Wasz zestaw do rysowania

Czy jesteście zadowoleni z tych podręczników? Z których tomów najczęściej korzystacie? Zapraszamy do dyskusji na temat "Jak powstaje manga"
ODPOWIEDZ
Arti
Status: Offline

Wasz zestaw do rysowania

Post autor: Arti » wt paź 02, 2007 10:25 pm

No więc opiszcie tu swoje narzędzia w Waszym warsztacie.

Tusz - kreślarski firmy ASTRA, czarny "perła"
Linijka - zwykła z monetami pod spodem, by tusz się nie rozmazał
Cyrkiel - zwykły na ołówek nie na piórko
Mazak Czarny - do wypełniania powierzchni na czarno, mam też inne kolory, ale to manga ;)
Stalówka - Nikko łyżeczkowa i Typ G zebry
Obsadka - drewniana ( trzecia z lewej z strony 24 JPM Tom 1 )
Gumka - Pentel'a zwykła ( chlebowe mi nie pasują [-X )
Strugaczka - brak info, ale ładnie struga :D
Ołówek - HB, 3B - KOH-I-NOOR oraz 2B Silver Fian
Papierowy ręcznik do wycierania tuszu
Kartki z zwykłego bloku rysunkowego :lol:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt paź 02, 2007 10:41 pm

moj 'warsztat' składa się w tabletu wacom volito 2, a jesli juz rysuje na krtce to na takiej zwykłej do drukarki zwykłym ołówkiem mechanicznym :roll:

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr paź 03, 2007 7:57 am

U mnie raczej profesjonalnego sprzętu się nie znajdzie, ale to co mam mi starcza :)

Wielkie pudło kredek każdego rodzaju, ciemny tusz, masa cienkopisów do lineartów, pastele, ołówki, mazaki, markery, kilka ryz papieru do drukarki. Zwykle rodzice znoszą mi z biura sporo przydatnych rzeczy :mrafroamerykanin:

S.S.Owner
Status: Offline

Post autor: S.S.Owner » śr paź 03, 2007 9:08 am

dragon007 pisze:Zwykle rodzice znoszą mi z biura sporo przydatnych rzeczy
ja kradnę mojej mamie z pracy papier xD

Jeżeli chodzi o mój sprzęt, to najczęściej posługuje się ołówkiem mechanicznym (nie lubie się ciaprac z kolorami, a poza tym to nie umiem xD). A jeżeli chodzi o rysowanie mangi to mam parę stalówek z Leonardta (IIIef moja ulubiona ;]), czarny tusz z KOH-I-NOOR, razstry z sklepiku Waneko ( :lol: ) no i linijka (też z monetami, zeby tusz się nie rozmazywał :P)... hymmm, gumka jakaś taka zwykła, ale bardzo przyjemnie mi się z nią pracuje... to chyba wszystko :D

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr paź 03, 2007 10:44 am

dragon007 pisze: kilka ryz papieru do drukarki. Zwykle rodzice znoszą mi z biura sporo przydatnych rzeczy :mrafroamerykanin:
to samo XD na 'zapleczu' mam chyba z 7 ryz, ale że juz praktycznie nie uzywam papieru do rysowania to sie tylko kurzą XD;;;

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr paź 03, 2007 12:35 pm

Kira the Demon pisze:to samo XD na 'zapleczu' mam chyba z 7 ryz, ale że juz praktycznie nie uzywam papieru do rysowania to sie tylko kurzą XD;;;
Ja go dosyć sporo marnuje na jakieś szkice, zabawy z tuszami i inne straszne rzeczy xD Ołówków też często używam, ale zwykle nie chce mi się kolorować. Najgorsze, że nie mam u siebie skanera :(

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » czw paź 04, 2007 11:27 am

jezeli chodzi o farby, to preferuje akrylowe ; p tak poza tym to "normalny" mam warsztat, zależny od tego co chce stworzyc, zazwyczaj gumka, skaner, olowek ostry, tusze potrzebne do narysowania "mangi"

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw paź 04, 2007 3:22 pm

jeśli chodzi o mój zestaw to też generalnie tylko tablet, ale jestem mocno uzależniona od sklepów papierniczo-plastycznych, więc mam niemalże wszystko, bo mi sie to tak gromadzi a ja tego nie zuzywam ^^" Tusz, piórka, jakiś rapitograf (zaschnięty XD), n rodzajów gumek, stos linijek/ekierek/szablonów/krzywików (zakrzywków XD)/cienkopisów/flamastrów, ze 3 (używane) ołówki mechaniczne, ileś opakowań z wkładami (no co, gromadzą się ^^" XD), szczoteczkę do zębów (tak, tym tez "rysuje" XD), ukradzioną tacie gazę i bandaż, gilotynę (prawdziwą! XD) do papieru, akwarelki szkolne sprzed 15 lat, akwarelki w tubkach, bloki - szkicowniki, techniczne, papier do drukarek, blok techniczny czarny (XD), blok do akwarelek i blok do kredko-akwarelek, kalke (białą i czarną), rastry (dostałam w prezencie ^^"), pędzle (a jak :P) część starych jak ja, część kupionych niedawno (nie wiem po co), kredki faber castel (... chce crayole XD), suche pastele, kredki akwarelkowe, no i 7 odcieni skórzastych PROmarkerów.... (jeśli ktoś mi kiedyś zechce sprezentować promarkery, to błagam - NIE skórzaste XDDDD).

... coś pominęłam? XD
(nie patrzcie tak na mnie, papiernicze to naprawdę moja słabość ^^")

S.S.Owner
Status: Offline

Post autor: S.S.Owner » czw paź 04, 2007 4:18 pm

dragon007 pisze:Najgorsze, że nie mam u siebie skanera :(
Nie jesteś jedyna :( zawsze molestuję kumpelę żeby mi coś skanowała xD
boże ile ona już mnie za to przeklinała... :P

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw paź 04, 2007 5:42 pm

baka-oni-ri pisze:no i 7 odcieni skórzastych PROmarkerów....
O_O *zazdrosc* ja mam jeden i do tego umierajacy T_T musialam sie dzis niezle nim namachac, zeby demonkowi zrobic odpowiedni kolor skory XD;
a tak btw markerow to dzis widziala zestaw copicow za zaledwie 1600zl xD(72 kolory) ... myslalam ze z krzesla spadne XD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw paź 04, 2007 9:02 pm

weź, wydałam na te markery całe moje gotówkowe zbiory w sierpniu xD one mają 92 kolorów, ale strasznie na nie zachorowałam. Znalazłam hurtownie w warszawie - jak kogoś interesuje. http://www.paleta-art.com.pl/d_kredki_promarkery.html
Kira the Demon pisze:1600zl xD
noooo, to w zasadzie tyle ile za mojego wymarzonego dolffa z ipple housa XD nie licząc cła XD

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw paź 04, 2007 10:00 pm

baka-oni-ri pisze:Znalazłam hurtownie w warszawie - jak kogoś interesuje. http://www.paleta-art.com.pl/d_kredki_promarkery.html
ja znalazlam taki sklep *_* wypasone rzeczy tu maja <3 (i ceny tez.... nieziemnskie jak na moja kieszen bynajmniej XD)
noooo, to w zasadzie tyle ile za mojego wymarzonego dolffa z ipple housa XD nie licząc cła XD
ale dollfiak sie tak nie zużywa... i bardziej oczy cieszy XD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw paź 04, 2007 10:26 pm

aa, no w Szale właśnie kupiłam te promarkery. ( 12,40/szt! Ździerstwo! >o< XD). Jedyny sklep w Krakowie choć jeszcze w Hergonie nie patrzyłam, ale w sumie warto. Czaiłam sie na drewniany model dłoni, ale jak zobaczyłam cene 90zł za 1:1 to stamtąd wyszłam ^^" Natomiast nie wiem czy widziałaś ten drugi rodzaj pisaków, które z jednej strony mają końcówkę pędzelkopodobną i imitują akwarele: http://www.paleta-art.com.pl/h_markery_art.html 8,90/szt w Szale.

Kupie tego dollfa! ... jak juz kupie PS2, nowy tablet i pare innych zuych i drogich rzeczy XD

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw paź 04, 2007 11:29 pm

baka-oni-ri pisze: Natomiast nie wiem czy widziałaś ten drugi rodzaj pisaków, które z jednej strony mają końcówkę pędzelkopodobną i imitują akwarele: http://www.paleta-art.com.pl/h_markery_art.html 8,90/szt w Szale.
mm fajne, fajne... ale troche za cienkie koncowki, a promarkery chociaz maja tą grubsza czesc XD
Kupie tego dollfa! ... jak juz kupie PS2, nowy tablet i pare innych zuych i drogich rzeczy XD
powodzenia XD btw polecam tablet wacom volito 2 ^_^ maly (A6 mniej wiecej), ale do rzeczy i wygodny w uzyciu :D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw paź 04, 2007 11:37 pm

no własnie mam dylemat. Mam pentagrama, chce wacoma, ale nie wiem czy chce volito czy celować wyżej (teraz pożyczyłam volito a6 i jest kochany, żeby nie było &#9829;). Kasę mam odłożoną tylko nie wiem czy kupić graphire'a a5 czy intuosa a6 (czy zbierać twardo na intuosa a5 XD ... a4 i tak nie zmieszczę przy kompie XD). Osiołkowi w żłobie dano..... :roll:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt paź 05, 2007 12:17 am

mi np volito 2 w zupelnosci wystarcza i mozna robic na nim tak samo duze (chyba najwiekszy jaki robilam mial 3300x5700 pixeli) jak i male prace, wiec osobiscie nie widze sensu kupowac wiekszego, ale to twoj wybor ^^

Mikado13
Status: Offline

Post autor: Mikado13 » czw paź 11, 2007 7:32 pm

Drogie te Promarkery..
trza się sprężyć:D

moises
Status: Offline

Post autor: moises » pt lut 10, 2017 11:32 am

Tutaj znajdziesz w miarę tanie promarkery: http://www.indygo24.pl/rysunek/promarkery
Sprawdzone - korzystałem z tych promarkerów z Letrasetu przez dłuższy okres czasu i porównując jakośc-cena to wychodzą naprawdę przyzwoicie.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt lut 10, 2017 4:30 pm

To przecież reklama :)
Najzabawniejsze, że mam te markery co na zdjęciu (tylko bez zielonego).

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Jak powstaje manga"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości