Reimei no Arcana

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/kupiłabyś tę mangę w języku polskim?

Tak
34
44%
Nie
29
37%
Może
15
19%
 
Liczba głosów: 78

Sonia
Status: Offline

Reimei no Arcana

Post autor: Sonia » pt mar 04, 2011 7:30 pm

Reimei no Arcana
Obrazek
autor: Rei Toma
rodzaj: shoujo, romans, fantasy, dramat
tomy: parę dni temu wyszedł szósty
wydawca: Shogakukan (miesięcznik Cheese!)
opis: Od 200 lat pomiędzy dwoma krajami - Senan i Belquat toczy się wojna. Aby zakończyć waśnie książe Ceasar z Belquat poślubia czerwonowłosą księżniczkę Nakabę z Senan, której towarzyszy Loki, sub-człowiek - czyli pół-człowiek, pół-zwierzę. Nakaba i Loki nigdy nie mieli lekkiego życia - sub-ludzie, mimo, że silniejsi zawsze żyli pod dominacją ludzi, a Nakaba ze względu na swoje włosy i złe pochodzenie była ukrywana przed światem. Na wrogim dworze nie jest akceptowana przez nikogo, a relacje z mężem nie są najlepsze. Na dodatek okazuje się, że księżniczka ma jakąś dziwną moc...

Długo się opierałam temu tytułowi, ale jak sięgnęłam po niego to się zachwyciłam :) Czyta się naprawdę przyjemnie, ciekawa historia, ładna kreska. Główna bohaterka nie jest głupią i naiwną, wciąż potrzebującą ratunku dziewczynką, ale mądrą i zaradną księżniczką ;) Polecam ^_^
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 9:53 pm przez Sonia, łącznie zmieniany 1 raz.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pt mar 04, 2011 7:41 pm

Opis brzmi zachęcająco, sadząc po okładce kreska też jest całkiem przyjemna - gdyby tytuł ukazał się u nas, to bym się skusiła :wink:

mila
Status: Offline

Post autor: mila » sob mar 05, 2011 9:57 am

Czytałam i całkiem przyjemnie, pewnie bym kupiła;] Szczególnie że są tam "uszka".

yuki00chan
Status: Offline

Post autor: yuki00chan » sob gru 31, 2011 5:29 pm

Bardzo lubię tę mangę. Na pewno bym kupiła :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob gru 31, 2011 6:50 pm

Fajna okładka, opis już trochę mniej, ale na próbę pewnie bym kupił.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz sty 01, 2012 6:36 pm

Okładka niewątpliwie przyciąga, więc kiedy ją zobaczyłam w zapowiedziach Viz Media od razu wzięłam się za skany. Nie jest to ani najlepsze, ani najgorsze shojo, jakie kiedykolwiek czytałam. Ot, taka miła opowiastka na dłuższe wieczory.
Ale kreska jest ładna, a głównego bohatera polubiłam od razu (Niestety nie mogę się zgodzić z Sonią, co do charakteru głównej bohaterki. Jest niezaradna i naiwna. Na dodatek bez bohaterów męskich, którzy się obok niej kręcą ,zginęłaby marnie już na samym początku mangi. :roll: Muszę jednak przyznać, że jest odważna i nie przypomina przeciętnych bohaterek shoujo - rozwija się wraz z upływem czasu).
Reasumując, zaopatruję się już w amerykańskie wydanie i nie kupiłabym już polskiego.
Ostatnio zmieniony śr kwie 17, 2013 10:26 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » pn sty 02, 2012 8:14 pm

JESTEM NA TAK!!! to jeden z moich ulubionych tytułów, póki co na rynku jest sporo shojców ale może waneko to wyda.

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » pn sty 02, 2012 8:19 pm

Bardzo ciekawi mnie. Wiadomo jednak, że wydawnictwo na razie nie weźmie się za żadne shojo, ale jak im się trochę przerzedzi to jestem jak najbardziej za.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sty 07, 2012 9:50 pm

Mi też się podoba.Jestem jak najbardziej na tak :D

* Zmieniam zdanie dobre na raz.
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2012 6:53 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn sty 09, 2012 1:19 pm

uwielbiam jedna z moich ulubionych także jestem na tak :)
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 05, 2012 4:03 pm

Po zapoznaniu się z tym tytułem stwierdzam, że jest bardzo dobry :) w polskim języku i polskiej cenie chętnie bym zakupił ^^

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz lut 05, 2012 5:11 pm

Silla pisze:Opis brzmi zachęcająco, sadząc po okładce kreska też jest całkiem przyjemna - gdyby tytuł ukazał się u nas, to bym się skusiła :wink:
jak wyżej :)

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pn lut 06, 2012 7:06 pm

Zaczynam kupować wydanie angielskie, więc raczej już polskiego bym nie kupiła. Jednak jestem jak najbardziej na tak, bo manga jest świetna i mogliby wydawać w Polsce ;)

Itan-sha
Status: Offline

Post autor: Itan-sha » pn lut 06, 2012 7:31 pm

Jestem na tak, chciałabym mieć to po polsku u siebie na półce :)

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr lut 08, 2012 12:10 pm

Ah, gdybym miała nadmiar gotówki, to bym brała :p
Ostatnio zmieniony pt sty 10, 2014 6:16 am przez mid29, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr lut 08, 2012 3:47 pm

Najgorsze shojo jakie kiedykolwiek czytałem.
Główna bohaterka, która jakoby jest księżniczką jest osobą niepełnosprawną umysłowo (ma downa), jej mąż będący jakoby księciem wspiął na absolutne wyżyny pierdłowatości i bezużyteczności, a jej ochroniarz, który jakoby ją chroni, swoją misję realizuje w ten sposób, że popełnia przestępstwa i musi się przez to ukrywać. W związku z czym robi co może by każdy w zasięgu wzroku mógł jej wbić nóż w plecy.

Gdyby głupota uskrzydlała, to akcja tej mangi szybko przeniosła by się z kraju w którym ma miejsce na księżyc, albo między gwiazdy.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr lut 08, 2012 5:04 pm

Krzych_Ayanami pisze:Najgorsze shojo jakie kiedykolwiek czytałem.
Główna bohaterka, która jakoby jest księżniczką jest osobą niepełnosprawną umysłowo (ma downa), jej mąż będący jakoby księciem wspiął na absolutne wyżyny pierdłowatości i bezużyteczności, a jej ochroniarz, który jakoby ją chroni, swoją misję realizuje w ten sposób, że popełnia przestępstwa i musi się przez to ukrywać. W związku z czym robi co może by każdy w zasięgu wzroku mógł jej wbić nóż w plecy.

Gdyby głupota uskrzydlała, to akcja tej mangi szybko przeniosła by się z kraju w którym ma miejsce na księżyc, albo między gwiazdy.
Po tym opisie zmobilizowałem się i przeczytałem 6 rozdziałów i nie chce więcej. Książę pierdoła, dziewczyna jeszcze ujdzie, ale ten jej ochroniarz to idiota. Myślę, że są ciekawsze tytuły.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr lut 08, 2012 5:40 pm

Aż też musiałam spojrzeć po tak zasadniczym opisie. Shojek zasadniczo unikam, ze względu na nadmiar infantylności i pierdołowatości bohaterek, chociaż trafiają się wyjątki. No ale tutaj skończyłam po 1 rozdziale. Główna heroina zaliczyła aż dwie zawiechy i to na wstępie. :roll: Jej służący to nieporozumienie, a tego księcia też miałabym ochotę przez pysk strzelić. Strasznie irytujący gostek, żonkę mu przynajmniej do pary dobrali.
Nie wiem czemu to jest takie popularne. To już Viz mógł się zabrać za takie Hapi Mari, a nie kolejną nudną shojkę.
Gosh, mam nadzieję że tego u nas akurat nie wydadzą.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » śr lut 08, 2012 11:03 pm

Przeczytałam cztery rozdziały i jedyne co mi się w tej mandze podoba to kreska (postaci, bo tła prawie nie ma). Bohaterowie są kiepscy, przebieg wydarzeń chaotyczny, a rozwiązania fabularne głupie. Myślałam, że Krzych_Ayanami przesadzał, ale jednak przyznaje mu rację. Są o wiele lepsze tytuły do wydania.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw lut 09, 2012 12:18 am

Ojoj, Krzychu zaczął fale negatywnych opinii :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości