Real

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
57
47%
Nie
48
39%
Być może
17
14%
 
Liczba głosów: 122

daniel122
Status: Offline

Real

Post autor: daniel122 » śr sie 29, 2012 1:59 pm

Obrazek
Wydanie oryginalne: 2001-
Liczba tomów: 11+
Tytuły alternatywne:
リアル
Gatunki: Dramat, Okruchy życia, Sportowe
Widownia: Seinen; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Realizm
Wydawca (oryginalny): Shueisha
Autor: Takehiko Inoue
Opis:
Tomomi Nomiya, były koszykarz, zabiera swoją dziewczynę Natsumi na przejażdżkę motorem. Kończy się to wypadkiem. Natsumi zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Tomomi nie może się z tym pogodzić. Codziennie odwiedza dziewczynę w szpitalu. Któregoś dnia pchając jej wózek trafia do sali gimnastycznej. Poznaje tam Kiyoharu Togawę - przykutego do wózka koszykarza..
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 7:46 am przez daniel122, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sie 29, 2012 6:50 pm

Opis wydawał się ciekawy, ale przeczytałem kilka rozdziałów i takie sobie. Pewno bym kupił, w zależności od pieniędzy.
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2012 8:13 pm przez Katori, łącznie zmieniany 1 raz.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr sie 29, 2012 7:38 pm

Dosyć ciekawa manga z piękną kreską (wiadomo). Nie na tyle interesująca, żebym ją kupowała po angielsku, ale na polskie wydanie bym się skusiła.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sie 29, 2012 8:01 pm

Z przyjemnością, ale przecież to... sportówka ;)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr sie 29, 2012 9:50 pm

Tak ^^

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » śr sie 29, 2012 10:18 pm

Takehiko Inoue = Zdecydowanie tak cokolwiek by to było.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw sie 30, 2012 2:54 pm

Jest duże prawdopodobieństwo, że mogłoby mi się spodobać.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » czw sie 30, 2012 4:21 pm

Wygląda interesująco, kupiłabym na spróbowanie kilka tomów.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw maja 09, 2013 9:23 pm

Jestem na etapie drugiego tomu i już wiem, że kupiłabym każdą mangę tego autora (piękna, staranna kreska; świetnie wykreowane postacie, wciągająca fabuła), więc jak najbardziej jestem zainteresowana kupnem tego tytułu. :)

Edit:
Manga jest nadal wspaniała, świetnie się ją czyta, ale zdążyłam już kupić 13. tomów wypieszczonych przez Viza i na pewno ich nie wymienię na gorszy model (czyli jakiekolwiek wydanie z Pl), więc zostanę przy wersji amerykańskiej. :wink:
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2015 4:41 pm przez zandam, łącznie zmieniany 2 razy.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » czw maja 09, 2013 9:25 pm

Tak jest, chętnie bym kupiła :D

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » sob maja 11, 2013 1:34 am

O kurczę. Spojrzałam na gatunki i dwa z trzech mnie odrzuciły (sportowe, dramat), ale przeczytałam opis i zapowiada się ciekawie (jednak mnie do tych okruchów życia ciągnie :P). Grafika google mówi, że jest na co popatrzeć, więc mam tylko jedno pytanie... Czy nie ma wielkiego przedramatyzowania? Chwilowo potrzebuję lektury podnoszącej na duchu i dającej "kopa" a nie dołującej.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob maja 11, 2013 12:55 pm

treemore pisze:Czy nie ma wielkiego przedramatyzowania? Chwilowo potrzebuję lektury podnoszącej na duchu i dającej "kopa" a nie dołującej.
Więc możesz spokojnie zacząć czytać ten tytuł (lub inne tego autora), bo przedramatyzowania obniżającego samopoczucie tam nie uświadczysz, za to sposób ukazania tej historii jest bardzo wciągający i zdecydowania działa motywująco. :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lis 24, 2014 11:22 am

Wygląda interesująco, kupiłbym na spróbowanie kilka tomów. Dodatkowy plus, bo to sportówka :twisted:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn lis 24, 2014 6:37 pm

TAK! Ja tu bym mogła napisać cały esej o tym, jak bardzo kocham tę serię, ale nikt by tego nie przeczytał... Więc będę się streszczać. :P

Chciałam sprawdzić, czy mi ta manga podejdzie... i wciągnęła mnie tak, że przeczytałam naraz z 9 tomów, o ile dobrze pamiętam. Normalnie nie lubię ani dramatów, ani sportówek, a to jest właśnie połączenie tych obu gatunków. W dodatku sportem jest koszykówka, której fanką nigdy nie byłam. Takehiko Inoue stworzył tu jednak tak świetne, ciągle rozwijające się postacie i tak wspaniale prowadzi historię, że nie mam pojęcia, jak ten komiks mógłby się komuś nie podobać. Dodajmy do tego niesamowitą, realistyczną oraz dynamiczną kreskę i wszystko jasne - obecnie to moja ulubiona manga i raczej nic prędko nie odbierze Realowi tego tytułu.

Polecam absolutnie każdemu. :)

PS. Zgadzam się z zandam - jest tu oczywiście sporo wątków dramatycznych, ale jakimś cudem ta manga bardzo podnosi na duchu i właśnie motywuje do działania.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 08, 2015 6:41 pm

Mogę napisać jedno: Takehiko Inoue--->Slam Dunk--->ja chcę.
Zazwyczaj mam problemy z zapamiętaniem autora ale w tym wypadku mogę brać w ciemno. Takehiko Inoue w zasadzie gwarantuje mi to że będę zadowolony, pomimo dodania innych gatunków do sportówki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » wt mar 10, 2015 1:56 am

Nie czytałam jeszcze, ale z kadrów, które widziałam i opisu ta seria jest niczym marzenie <3 Na pewno otwarłabym ją i czytała z zapartym tchem, bo lubię wątki, gdzie bohater musi się odbić od dna i zaczyna sobie radzić w życiu. A ta kreska.... *^* Zdecydowanie kupowałaby, chociaż fajnie, gdyby to była seria zakończona ;)

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » śr kwie 08, 2015 11:48 am

Trochę poczytałem ostatnio o tej mandze (m.in. bardzo fajną recenzję na mangaterrorze) i wygląda na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że REAL może mi się spodobać. Jestem na tak.

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Real

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:50 pm

Tak! Niech,któraś z mang tego genialnego rysownika zostanie u nas wydana ! :cry:

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Real

Post autor: dehirak » śr kwie 17, 2019 7:17 pm

Jestem świeżo po lekturze - zarwałam noc na czytanie :)
Ale się spłakałam czytając tą mangę - jak mało kiedy.
To jest wspaniałe. Kreska - doskonała, akwarele zwaliły mnie z nóg, tak samo jak wszystko co narysował i namalował Takehiko Inoue. Rysunek z Hisanobu na podłodze, na którym wygląda jak szmaciana lalka.... piękny i wstrząsający.
Historia wywołała masę emocji i uważam, że manga wcale nie jest o koszykówce, tylko o sile wewnętrznej. Taki Vagabond, ale we współczesnych czasach. I o niepełnosprawności. Ale przedstawionej tak, jak jeszcze nic, co wydano w PL do tej pory.

Jestem zachwycona bohaterami - jest ich dużo i są tak różni. Każdy ma inną historię, ale wszystkie są ciekawe. Widzę dużo podobieństw do Musashiego w wykonaniu Nomiyi.

Ponieważ manga zazębia się częściowo tematyką z moją pracą, to zafascynowało mnie wręcz, jak dobrze autor przestudiował temat niepełnosprawności - narysował wszystkie fazy stanu psychicznego po tragedii, przedstawił rehabilitację tak, jak naprawdę wygląda, dysponuje wiedzą na temat skutków uszkodzeń kręgosłupa na różnym poziomie przerwania rdzenia i wiele wiele innych. To bardzo profesjonalne, brutalne, ale rzetelne.

Podsumowując - gdyby ktoś postanowił to wydać, jak zresztą cokolwiek autorstwa Takeshiko Inoue, to stanęłoby na mojej półce "nie pożyczę, nie sprzedam, nie macaj brudnymi łapami" z dumą obok Berserka.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Real

Post autor: Itachi Uchiha » śr maja 08, 2019 6:40 pm

Manga wraca 23 maja z mega długiego hiatusu. Świetna wiadomość, nie powiem; stęskniłem się za tą serią :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości