Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: wataken » czw wrz 13, 2012 1:57 pm

Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » śr wrz 19, 2012 7:44 pm

Na stronie yumegari pokazały się 4 przykładowe str do 2# Carciphony premiera przewidziana jest na 28 września. Na pewno nabędę drugi tomik :)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr wrz 19, 2012 8:00 pm

Taa... ciekawe czy do końca tego miesiąca podadzą yaoi-nowość ;) Zegar nieubłaganie tyka ;D
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr wrz 19, 2012 9:02 pm

Słucham?:P A kiedy yumegari zapowiedziało yaoi-nowośc?:P Byłem pewny, że tylko Kotori będzie się zajmować tego typu mangami ^^
Mnie bardzo interesuje ten zbiór opowiadań - ciekawe, czy będą przyjmowane utwory typu: ach... zadzwoniłam do niej i nie odebrała, dół deprecha i sznur, czy coś nie wiem. Normalniejszo-ostrzejszego :P i czy konwencja będzie bardziej realistyczna czy może coś a la fantastyka ;)

sunater
Status: Offline

Post autor: sunater » śr wrz 19, 2012 9:40 pm

Grey pisze: Mnie bardzo interesuje ten zbiór opowiadań - ciekawe, czy będą przyjmowane utwory typu: ach... zadzwoniłam do niej i nie odebrała, dół deprecha i sznur, czy coś nie wiem. Normalniejszo-ostrzejszego :P i czy konwencja będzie bardziej realistyczna czy może coś a la fantastyka ;)
Konwencja nie ma znaczenia - przyjmowane są zarówno horrory jak i szkolne dramaty. Jakie opowiadania ZOSTANĄ wydrukowane - nie wiem. Od naszych (yuri.pl) recenzentek wiem tylko że nadeszło m.inn. opowiadanie fantasy i trochę typowych erotyków...
yaoi-nowość ma być podana na koniec wakacji.. dla studentów :P Czyli do końca września.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr wrz 19, 2012 10:07 pm

Czyli SERIO ma być coś yaoi... no cóż :P Miałem nadzieję, że skupią się na yuri, ale well. ^^
sunater pisze:wiem tylko że nadeszło m.inn. opowiadanie fantasy i trochę typowych erotyków...
Nie przejęzyczyłeś się?:P opowiadaniE fantasy? Ze wszystkich utworów, które ludzie nadesłali tylko jedno jest w tej konwencji? Haha kiepsko :P

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » śr wrz 19, 2012 10:29 pm

Na tanuki pojawiła się recenzja Bisu
http://czytelnia.tanuki.pl/pokaz/2912/b ... 1-recenzja

Devu
Status: Offline

Post autor: Devu » czw wrz 20, 2012 12:50 am

daniel122 pisze:Na tanuki pojawiła się recenzja Bisu
http://czytelnia.tanuki.pl/pokaz/2912/b ... 1-recenzja
Czyli nie warto kupować. Dobrze, że nie kupowałem w ciemno, mimo że miałem taki zamiar.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 20, 2012 7:51 am

Grey pisze:Czyli SERIO ma być coś yaoi... no cóż :P Miałem nadzieję, że skupią się na yuri, ale well. ^^
sunater pisze:wiem tylko że nadeszło m.inn. opowiadanie fantasy i trochę typowych erotyków...
Nie przejęzyczyłeś się?:P opowiadaniE fantasy? Ze wszystkich utworów, które ludzie nadesłali tylko jedno jest w tej konwencji? Haha kiepsko :P
Ja bym się tak nie dziwiła. Wbrew pozorom mało ludzi zajmuje się pisaniem tekstów w gatunku fantasy, czy też innych z obszernie pojętej fantastyki.

Ja wiem czy kiepsko? Lepsze jedno dobre opowiadanie fantasy niż dziesięć, które nie nadają się do pokazania światu, nie?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw wrz 20, 2012 8:07 am

kolora pisze: Ja wiem czy kiepsko? Lepsze jedno dobre opowiadanie fantasy niż dziesięć, które nie nadają się do pokazania światu, nie?
No to oczywiste :P ale i tak zszokowało mnie to trochę, że to tak mało popularny gatunek wśród fanów mangi itd :P

sunater
Status: Offline

Post autor: sunater » czw wrz 20, 2012 8:21 am

Grey pisze: No to oczywiste :P ale i tak zszokowało mnie to trochę, że to tak mało popularny gatunek wśród fanów mangi itd :P
Może nie tyle mało popularny co.. po prostu trudny. Trudny dla twórcy.. Skonstruowanie przekonującego świata fantasy to nie w kij dmuchał - na to potrzeba duuużo więcej czasu i talentu niż na stworzenie opowiadania typowo "szkolnego" czyli mundurki i te sprawy (jakby nie patrzeć właśnie takie klimaty NIESTETY dominują w yuri -zarówno w mandze jak i w anime)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 20, 2012 9:44 am

daniel122 pisze:Na stronie yumegari pokazały się 4 przykładowe str do 2# Carciphony premiera przewidziana jest na 28 września. Na pewno nabędę drugi tomik :)
Cóż, nadal tłumacz ma lekkie problemy z językiem polskim, bo nawet na tych stronach niektóre zdania brzmią dość sztywno ("Jednak myślę, że jej uboga osobowość pasuje do tej pracy") albo dziwnie ("Kelnerzy, wrzućcie tego złodzieja do paki!").

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 20, 2012 11:17 am

Pytanie tylko czy to tylko tłumacz zawalił, czy ten, kto to redagował. Bo podobno miała być jakaś osoba do korekty zatrudniona.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw wrz 27, 2012 1:29 pm

No to w ten weekend poznamy tytuł yaoi :P cóż spodziewam się że to będzie Feng yu jiu tang
Obrazek

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » czw wrz 27, 2012 3:36 pm

Pytanie tylko czy na pewno poznamy? :) Niby napisali na stronie, że w weekend :) No to czekamy :)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw wrz 27, 2012 4:15 pm

Nie no, pewno poznamy, tylko znając życie będzie to późno wieczorem w niedzielę ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw wrz 27, 2012 4:39 pm

Straciłam zainteresowanie tematem :roll:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw wrz 27, 2012 4:59 pm

Rzeczywiście, trochę za bardzo zwlekają z tym. Konkurs na zgadywanie rozpoczął się 1 sierpnia, czyli praktycznie dwa miesiące temu...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw wrz 27, 2012 6:17 pm

no po 2 miesiącach zapał na pewno dawno ostygł :P
Obrazek

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 27, 2012 6:33 pm

Mnie tylko ciekawi z jakiego powodu aż tak długo zwlekali z ogłoszeniem drugiego tytułu, bo że niby to tak miało być od początku, to w to nie uwierzę. W końcu jeden z dwóch tytułów ogłosili bardzo szybko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości