Hiragana

W grudniu 2006 do sprzedaży trafił pierwszy tomik "Kany na Wesoło". Jak zapatrujecie się na tego typu inicjatywę?
ODPOWIEDZ
Kisara
Status: Offline

Hiragana

Post autor: Kisara » czw sty 04, 2007 4:09 pm

Do tego nie trzeba specjalnie dużej wiedzy, żeby nauczyć się Hiragany :) Ale ponieważ to takie super, że ktoś coś wydał z myślą o osobach, które chcą coś wiedzieć o japońskim, jak najbardziej popieram ten tomik. Zobaczyłam go w Empiku i chyba się wrócę po niego.
Choćby nawet, by was wzbogacić, kochane Waneko :)

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » czw sty 04, 2007 9:20 pm

Ja w III gim nie mam czasu na zabawy ale kupiłem i czeka wiernie na półeczce ^^ Polecam gdy ktoś ma czas :]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz sty 07, 2007 2:49 pm

Kupiłam przed świętami i nawet trochę przerobiłam w wolnym czasie ;] Podręcznik naprawdę ciekawy i przydatny, a znaki szybko wchodzą do głowy. Może trochę za drogi, ale nie żałuję. Polecam wszystkim tym którzy zaczynają naukę japońca ^^

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 08, 2007 9:20 pm

Dla mnie cena odpowiednia :]

Yumegari
Status: Offline

Post autor: Yumegari » czw sty 11, 2007 11:13 pm

Ja powiem tyle: nie mogę się doczekać dalszych części!

Tak tylko na drodze sugestii: czy nie uważacie, że sama nauka pisma nie wystarczy bez znajomości gramatyki? Ja wiem, że to cięższa sprawa, bo wymaga znacznie większych nakładów pracy, ale naprawdę przydałby się jakiś mini podręczniczek... Czy coś takiego jest w planach?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt sty 12, 2007 6:01 am

Yumegari pisze:czy nie uważacie, że sama nauka pisma nie wystarczy bez znajomości gramatyki? Ja wiem, że to cięższa sprawa, bo wymaga znacznie większych nakładów pracy, ale naprawdę przydałby się jakiś mini podręczniczek... Czy coś takiego jest w planach?
Mi kazali się nauczyć hiragany w 3 lekcje... potem katakany w trzy lekcje... a teraz to chyba wiadomo, co już na tym japońcu robimy gulpp O-o

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pt sty 12, 2007 1:44 pm

Ja wiem, że to cięższa sprawa, bo wymaga znacznie większych nakładów pracy, ale naprawdę przydałby się jakiś mini podręczniczek... Czy coś takiego jest w planach?
Właśnie, taki podręcznik, chociażby samych podstaw by się na pewno przydał osobom, które chcą uczyć się na własną rękę ;]

Kisara, ja uczę się hiragany od jakiś 3 tygodni i jestem dopiero w połowie podręcznika ^^

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » sob sty 13, 2007 8:12 pm

dragon007 pisze: Właśnie, taki podręcznik, chociażby samych podstaw by się na pewno przydał osobom, które chcą uczyć się na własną rękę ;]
Parę tego typu pozycji jest już przecież w sprzedaży ( czkolwiek odradzam "Japoński w jeden miesiąc - nawet taki laik jak ja znalazł parę błędów).

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz sty 14, 2007 3:04 pm

Parę tego typu pozycji jest już przecież w sprzedaży
Nie wątpie, ale chodziło mi o to, żeby Waneko kiedyś wydało taki podręcznik :p

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » ndz sty 14, 2007 3:23 pm

Et, jak są i nikt nie kupuje, to myślisz, że kolejny by się sprzedał?^^

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz sty 14, 2007 3:52 pm

Beryl pisze:Japoński w jeden miesiąc
Czy to jest to zielone z płytą???
Ciekawe, co będzie po Katakanie hihi xD... idzie się domyślić ;P

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » ndz sty 14, 2007 5:58 pm

Czy to jest to zielone z płytą???
Ta, niestety.^^

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz sty 14, 2007 6:51 pm

Tak mi ostatnio przeszło przez myśl, żeby zaopatrzyć się w taki podręcznik, ale po pierwsze to dosyć drogie, a po drugie nie chcę kupić jakiegoś gniota, jak np. "Japoński w jeden miesiąc" o którym mówicie i żałować wydanej kasy =='

Kazik-chan
Status: Offline

Post autor: Kazik-chan » czw sty 25, 2007 1:05 pm

A pamięta ktoś czasy, gdy na rynku czegoś takiego było z może dwa, i to naprawdę mini-mini?...

A co do podręcznika z Hiraganą, to jest rewelayjny ^^ Jak człowiek przy nauce się śmieje, to od razu lepiej pamięta ^^ Myślałam, że ciężko mi będzie zapamiętać dane znaczki, ale, o dziwo, na razie wszystkie mi się przypominają (no, może "a"... Ciągle nie mogę zapamiętać, jak się trzecią część znaczka zaczyna -.-"). Świetne! Waneko, właśnie wypchnołeś JPF z pierwszego miejsca w moim rankingu ulubionych wydawnictw ^^

Beryl - ja myślę jak dragon007. Waneko tym podręcznikiem pokazało, że zna się na rzeczy, i myślę, że jakby wydało słownik albo dla "początkujących", byłoby sporo chętnych :)

Pozdrowienia i niech kisiel truskawkowy będzie z Wami ^^

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw sty 25, 2007 3:34 pm

Kazik-chan pisze:Jak człowiek przy nauce się śmieje, to od razu lepiej pamięta ^^
No pewnie ;]
... szkoda tylko, że tak z niektórymi przedmiotami w budzie nie idzie zrobić ><

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » wt kwie 10, 2007 9:56 pm

Nom ja niestety też za dużo czasu nie mam, ale Japońskiego uczyć się muszę (nie pytajcie dlaczego proszę), więc od czasu do czasu sobie poćwiczę. Wydanie bardzo mi się podoba- czytelnie, prosto, wesoło- nic dodać nic ująć. Czekam na dalesze części:)

Sara285
Status: Offline

Post autor: Sara285 » pn lip 02, 2007 12:13 pm

chetnie sobie sprawie, ale ile kosztuje? :P

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn lip 02, 2007 12:37 pm

Sara285 pisze:chetnie sobie sprawie, ale ile kosztuje?
http://sklep.waneko.pl/index.php?cPath=21_104

weroniki8
Status: Offline

Post autor: weroniki8 » wt sty 10, 2017 12:11 pm

Kupiłam - jako tako po japońsku :) jeszcze nie dokończyłam

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kana na wesoło"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość