Nurarihyon no Mago

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
57
41%
Nie
60
43%
Być może
23
16%
 
Liczba głosów: 140

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Nurarihyon no Mago

Post autor: Diuna » śr lut 22, 2012 10:30 pm

Wydawca: Shueisha
Autor: Hiroshi Shiibashi
Liczba tomów: 25
Status: Zakończone
Gatunki: Fantasy, Przygodowe
Widownia: Shounen
Postaci: Kapłani/kapłanki religii wschodnich, Uczniowie/studenci, Youkai
Czas: Współczesność

"Rikuo Nura wiedzie nie taki zwykły żywot, mieszka bowiem w willi pełnej youkai. Demony starają się opiekować niesfornym chłopcem będącym potomkiem Nurarihyona, potężnego demona, który zdobył pozycję Komandora, czyli zarządcy wszystkich youkai. Nurarihyon jest już staruszkiem i najchętniej oddałby swój urząd wnuczkowi, tylko że Rikuo, poznawszy złą naturę demonów, jakoś nie kwapi się, by iść w ślady dziadka. Ale czy chłopak, którego moc została już przebudzona, ma w tym wypadku jakikolwiek wybór?"

Osobiście najpierw zetknęłam się z anime, potem przewertowałam kilka stron mangi po angielsku i jestem jak najbardziej zadowolona. Kreska jest bardzo ładna, postacie są różnorodne i sympatyczne. Mi najbardziej przypadł do gustu Hidemoto :)
Manga jest wydawana od 2008 roku, więc pewnie nie jest to zbyt znany tytuł, ale myślę, że jak najbardziej warto byłoby go wydać w Polsce.

Więcej informacji na:
http://manga.tanuki.pl/strony/manga/669 ... go/rec/273
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nurarihyon_no_mago
http://www.citymanga.com/nurarihyon_no_mago/chapter-0/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz cze 16, 2013 7:20 pm przez Diuna, łącznie zmieniany 2 razy.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 22, 2012 10:32 pm

Nie przejdzie.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr lut 22, 2012 11:07 pm

To jest ta seria, co teraz leci jej drugi albo tam trzeci sezon? Czy może mi się coś pomieszało?

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » czw lut 23, 2012 1:55 pm

19+ tomów, nie da rady.

Diuna
Adept
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 14, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Post autor: Diuna » czw lut 23, 2012 6:24 pm

OgóreKiszony pisze:To jest ta seria, co teraz leci jej drugi albo tam trzeci sezon? Czy może mi się coś pomieszało?
Jakiś czas temu skończył się drugi sezon - Nurarihyon no Mago Sennen Makyou

Daisuke
Status: Offline

Post autor: Daisuke » czw lut 23, 2012 6:47 pm

Moim zdaniem słabizna. Fabuła w anime mnie nie wciągnęła, to za mangę na pewno się nie wezmę po drugie za długa. Bohater na samym początku jest taki nie taki jak na shounen. Nawet nie obejrzałem nie skończyłem oglądać, lecz przerwałem na 4.Zdecydowanie Nie.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » czw lut 23, 2012 7:32 pm

Jestem na nie. Anime było słabe i nie spodziewam się niczego lepszego po mandze.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » czw lut 23, 2012 7:56 pm

Obejrzałam kilka pierwszych odcinków anime i przerzuciłam się na mangę, żeby zobaczyć czy warto to kupować od Viza. Mimo, że temat yokai jest oklepany, historia dosyć ciekawa, ale za to słabo wykreowani, irytujący bohaterowie. Albo zbyt wrzaskliwi i nic nie wnoszący do fabuły albo milczący i dupowaci, czyt. główny bohater. Żeby chociaż jakimś humorem nadrabiali braki w charakterze... Lubię shoneny, ale nie chciałabym tego u nas.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » sob lut 25, 2012 11:01 am

Jestem na nie. Oglądnęłam kiedyś parę odcinków i nie wciągnęło mnie. Po drugie z shonenów są lepsze pozycje do wydania.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn maja 07, 2012 7:34 pm

Zgadzam się z poprzednikami(zwłaszcza z Hadorem).Jedyną zaletą tej mangi jest nocna postać bohatera i lisica.

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » pn maja 07, 2012 7:39 pm

Diuna pisze:
OgóreKiszony pisze:To jest ta seria, co teraz leci jej drugi albo tam trzeci sezon? Czy może mi się coś pomieszało?
Jakiś czas temu skończył się drugi sezon - Nurarihyon no Mago Sennen Makyou
To jestem na nie, nie wygląda to za ciekawie xP

mila
Status: Offline

Post autor: mila » wt maja 08, 2012 4:44 pm

Wydaje mi się, już był/jest temat na temat Mago.
Pomimo, że bardzo lubię ten tytuł (jestem na bieżąco ze skanami) to tasiemcowy (i do tego wielotomowy) tytuł nie przejdzie (niestety). Ale z chęcią bym zakupiła po polsku jak by wyszło.

Emi
Status: Offline

Post autor: Emi » wt maja 08, 2012 10:20 pm

Mnie również wydaje się, że ten tytuł nie przejdzie z uwagi na liczę tomów oraz fakt, że seria trwa, więc ciągle będą dochodzić nowe. Jednak byłabym za polskim wydaniem.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz cze 16, 2013 12:13 pm

Manga zakończyła się na 25 tomach.

ewa506
Status: Offline

Post autor: ewa506 » sob lip 20, 2013 11:19 pm

Zdecydowanie jestem za ! Świetna seria. Nie wahałabym się nad zakupem :3.

Levi A Than
Status: Offline

Post autor: Levi A Than » śr sie 07, 2013 5:14 pm

Też próbowałem i, mimo że seria zakończona, wątpie by przeszło

HeruShi
Status: Offline

Post autor: HeruShi » pt sie 09, 2013 3:37 pm

Anime było fajne, więc czemu nie? Przynajmniej zakończona.

Airiis
Status: Offline

Post autor: Airiis » pt sie 09, 2013 4:32 pm

Raczej jestem na nie. Anime co prawda zdołałam skończyć, ale miało sporo słabych i nudnych momentów. W mandze gdzieś dobiegam do połowy, ale jak dla mnie do przeczytania na raz.

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » śr mar 05, 2014 6:35 pm

Jestem za!! Piękna kreska, "nocna wersja" Rikuo :twisted: no i manga jest zakończona. Kolejna świetna historia o youkai, którą bym kupiła.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw mar 06, 2014 9:44 am

Manga była naprawdę świetna, ale zakończenie mnie kompletnie rozczarowało. Jak nie będę mieć innych priorytetów to może:|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości