"Pamiętnik Kociłapki"

"Pamiętnik Kociłapki" to zabawna seria ukazująca blaski i cienie życia pod jednym dachem z kotem.
Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

"Pamiętnik Kociłapki"

Post autor: kuras » pn cze 20, 2011 1:19 pm

"Pamiętnik Kociłapki" to zabawna seria ukazująca blaski i cienie życia pod jednym dachem z kotem.

Co sądzicie o tej serii?

Bern
Status: Offline

Post autor: Bern » pn cze 20, 2011 1:38 pm

Mnie się bardzo podoba i z niecierpliwością oczekuję na drugi tomik.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 20, 2011 4:37 pm

Przykład tytułu, który pewnie dobrze sprawdziłby się publikowany w odcinkach w gazecie, magazynie albo sieci, ale w skondensowanej formie tomikowej raczej męczy. Humor niemal w połowie dotyczy rzygającego kota. Czyta się to bardzo powoli i w zasadzie nie wiem, co mnie jeszcze skłaniało do dalszej lektury – może fakt, że jednak wydałem na to pieniądze? Rysunek bardzo uproszczony i nie mający w sobie niczego wyjątkowego. Wydawanie tego w tomikach to, moim zdaniem, nieporozumienie. Hetalia, już w racji mnogości postaci i tematów, była tu o wiele lepsza w tej kategorii komiksowej.
Z „Cześć Michael” nawet szkoda porównywać, bo tamten komiks bił „Kociłapkę” na łeb, na szyję i to pod każdym względem.

Recenzja pierwszego tomu na Tanuki Manga.

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » pn cze 20, 2011 6:44 pm

Kociłapka bardzo podobała się mnie i narzeczonemu, czekamy na następne tomy :)

Ilość stron zawsze można sobie dawkować jak się chce, nie trzeba przecież czytać wszystkiego naraz.. A porównanie do Michaela trochę nietrafione. W moim odczuciu Michael był serią która mało koncentrowała się na codziennym kocim życiu, dużo było wstawek udziwnionych, gangsterskich i podobnego wcielania kotów w ludzkie role. Kociłapka jest o prawdziwym zwykłym kocie, a prawdziwe koty lubią niestety rzygać, dławić się kłaczkami, i mają inne niemiłe przypadłości :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 20, 2011 6:58 pm

Oczywiście, jako posiadacz kota wiem o tym świetnie, pytanie tylko, czy taka tematyka jako materiał na komiks sensu stricte się sprawdza. To tak, jakby robić komiks o naszym codziennym życiu. Pewnie, byłby wierny i realistyczny, ale czy ciekawy? Autorce brakowało tutaj pomysłów, czerpała je ze swojego codziennego życia. Historyjka opowiedziana raz jest wesoła, ale wałkowanie pewnych motywów w kółko już nie bawi.
W takoż kocim "Michaelu" mieliśmy mnóstwo pomysłów na opowiastki, dzięki czemu kocia codzienność, nawet jeśli odpowiednio podkolorowana, była ciekawa i wciągająca. "Kociłapkę" czyta się jak pozytywistyczną telenowelę.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pn cze 20, 2011 7:22 pm

Ja po lekturze tylko się utwierdziłam w przekonaniu, że nie będę miała nigdy żadnego zwierzaka ;D

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn cze 20, 2011 9:29 pm

A ja mam czas kociego terroryzmu - Azazella polubiła wychodzenia na smyczy, tym bardziej, że ma o połowę mniejszą przestrzeń niż normalnie, więc miauczy wniebogłosy. Zacząłem ponownie zastanawiać się nad kupnem Kociłapki ;)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt cze 21, 2011 1:05 pm

Mnie tam się bardzo podobała ta manga nieraz jakbym widziała zachowanie własnego :mrgreen:
Obrazek

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt cze 21, 2011 3:56 pm

Mi się 'Kociłapka' bardzo podoba (choc mniej, niz 'Michael'). Sytuacje jak najbardziej życiowe, zwłaszcza budzenie się na cichutki dźwięk poprzedzajacy rzyganie :D
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » wt cze 21, 2011 4:39 pm

Me-ouch pisze:Sytuacje jak najbardziej życiowe, zwłaszcza budzenie się na cichutki dźwięk poprzedzajacy rzyganie
Ten dźwięk działa jak najlepszy budzik, każdego chyba postawi na nogi :P

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr cze 29, 2011 10:15 am

*facepalm* no poważnie???

MinkDragon
Status: Offline

Post autor: MinkDragon » pt lip 01, 2011 3:57 pm

Niestety, poważnie. ;)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt lip 01, 2011 4:16 pm

Gwoli ścisłości, moje "poważnie" było do serii postów botowych ;P

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw lip 07, 2011 9:59 pm

Skończyłam właśnie czytać drugi tomik. Jest lepszy od poprzedniego - zniknęły tak krytykowane wymioty. Poza tym nowi bohaterowie pod koniec wnoszą wiele dobrego do historyjek. Oby trzeci, ostatni tomik był podobny lub lepszy :)

Bern
Status: Offline

Post autor: Bern » pt wrz 02, 2011 6:04 pm

Drugi tomik był naprawdę świetny, a patrząc na okładkę, to trzeci będzie równie dobry - trzy kociaki w całej krasie! Nie mogę się doczekać ostatniego tomiku, szkoda, że to już koniec.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lis 13, 2011 12:59 pm


OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » wt maja 22, 2012 12:06 am

Okładka Pamiętnika Kociłapki 4, planowana premiera tej mangi to ostatnie dni maja 2012
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sty 17, 2013 10:43 am

Kupiłam czwarty tom - ponieważ z tego co się orientuję nie jest on ściśle związany z pozostałymi, poza tym został najlepiej wydany (prawda to?).

Historyjki są zabawne, przy niektórych paskach naprawdę miałam wrażenie, że autorka narysowała mangę o moich kotach :mrgreen: Zastanawiam się tylko, co po przeczytaniu tej lektury wyniesie osoba, która nie ma kotów? Pewnie dojdzie do wniosku, że kociarze to walnięci ludzie :lol: No cóż... może jest w tym trochę prawdy.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw sty 17, 2013 10:59 am

A tam, hopla mają też psiarze i inni posiadacze zwierząt :P Jako kociarz nie czuję się bardziej walnięty, ale za to na pewno jestem bardziej poharatany ;)

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sty 17, 2013 11:06 am

Swój osąd opieram na komentarzach osób, które dostają niemal ataku paniki, gdy dowiadują się, że mam AŻ trzy koty.

Wiadomo, każdy ma jakiegoś bzika... Poza tym, nie wydano (jeszcze ?) w Polsce mangi stricte o psach czy gryzoniach :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pamiętnik Kociłapki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości