Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw kwie 06, 2017 9:59 am

Ja czekam na jakąś promocje i dopiero wtedy kupię Nier.
Ostatnio załapałem się na The Legend of Korra.

Tylko kiedy znajdę czas by w to pograć...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » wt kwie 11, 2017 4:12 pm

Komuś coś się chyba omsknęło i wypuścił newsa trochę za wcześnie -> Bayonetta wyjdzie na PC (za niecała godzinę na Steamie).

Spodziewałem się że ten licznik zwiastuje Bayonete na PC, ale że dopiero ją zapowiedzą, a nie że już będzie dostępna :P

EDIT:
jest już dostępna (19,99 euro)


Plus ciekawy artykuł o historii japońskich gier na steamie.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr kwie 19, 2017 5:56 pm

Mam pytanie do użytkowników konsoli PS Vita. Zamierzam na dniach się w nią zaopatrzyć, ale poprzez odkupienie konsoli używanej. Czy na tych konsolach nadal jest jakaś blokada regionalna (zamierzam kupić od osoby z Polski, chodzi mi bardziej o aktywację gier)? Czy nie będzie problemu z dodawaniem gier? W jaki sposób aktywuje się gry z klucza?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr kwie 19, 2017 6:21 pm

Co prawda nie mam Vity, ale już o to pytałem gdy chciałem kupić(ale nie starczyło kasy): gry pudełkowe nie mają region locka, gry pobierane go mają i są przypisane do konkretnego konta PSN.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr kwie 19, 2017 7:30 pm

Kupiłem ps3 (za 250zł, oferta życia na allegro) i Uncharted 1 do tego. Czekam póki co na przesyłkę, ale chcę zapytać - jakie gry polecacie? Takie absolutne must have? Poza Beyond, Heavy Rain I The Last of us.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr kwie 19, 2017 8:18 pm

DzikiDuch pisze:Mam pytanie do użytkowników konsoli PS Vita. Zamierzam na dniach się w nią zaopatrzyć, ale poprzez odkupienie konsoli używanej. Czy na tych konsolach nadal jest jakaś blokada regionalna (zamierzam kupić od osoby z Polski, chodzi mi bardziej o aktywację gier)? Czy nie będzie problemu z dodawaniem gier? W jaki sposób aktywuje się gry z klucza?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Tak jak Fenek napisał. Przy czym przy pudełkach trzeba jeszcze zwrócić uwagę na ewentualne DLC. Przykładowo, World of Final Fantasy wymaga pobrania dźwięku, więc jeśli masz pudło NA, to z PSS EU nie zadziała. Za to patche działają bez względu na region.

Gry z kluczy i kody do PSS można aktywować bezpośrednio przez PSS w Vicie lub za pomocą PSS w przeglądarce.

Jeśli chodzi o samą dystrybucję sprzętu, nie ma to żadnego znaczenia. Na konsoli z Japonii bez problemu założysz konto EU, ma też wszystkie języki, np. polski.

Zwróć też uwagę na kartę pamięci. Minimum to 8GB, ale lepiej mieć 16 lub 32.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 8:20 pm

Ja tam na ps3 chwalę sobie Ni no kuni, Valkyria Chronicles, Mgs4, Demons Souls oraz inne Soulsy no i może Remaster Ico wraz z Shadow of Collosus. Polecam również Deadly Premonition, Bayonettę, Catherine.

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Desti » śr kwie 19, 2017 8:26 pm

Hmmm, chyba pora zacząć powolutku się zadomawiać na forum i coś napisać, skoro już codziennie zaczynam tu wchodzić ;)

PSV nie ma blokady regionalnej, jeśli kupowałbyś gry pudełkowe to obojętnie jaką i obojętnie skąd ona będzie, zadziała na każdej konsoli.
Z cyfrowymi grami jest tak samo, jednak należy pamiętać, że gry cyfrowe są przypisane do konta, a w przypadku ps vity dodatkowo do karty.
Jeśli chcesz używać dwóch kont na vicie musiałbyś się zaopatrzyć w dwie karty pamięci i przy każdorazowym zmienianiu musiałbyś także wyczyścić dane o koncie na konsoli i się przelogować.
Jeśli miałbyś jedną kartę... musiałbyś przy zmianie konta ją formatować. W tym przypadku dobrze jest zrobić backup gry na komputerze, ponieważ w innym przypadku zapis gry się usunie (tak samo przy normalnym odinstalowaniu gry, samą grę jak i zapis konsola traktuję jako całość. Ja tak usuwając Gravity Rush usunąłem sobie save sprzed końca gry, nie wiedząc, że tak to działa).

Gry z klucza aktywujesz wchodząc do playstation store, wybierasz tam opcję bodajże "Realizuj Kod" czy coś takiego, wpisujesz kod składający się z 12 znaków w całości, pomijając przerwy i akceptujesz. Przed dodaniem gry do konta pokażę Ci się wcześniej jaki tytuł dodasz do biblioteki tym kodem.


@Katori
Od siebie mogę polecić Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, Puppeteer, Okami HD, Ico i Shadow of the Colossus. Z takich bardziej specyficznych to może Demon's Souls, Dragons Dogma Dark Arisen, może serię Tales of..., Atelier, Neptunia, Dragon Quest.
Jeśli lubisz rytmiczne gry to Hatsune Miku Project Diva f oraz f 2nd (Diva f wyszła u nas cyfrowo, są pudła ale japońskie. Diva f 2nd jest normalnie dostępna w angielskiej wersji ale może być gorzej ze znalezieniem kopii), z takich "rarytasów" to może Drakengard czy Nier (osobiście mi się nie podobały ale taki Nier muzykę miał świetną, mimo, że rozgrywka to drewno)

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 8:44 pm

Dragons Dogma jak wyżej wspomniano też dobry tytuł. Warto wspomnieć o kompatybilności gierek z ps1 na ps3 co otwiera nieco więcej możliwości jak w zagranie w klasyczne Final Fantasy czy dosyć fajne Breath of Fire 3. Na ps3 chyba są jeszcze remastery Kingdom Hearts. Odbiegając nieco od tematu to na ps2 bardzo podobała mi się seria Shadow Hearts + Koudelka z ps1.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr kwie 19, 2017 9:02 pm

Zamierzam używać jednego konta (jeszcze go nie mam). Czy nie będzie żadnego problemu w przypadku odkupowanej używanej konsoli?

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr kwie 19, 2017 9:36 pm

Dzięki za polecenie, wszystkie gry dodałem do listy. Część tytułów kojarzyłem, części nie. A w Catherine bardzo bym chciał zagrać, ale to już chyba się lekki unikat zrobił.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 9:43 pm

Katori pisze:Dzięki za polecenie, wszystkie gry dodałem do listy. Część tytułów kojarzyłem, części nie. A w Catherine bardzo bym chciał zagrać, ale to już chyba się lekki unikat zrobił.
Sporo z tych wymienionych tytułów jest również na Xboxa360 to i na niego można kupić te tytuły. Jest jeszcze Eternal Sonata jako erpeg z Chopinem jako grywalną postacią i jego klasycznymi utworami przygrywającymi w tle.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 19, 2017 9:52 pm

Jak z kolei polecę - Tales of Vesperia, Tales of Xilla 1-2, gry z serii God of War, Devil May Cry, Tomb Rider, Arslan: The Warriors of Legend, DARK SOULS, Uncharted, Demon's Souls plus może jakąś VN typu Umineko no Naku Koro ni.

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Desti » śr kwie 19, 2017 9:55 pm

Catherine jest jeszcze przez 7 dni w promocji w cyfrowej wersji, obecnie 12.50zł kosztuje
https://psprices.com/region-pl/game/90999/catherine
Ogólnie polecam stronkę, podają wszystkie promocje na dane platformy oraz historię promocji więc widać czy to faktycznie dobra promocja czy lekka obniżka.

@DzikiDuch, jedyne problemy możesz napotkać w kwestii sprawności konsoli czyli jak kto o nią dbał. Sam kupiłem używaną Vitę (jak i ps3 i psp) i jedynymi mankamentami były drobne otarcia przy narożnikach no i wiadomo, lekko widoczne ryski na tylnym panelu dotykowym, jednak nie czuć ich pod palcami.

Emulacja gier z ps1 na ps3 jest chyba tylko w przypadku starego fata jeśli mnie pamięć nie myli.
No i fakt, Finale czy KH to też dobra opcja do polecenia.


@Edit
Umineko wyszło w angielskiej wersji na jakąś konsolę Sony?

@Edit2
Mayhay, ta, sekundy różnicy ;p
Ostatnio zmieniony śr kwie 19, 2017 9:57 pm przez Desti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » śr kwie 19, 2017 9:55 pm

Katori pisze:Dzięki za polecenie, wszystkie gry dodałem do listy. Część tytułów kojarzyłem, części nie. A w Catherine bardzo bym chciał zagrać, ale to już chyba się lekki unikat zrobił.
Na PSNie często jest w promocji, np. teraz bodajże jest za 12,50 zł.

@up: ninja'd :P
Oraz jeszcze klaryfikacja co do emulacji gier na PS3. Gry z PS1 można odpalać na każdej PS3, nawet z płyty (no i z PSNa). Gry z PS2 z płyty działają tylko na pierwszych fatach, na każdej PS3 zaś te gry, co są dostępne na PSNie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 19, 2017 10:07 pm

Desti pisze:@Edit
Umineko wyszło w angielskiej wersji na jakąś konsolę Sony?
Przyznam się bez bicia, że grałem w wersje po angielsku aka piracką. Do kupienia jest jedynie po japońsku, więc odpada 8-[
[spoiler]Umineko no Naku Koro ni 1-4 w/ PS3 sprites & voices (English Patched) PC[/spoiler]

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Desti » śr kwie 19, 2017 10:07 pm

Aa to tylko gry z ps2 są zależne od wersji, dobrze wiedzieć. Sam nigdy nie korzystałem z tej opcji, bo raczej nie ciągnie mnie do gier z psx, chce je zachować w pamięci jako piękne gry a jak zobaczę jak faktycznie wyglądają, to całe wyobrażenie o tym zniknie ;D więc szaraczek leży sobie i odpoczywa ;)
A ps2 kiedyś kupię... Chociaż dodatkowy wydatek to też słabo, skoro już sporo idzie na gry i mangi ;) A jeszcze remont mi się szykuje, muszę też kupić regał czy półki wiszące na mangi, bo już od jakiegoś czasu ukladam stosy, teraz przyjdzie paczka z zakupami to chyba będę to w kartonie trzymał ;p
No i gry będą pewnie dalej dochodzić, jeśli będą jakieś promocje ciekawe


@Edit
Aaa, pc że "sprajtami" z ps3, też taką mam, niestety też piracką. Ale po prostu myślałem, że coś przegapiłem i jednak umineko wyszło po angielsku na konsole. Ale na to chyba nie ma co liczyć ;)
... A ja dalej nie skończyłem nawet Higurashi, jeszcze Corona Blossom vol.1 zacząłem i nie skończyłem ale i tak już vol. 2 i 3 zakupiłem... Nie ma to jak nałóg kupowania ^^

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr kwie 19, 2017 10:15 pm

Niby z gierek na ps3 jest jeszcze remaster Silent Hill 2 oraz 3, ale jest to za pewnie najgorszy remaster jaki powstał, więc przestrzegam przed zakupem; tym bardziej, że Konami ponoć zgubiło oryginalny kod źródłowy do 2 części, a studio tworzące ten remaster musiało go robić na jakiejś wcześniejszej wersji. Mgła też została w 2 popsuta, a w obydwu częściach ,,poprawiony'' dubbing nie zachwyca.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr kwie 19, 2017 10:15 pm

Wow, dzięki za link! W poniedziałek/wtorek powinienem mieć ps3, a skoro promocja jest do środy, to zdążę kupić i Catherine.
Brat Bimbroży pisze:Niby z gierek na ps3 jest jeszcze remaster Silent Hill 2 oraz 3, ale jest to za pewnie najgorszy remaster jaki powstał, więc przestrzegam przed zakupem; tym bardziej, że Konami ponoć zgubiło oryginalny kod źródłowy do 2 części, a studio tworzące ten remaster musiało go robić na jakiejś wcześniejszej wersji. Mgła też została w 2 popsuta, a w obydwu częściach ,,poprawiony'' dubbing nie zachwyca.
Miałem remastera na x360. Przeszedłem trzecią część kilka razy, ale nie zdążyłem się zabrać za dwójkę, bo sprzedałem konsolę. Tak czy siak było trochę błędów i gra nie wyglądała tak dobrze, ale dało się przeżyć.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » śr kwie 19, 2017 10:21 pm

Możesz też kupić spokojnie przez przeglądarkę ;)
http://store.playstation.com/#!/pl-pl/

A z gierek to jeszcze polecę Yakuzy i Personę 5.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości