Vinland Saga

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
64
52%
Nie
36
29%
Być może
24
19%
 
Liczba głosów: 124

daniel122
Status: Offline

Vinland Saga

Post autor: daniel122 » pn lip 30, 2012 10:14 pm

Vinland Saga

Obrazek

Wydanie oryginalne: 2005-
Liczba tomów: 11+
Tytuły alternatywne:
ヴィンランド・サガ
Gatunki: Dramat, Przygodowe
Widownia: Seinen; Rating: Przemoc; Miejsce: Europa; Czas: Przeszłość
Wydawca (oryginalny): Kodansha
Autor: Makoto Yukimura

Posłuchajcie, dobrzy panowie, sagi o Thorofinnie, synu wodza Wikingów, szukającym zemsty. Skald zanuci pieśń o wojownikach, którzy przez kilka wieków terroryzowali wybrzeża Europy. Największe miasta i potężni królowie woleli płacić sute daniny niż zmierzyć się z nimi w bitwie. Kamienie oznaczone ich runami znajdywano na wielkich wyspach Europy Północnej i w odległej krainie za Atlantykiem… To już było, to już znamy, twoi poprzednicy, skaldzie, śpiewali nam o tym nie raz. Uczta jest wielka, król całkiem pijany, goście chcą nowej zabawy, jeśli więc nie masz nic nowego, to idź precz. Cóż możesz nam o nich opowiedzieć? O tym, jak król nasz miłościwy spiskiem i stalą wywalczył sobie władzę? O tym, jak ścierały się ze sobą stara i nowa wiara? O codziennym życiu, dylematach niewolników i wielkich rozterkach wielkich wodzów? Śpiewaj, chętnie posłuchamy…
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 3:58 pm przez daniel122, łącznie zmieniany 1 raz.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn lip 30, 2012 10:19 pm

Aż dziw bierze, że ta manga dopiero teraz w propozycjach się pojawia. Chętnie bym kupił :)

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » pn lip 30, 2012 11:31 pm

Jak najbardziej na tak. Jedna z najlepszych mang jakie kiedykolwiek czytałem. Do tego nie ma zbyt wiele tomów, a pierwsze 8 jest genialnych wręcz.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pn lip 30, 2012 11:34 pm

Uwielbiam takie klimaty, więc jak najbardziej ZA.

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » pn lip 30, 2012 11:59 pm

Nie czytałam, ale chętnie poznam, opis jest interesujący. Jestem na tak.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt lip 31, 2012 10:16 am

Kreska jest bajeczna! Pierwsze rozdziały bardzo mi się podobają, więc prawdopodobnie bym kupiła, gdyby została wydana:)

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » wt lip 31, 2012 1:54 pm

Jestem bardzo za!

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob sie 04, 2012 10:03 am

Ciekawy opis, fajnie wyglądająca kreska do tego akcja umieszczona w Europie. Na tak.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 04, 2012 11:27 am

Opis jest bardzo intrygujący, kreska ładna, więc jestem jak najbardziej na TAK. :twisted:

Edit:
Kupiłam już amerykańskie wydanie, z którego jestem bardzo zadowolona, więc polskiego już nie potrzebuję.
Ostatnio zmieniony czw cze 12, 2014 4:57 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob sie 04, 2012 1:05 pm

Opis świetny, więc jestem zainteresowany tą pozycją.

North Star
Status: Offline

Post autor: North Star » sob sie 04, 2012 3:57 pm

Manga bardzo fajna, czytam na bieżąco. Jednak ma jeden bardzo słaby punkt, arc na farmie Ketila. O ile czytając skany aż tak mnie to nie bolało, to perspektywa kupowania 3 tomów o... niczym jest trochę niefajna.

Mimo wszystko mam nadzieję, że autor potrzebował trochę czasu by zebrać pomysły i wróci stary dobry poziom, a nawet będzie jeszcze większy.

Tak czy inaczej pewnie bym kupował, nawet dla samych pierwszych 8 tomów. Oczywiście manga zasługuje na większy format, żeby było można dobrze obejrzeć wszystkie pięknie narysowane sceny. :)

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » sob sie 04, 2012 7:55 pm

Lubię klimaty nordyckie, więc jestem na tak.

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » wt sie 07, 2012 10:18 am

Pewnie, że jestem na tak ;p

michalek10866
Status: Offline

Post autor: michalek10866 » pt sie 10, 2012 6:33 pm

Świetna manga w klimatach nordyckich. Jestem na TAK.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Post autor: kesah » sob sie 11, 2012 10:03 am

Uber Blat i Viland Saga, to by były dobre tytuły - lubię takie klimaty, o Berserka i Claymore nie proszę, bo już mam ;), więc akurat te w/w by się przydały.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

wszczebrzeszyn
Status: Offline

Post autor: wszczebrzeszyn » sob sie 11, 2012 6:39 pm

Uber Blat to gniot jakich mało. Gdyby jakieś wydawnictwo to wydało dostałoby ode mnie wiecznego bana (posprzedawałbym wszystkie mangi tego wydawnictwa jakie posiadam i nie kupił żadnej innej).

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn paź 15, 2012 9:39 pm

Kodansha USA zapowiedziała ten tytuł:

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -a-la-mode

Hmm, z jednej strony się cieszę, że w ogóle zostanie wydany, z drugiej trochę żałuję, że wyda to Kodansha, ponieważ Amerykanie wspominają o tym, że Vertical chciał to wydać w twardej oprawie...

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pn paź 15, 2012 10:58 pm

zandam pisze:Kodansha USA zapowiedziała ten tytuł
Mam mieszane uczucia co do tego. Ze wszystkich zagranicznych wydań, które mam na półce, te od Kodanshy najmniej mi się podobają. Vinland Saga mnie urzekło klimatem i fabułą, dlatego chciałabym dostać porządne wydanie. Myślę jednak, że i tak wstrzymam się z zamiarem kupna i poczekam na jakieś wieści od Kotori. A nuż uda im się dostać na ten tytuł licencję.

Btw. ale co tam VS, wydadzą No. 6! :D

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob gru 22, 2012 2:37 pm

Mnie z kolei ich wydania się podobają, dlatego wezmę bez wahania.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt sty 11, 2013 7:39 pm

Któryś z pracowników Kodanshy USA napisał na twitterze, że wydanie VS będzie inne od ich standardowych wydań, a informacje na ten temat zostaną wkrótce podane na ich blogu (Dalej się łudzę, że wydadzą to w twardej oprawie :wink: ).

Btw. informacja dla zainteresowanych i fanów -> https://twitter.com/KodanshaUSA/status/ ... 0202133506 :)

Zablokowany

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości