Bakuman

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
117
53%
Może
36
16%
Nie
66
30%
 
Liczba głosów: 219

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » sob gru 04, 2010 1:58 pm

Tak z ciekawości, wie ktoś czy anime będzie obejmować całą mangę czy tylko jej część (oglądnąłem 9 odc i patrze na mange a to dopiero 11 chapter :D).

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » sob gru 04, 2010 3:13 pm

Wukau - raczej nie. Anime ma mieć 25 odcinków, a manga ma aktualnie 111 chatpterów. Wątpię, aby udało im się wszystko zmieścić, chyba, że po prostu okroją mangę i zamieszczą w anime tylko najważniejsze wątki :mrgreen: .

Krrosu
Status: Offline

Post autor: Krrosu » sob gru 11, 2010 7:56 pm

Ja jestem na tak,anime bardzo mi się spodobało i chętnie przeczytałbym mangę na tak określę papierze :]

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 3:11 pm

O ten tytuł należy prosić JPF bo to oni mają pierwszeństwo.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » śr lip 13, 2011 9:22 am

Tak czy inaczej, to w tej chwili jeden z bardzo nielicznych shonenów, którymi byłabym zainteresowana. Jpf jest w tej chwili zablokowany trzema megatasiemcami, może jednak byłaby szansa, żeby Waneko to wydało?

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr lip 13, 2011 9:56 am

Dwoma, bo Naruciaka w sumie prawie dogonili i tomik pojawia się co kilka miesięcy.

Kaile
Status: Offline

Post autor: Kaile » śr lip 13, 2011 3:59 pm

I tak nie wyrabiają...

kyo23
Status: Offline

Post autor: kyo23 » śr lip 13, 2011 4:21 pm

Znam ten tytuł i widziałam anime ale raczej nie jestem nim zainteresowana nawet jeśli JPF by wydało. Moim faworytem tego duetu był jednak death Note.

Manganette
Status: Offline

Post autor: Manganette » śr lip 13, 2011 4:58 pm

Ja jestem zainteresowana Bakumanem bardziej niż Fairy Tail, Beelzebubem, czy innym popularnym tasiemcem.

Jestem więc na tak!

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz paź 02, 2011 5:15 pm

Moim zdaniem świetna seria, jak najbardziej za!

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr lis 30, 2011 4:05 pm

wg mnie manga stała się zbyt monotonna teraz i fabuła już tak nie porywa jak na początku, a kreska faktycznie bardzo piękna. Jeśli autorzy nie planują zrobić z niej tasiemca, tylko zakończą ładnie wydawanie tego na max 16 tomach to pewnie kupiłbym

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » śr lis 30, 2011 8:54 pm

NIE. Początek ciekawy i wciągający czytelnika. Po 4 tomach zaczęłam się niemiłosiernie nudzić, a postacie mnie irytowały swoją infantylnością. Death Note był mangą świetną, Bakuman według mnie mierną.
Jaskol pisze:a kreska faktycznie bardzo piękna
Piękna kreska to jest w takim Alichino, A Bride's Story czy pracach Taniguchiego. O kresce Obaty powiedziałabym najwyżej, że jest dopracowana, chociaż czasami strzela bohaterom takie grymasy, że patrząc na takie kadry zastanawiam się czy nie miał gorszego dnia. :roll:

pico
Status: Offline

Post autor: pico » ndz gru 18, 2011 1:47 am

Manga świetna, czytam angielskie skanlacje i uwielbiam anime. Bardzo bym chciała ją miec na półce jako tomik w wersji polskiej :D

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » ndz gru 18, 2011 12:31 pm

Ogólnie to lubię Bakumana, z mangą jestem na bieżąco, anime również oglądam, ale jestem na NIE. Manga zaczyna coraz bardziej się staczać a każdy kolejny rozdział coraz bardziej nudzić.
Jaskol pisze:Jeśli autorzy nie planują zrobić z niej tasiemca, tylko zakończą ładnie wydawanie tego na max 16 tomach to pewnie kupiłbym
Bakuman już teraz ma chyba 16 tomów więc niestety... Ja mam nadzieję, że do 20 tomów to zakończą (ew. do 25 bo dla mnie to max dla tej mangi).
Jaskol pisze:a kreska faktycznie bardzo piękna.
Jaka tam piękna. Przedmioty i pomieszczenia są bardzo dobrze rysowane i tu nic zarzucić nie można, ale w kwestii postaci widać, że Obata się średnio przykłada...

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » ndz gru 18, 2011 1:57 pm

Kana24 pisze: Przedmioty i pomieszczenia są bardzo dobrze rysowane i tu nic zarzucić nie można, ale w kwestii postaci widać, że Obata się średnio przykłada...
To zależy czy Twoja opinia opiera się na porównaniu Bakumana do Death Nota czy oceniasz kreskę nie zważając na poprzednie mangi jego autorstwa.
W przypadku tego pierwszego - faktycznie, nie przykłada się (albo po prostu z biegiem czasu kreska mu się pogorszyła), ale gdyby spojrzeć na to z innej strony nie jest tak źle.
W każdym razie ja oceniam tym drugim sposobem, nie porównując Bakumana do poprzednich prac Obaty i uważam, że kreska jest w porządku.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » ndz gru 18, 2011 2:21 pm

kijanka pisze:To zależy czy Twoja opinia opiera się na porównaniu Bakumana do Death Nota czy oceniasz kreskę nie zważając na poprzednie mangi jego autorstwa.
Porównywałam do DN:)


Ogólnie to nie mam nic do kreski. Jest po prostu dobra. Czasem tylko denerwują mnie te dziwne pozy/miny czy też grymasy jak to Hador wyżej określił. Ale poza tym to nic do zarzucenia nie mam. Ale patrząc na kreskę DN i Bakumana jestem trochę rozczarowana...

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » pt gru 23, 2011 12:01 am

Kana24 pisze:Czasem tylko denerwują mnie te dziwne pozy/miny czy też grymasy jak to Hador wyżej określił.
Określiła. :wink:
kijanka pisze:W każdym razie ja oceniam tym drugim sposobem, nie porównując Bakumana do poprzednich prac Obaty i uważam, że kreska jest w porządku.
Nie wiem jak można nie porównywać, chociażby podświadomie, dwóch oddzielnych prac tego samego autora (zakładając oczywiście, że je przeczytaliśmy i ogólnie mamy o nich pojęcie). Zapoznając się z Bakumanem, nie przyrównywałam go celowo do DN, ale właśnie podświadomie, przez co z każdym kolejnym rozdziałem czułam się coraz bardziej rozczarowana jakością.
Poza tym, no manga o wydawaniu mang? Jakoś mnie to nie wciągnęło. Dla Japończyków może jest to porywające, ale u nas, gdzie manga jest czystą egzotyką nie bardzo. Dla mnie to trochę jak książka o pisaniu książek, tyle że w wersji ilustrowanej (for dummies :P ).
Miałam nadzieję, że duet Obata&Ohba znów mnie zachwyci, no ale nie wyszło. Jeden z głupszych pomysłów jakie zapamiętałam z mangi to wątek miłosny między głównym bohaterem a jego 'ukochaną'. :roll: Związek czysto platoniczny, ale jak się toto rozwinęło to nie wiem i raczej mnie ten wątek odpychał swoją infantylnością. Jedyny ciekawy pomysł pojawił się gdzieś na początku SPOILER przy tym grubasku, co tworzył mangę o elfach/wróżkach z jakąś drobną ślicznotką. To jak pragnął jej zaimponować było naprawdę fajnym momentem w fabule./SPOILER

Enyłej nadal, żeby nie było, jestem na nie.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » czw gru 29, 2011 12:18 am

Jaskol pisze:wg mnie manga stała się zbyt monotonna teraz i fabuła już tak nie porywa jak na początku, a kreska faktycznie bardzo piękna. Jeśli autorzy nie planują zrobić z niej tasiemca, tylko zakończą ładnie wydawanie tego na max 16 tomach to pewnie kupiłbym
Dokładnie nic dodać nic ująć

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt lut 14, 2012 1:02 pm

Zdecydowanie na tak :D

Daisuke
Status: Offline

Post autor: Daisuke » wt lut 14, 2012 7:56 pm

Jestem 100% na tak. Kupowałbym każdy tom by móc mieć ten majstersztyk. Na tej mandze się nie zawiodłem. Wciąga każdy rozdział.

Zablokowany

Wróć do „"Bakuman"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości