kiedy ta Sakurcia??!!

Daj się porwać historii przesympatycznej Sakury, której zadaniem (oprócz
utarczek z bratemi, wzdychaniu do jego kolegi) jest łapanie magicznych kart
Clowa - co jest OCZYWIŚCIE wymuszone przez magicznego "pluszaka" Kerberosa^^
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr sty 06, 2010 3:19 pm

Niestety Waneko nie otrzymało praw do tej serii i nie ma obecnie szans na jej wydanie. :cry:
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » wt sty 26, 2010 5:12 pm

Szkoda trochę :( Ale mówi się trudno...

Czy Waneko mogłoby uchylić rąbka tajemnicy czy zamierza starać się o licencje na jakieś inne tytuły CLAMPa :)? Już nie pytam o jakie, ale czy w ogóle jest na jakieś szansa w bliższej lub dalszej przyszłości :)?

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » wt sty 26, 2010 10:17 pm

Mitsuki pisze:Szkoda trochę :( Ale mówi się trudno...

Czy Waneko mogłoby uchylić rąbka tajemnicy czy zamierza starać się o licencje na jakieś inne tytuły CLAMPa :)? Już nie pytam o jakie, ale czy w ogóle jest na jakieś szansa w bliższej lub dalszej przyszłości :)?
wydaje mi się, że nie wydadzą. Czytałam kiedyś na jakimś forum, ze Clampice chcą by jedno wydawnictwo wydawało ich mangi (czyli jpf, który wydał "Wish", "Chobits", "X-Clamp")

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » wt sty 26, 2010 11:15 pm

Lina, dzięki wielkie za to info, bardzo cenne!
Po 1. szkoda, bo wolę mangi w wydaniu Waneko ;)
Po 2. JPFu nie pytam, bo tam ciężko od kogokolwiek cokolwiek wyciągnąć :P Więc pozostaje czekać aż sami coś powiedzą i liczyć, że walczą o jakiś tytuł :P

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » wt sty 26, 2010 11:43 pm

kiedyś w jpf były plany by wydać Clover jako deluxe... Ja osobiście oprócz sakury, najchetniej bym zobaczyła MKR 8-)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sty 26, 2010 11:47 pm

Jeżeli nic się nie zmieniło to JPF nie ma zamiaru już sięgać po tytuły grupy CLAMP, bo współpraca z nimi przebiega delikatnie mówiąc ciężko.

Pierwszy z brzegu przykład ich zachowania, który był kiedyś podany na Mangaforum. Panie z CLAMP (nie japońskie wydawnictwo tylko same autorki) muszą zaakceptować każdą okładkę zagranicznego wydania ich mangi + ewentualne obwoluty, nawet jeżeli miałyby być identyczne jak były w oryginale. Na akceptację zdarza się czekać miesiąc czy nawet dwa, po czym zamiast akceptacji przychodzi uwaga, że może by jednak zmienić kolor tła i panie z CLAMP chciałyby zobaczyć okładkę np. z tłem zielonym. Nie da się wysłać do akceptacji wszystkich okładek odpowiednio wcześniej bo trzeba by było po zaakceptowaniu wydać od razu wszystkie tomiki naraz. Dlaczego? Ponieważ w środku wydawania serii potrafią wyskoczyć z tekstem, że wprawdzie układ grzbietu tomików był ustalany, ale przemyślały sprawę i chciałyby go zmienić w związku z czym kolejne tomiki mają mieć inny grzbiet i dodruki już wydanych tomów też mają mieć grzbiet pasujący do tomów kolejnych (czyli zmieniony). Przy okazji skoro już zmieniany będzie grzbiet to trzeba by też coś pozmieniać w projektach okładek bo jednak takie średnie są.


Podejrzewam, że między innymi z tego samego względu Waneko odpuściło sobie wydawanie Sakury i szczerze mówiąc gdyby było to prawdą to wcale by mnie to nie zdziwiło.

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » śr sty 27, 2010 12:00 am

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!!

Nie skomentuję tego co robią CLAMPice :P Każdy pilnuje swojego interesu, ale przesada to przesada.

Jako osoba, która nie jest samolubna powiem, że cieszę się, że nasze Wydawnictwa nie muszą się użerać z tymi babkami :P
Jako fan trochę żałuję, że nie zobaczymy (w ogóle lub też w niedalekiej przyszłości) nic od tych przesadnie wymagających Pań :P Serce fana boli, ale co zrobić.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr sty 27, 2010 6:18 pm

hehe, to ciekawa jaka jazda była, jak się okazało, że w pierwszym wydaniu X-a w pierwszym tomie, nie jest odwrócony obrazek na grzbiecie ;D wciąż mam swój egzemplarz, chociaż dziwnie to wygląda i czasem mysle, zeby kupic nowy ;] ale nie mogę przeciez pozbyć się mojej pierwszej kupionej mangi 8-)

Mitsuki
Status: Offline

Post autor: Mitsuki » czw sty 28, 2010 12:46 am

Sonia, możesz nowy kupić żeby wszystko ładnie pięknie wyglądało i Cię nie denerwowało ^^ Przy czym Twojej pierwszej mangi nie musisz się pozbywać ;) Zakonserwuj ją tylko odpowiednio, a potem będziesz dzieciom pokazywała i opowiadała, że to właśnie Twoja pierwsza manga jest :D

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » czw sty 28, 2010 8:41 am

Albo przełóż obwolutę z nowego na stary ;) W końcu liczy się wnętrze ;)

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 28, 2010 3:35 pm

moonlight pisze:Albo przełóż obwolutę z nowego na stary ;) W końcu liczy się wnętrze ;)
Mój tomik jest prawie 2 razy grubszy niż późniejsze (jakiś gruby papier ma), więc przekładanie nie wchodzi w grę.

Larfein
Status: Offline

Post autor: Larfein » pn gru 27, 2010 3:57 pm

A nowe X'y maja obwoluty? Pytam, bo dodruki Chobits'ow skrzywdzili pojedyncza okladka.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pn gru 27, 2010 4:13 pm

W sklepiku JPF pisze, jeśli tomik ma obwolutę. Ogólnie to mało ich jest dostępnych... Wg nich tomy: 5, 10-15 i 17 mają obwolutę, a tom 7 nie. Reszta jest niedostępna. Najlepiej przed zakupem napisać do sprzedawcy :)

Urizen
Status: Offline

Post autor: Urizen » czw sty 13, 2011 11:35 pm

Sonia pisze:
moonlight pisze:Albo przełóż obwolutę z nowego na stary ;) W końcu liczy się wnętrze ;)
Mój tomik jest prawie 2 razy grubszy niż późniejsze (jakiś gruby papier ma), więc przekładanie nie wchodzi w grę.
Akurat jak się zamawiało tomiki X'a bezpośrednio w JPF'ie to do tomu 17 dodawali poprawioną okładkę do 1.

Larfein
Status: Offline

Post autor: Larfein » ndz sty 16, 2011 7:57 pm

Przynajmniej tak twierdzili. Mnie nie dodali, a zamawialam w wydawnictwie :| Kiedys na conie (z 5 lat temu) powiedzieli mi, zebym sie upomniala przy dowolnym zamowieniu. Od tego czasu do prawie kazdego zamowienia dolaczam komentarz, zeby mi te nieszczesna obwolute wyslali. Jak dotad sie nie doprosilam >.>

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » ndz sty 16, 2011 11:45 pm

ja chyba też zamawiałam 17 tom w wydawnictwie, a o tym pierwsze słysze...

Urizen
Status: Offline

Post autor: Urizen » pn sty 24, 2011 8:11 pm

Ja tam dostałam, nawet się mocno zdziwiłam, gdy zamówiona 17 przyszła z okładką 1 tomu (miała założoną podwójną obwolutę)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Card Captor Sakura"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości