Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 10:22 pm

O memorki z ps1 podpięte do ps2 są wyjątkowo wybredne i niektóre gierki będą miały problemy z nielicencjonowanymi memorkami. Warto wspomnieć, że można przenieść zapisy z memorek ps1 na memorki ps2 które są o wiele pojemniejsze sam mam 128mb na jednej z nich. Tak też zakup oryginalnego ps1 w dzisiejszych czasach mija się z celem, gdy chociażby jest lepszy pod każdym względem ps2.
Na ps3 jest jeszcze bardzo dobre Red Dead Redemption; tyle tych tytułów się grało, że szkoda gadać.
Ostatnio zmieniony śr kwie 19, 2017 10:26 pm przez Brat Bimbroży, łącznie zmieniany 1 raz.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr kwie 19, 2017 10:23 pm

Tak chwalicie tę Catherine, że sam zacząłem się zastanawiać :lol: Serio warto? Pamiętam szum przed i po premierze, ale później zupełnie zapomniałem o tej grze. Na PS3 nie grałem już dawno, ale za taką cenę aż żal nie spróbować.
Katori pisze:Przeszedłem trzecią część kilka razy, ale nie zdążyłem się zabrać za dwójkę, bo sprzedałem konsolę.
Musisz ograć dwójkę jak najszybciej. Warto znać jedną z najlepszych gier w historii :lol:

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 10:31 pm

Marei pisze:Tak chwalicie tę Catherine, że sam zacząłem się zastanawiać :lol: Serio warto? Pamiętam szum przed i po premierze, ale później zupełnie zapomniałem o tej grze. Na PS3 nie grałem już dawno, ale za taką cenę aż żal nie spróbować.
Katori pisze:Przeszedłem trzecią część kilka razy, ale nie zdążyłem się zabrać za dwójkę, bo sprzedałem konsolę.
Musisz ograć dwójkę jak najszybciej. Warto znać jedną z najlepszych gier w historii :lol:
Shattered memmories też miało wyjątkowo dobrą fabułę, a z klasyków ps2 to Rule of Rose też było niczego sobie; Fatal Frame czy Forbidden Siren, Clock Tower 3 czy Haunting Ground jako inne klasyczne horrory na tą konsolę.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr kwie 19, 2017 10:34 pm

mayhay pisze:Możesz też kupić spokojnie przez przeglądarkę ;)
http://store.playstation.com/#!/pl-pl/

A z gierek to jeszcze polecę Yakuzy i Personę 5.
Ja wiem, ale wolę mieć konsolę najpierw, bo jak się okaże, że coś nie działa, albo nie uda mi się podpiąć wifi (bo nie wiem, gdzie znaleźć numer wpa, jak nie mam żadnej dokumentacji od modemu) to zostanę z samą grą bez niczego. :p

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Desti » śr kwie 19, 2017 10:37 pm

Nie wiem czy Catherine jest dobre jako całość, jak u kumpla pograłem to parę razy się tam upiłem (poza grą też) i podrywałem dziewczyny i potem skakałem po tych skrzyniach czy co to tam było. Może przez to, że prawie 3 dzień grania bez snu zaczynaliśmy, nie pamiętam za bardzo o co tam chodziło i pod koniec nie ogarniałem co się dzieje, więc odpaliliśmy guitar Hero ;D


Persona 5 też podobno dobra (kumpel mnie kusi, bo można mieć romans z nauczycielką-pokojówką) ale droga, blisko 3 stówki to trochę grosza jest.
Sam tego pewnie nie kupię, bo nadal persona 3 portable czeka na psp a na vicie persona 4 Golden i nie ma kiedy zagrać, za dużo gier ;)

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 10:42 pm

Katori pisze:
mayhay pisze:Możesz też kupić spokojnie przez przeglądarkę ;)
http://store.playstation.com/#!/pl-pl/

A z gierek to jeszcze polecę Yakuzy i Personę 5.
Ja wiem, ale wolę mieć konsolę najpierw, bo jak się okaże, że coś nie działa, albo nie uda mi się podpiąć wifi (bo nie wiem, gdzie znaleźć numer wpa, jak nie mam żadnej dokumentacji od modemu) to zostanę z samą grą bez niczego. :p
Nie dawno podłączyłem psn na ps3 po raz pierwszy pomimo tego, że konsolę mam już od kilku ładnych lat; numer modemu o ile dobrze pamiętam był koniecznością, a samo z kolei podłączenie psn do ps4 jest w miarę proste. Dla psn z ps3 musiałem i tak się posiłkować poradnikiem z Internetu, aby wszystko grało.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr kwie 19, 2017 10:54 pm

Korzystając z okazji właśnie kupiłem Catherine :P Fartownie miałem 20 zł na koncie :mrgreen: Dzięki za info :)

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 11:10 pm

Fani pisze:Korzystając z okazji właśnie kupiłem Catherine :P Fartownie miałem 20 zł na koncie :mrgreen: Dzięki za info :)
Powodzenia w graniu Vincentem; czyli jednym z większych ,,baranów'' w historii jakie dały nam gry. Gra zabawna, a nawet pouczająca w pewnych kwestiach; za spojleryzowanie jej było by grzechem.

[ Dodano: Śro 19 Kwi, 2017 ]
Na psn na ps3 jest jeszcze Cho Aniki, ale ten legendarny tytuł można chyba polecić tylko największym fanom japońskich dziwactw.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw kwie 20, 2017 5:03 pm

DzikiDuch pisze:Zamierzam używać jednego konta (jeszcze go nie mam). Czy nie będzie żadnego problemu w przypadku odkupowanej używanej konsoli?
Nie, wystarczy, że przywrócisz konsolkę do ustawień fabrycznych i sformatujesz kartę pamięci. Potem wpiszesz dane swojego konta i będzie wszystko grało.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt kwie 21, 2017 12:32 am

Dzisiaj..., a właściwie wczoraj, odpaliłem Catherine by sprawdzić o co w tym chodzi i jak to wygląda. Skończyło się na pięciu godzinach grania ^^" Jednym słowem gra wciąga.
btw. #teamCatherina

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » ndz kwie 23, 2017 11:55 am

Dołączam do Waszego grona!

O grach komputerowych (i nie tylko) mogłabym pisać bez końca. Naprawdę bez końca. Z biegiem lat to, co było jedynie wypełniaczem wolnego czasu, udało mi się przekuć w pasję.

Żałuję jedynie, że doba ma tylko 24 godziny i nie mam na swoje hobby więcej czasu. W tygodniu rzadko udaje mi się w ogóle przysiąść do gry, ale jeśli już mi się to uda, to uruchamiam Final Fantasy XIV (widzę, że ktoś już wcześniej polecał - potwierdzam, że to dobra gra), Glorię Victis lub Metal Geara, którego uwielbiam. Posiadam również konsolę PSP i pod namową znajomych przymierzam się do zakupu PS Vity.

Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz kwie 23, 2017 6:53 pm

Jest niezła promocja na PSN. Ktoś z Was podpowie w jakie nowelki jeszcze zainwestować? Na razie kupiłem Root Letter, Zero Escape i SteinsGate 0.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » ndz kwie 23, 2017 11:47 pm

Na Vite nie ma zbyt wielu nowelek niestety. Code Realize mi przychodzi do glowy, jest to niby Otome, ale podobno fabula jest na tyle dobra ze facet tez moze spokojnie grac.

Ja wlasnie skonczylem Root Letter. Swietna przygoda. Zdecydowanie warto obejrzec wszystkie endingi, zwlaszcza finalowy true end, bez tego gra jest niekompletna (mimo ze defaultowy ending tez daje rade).

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn kwie 24, 2017 2:31 pm

Ps3 już mam, internet podłączony, Catherine się pobiera. Jak coś to mój nick to Kyerokat, można dodawać do znajomych :p

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » pn kwie 24, 2017 10:01 pm

Nie wiem, czy można podawać tutaj podobne linki, ale chciałabym zapytać o poradę posiadaczy PS Vity. Rozglądam się za używaną konsolą w dobrym stanie technicznym. Znalazłam poniższą aukcję z realnymi zdjęciami - wydaje się być w porządku, gość ma 100% pozytywów i zajmuje się sprzedażą konsol. Kupilibyście u niego?

http://allegro.pl/sony-ps-vita-wifi-8gb ... 62120.html

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » wt kwie 25, 2017 12:45 am

Ja wole kupowac od osob prywatnych, ze zdjeciami dokladnymi (tu nie widze, wiec kot w worku). Do tego 500zl za gola konsole z karta 8gb to wysoka cena.

Nie wiem skad jestes, ale obadaj OLX, moze ktos w okolicy sprzedaje, podjedziesz, obejrzysz i kupisz napewno taniej.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt kwie 25, 2017 2:53 pm

Też bym proponował spojrzeć na nią osobiście, jeśli jest taka możliwość. Są tam na allegro tańsze i droższe do wyboru.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt kwie 25, 2017 4:28 pm

Wlasnie koncze Bravely Default, ktore, de facto, polecił Velsu. Coz za wspanialy kawalek pieknej historii, plus genialny system gry. Jakbym gral w stare Final Fantasy. Jestem mega zadowolony z tej gry. Majstersztyk.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt kwie 25, 2017 4:43 pm

Wildfowl pisze: gość ma 100% pozytywów
Jak dla mnie to podejrzane, że ma same pozytywy. :lol:

Wildfowl
Status: Offline

Post autor: Wildfowl » wt kwie 25, 2017 9:43 pm

Tutaj jedna z ostatnich pozytywnych opinii:
"Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Konsola mimo tego że była używana, wzorowo zachowana tak samo jak całą reszta zestawu (box, wkładki, pad, instrukcje) całość w 100% zgodna z opisem aukcji. Polecam wszystkim tego sprzedawcę"
Sprawdziłam dokładnie, czy nie ma żadnych ukrytych (anulowanych) negatywów, ale nie ma. Niestety nie mam jak podjechać i osobiście obejrzeć konsoli, ale sądzę, że właściwie niewiele by mi to dało. Bo co z tego, że wezmę konsolę do ręki na pięć minut, żeby sprawdzić, czy działa, a ona rozkraczy się po paru godzinach, bo okaże się, że jednak jest wadliwa. Tutaj sprzedawca oferuje dwa miesiące gwarancji - to wystarczająca ilość czasu na to, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Przeglądałam również tańsze oferty od prywatnych osób na OLX, ale przyznam szczerze, że trochę bałabym się od nich kupować. Naczytałam się na grupach na Facebooku o tym, jak ludzie oszukują, sprzedając konsole, których albo nie wysyłają, albo przysyłają uszkodzone (choć zarzekali się, że są w stu procentach sprawne). Osobiście wolę chyba dopłacić te 100 zł więcej, ale mieć pewność, że dostanę taki produkt, za jaki zapłaciłam.

Na grach i futerale mi nie zależy. Interesuje mnie w zasadzie tylko karta pamięci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości