Seto no Hanayome

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
12
44%
Nie
8
30%
Może
7
26%
 
Liczba głosów: 27

Dignitius
Status: Offline

Seto no Hanayome

Post autor: Dignitius » pt lip 30, 2010 9:04 pm

[center][shadow=darkblue]Seto no Hanayome[/shadow][/center]

Informacje podstawowe:
- Liczba tomów: 14 + ? (manga jest dalej w trakcie wydawania)
- Wydawca: Square Enix
- Opis: Wikipedia, My Anime List

Zarys fabularny:
Historia Seto no Hanayome rozpoczyna się nad Morzem Seto, gdzie na wakacje do babci, razem z rodzicami przyjeżdża główny protagonista serii - Michishio Nagasumi. Czas odpoczynku mija powoli i nużąco, jednak bezpiecznie. Do momentu... Pewnego dnia, w czasie pływania w morzu, Nagasumiego łapie skurcz w nodze. Pech chce, by w pobliżu nie było nikogo, kto by mu mógł przyjść z pomocą. Chłopak już żegna się z życiem, gdy nagle... "Co? Syrena?". Udało się, jakimś cudem przeżył, ale co to do diabła było?! Odpowiedź dosłownie przychodzi wieczorem, gdy przed domem babci chłopaka zjawia pewna urocza dziewczyna i prosi Nagasumiego o rękę. Okazuje się, że owa dziewczyna (o imieniu Sun) jest córką bossa syreńskiej yakuzy, który to ma chłopakowi do złożenia, zdawałoby się, propozycję nie do odrzucenia...

Opinia:
Muszę przyznać, że nie dane mi było czytać owej mangi, ale jeśli wierzyć moim znajomym fanom serii, historie mangi i anime bardzo dobrze się pokrywają. A o jakości anime mogę powiedzieć sporo, gdyż "od deski do deski" oglądałem je dość sporo razy ;-) Seto no Hanayome jest najlepszą serią z gatunku komedii/romansów/parodii, jaką do tej pory dane mi było obejrzeć. A możecie mi uwierzyć, że już trochę tego widziałem ;-) Fabuła nie jest skomplikowana, ale sposób jej przedstawiania jest tak znakomicie dobrany, że ta jej prostota jest ogromnym plusem. Główną cechą serii, są liczne sceny komediowe, które mimo dużego nasilenia, wcale nie męczą z biegiem historii, a stają sie coraz to zabawniejsze. Jako komedia romantyczna, SnH dysponuje także scenami bardziej uczuciowymi, które jednak nie są tak mdlące czy nachalne jak np. w Rosario + Vampire. Do tego akcja! Akcja? Tak, akcja. Seria opiera się także na parodii, która bardzo często wplata weń liczne sceny akcji. Jednak jak to już gdzieś pisałem, w Seto no Hanayome wszystkiego jest "w sam raz". Fani komedii będą się non stop śmiali do rozpuchu, fani romansów, mimo niewielkiej liczby takich scen, raczej też nie odejdą szybko od tego tytułu. A fani parodii... no cóż, powiedzmy że będą mieli dużo okazji do szukania podtekstów (tutaj zdradzę, że fani Arnolda Schwarzeneggera wyjątkowo będą mieli dużo momentów do zachwytu) ;-)

Cała seria, mimo że nie jest mocno rozreklamowana, zbiera bardzo pozytywne noty. Aktualnie (bodajże kilka dni przed napisaniem tego posta) pierwsze DVD z odcinkami anime mają swoją premierę w USA. Środowisko fanowskie ciągle rośnie, wystarczy powiedzieć, że grupa Seto no Hanayome na My Anime List jest jedną z najbardziej licznych.

Tak więc co pozostaje mi powiedzieć na koniec? Ano zachęcam gorąco każdego fana animacji i komiksu japońskiego do chociażby pobieżnego zapoznania się z tytułem, bo ma on naprawdę ogromny potencjał. I oczywiście zachęcam także Waneko do spróbowania sił i wydania mangi SnH na polskim rynku, gdyż podejrzewam, że jeśli pokazać ją fanom a&m, to nie mogliby się od niej oderwać ;-)
Ostatnio zmieniony śr sty 11, 2017 9:06 pm przez Dignitius, łącznie zmieniany 1 raz.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » czw maja 17, 2012 3:10 pm

Wydaje się sympatyczne, tomów nie jest nie wiadomo jak dużo... Jestem na tak :)
W sumie dziwę się, że nikt jeszcze nie wyraził własnej opinii na temat tej mangi. Sprawdziłam i nie zauważyłam, by temat się powtarzał.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw maja 17, 2012 3:32 pm

Manga ma 16 tomów i jest zakończona. Jakiś czas temu skończyłem oglądać anime i bardzo mi się podobało, było kilka scen które mnie powaliły ze śmiechu. Trochę się bałem, że w pewnym momencie zacznie powiewać nudą, ale tak nie było. Spotkałem się z opiniami, że manga jest słaba w porównaniu do anime, ale trudno mi się na ten temat wypowiedzieć nie mając kontaktu z mangą. Z tego co się orientuję, to tylko fragment mangi został przerobiony na anime, więc to też idzie na plus. Chętnie bym dokonał zakupu Seto no Hanayome gdyby manga została wydana :)

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » czw maja 17, 2012 3:38 pm

Jeśli manga jest równie zwariowana jak anime to byłabym na tak. Jakiś czas temu skończyłam oglądać tą serię i świetnie się przy niej ubawiłam.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw maja 17, 2012 5:57 pm

Odpadłem po pierwszym odcinku. Za dużo darcia ryja, nieśmiesznych gagów. Nie mój klimat.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw maja 17, 2012 7:16 pm

Dawno oglądałem i mi się podobało, więc kupił bym mange.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw maja 17, 2012 8:38 pm

Jaskol pisze:Dawno oglądałem i mi się podobało, więc kupił bym mange.
To samo.

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » czw maja 17, 2012 9:50 pm

Jak to oglądałem x lat temu to było fajne. Teraz raczej bym nie kupił - zmienił mi się gust (no chyba, że miałbym wolne fundusze).

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » pt maja 18, 2012 7:21 pm

Zdecydowanie tak. Jakoś brakuje u nas komedii :/

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sty 11, 2017 7:25 pm

Doda ktoś ankietę? Komediowy klasyk.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 12, 2017 9:39 am

Do anime wracam co jakiś czas, kiedy chce się pośmiać.
A dodatkowo lubię parodie pełne absurdu. Więc mangę bym kupił.
A tematu o tym nawet nie szukałem bo to trochę staroć jest, a w tej kategorii walczę i wierze jeszcze w Lovely Complex.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw sty 12, 2017 11:08 am

Manga jest świetna, ale tylko tak do ósmego tomu (anime to pokrywa). Potem robi się trochę wymuszona. Nie przeczytałem całości, może po 10 tomie jest lepiej. Jeszcze wstrzymam się z oddaniem głosu, na razie jestem na "może".

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Seto no Hanayome

Post autor: Mammoth » ndz gru 10, 2017 11:20 am

Łoooo, nie wiedziałem, że ktoś zaproponował ten klasyk. Przecież ten tytuł to tylko nieco mniejsza legenda niż GTO. Ta komedia jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem, a czekając na suby od seby609 do anime, chętnie poczytałbym wersję komiksową :E
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości