Suppli

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Kisara
Status: Offline

Suppli

Post autor: Kisara » wt paź 09, 2007 8:02 pm

Pierwszy tom Suppli już za mną:

Po pierwsze, zaskoczył mnie rozmiar. Chyba nigdy jeszcze tak wielkiej mangi nie miałam w ręce.

Po drugie - świetne wydanie. Nie ma obwoluty, ale manga ta na tym zyskuje akurat. Wygląda jak normalna książka i świetnie się czyta. Nie trzeba było malutkiego tekstu pakować do dymków, i wszystko jest bardziej wyraźne.

Trzecie, i najważniejsze, urzekła mnie historia. Wciąga i naprawdę jest to jeden z lepszych szojców, jaki czytałam.
Tematyka poważna ale i porusza ciekawe aspekty życia - pracy młodej, niezamężnej
kobiety pragnącej zrobić wszystko, by wybić się na wyższą pozycję w firmie.

Za wszystko daje 8/10 a wy?

Polecam zamówić przez empik.com - tam kosztuje 23,50 zł i nie płacicie nic za przesyłkę, jak odbierzecie w salonie. Jak kogoś swędzi 2,5 zł, to polecam:

- strona wydawnictwa http://www.wydawnictwo.hanami.pl/
- strona empik.com, na której jest Suppli http://www.empik.com/produkt?productId=3032578 (na razie jest niedostępny, ale powinien niedługo się pojawić)

Okładka
Obrazek

Przykładowe strony
Obrazek
Obrazek

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » śr paź 10, 2007 8:56 am

Czytałem i muszę przyznać, że bardzo dobra manga. Nie tylko jakiś ambitniejszy tytuł na rynku, ale i świetne wydanie. Mimo, że bez obwoluty to wszystko dobrze wygląda. Druk i papier bardzo dobre. Rozmiar też mnie zaskoczył, ale miło się czytało ;P Ja zamawiałem na merlinie - dałem 24 zł :P Jeśli ktoś się zastanawia czy za taką cenę warto - mówię od razu WARTO :)

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » czw paź 11, 2007 8:13 pm

Ja daję jakieś 6/10.

Generalnie rzecz bardzo udana, tylko czemu bohaterka jest taką idiotką? Kurka wodna, miałem nadzieję, że skoro to tytuł dla dorosłych, to pani główna będzie bardziej sensowna, a tymczasem dostałem moją rówieśniczkę o psychologii osiemnastolatki, z dylematami "Co jest ważniejsze, ja czy praca?", przy czym "ja" nie oznacza tu absolutnie niczego. Co nie zmienia faktu, że to jedna z najlepiej wydanych mang w Polsce - świetny papier, tłumaczenie niezłe, druk bez zarzutu. Jeśli chodzi o komiksy tego sortu, to moim zdaniem fabularnie znacznie ciekawszy był "Tu Detektyw Jeż". Poruszał podobne problemy a był atrakcyjniejszy fabularnie. Główny bohater był zaś znacznie bardziej rzeczywisty.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt paź 12, 2007 3:04 pm

Moja ocena 8/10 :) Fabuła może być(niezbyt ambitna,ale nie jest też zbyt naiwna),tłumaczenie dobre, wydanie świetne, cena-da się znieść, główna bohaterka-jak to ujął poprzednik mnie momentami mocno denerwuje,ale i to wytrzymam ^^" Czekam na następny tom (ktoś wie,ile ich tak właściwie jest?) i polecam innym ;)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt paź 12, 2007 7:53 pm

7, ale chyba wciąż jest rysowane.
Kupię drugi, ale czy daje to nie wiem, bo jeśli fabularnie ani psychicznie bohaterka nie zrobi kroku naprzód, to będzie to zwyczajnie nudne.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » pn paź 22, 2007 12:14 am

Suppli jest fajną mangą, ale bez rewelacjii.... Drama była lepsza wg mnie. Fabuła mi się podoba, kreska no powiem tak, po dwóch chapach człowiek sie przyzwyczaja. Będę kupowała Suppli... Cena, hmm na początku byłam wnerwiona, że aż tyle, ale warto....
Strony pokazowe do 2 tomu: http://anime.com.pl/Suppli,gallery,browse,518.html
Gość pisze:7, ale chyba wciąż jest rysowane.
Ja gdzieś widziałam, ze ma 6, ale looz. To, że nie jest zakończone to się wie. :mrgreen:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn paź 22, 2007 2:11 pm

Nie wiem czy wykupili, czy ja tak rzadko w empiku bywam, ale nie widziałam tego na oczy..... jak będę mieć nadmiar gotówki to kupię ^^' chyba że wczesniej dorwę to w empiku i uznam że fabuła jest za ciężka jak no mój gust :P

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt gru 28, 2007 9:47 pm

Okładki Suppli - od tomu drugiego do tomu szóstego ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pt gru 28, 2007 10:05 pm

5 Tom wymiata :O Okładka świetna. Ten błękit i czerń mm idealne połączenie.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt gru 28, 2007 10:09 pm

5 Tom wymiata :O Okładka świetna. Ten błękit i czerń mm idealne połączenie.
Wreszcie ktoś się ze mną zgadza :kawaii:
BTW Uważam, że najgorsza jest okładka 6 tomu... nie wiem czemu, ale czy tylko mi się wydaje strasznie oczojebna?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pt gru 28, 2007 10:34 pm

Ja się nie dawno dowiedziałam e Suppli to Sappuri czyli j-drama którą kiedyś oglądałam i się w niej zakochałam. yeyey XD

Mi się 4ta podoba *_*

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pt gru 28, 2007 10:44 pm

Kisara pisze:ale czy tylko mi się wydaje strasznie oczojebna?
Oczojebną bym jej nie nazwał (np. w przeciwieństwie to EG 1, czy Uteny). Ale ten pomarańcz (i ogólnie jasne, ciepłe i wesołe) w połączeniu z całą resztą okłądek (a w zestawieniu z poprzednim - czarnym - tomem) wydaje się być lekko... niedopasowany. Imo najgorsza okładka serii.
Natomiast nr. 5 i 3 niepodzielnie rządzą :D

Teraz tylko czekać aż Hanami je wyda >3
Fajnie gdyby Hanami zainteresowało takimi książkami jak "Tokikake", "Paprika" albo "Miyamoto Musashi" (może byc też "Shana"), samej ich treści nie znam, ale po anime i mangach na ich podstawie z chęcią zapoznałbym się z pierwowzorami :d

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt sty 08, 2008 9:33 pm

Do kupienia jest już 3 tom Suppli. Notabene wyszedł przed premierą, co jest miłym zaskoczeniem -> kupić można w komikslandi ;)

PaulVanK
Status: Offline

Post autor: PaulVanK » czw sty 10, 2008 8:16 pm

Ray ma rację :D 5 tomik wygląda BOOOOSKO =)
Qrde ja mam tylko 1 :P muszę nadrobić zaległości... omg ;(

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pt sty 11, 2008 4:16 pm

a ja niedawno zamówiłam 2 pierwsze tomy w merlinie. Jakoś nie zorientowałam się, ze zaraz ma być 3 tom wydawany - teraz znowu będę musiała czekać aż mi się uzbiera większe zamówienie żeby mieć darmową wysyłkę :-(
Btw, mi podoba się najbardziej 5 i 2 okładka

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr kwie 23, 2008 6:54 pm

Hanami pisze:Szanowni Państwo!

Przesyłamy plansze do 5 tomu "Suppli" oraz okładkę i dokładny
opis tomu 6.

Suppli 6
Fujii próbuje wmówić sobie, że nie będzie angażować się w związki
z mężczyznami, ale przecież prędzej czy później przychodzi taki moment,
że każdy potrzebuje bliskości. Minami postanawia wypełnić emocjonalną
pustkę w swoim życiu. Oczywiście robi to na swój sposób.
W pracy poza codziennymi zajęciami Fujii ma jeszcze na głowie szkolenie
nowej pracownicy Amano. Do tego rozpoczyna pracę z panem Katagiri
- osobistością znaną oraz cenioną w branży. Mężczyzna ten jest miły
i czarujący, ale czy współpraca z nim będzie łatwa?

Premiera 6 tomu - 16 lipca 2008

[prosimy o umieszczenie tej informacji przy planszach]
SUPPLI volume 5 C 2007 by Mari Okazaki
All rights reserved. First published in Japan in 2007
by SHODENSHA PUBLISHING CO., LTD.
Polish translation rights in Poland arranged with SHODENSHA
through Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo.
C Copyright for the Polish edition by Hanami - Radosław Bolałek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » śr kwie 23, 2008 7:23 pm

Nie mogę się doczekać nowego tomiku :> bardzo spodobała mi się postać Sahary :> chcę zobaczyć co on tam jeszcze będzie kombinował, sama manga jest naprawde bardzo ciekawa, normalna i życiowa :)

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » pn cze 02, 2008 7:40 pm

Gdyby kogoś to interesowało, to niedawno miałem okazję przeczytać i zrecenzować inna mangę Mari Okazaki - After School, moim zdaniem nawet lepszą od Suppli. Recenzja jest tu - http://manga.tanuki.pl/strony/manga/136 ... ool/rec/85
(a jakby ktoś był zainteresowany mangą, to na priv)

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » wt cze 03, 2008 9:49 am

całkiem fajna recenzja Grisznak ^^ trochę któtka jak dla mnie ale wszystko w niej zawarłeś, króko i konkretnie ;p

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » wt cze 03, 2008 5:09 pm

Dzięki. Przyznam, że nie lubię się rozpisywać gdy nie jest to konieczne.
(jeśli ktoś przeczytał, będę wdzięczny za komentarze na Tanuki pod recenzją).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości