Czy Fani w Polsce doczekaja sie wydania I's by Katsura?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Mario185
Status: Offline

Czy Fani w Polsce doczekaja sie wydania I's by Katsura?

Post autor: Mario185 » sob sty 22, 2011 4:10 pm

Witam tak jak w w/w temacie chciałem się dowiedzieć czy są jakieś szanse na polską wersję tej mangi :) w Waneko :] i czy są jakieś plany co do tego tytułu z góry dziękuje za odpowiedzi
P.S. robię właśnie rozeznanie w wydawnictwach w UK i tam również ciężko :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob sty 22, 2011 4:35 pm

Myśleliśmy nad tym, ale schemat mangi jest podobny jak w "video girl ai", seria jest długa, a kreska stara...
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob sty 22, 2011 8:48 pm

Ta pogoń nowych czytelników mangi za "nową kreską" jest dobijająca.

Larfein
Status: Offline

Post autor: Larfein » sob sty 22, 2011 8:51 pm

Tez tego nie rozumiem, nigdy nie patrze na wiek mangi, a archaicznosc kreski niewiele mi przeszkadza (z poczatku drazni, ale po 100 stronach czlowiek sie przyzwyczaja :)). Ale zgadzam sie, ze mangi Katsury sa do siebie podobne.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob sty 22, 2011 9:05 pm

Moja dziewczyna nie cierpi rysunków w Sandmanie, ale za treść ja wciągnęła. Odpowiednia propaganda i świetny fabularnie tytuł by się sprzedał.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » ndz sty 23, 2011 12:22 pm

E tam, stara kreska. Zresztą tak jak napisała Larfein, łatwo się przyzwyczaić. Jeśli tytuł jest dobry, dziwaczna czy niespecjalnie atrakcyjna kreska kreska przestaje mieć znaczenie, a nawet zaczyna sie podobać. Na przykład przez lata uważałam kreskę w One Piece za szczyt paskudztwa, ale gdy zapoznałam sie z mangą i mnie wciągnęła, nie tylko rysunki przestały mnie obrzydzać, ale wręcz je polubiłam.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz sty 23, 2011 2:50 pm

mi tam IS pod względem i fabularnym i graficznym się podobało :)
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz sty 23, 2011 2:53 pm

Mnie tam IS wisi, żeby nie było :P

Ayaram
Status: Offline

Post autor: Ayaram » sob mar 05, 2011 12:05 pm

Hmm... to chyba ja jestem po prostu głupi, skoro po ponad 6-7 latach czytania mang dalej nie czaje sensu pojęcia "stara kreska" i nawet nie potrafiłbym po kresce I"s'a ocenić, że ta manga ma parę lat :shock:

No, ale szkoda, że tylko ze względu na kreskę, porządnych tytułów nie zobaczymy, tylko dalej będziemy oglądać jak wychodzą te dzisiejsze badziewia :|

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob mar 05, 2011 4:47 pm

Ayaram pisze:No, ale szkoda, że tylko ze względu na kreskę porządnych tytułów nie zobaczymy, tylko dalej będziemy oglądać jak wychodzą te dzisiejsze badziewia :|
Z tym stwierdzeniem bym był ostrożniejszy. Nie wszystkie mangi wydawane w Polsce są badziewne. Waneko wydaje co najmniej jeden bardzo dobry tytuł, a i JPF szykuje prawdziwą ucztę (i nie mam tu na myśli różnorakich tasiemców... chociaż w jednego dałem się wciągnąć^^')...
Sam bym chętnie zobaczył kilka starszych tytułów, ale że są dosyć wiekowe i/lub małą ilością tomów nie grzeszą, to ich nawet nie proponuję, bo - nie oszukujmy się - niezaprzeczalnym hiciorem się nie stały.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob mar 05, 2011 5:35 pm

Ine-chan, od razu Kaiji przychodzi mi na myśl... Chwała Madhouse'owi za adaptację anime i drugi sezon w kwietniu (jedyne pocieszenie).

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob mar 05, 2011 6:19 pm

Ja tam w sportowych mangach nie gustuję...
Jak słyszę określenie "stara manga" (czy też kreska, nieważne), to pierwszy tytuł jaki mi się nasuwa to "Sazan Eyes" (1987-2002; 40 tomów po ok. 250 stron każdy...), niestety wersja animowana to tylko dwie króciutkie OAV-ki wypuszczone jeszcze w zeszłym wieku i ukazujące historię jedynie z kilku pierwszych tomów (bodajże 5).

(Koniec offtopa)
Wprawdzie VGAi kupiłem i przeczytałem z przyjemnością, ale nad IS nie będę płakał... jeżeli miałbym kupić coś Katsury, to raczej byłoby to DNA^2 (ostatecznie).

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob mar 05, 2011 7:11 pm

Ine-chan pisze:a i JPF szykuje prawdziwą ucztę (i nie mam tu na myśli różnorakich tasiemców... chociaż w jednego dałem się wciągnąć^^')...
Nie rozumiem, patrzyłem na zapowiedzi JPF i tam prócz Uzumakiego którego planują wydać... no już trochę planują, to nic nie widzę :? Kolejny tom NGE można jeszcze do tej uczty zaliczyć, ale przez tyle lat to kupa nie uczta, że się tak wyrażę.

Ayaram
Status: Offline

Post autor: Ayaram » sob mar 05, 2011 8:47 pm

Z tym stwierdzeniem bym był ostrożniejszy.
Pewnie, że to zdanie było subiektywne i ogólniające, ale takie jest moje zdanie. Brakuje mi przede wszystkim różnorodności na polskim rynku, dalej nie mamy żadnego porządnego Josei, czy mangi sportowej, w kółko tylko shoneny i mangi o wampirach/demonach... Pewnie, że zdarzają się wyjątki, ale to jest tylko malutki margines.
a i JPF szykuje prawdziwą ucztę
Szkoda tylko, że po tej jednorazowej uczcie wróci z powrotem do serwowania marnych przystawek ;)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob mar 05, 2011 11:16 pm

Ayaram pisze: dalej nie mamy żadnego porządnego Josei,
-Suppli
-Morfina
-Beautiful People
-Anagram
-Dynia z majonezem
no taka posucha że ja nie mogę :roll:
Ayaram pisze:Szkoda tylko, że po tej jednorazowej uczcie wróci z powrotem do serwowania marnych przystawek ;)
niektórzy lubią się delektować przystawkami które można jeść o każdej porze i potrafią się nimi najeść. A główne danie nie musi wszystkim smakować. :P
czy mangi sportowej,
które też są schonenami.studio jg coś kiedyś planowało.

Ayaram
Status: Offline

Post autor: Ayaram » ndz mar 06, 2011 12:42 am

-Suppli
-Morfina
-Beautiful People
-Anagram
-Dynia z majonezem
no taka posucha że ja nie mogę :roll:
No i? dalej nie mamy żadnego porządnego josei.
które też są schonenami.studio jg coś kiedyś planowało.
Ano są (w większości). Tylko, że u nas jest pełno tylko shonenów w stylu Dragon Balla, w których walka jest czynnikiem napędowym, z całą resztą jest już gorzej.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn mar 07, 2011 12:56 am

OgóreKiszony pisze:prócz Uzumakiego
To jest właśnie ta uczta... wydanie 3w1... noc zarwana jak nic...
OgóreKiszony pisze:Kolejny tom NGE
To raczej jako deser... przed daniem głównym :P .
Jeśli zaś chodzi o mangi sportowe, to ja pasuję.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 07, 2011 8:35 am

Ine, Kaiji to hazard, a nie sporty :P

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt mar 08, 2011 5:26 pm

Ayaram pisze:
-Suppli
-Morfina
-Beautiful People
-Anagram
-Dynia z majonezem
no taka posucha że ja nie mogę :roll:
No i? dalej nie mamy żadnego porządnego josei.
Paradise Kiss, mym skromnym zdaniem najlepszy tytuł dostępny na polskim rynku.
No i jak się poszczęści to dostaniemy Pietę od Waneko :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości