

Może rozdzielmy "ładny opening" od "openingu który mi się podoba", jakościowo jest parę dobrych openingów ale żaden mi nie przypadł tak bardzo do gustu, jeśli chodzi o te co lubię to :
- BanG Dream 2 (opening z Rosalią, PP mniej mi się podoba). Szkoda, tylko, że tak przeciętne to CG.
- Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.- pasuję klimatem do serii, przyjemny w odbiorze.
- Dororo - Po prostu lubię te klimaty

Ale faktycznie do poprzedniego się nie umywa ;x
Muzycznie jeszcze Boogiepop bo to pani Android.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Ogi

Anime

Post autor: Ogi » wt sty 15, 2019 4:13 pm

Moim zdaniem najlepiej wypada Yakusoku i Kaguya. Boogiepop zaraz za nimi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”