Egmont

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
ODPOWIEDZ
Lilu
Status: Offline

Egmont

Post autor: Lilu » ndz sie 17, 2003 12:20 pm

Postanowilam porobic troszke porzadkow w mainie, tak by mozna znalezc informacje na temat nowych mang nie tylko z Waneko :]

tak wiec Egomnt planuje wydac we wrzesniu:

- Brzoskwinie :}
- Gun Smith Cats

PS. Harloczek, gdzies w tematach byly posty na temat przyszlych wydan z Egmontu. Jak tylko bedziesz mial czas to wrzuc te posty do tego tematu :)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz sie 17, 2003 4:08 pm

A "Skrzydła Serafina" kiedy mają być?
Ta pozycja interesuje Shiga najbardziej, bo się hentajowato zapowiada Obrazek

BTW: Gunsmith Cats też kupię :)

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » śr sie 20, 2003 7:28 pm

A ja liczę na "Peach Girl". Takie to Marsowate :P

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Re: Egmont

Post autor: harloczek » śr sie 20, 2003 8:54 pm

Lilu pisze:PS. Harloczek, gdzies w tematach byly posty na temat przyszlych wydan z Egmontu. Jak tylko bedziesz mial czas to wrzuc te posty do tego tematu :)
tak jest Czcigodna Proctor Superior, aczkolwiek nie bylo tego zbyt wiele.

wybralem kilka moim zdaniem najistotniejszych postow. kazdy z postow cytue, a pod cytatem podaje do niego linka.
Pasuzuko pisze:A propos shojo to podobno Egmont ma wydać "Peach Girl"... Kolejna manga do kupienia, rany julek... Mój biedny portfel...
http://waneko.joint.eu.org/forum/viewto ... gmont#5474
Shig pisze:
idiotka pisze:hmmmm.... czytałam gdzieś na wraku, że egmont i mandragora są zaintersowane wykupieniem niektórych serii, na które miało licencję Fun Media (dawne Tm Semic)... czyli, że jednak można ;]
Niezupełnie.
Tm Semic to nie Fun Media.
Kontynuowali tylko tytuły do których przejeli prawa od upadającego wydawnictwa.

Fun Media też padło, jednak na krótko przed dokonaniem żywota odsprzedało licencję na Spidera Egmontowi.
Tak więc z komiksów wydawanych przez Fun Media możemy się spodziewać tylko i wyłącznie kontynuacji tego tytułu.
http://waneko.joint.eu.org/forum/viewto ... gmont#4729
idiotka pisze:po edenie, gw i exaxxioonie egmont wyda seraphic feather, peach girl i gunsmith cats ;]

co do i"s a to nie wiem ;P
http://waneko.joint.eu.org/forum/viewto ... gmont#4643
Setokun pisze:Pare minut temu na stronie serwisu komiksowego Wrak przeczytalem nastepującą informację:
Pierwsza księga "Usagiego Yojimbo" autorstwa Stana Sakai zatytułowana "Ronin" pojawi się w Polsce we wrześniu. Chodzi tu o najstarsze historie z królikiem-samurajem, znacznie wcześniejsze od "Cieni śmierci" oraz "Daisho", które są księgami odpowiednio ósmą i dziewiątą. Pierwsze siedem tomów wydał w USA Fantagraphics Books, dlatego Egmont, który wykupił licencję na ten tytuł u Dark Horse'a, zaczął od albumów późniejszych. Przyszedł wreszcie czas, byśmy poznali najwcześniejsze przygody Usagiego, a stanie się to dzięki wydawnictwu Mandragora! To wrocławski edytor zakupił prawa do początkowych ksiąg od Fantagraphics Books, uprzedzając w ten sposób Egmont, który miał zamiar wydać te odcinki w terminie późniejszym. Jak widać, konkurencja nie śpi
Co o tym sądzicie fani Usagiego? Bo mnie to tylko przekonało o wielkim zainteresowaniu wokół tego tytułu i jak tylko będą fundusze mam zamiar nadrobić zaległości kupując powoli kolejne tomy tego komiksu. Jednak dwa wydawnictwa mające w swojej ofercie ten sam tytuł to niezbyt ciekawa sytuacja (chodzi mi o tłumaczenie, sposób wydania no i zobaczymy co będzie z ceną)
http://waneko.joint.eu.org/forum/viewto ... gmont#2938

gdybym cos przeoczyl, co bardziej dociekliwym forumowiczom polecam skorzystac z przycisku Szukaj wpisujac slowo: egmont.
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » czw sie 21, 2003 11:27 am

1. Re ;]

2. Gunsmith Cats? Yay! Przyjechalem i już dobre wiadomości ;]

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw sie 21, 2003 12:14 pm

czytalam gdzies wywiad z kims z Mandry i znam troche szczegolow o Usagim...

format ma byc ten sam, ale okladka tak jak wszystko co oni wydaja pokryta matowa folia, podobno bardziej sie postaraja z czcionkami (w oryginale bylo bodajze 17 krojow, Egmont zastosowal jedna). Pierwszy tomik ma byc we wrzesniu, kolejne co 4 miesiace. Maja zamiar wydac siedem pierwszych czesci.

Qub
Status: Offline

Post autor: Qub » czw sie 21, 2003 3:13 pm

skończył się gundum i exaxxion więc jeden tytół (gunsmith cats) w zamian jak najbardziej mi odpowiada. przynajmniej nie nadwyręże budrzetu.

A nie wie ktoś ile tomów ma eden? jeżeli gdzieś już było o tym gadane to rpzepraszam ale nie widziałem

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw sie 21, 2003 4:24 pm

9 i nadal powstaje
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2003 6:19 am przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » czw sie 21, 2003 7:24 pm

O...a ja myslalem ze 6...to spoko...Eden to jedna z moich ulubionych serii

Qub
Status: Offline

Post autor: Qub » pt sie 22, 2003 1:08 pm

powiedzmy że mocno nie banalna manga lecz bardzo brutalna... chwale za pomysł bo nie widziałem niczego o podobnej fabule... realia może i wiele razy się powtażałay .. takie postapokaliptyczne, ale tematy jakie pousza sa niepowtarzalne... tez bardzo lubie ale nie stawiam najwyżej

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pt sie 22, 2003 2:48 pm

Manga jest strasznie oryginalna...pomysły podchwycane są niesłychanie rzadko a postapokaliptyczne realia są mi najbliższe

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pt sie 22, 2003 4:37 pm

RANY BOSKIE , TYLKO NIE MANDRAGORA !!! WSZYSTKO TYLKO NIE MANDRAGORA !!!

Przecież to straszne. Ich komiksy rozpadają się w dłoniach. Przeczyta się kilka razy komiks i wylatują strony...


Co do "Skrzydeł" to są do kupienia w sklepiku inernetowym JPF'u.



Eden oryginalny ? W którym miejscu ? To , że jest brutarna to jeden problem. Drugim jest fakt , że manga nie ma właściwie żadnych własnych pomysłów. Większość z tego co przedstawia , znalazął się w niej na zasadzie wrzucania tego co jest uważane za kontrowersyjne.


Jednak z tego co czytałem , to Fun Media było TM-Semiciem pod zmienioną nazwą. Zresztą jeśli mówi tak facet któy tam pracował http://kazet.prv.pl/ , (numer 19 , "Bez zakończenia") , to chyba można mu uwierzyć... Przy okazji poweim , że do nastepnego numeru trafi tekst o "Brzoskwini".

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt sie 22, 2003 4:46 pm

niestety Mandragora :P

moje przezycia z kolekcjonerskim wydaniem 100 naboi

1) otwieram komiks -> ok, wszystko sie trzyma
2) przekladam kartke -> kartka zostaje mi w rece
3) odkladam druga kartke i d e l i k a t n i e przkladam druga... -> 3 kartki wypadaja mi na kolana :P
4) klade komiks na polke i sciagam sakny (niestety angielskie :F argh :F)

i tak kupie kolejne wydania kolekcjonerskie, ale nie bede nawet ryzykowala ich otwierania dopoki nie trafi mi sie okazja dania ich komus do zszycia :P O dziwo 2gie 48 stron ma klejenie takie, ze obcegami by jednej strony nie wwyrwal -_-'

A pierwsza ksiega Usagiego juz jest u nich w zapowiedziach.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » pt sie 22, 2003 7:07 pm

Krzychu>>Wymień 3 mangi o podobnej tematyce i przebiegu akcji co Eden

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » śr sie 27, 2003 12:13 pm

A Gundam Wing nie ma 8 tomow ?? bo piszecie mi tu 6 ;P
EnD

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr sie 27, 2003 12:26 pm

Linaka1 pisze:A Gundam Wing nie ma 8 tomow ?? bo piszecie mi tu 6 ;P
EnD
6 tomów ma wydanych do tej pory ale ogólnie ma 8

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » śr sie 27, 2003 12:37 pm

Manga Gundam Wing to szmira nad szmirami i nie zasługuje na to by być stworzona. Kiepsko narysowana i odwzorowana. Serial był nawet fajny i miło się oglądało (mimo pewnych rażących błędów w budowie scenariusza). Do podziwiania zostały tylko mechy, niestety.

GoDziO-KuN-HenTaii
Status: Offline

Post autor: GoDziO-KuN-HenTaii » śr sie 27, 2003 12:47 pm

Remiel pisze:Manga Gundam Wing to szmira nad szmirami i nie zasługuje na to by być stworzona. Kiepsko narysowana i odwzorowana. Serial był nawet fajny i miło się oglądało (mimo pewnych rażących błędów w budowie scenariusza). Do podziwiania zostały tylko mechy, niestety.
Zgadzam się - to jedna z najgorszych mang które czytałem (in fact to jest najgorsza manga którą czytałem - PK przy tym to Dzieło przez duże D) Umieścić ok. 20 epków w samym pierwszym tomie to lekka przesada -_-"

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » czw sie 28, 2003 12:31 pm

GoDziO-KuN-HenTaii pisze:Umieścić ok. 20 epków w samym pierwszym tomie to lekka przesada -_-"
20 ?? Dzizas, to nie lekka przesada, to czysta profanacja w takich terminach jak komiksacja (tzn. przerabianie na komiks). Ale fakt całe dzieło do najlepszych nie należy (jest raczej średnie, bo straszliwie niedopracowane, wręcz gniot :lol:). Ale dalej nieźle się oglądało (oprócz momentów, w których chciało mi się wymiotować, takie niedociągnięcia widziałem). Mimo to muszę stwierdzić, że ci goście co przerabiali serial na komiks to chyba jakaś banda frajerów.

shi
Status: Offline

Post autor: shi » czw sie 28, 2003 11:24 pm

gundam wing nie podobalo mi sie ani anime ani manga
exaxxion mialam szczescie przeczytac w empiku i jakos mnie nie zachwycil, czytam dalej bo jak juz zaczelam to skoncze, ale chyba tylko dlatego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość