Akatsuki no Yona

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
202
54%
Nie
115
31%
Może
55
15%

Liczba głosów: 372

Awatar użytkownika
Dastame
Status: Online

Akatsuki no Yona

Post autor: Dastame » czw lip 12, 2018 9:32 pm

DarkNighty pisze:
czw lip 12, 2018 8:03 pm
To teraz najwyższa pora, by ktoś u nas wydał Yonę i cieszył się równie dobrą sprzedażą :D Wciąż nie tracę nadziei.
^ <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 12, 2018 10:37 pm

Nikt wam nie broni pomarzyć, ale co chwila powtarzać się o tym samym robi się nudne :P
Mnie to i tak lotto, bo zbieram Yonkę po angielsku, więc nawet jakby "kiedyś", któreś z wydawnictw by ją zapowiedziało to i tak nie kupię, bo po co robić dubla :P

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Awatar użytkownika
Alzea
Wtajemniczony

Akatsuki no Yona

Post autor: Alzea » pt lip 13, 2018 7:37 pm

@up, bo jest to kacik fanow Yony na tym forum i fajnie sobie od czasu do czasu wspolnie popsioczyc i pouprawiac wishful thinking, nie wiem co w tym zlego ;)

A co do wydania, jestem na biezaco z angielskim wydaniem, ale lubie wspierac naszych wydawcow i czytac w ojczystym jezyku, wiec rozwazylabym dubla/odsprzedanie wersji angielskiej ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » pt lip 13, 2018 7:54 pm

@up, doskonale to rozumiem; ja też należę do tego grona "true" fanów, ale zwyczajnie, nie wiem, zrezygnowałem z marzeń i przestałem się łudzić o Yonie w Polsce... Zwyczajnie wydawnictwom jest z nim nie po drodze...

Ja też jestem już na bieżąco, nawet zamówiłem sobie preorder 13 tomu po angielsku, a jak coś u nas wyjdzie to staram się praktycznie wspierać rodzimy rynek... No ale jak kupisz coś po angielsku to nie idzie tego potem odsprzedać, więc trzeba przed zakupem myśleć ;_; :P

Poza tym, jak kiedyś zostanie to wydanie po polsku, to za granicą będą już praktycznie na bieżąco [ a my będziemy to nadrabiać bite 3-5 lat, może dłużej], więc tym bardziej człowiek traci nadzieje.

To o ciągłym powtarzaniu nie było napisane w złej intencji, co bardziej chodziło mi by się poddać, bo nie ma teraz szans na jej wydanie... W końcu JG też już odpadło, zapowiadając Śnieżkę xD

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Awatar użytkownika
Alzea
Wtajemniczony

Akatsuki no Yona

Post autor: Alzea » pt lip 13, 2018 8:01 pm

Ale nie mozna odbierac marzen! Patrz na Higurashi, zaczeli wydawac jak juz boom minal, a tu cyk jedna z lepiej sprzedajacych sie serii. Obecnie zbieram dwa wydania zagraniczne - Umineko i Yone, oba na biezaco, ale chyba oba bym dublowala z tej calej sympatii ;> no i zawsze mozna sprzedac na ebay ;p
Ale to fakt, SJG zapowiadajac Natsume i Yone wylaczylo sie na dlugo na dluzsze shojki a na zadne inne wydawnictwo nie liczylam z Yona ;<

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Akatsuki no Yona

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 8:31 pm

Itachi Uchiha pisze:
pt lip 13, 2018 7:54 pm
No ale jak kupisz coś po angielsku to nie idzie tego potem odsprzedać, więc trzeba przed zakupem myśleć ;_;
Idzie, idzie, ale nie wszystko. Joseie, których się pozbyłam, sprzedałam w kilkadziesiąt sekund, bo na każdy tytuł było kilku/kilkunastu chętnych. >D
Itachi Uchiha pisze:
pt lip 13, 2018 7:54 pm
Poza tym, jak kiedyś zostanie to wydanie po polsku, to za granicą będą już praktycznie na bieżąco [ a my będziemy to nadrabiać bite 3-5 lat, może dłużej], więc tym bardziej człowiek traci nadzieje.

To o ciągłym powtarzaniu nie było napisane w złej intencji, co bardziej chodziło mi by się poddać, bo nie ma teraz szans na jej wydanie... W końcu JG też już odpadło, zapowiadając Śnieżkę xD
Alzea pisze:
pt lip 13, 2018 8:01 pm
Ale to fakt, SJG zapowiadajac Natsume i Yone wylaczylo sie na dlugo na dluzsze shojki a na zadne inne wydawnictwo nie liczylam z Yona ;<
Nic dodać, nic ująć, a fanom, czekającym na polskie wydanie, życzę, żeby Śnieżka nie okazała się gwoździem do trumny polskiego wydania Yony.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Akatsuki no Yona

Post autor: Ame » pt lip 13, 2018 8:36 pm

zandam pisze:
pt lip 13, 2018 8:31 pm
Śnieżka nie okazała się gwoździem do trumny polskiego wydania Yony.
Śnieżka, a Yona to co innego. To, że oba to fantasty nie leży dawać je do jednego wora. Śnieżka nie wszystkim podochodzi.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Akatsuki no Yona

Post autor: DarkNighty » pt lip 13, 2018 8:42 pm

Ame, ale taka prawda, że dla wydawnictwa długie shoujo to długie shoujo. Jeśli Shirayuki i Natsume się nie sprzedadzą, to nie będą myśleć o kolejnej długiej serii w podobnych klimatach. Najwidoczniej Bóstwo sprzedaje się na tyle dobrze, że postanowili wziąć kolejne shoujo z tego wydawnictwa. Oby sytuacja się powtórzyła i następnym razem wybrali Yonę.
Skip Beat, Cat Street, Liar Game, Magi: Sinbad no Bouken, Last Game, One Outs, Hikaru no Go
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), Lovely Complex
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Akatsuki no Yona

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 8:51 pm

Ame pisze:
pt lip 13, 2018 8:36 pm
Śnieżka, a Yona to co innego. To, że oba to fantasty nie leży dawać je do jednego wora. Śnieżka nie wszystkim podochodzi.
Dzisiejsza odpowiedź SJG w sprawie szans Yony:
Studio JG pisze: Haha, na razie musimy zobaczyć czy te serie mają szanse na przeżycie, Więc tak naprawdę - wszystko zależy od Was :D

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept

Akatsuki no Yona

Post autor: Yerdiee » pt lip 13, 2018 9:43 pm

Hah, potrząc na komentarze na fb pod zapowiedzią Yona (mimo że nawet nie została ogłoszona) "przyćmiła" Śnieżkę, mam tu na myśli jęczenie o Yonę. Co jest trochę przykre, bo Śnieżka to naprawdę kawał dobrej mangi, no ale kwestia gustu.
A co do Yony to iskierka nadzieji znowu się rozpaliła, mam nadzieję że teraz w końcu w przyszłości (nie dalekiej) ktoś się połasi żeby ją wydać, Śnieżka wcale nie musi być "gwoździem do trumny" :wink: Ale pospieszyć by się mogli bo anglojęzyczne wydanie kusi~
Obrazek
Wish list
Mangi: Akatsuki no Yona, Oyasumi Punpun, xxxHolic, Rengoku ni warau, Hetalia - World Stars
Light novel: Rokka no Yuusha, DRRR!! SH

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony

Akatsuki no Yona

Post autor: Naama » sob lip 14, 2018 8:52 pm

Proszę, proszę, nie porównujcie Yonę do Śnieżki. Obie mangi opowiadają o całkowicie innych bohaterkach i o całkowicie innych historiach. To trochę jakby porównywać Dragon Balla do Sayuki bo jeden z bohaterów nazywa się Goku. Osobiście jestem w tej części osób, które za Śnieżką nie przepada (obejrzałam 1 sezon i przeczytałam kilkadziesiąt rozdziałów, jednak historia oraz bohaterowie mnie nie porwali, wręcz mega się wynudziłam - dokładnie, kwestia gustu, komuś się podoba, komuś nie, znam osoby, które wolą Śnieżkę od Yony). Z kolei Yonę uwielbiam, wracam co jakiś czas do anime i do mangi, zbieram po angielsku i czekam na polskie wydanie :P
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Akatsuki no Yona, Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

Akatsuki no Yona

Post autor: Akiho » pn lip 16, 2018 10:15 am

25 tomów pochłonięte w jeden dzień. Nie żałuje :P Jakiś rok temu zatrzymałam się na wprowadzeniu wątku z
► Pokaż Spoiler
Potem postanowiłam, poczekać aż się nazbiera trochę więcej czytania. Nie musiałam co prawda czytać od początku, bo jednak pamiętałam, ale to jedna z niewielu mang do których chętnie wracam po raz kolejny.

Tym bardziej ubolewam nad faktem, że Śnieżka doczekała się wydania w Polsce a jednak Yona nie. Mam tylko naiwną nadzieję, że jest tak tylko dlatego, że jakieś inne wydawnictwo się pokusiło na wydanie :oops:

Naama, bardzo dobrze ujęła moje własne uczucia co do Shirayuki, choć może aż tak bardzo się nie wynudziłam, ale nie czuje potrzeby wracania do niej ponownie. Jednak z racji wspierania shoujo które nie dzieje się w szkole i jest fantasy będę wspierać ten tytuł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”