Donten ni Warau - temat ogólny

Temat dotyczący mangi Ćmiech w chmurach czyli po japońskiemu Donten ni Warau
ODPOWIEDZ
Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr maja 07, 2014 5:36 pm

Ah, w Dontenie bohaterowie mają takie ładne oczęta *_* Szkoda że nie duży format, miałabym większą przyjemność we wpatrywaniu się w te ich paczałki. Tytuł tłumaczymy, to raz. Dwa, obwoluta niech będzie matowa. Ładnie będą wyglądać okładki :D

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 07, 2014 5:41 pm

Co do tłumaczenia tytułu to jeszcze musi się zgrywać z prequelem, czyli Rengoku ni Warau ("Śmiech w czyśćcu"). Wiem, najpierw wydajmy podstawkę a potem prequelem czy innymi offspinami się martwmy, ale trzeba myśleć perspektywicznie. ;)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr maja 07, 2014 5:45 pm

Zróbmy petycję o powiększenie formatu! W końcu manga ma TYLKO 6 tomów i jest zakończona!
O! Popieram! :D Mnie akurat mały format zniechęca i to bardzo, bo większość tytułów już kupuję w większym, a po co mam męczyć oczy małym formatem w przypadku nieznanego tytułu, jak mogę kupić coś innego w dużym. :P

Fajnie, że tytuł zostanie przetłumaczony, ale to już powinien być standard. Zresztą poczekam aż polski tytuł będzie już pewny (o ile w końcu przezwyciężę niechęć do małych formatów...), żeby później się nie okazało, że tytuł jest tłumaczony na angielski, a nie na polski (vide SJG, jak nie ma pomysłów...).
gg gonia pisze:Przecież już było kiedyś powiedziane że tylko te "dla starszych będą większe" więc czemu ciągle jest to wałkowane, jak niczego nie zmieni?
Dla starszych i wyjątkowe tytuły. Dla mnie shoujo nie-shoujo o więzieniu jest tak samo nietypowe, jak shounen o rolniku, więc nie rozumiem dlaczego nie miałoby być wydane w większym rozmiarze. :?

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr maja 07, 2014 5:48 pm

wataken pisze:Co do tłumaczenia tytułu to jeszcze musi się zgrywać z prequelem, czyli Rengoku ni Warau ("Śmiech w czyśćcu"). Wiem, najpierw wydajmy podstawkę a potem prequelem czy innymi offspinami się martwmy, ale trzeba myśleć perspektywicznie. ;)
Skoro te tytuły do siebie nawiązują to "śmiech w niebie" "śmiech/uśmiech w chmurnym niebie"?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr maja 07, 2014 5:50 pm

Śmiech pod zachmurzonym niebem?
Śmiech przed burzą?
Ostatnio zmieniony śr maja 07, 2014 5:55 pm przez dejikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr maja 07, 2014 5:52 pm

To,ja też się dołączam do petycji o powiększenie formatu.
zandam pisze:Dla starszych i wyjątkowe tytuły. Dla mnie shoujo nie-shoujo o więzieniu jest tak samo nietypowe, jak shounen o rolniku, więc nie rozumiem dlaczego nie miałoby być wydane w większym rozmiarze. :?
No,właśnie.Czyżby wydawnictwo o tym zapomniało :? ?

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr maja 07, 2014 6:11 pm

Dołączam się do petycji! Może się wtedy zdarzy, że kupię ;p
A co do tytułu to najlepiej w takim razie wypada: Śmiech pod zachmurzonym niebem deji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr maja 07, 2014 6:14 pm

dejikos pisze:Śmiech pod zachmurzonym niebem?
Śmiech przed burzą?
Bardzo ładny tytuł :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 07, 2014 6:32 pm

Mangi nie kupię, ale w kwestii tytułu zgadzam się z gonią. Skoro prequel to "Śmiech w Czyśćcu", seria "właściwa" powinna nosić tytuł "Śmiech w Niebie". Krótkie tytuły są bardziej chwytliwe (przynajmniej dla mnie), więc dodatek "zachmurzonym" wydaje mi się zbędny.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr maja 07, 2014 7:26 pm

Również jestem za powiększeniem formatu. Zdecydowanie lepiej wygląda i łatwiej się czyta. Mały format tylko męczy oczy.
Obrazek

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » śr maja 07, 2014 7:49 pm

SallyCzarownica pisze:Również jestem za powiększeniem formatu. Zdecydowanie lepiej wygląda i łatwiej się czyta. Mały format tylko męczy oczy.
a ja jestem za dużym formatem, ponieważ chciałabym postawić tę mangę koło DOGS, BR i Madoki, mały format będzie mi tam bruździć.. ;[

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » śr maja 07, 2014 7:49 pm

Formatu nie można zmienić, jest on taki jakie wymiary zawarto w umowie którą podpisano więc później nie można zmienić formatu (wataken kiedyś o tym wspomniał).

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr maja 07, 2014 7:54 pm

Tak marudzicie na ten format, że aż pomyślałam, że to jest ten co ma Dengeki Daisy, a to ten Kuroshowo-Pandorowo-Karnevalowy. A więc format dla wszelakich nie do końca określonych shouneno-shoujców ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr maja 07, 2014 8:42 pm

O nie, format i grubość mangi nie będzie mi pasować do mega mang JPF, sory nie kupię tej mangi. :cry:

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr maja 07, 2014 9:27 pm

Manga zbiera dużo dobrych opinii, nie jest długa, więc raczej się skuszę. Zwłaszcza, że coraz rzadziej zaczynam kupować nowe serie. Warto byłoby to zmienić. ;)
Psychonauts pisze:O nie, format i grubość mangi nie będzie mi pasować do mega mang JPF, sory nie kupię tej mangi. :cry:
Haha, mistrz! :lol:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr maja 07, 2014 9:46 pm

Ja też raczej zakupie ale nie wiem ile czasu po premierze - mam inne tytuły, na których bardziej mi zależy :P

Co do formatu - oczywiście miło by było, gdyby był większy niż standardowo.
Obrazek

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » śr maja 07, 2014 10:55 pm

Chciałabym większy format. Mały jest okropny.
Tytuł fajny, pewnie kupię :P

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 07, 2014 11:06 pm

Tak jeszcze co do tytułu - chyba powinny w nim się znaleźć słowo chmury lub podobne, nie jestem co prawda specem od fabuły tej mangi ale bohaterowie są związani z czymś a la Świątynią Chmur, ergo wersja z niebo może nie być dobrym wyjściem.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr maja 07, 2014 11:31 pm

Śmiech pod ciemnymi/burzowymi chmurami :P Od biedy można użyć spójnika "i".
Śmiech w chmurach zbyt radośnie mi się kojarzy.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr maja 07, 2014 11:38 pm

Nie znam fabuły więc trudno mi się do niej ustosunkować ale skoro ma być słowo "chmury"
To może "śmiech wśród burzowych chmur"

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Śmiech w chmurach - Donten ni Warau"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości