Baba Yaga

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
21
55%
Nie
8
21%
Być może
9
24%
 
Liczba głosów: 38

Ineluki
Status: Offline

Baba Yaga

Post autor: Ineluki » czw lis 18, 2010 7:09 pm

Ostatnio wpadła mi w oko manga, na temat której ciężko znaleźć jakiekolwiek konkretne informacje... oto co udało mi się ustalić:

Tytuł: Baba Yaga [Baaba Yagaa]
Autor: Satou Nanki & Kizuki Akira
Gattunek: Seinen, Shoujo Ai/ Dramat, Horror, Psychologiczny
Wydawca: Media Factory [Czasopismo: "Comic Alive"]
Ilość tomów:2
Status:Niezakończona
Rok:2007
Opis (z innego forum):
Grupa nastolatków udaje się na wycieczkę w góry. Jedna z dziewczyn odłącza się od towarzystwa, po czym gubi się w lesie. Spotyka tam wiedźmę, w której istnienie nikt nie chce jej uwierzyć. Nikt, poza jej najlepszą przyjaciółką. Po paru latach cała grupa raz jeszcze spotyka się w tym samym miejscu. Dziewczyna, która rzekomo spotkała wiedźmę, nadal upiera się przy swojej wersji. Ale czy rzeczywiście to spotkanie miało miejsce? Czy sama w to jeszcze wierzy?
Moja opinia... jak tylko zacząłem czytać, to nawet nie zauważyłem jak się skończyło... wg mnie pozycja jest naprawdę solidna, kreska spokojnie daje radę, i nieprzeciętny klimat...
Wiem, że może odstraszać to, że seria nie jest zakończona, oraz czas wydawania w Japonii... średnio 1 tom na 1,5 roku...
Pozycja jest raczej mało znana, ale wydaje mi się, że świetnie by się obroniła...
Ostatnio zmieniony ndz cze 30, 2013 10:34 am przez Ineluki, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn cze 04, 2012 11:13 am

Odkopię, bo przejrzałem skany pierwszego rozdziału i wyglądało to na bardzo fajny horror. Jestem na tak.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn cze 04, 2012 12:04 pm

A manga przypadkiem nie jest na wstrzymaniu?

Przejrzałem kilka stron i kreska bardzo mi się spodobała. Dałbym szansę, ale czy ona istnieje dla takiego nieznanego tytułu z którym nie wiadomo co jest :\?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn cze 04, 2012 1:04 pm

Też bym kupił.
A wasze obawy są zapewne słuszne, rozważać by można, gdy sytuacja będzie bardziej jasna (czas wydawania, liczba tomów i co tam jeszcze).

Bakuman
Status: Offline

Post autor: Bakuman » pn cze 04, 2012 2:07 pm

Waneko tego nie wyda. Kupiłbym i jednocześnie byłbym za gdyby manga była wydana w całości lub wydawana.

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » wt cze 05, 2012 3:50 pm

Ine-chan pisze:Shoujo Ai


Podziękuję!

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt cze 05, 2012 4:02 pm

Może być.

Shizuka
Status: Offline

Post autor: Shizuka » wt cze 05, 2012 6:42 pm

Aż się zalogować musiałam, widząc temat. Jak najbardziej byłabym za, szczególnie patrząc na gatunki (ach, shoujo-ai, na dodatek klimatyczne!) i tytuł (wiadomo, wiedźmę jako 'Babę Jagę' tylko po słowiańsku określano). A to, że mało znane, w takim przypadku może wyjść raczej na plus, nie minus - nie porównując rzecz jasna - to znał kiego 'Jeża' zanim go wydano albo 'Drug-on'?
Podsumowując - chciałabym, ale nie łudzę się, że to cokolwiek pomoże.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » pn cze 24, 2013 10:56 pm

Zainteresowałam się tym tytułem, choć nie przepadam za horrorami, ale czy przypadkiem nie ma on tylko jednego tomu?

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt cze 25, 2013 6:28 pm

Nie, jakiś cza temu wyszedł w Japonii 3-ci tom... co nie znaczy, że seria jest już zakończona...

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt maja 15, 2015 3:27 pm

Kupiłabym tylko po to żeby mieć mangę o takim tytule na półce. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt maja 15, 2015 9:51 pm

Manga zakończyła się na trzech tomach. Do swojego głupiutkiego postu sprzed 3 lat dodam, że historia wydaje się naprawdę interesująca, tag shoujo-ai jest dodatkowym plusem i chętnie bym kupił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości