nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
xelloss
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: xelloss » wt gru 08, 2009 8:23 pm

Właśnie na stronie waneko pojawiły się 2 nowe tytuły, ale nie wiadomo jakie. Wie ktoś może jakie dwa nowe tytuły ma zamiar wydać waneko ?? no i kiedy będzie rozpiska na grudzień :D ?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr gru 09, 2009 10:24 am

Rozpiska już jest. Wejdź w zapowiedzi i zobaczysz ,co planują wydać w tym miesiącu ^^

xelloss
Status: Offline

Post autor: xelloss » śr gru 09, 2009 6:47 pm

no rzeczywiście jest chyba ją dzisiaj dodali, jednak ciekawi mnie jakie będą 2 nowe tytuły wie ktoś może coś na ten temat ??

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr sty 06, 2010 3:25 pm

2 nowe tytuły pozostaną na razie tajemnicą... :wink: Trwają rozmowy i starania o licencje, gdy umowa zostanie zawarta, oczywiście ujawnimy co się kryje pod hasłami "nowy tytuł".
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn sty 11, 2010 8:07 pm

A czy wciąż jest jakaś szansa, że będzie to Nana lub Haruhi?

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » pn sty 11, 2010 10:47 pm

a Nane to nie mial przypadkiem JPF wydac?

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sty 12, 2010 12:02 am

Z Naną to sprawa jest akurat bardzo pokręcona. Po wydaniu Paradise Kiss Waneko zadowolone wynikami sprzedaży zaczęło starać się o zakupienie licencji, ale strona japońska (a głównie sama autorka) stwarzała problemy. Później do sprawy wkroczył JPF i zrobił ankietę z różnymi mangami, m.in. Vampire Knight, Claymore i Nana (te 3 mangi zajęły pierwsze miejsca). VK jak wiadomo kupiło Waneko, JPF również ma problemy z zakupieniem Nany, więc tymczasowo z niej zrezygnowali. A według zapewnień Waneko oni cały czas o nią walczą, tak samo z resztą jak o Haruhi (bo na Sakurę to już nie ma szans)

xelloss
Status: Offline

Post autor: xelloss » śr sty 13, 2010 9:20 pm

a czy jest szansa, że waneko wyda suzuke albo kimi no iru machi ??

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » pn sty 18, 2010 12:15 am

Jeśli chodzi o licencję na Nane to jakiś hardcore :shock: Gdybym to ja była autorką mangi to chciałabym aby moje mangi były znane na całym świecie i ukazywały się w wielu krajach :P

Co do tych nowych tytułów to mam cichą nadzieję, że jeden z nich to D Gray-man. Jak to mówią - nadzieja matką głupich :P No, ale mówią też, że nadzieja umiera ostatnia :P

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » wt sty 19, 2010 1:39 am

też podzielam twoją cichą nadzieję , bo naprawdę kocham tę serię :)

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » śr sty 20, 2010 3:30 pm

Chciałabym żeby wydali Toradora.
Albo lepiej nie bo mój portfel na tym ucierpi ;D

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw sty 21, 2010 4:24 pm

Marei pisze:... strona japońska (a głównie sama autorka) stwarzała problemy.
Mitsuki pisze:Gdybym to ja była autorką mangi to chciałabym aby moje mangi były znane na całym świecie i ukazywały się w wielu krajach :P
Taa... jeśli autorka stwarza problemy, to zapewne chodzi o to, żeby na koncie pojawiła się odpowiednia ilość zer :wink: ...

A tak na marginesie, to liczę na kontynuację Saiyuki... albo wydanie jakiejś mangi, która mnie zainteresuje...
Niechaj nawet będzie ten "D Gray-man", ilość tomów jeszcze nie przeraża (choć wydanie 19 tomów kawał życia zajmie... zwłaszcza mając na uwadze Wanekowskie obsuwy :wink: ... a do tego czasu zostanie rozrysowane drugie tyle^^'...), kreska wygląda całkiem porządnie, a i historia zapowiada się ciekawie... ale i tak wolałbym Saiyuki :D ...

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Post autor: Tomek » ndz sty 24, 2010 3:35 am

xelloss pisze:a czy jest szansa, że waneko wyda suzuke albo kimi no iru machi ??
Jak dla mnie obydwa tytuły są zbyt długie i mało emocjonujące . Jeśli chodzi mangakę Seo Kouji lepiej wydać w Polsce "Cross Over". Krótka, bo 7-tomowa konkretna seria o koszykówce.

Seo powinien dać sobie spokój ze zwykłymi romansidłami, których jest od groma na rynku i zrobić jakąś porządną mangę sportową (ma talent i odpowiednia do tego kreskę).

reji
Status: Offline

Post autor: reji » ndz sty 24, 2010 3:26 pm

Wiadomo już coś więcej na temat nowych tytułów?

viki-26
Status: Offline

Post autor: viki-26 » pn sty 25, 2010 11:00 am

reji pisze:Wiadomo już coś więcej na temat nowych tytułów?
wataken pisze:2 nowe tytuły pozostaną na razie tajemnicą... Trwają rozmowy i starania o licencje, gdy umowa zostanie zawarta, oczywiście ujawnimy co się kryje pod hasłami "nowy tytuł".
Cierpliwości

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » wt sty 26, 2010 2:37 pm

Nie pozostaje nic innego jak być cierpliwym, chociaż to ciężkie, a czasem niewykonalne (np. w przypadku takich osób jak ja :P).
Jestem bardzo ciekawa o jakie tytuły walczy nasze Wydawnictwo ^^ Ponadto ciekawi mnie również jakie inne pozycje były brane pod uwagę, bo pewnie początkowo było więcej pomysłów, które z jakiś tam przyczyn zostały odrzucone. No, ale tego to już chyba się nie dowiem :P

xelloss
Status: Offline

Post autor: xelloss » śr sty 27, 2010 2:05 pm

Tomek pisze:
xelloss pisze:a czy jest szansa, że waneko wyda suzuke albo kimi no iru machi ??
Jak dla mnie obydwa tytuły są zbyt długie i mało emocjonujące . Jeśli chodzi mangakę Seo Kouji lepiej wydać w Polsce "Cross Over". Krótka, bo 7-tomowa konkretna seria o koszykówce.

Seo powinien dać sobie spokój ze zwykłymi romansidłami, których jest od groma na rynku i zrobić jakąś porządną mangę sportową (ma talent i odpowiednia do tego kreskę).
nie są aż takie długie poza tym jeżeli chodzi o cross over to moim zdaniem jeszcze było niedopracowane do końca. Kreska znacznie się poprawiła jak zaczął rysować suzuke a później kimi no iru machi no i najlepsza jest w princess lucia.
Według Ciebie to zwykłe romansidła, ale jak się chce zrelaksować śmiało można sobie poczytać. Jestem za wydaniem tego w Polsce ;]

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Post autor: Tomek » pn lut 01, 2010 12:51 am

Ależ ja bardzo lubię te romansidła, przy czym znam lepsze (z aktualnie rysowanych np. Open Sesame). Chodzi mi o to, że jak na jeden chapter/tom to mało się dzieje. W porównaniu do nich akcja Cross Over jest szybsza, a historia jest bardziej oryginalna.

Ale pewnie i tak kupiłbym obydwa tytuły, gdyby ukazały się w Polsce. Są lepsze niż np. Vampire Knight, który strasznie smęci telenowelą.

xelloss
Status: Offline

Post autor: xelloss » śr lut 03, 2010 12:28 pm

tomek mam takie samo zdanie jak ty na temat vampire knight :D, no akcja jest wolna ale np w bleachu też za wiele nie dzieje się na 1 tom a nie wspomnie o 1 chapterze , gdzie czasami tylko trochę sobie pogadają.( nie wiem czy to dobre porównanie :D).

korek11
Status: Offline

Post autor: korek11 » pt mar 12, 2010 2:05 pm

Można się tylko domyślać że jedną z nowych mang może być Preqel Gto SJG
niedawno przecież wyszło Shonan 14 days który jest cały czas wydawany (21 Chapt)
a 2 mógł by być d.gray man :wink: który jest teraz miesięcznikiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości