Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz paź 21, 2012 7:13 pm

Shinri pisze:Myślę, że wydadzą jakąś komedie szkolną z romansem lub shonen-ai.
Też raczej stawiam na shonen-ai. Patrząc na to jak dobrze im się sprzedały, i wciąż dobrze schodzą przy dodrukach, tytuły z Kolekcji Otaku 4 Girls. Być może będzie to jakiś kolejny tytuł od Takanagi Hinako. Czyżby Koisuru Boukun? :P

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » pn paź 22, 2012 2:08 pm

z Takanagi - prędzej wydadzą Awkward Silence lub krótszą serię, z innych - Seven Days dobrze by się sprzedał

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn paź 22, 2012 3:30 pm

Ja tam bym coś chciał z uszkami i ogonkami :P hehe.
A tak generalnie to gdybanie nie ma sensu - Studio JG nie ma tak jednoznacznej polityki jak np JPF więc mogą się zabrać za wszystko.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn paź 22, 2012 10:42 pm

Jezu, Seven Days, brałabym 8-)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn paź 22, 2012 11:58 pm

Też jestem ciekawa, co to będą za tytuły. Dzisiaj otrzymałam drugi tom Stigmaty i wizualnie prezentuje się jeszcze lepiej niż przy pierwszym tomie. Należą się gratulacje, za tak wysoko postawioną poprzeczkę. JPF mógłby wziąć przykład :P
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt paź 23, 2012 9:14 am

dejikos pisze:wizualnie prezentuje się jeszcze lepiej niż przy pierwszym tomie. Należą się gratulacje, za tak wysoko postawioną poprzeczkę. JPF mógłby wziąć przykład :P
Serio? Moim skromnym zdaniem Residentowi nic nie brakuje... no, ale nie widziałem Stigmaty...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt paź 23, 2012 10:12 am

Ine-chan pisze:Serio? Moim skromnym zdaniem Residentowi nic nie brakuje... no, ale nie widziałem Stigmaty...
Resident nie ma na obwolucie wypukłego nadruku i złoceń.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt paź 23, 2012 10:33 pm

dejikos pisze:
Ine-chan pisze:Serio? Moim skromnym zdaniem Residentowi nic nie brakuje... no, ale nie widziałem Stigmaty...
Resident nie ma na obwolucie wypukłego nadruku i złoceń.
Kisiel w majtach, normalnie...

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt paź 23, 2012 10:59 pm

Quithe pisze:Kisiel w majtach, normalnie...
Kisiel to może nie, ale lubię ładnie wydane książki, dlaczego mangi nie miałyby być w ten sposób wydawane? Mnie się taka inicjatywa podoba.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt paź 23, 2012 11:57 pm

A nie sądzisz, że obwoluta Residenta oddaje jego wewnętrzny klimat? Nijak by się miały do niego złocenia czy inne świecidełka... Chociaż w sumie to wszystko jest mało ważne, najważniejsze, że w ogóle jest obwoluta:)

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » śr paź 24, 2012 12:41 am

A na pierona wom te błyszczące, złocone świecidełka? Żeby po oczach świeciły?
Moim zdaniem przerost formy nad treścią. Do Residenta takie coś nie pasuje.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr paź 24, 2012 7:19 am

Sledziu_w pisze:Moim zdaniem przerost formy nad treścią.
Mi się bardziej treść podobała, niż forma, więc w tej kwestii się z tobą nie zgodzę. :wink:
Zresztą, sama nie zwróciłabym uwagi na te wypukłe litery, gdyby nie opinie innych osób.
Zauważam tylko twarde oprawy (a taką nie splamiło się prawie żadne polskie wydawnictwo mangowe / nie licząc dwóch wyjątków) i ewentualnie tytuły z obwolutami lub bez nich; inne aspekty jakościowego wyglądu okładek mnie nie interesują. XD

A odnośnie tych nowych tytułów, to do tej pory byłam (raczej) zadowolona z podjętych przez nich wyborów. Nie publikują niczego ambitnego, ale też żadne inne polskie wydawnictwo mangowe się pod tym względem nie wybija (nie wliczając w to Hanami, ale ich dalsze losy stoją pod znakiem zapytania), więc można się spodziewać kolejnych tytułów komediowych. Póki nie będzie miało w sobie yaoi, shonen-ai, czy yuri, a opis będzie względnie interesujący, to na pewno kupię (przynajmniej) pierwsze tomy.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 8:29 pm przez zandam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr paź 24, 2012 9:46 am

"Świecidełka". Okej. W takim razie po co okładka, skoro się nie liczy jej wygląd? Na wszystkich publikacjach dać tylko tytuł na czarnym tle i byłoby ekstra.

Czepiliście się tego Residenta, a ja wcale nie piłam do tego tytułu. Uważam, że Resident jest dobrze wydany, natomiast większość pozostałych mang tego wydawnictwa już nie.

Rozumiem, że Wam się takie bajery nie podobają, a mnie owszem. W sumie możecie być spokojni, bo JPF na 99,9% nie wyda podobnie żadnej swojej publikacji.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr paź 24, 2012 10:27 am

zandam pisze:Zauważam tylko twarde oprawy (a taką nie splamiło się jeszcze żadne polskie wydawnictwo mangowe)
Hanami wydało w twardych okładkach "Ikara" i "Mój Rok" :wink:.

Co do nowości od JG: chętnie coś kupię, jeśli tytuł będzie ciekawy, bez wątków yaoi/shounen-ai, zakończony i krótki.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr paź 24, 2012 1:16 pm

ninna pisze:Hanami wydało w twardych okładkach "Ikara" i "Mój Rok"
:oops: Co za wpadka... tym gorsza, że "Mój Rok" mam nawet u siebie.
No cóż, starość nie radość, pamięć mi już momentami szwankuje... :wink:

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » śr paź 24, 2012 4:03 pm

Podpisuję się pod ninną i zandam, wybredna nie jestem ale z wątkami shounen-ai/yaoi z daleka ode mnie :P To już shoujo-ai/yuri jakoś mniej mnie odrzuca w sumie. Zresztą JG ma taki talent to wybierania interesujących mnie tytułów (poza Vassalordem), że wierzę, iż tym razem też tak będzie ;)

A co do okładki Stigmaty, kiedy kupiłam mój tomik, to go oglądałam z zewnątrz przez jakieś 10 minut, tak mi się podobała ta obwoluta :D Normalnie się zachwycałam. Rozumie, że nie każdemu tytułowi takie motywy pasują ale w tym wypadku jak dla mnie są idealne.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz paź 28, 2012 12:03 am

z fb:
Niedługo będziemy też ujawniać kolejne premiery zaplanowane na 2013 rok, kończymy rozmowy na temat 5 nowych serii które rozpoczniemy w pierwszej połowie roku :v
5? Szaleją o.0
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » ndz paź 28, 2012 12:13 am

Hm, myślę, że Alicja sprzedała im się na tyle dobrze a reszta mang stabilnie, że mogą się rozwijać. Mam nadzieję, że będą to ciekawe serie poniżej 10 tomików, pewnie znowu wyszukają coś mało znanego.
Serie a nie tytuły, więc pewnie jednotomówki odpadają. Szkoda.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz paź 28, 2012 6:36 am

Flota pisze: Serie a nie tytuły, więc pewnie jednotomówki odpadają. Szkoda.
Te serie będą miały pewnie od 3 do 6 tomów więc nie ma strachu :P

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz paź 28, 2012 8:00 am

mi tam odpowiada bo na pewno że każdy znajdzie w tych 5 seriach coś dla siebie,gorzej jeżeli mi wszystkie będą odpowiadać :P
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości