Tytuł..?

Fantastyczna kraina, piękni kochankowie, walka o miłość - oto intrygujący świat Lauresa i Hildy, oto początek nowej, niesamowitej przygody...
ODPOWIEDZ
Rea
Status: Offline

Tytuł..?

Post autor: Rea » pt lut 08, 2008 10:56 pm

Może tylko ja jestem tak nieoświecona, ale nie mam pojęcia co oznacza tytuł mangi. Czy jest to słowo wymyślone przez autorkę czy może znaczy coś więcej? Jeśli ktoś wie coś na ten temat to bardzo bym prosiła o wyjaśnienie:)

Adra
Status: Offline

Post autor: Adra » ndz lut 10, 2008 4:54 pm

To tak jak książka. Wszystkie ogólnie są nazywane książkami, za razem każda ma swój tytuł, są serie itp. Rozumiesz ?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz lut 10, 2008 7:46 pm

Chodziło o to co znaczy SŁOWO "Seimaden"... W sumie tez mnie to ciekawi ;D

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz lut 10, 2008 7:53 pm

W sumie to sie nigdy nad tym nie zastanawialam O_o
poklikalam troche w guglach ale nic mi sie w oczy nie rzucilo, poszukam jeszcze i popytam,moze ktos wie;>

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz lut 10, 2008 9:06 pm

tez szukam... myślalam ze można sie po kanji zorientowac ale jakos mi nie idzie XD zreszta ten sam problem mam z saiyuki XD

Animola
Status: Offline

Post autor: Animola » pn lut 11, 2008 2:17 pm

Un, też ciekawa jestem :3
Moja koleżanka na Lauresa mówiła Seimaden ("no bo niby skąd ten tytuł, co? na pewno o niego chodzi" xD)

nikodem
Status: Offline

Post autor: nikodem » pn lut 11, 2008 9:47 pm

ostatni znak bedzie tu znaczyć legenda albo tradycja(den to skrót od densetsu), środkowy - ma, oznacza demona diabła, bądź jakiegoś złego ducha, a pierwszy znak to hijiri - pan, mistrz, kapłan, itp.
mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn lut 11, 2008 11:42 pm

legenda o wladcy demonow? brzmi niezle *_*
rownie dobrze moglo byc 'oni no monogatari' xDDDDDDDD nie no nabijam sie... dzieki wielkie!!!

Animola
Status: Offline

Post autor: Animola » wt lut 12, 2008 12:04 pm

Un, dzięki wielkie! :3

Ja się w rozszyfrowywanie "Saiyuki" bawię. Pierwszy znak (sai) znaczy "most/extreme", drugiego nie znalazłam jeszcze, a trzeci (ki) to "chronicle/account".

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » wt lut 12, 2008 4:40 pm

最 - "sai" - końcowa, osteteczna, naj-
遊 - "yu" - podróż, włóczęga
記 - "ki" - kronika

Czyżby więc "Kronika wielkiej podróży"?

Przy czym też należy zauważyć, że "西遊記" (inny pierwszy znak, ale wymowa ta sama) to tytuł chińskiej klasycznej opowieści o "Wielkiej podróży na Zachód" ("Małpiego Króla")

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt lut 12, 2008 4:41 pm

zgaduje: no to srodkowy bedzie "adventure" XD

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 ]
o, yellonek mnie uprzedzil xD no no :D ale fajne te tytuly. Odgadywanie też jest fajne ;3

Norie
Status: Offline

Post autor: Norie » wt gru 09, 2008 6:25 pm

Hmn, dla mnie ten tytuł również był istną zagadką ; D
Ale tutaj raczej powinniśmy rozmawiać tylko o Seimadenie. A wiec trzymać się działu proszem.!

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Seimaden"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości