Tlumaczenie

Jeśli urzekła Cię historia Angel Sanctuary lub twórczość Kaori Yuki i chciał(a)byś podyskutować z innymi fanami,
zapraszamy do grupy Angel Soul^^
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Tlumaczenie

Post autor: Gotenks » wt gru 02, 2003 2:07 pm

Poszukuje polskiego tlumaczenia Angel Sanctuary. Moze byc w postaci skanow, badz tez pliku tekstowego. Bardzo chcialbym przeczytac to dzielko, ale moja dosc slaba znajomosc angola mi w tym przeszkadza... Pomozcie...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sheril
Status: Offline

Re: Tlumaczenie

Post autor: Sheril » wt gru 02, 2003 6:21 pm

z tego co wiem,to praktycznie nikt nie "rusza"AS tlum.jedynie chyba Banshee z tego co mi wiadomo :twisted: zajrzyj na www.asz.friko.pl,dzial download bodajze.i to z tego co pamietam nie jest w postaci skanow.a jak nie to zawsze pozostaje Ci www.slowniki.onet.pl :P

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt gru 02, 2003 7:35 pm

:D

No trudno... Ale nic... Bede wkuwal dniami i nocami slowka, gramatyke itp pierdoly a pozniej wreszcie zaflebie sie blizej w to dzielo... :twisted: Ale mysle, ze AS jest po prostu tego warte :) Przymierzam sie do kupna oryginalnych tomikow... Na razie wyslalem kilka maili z pytaniami o ceny itp... Widzialem tylko OAV w polskiej wersji i zrobilo na mnie kapitalne wrazenie... A manga jest z tego co slyszalem o stokroc lepsza...
No nic... wracam do slownika... :D
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr gru 03, 2003 10:03 am

Bylem przed chwila na stronce Comics Universum i widzialem, ze maja tam tlumaczenia polskie do pierwszych 10 tomow. Mam wobec tego prosbe. Czy kots moglby je zeskanowac, badz nawet zrobic xero i wyslac mi?? Oczywiscie jak bedzie trzeba to zaplace... Pliiiiiis.

PS. Czy oplaca sie kupic tomiki AS po 32 zl za sztuke???


EDIT:Prosze,uzywajcie opcji edycja :roll: Sheril
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Saya
Status: Offline

Post autor: Saya » śr gru 03, 2003 10:29 am

Jeśli ci się aż tak podobały OAV-ki (spogląda z lekkim niedowierzaniem) to manga powinna cię rzucić na kolana, bo generalnie pierwsze 3 tomy sa najsłabsze, a tylko to zekranizowano. Czy warto kupowac AS za tyle czy tyle to już kwestia gustu i że tak to ujmę zasobów. Wiem tylko, że Comic Universum sprzedaje niemieckie wersje za 32 złotych, chociaż nawet prz tak zabójczym kursie euro jaki mamy teraz wychodzi ze 26 złotych. Widać resztę bierze tłumacz :) Nie wiem jak jest wydana wersja japońska i ile kosztuje,a le pamiętaj, że niemiecka jest pozbawiona podwójnej obwoluty i wydana mniej więcej tak jak u nas DB (a nie jak np Boginki), więc kolorowych stron nie uświadczysz. W gróncie rzeczy namawiałabym cię na szlifowanie anglika i mordowanie się z angielskim tłumaczeniem, bo, wiesz lub nie, angielski się w życiu przydaje. Choć z punktu widzenia przeciętnego mangomaniaka chyba lepiej się uczyć niemieckiego lub francuskiego (oni tam wydają mnóstow mang).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr gru 03, 2003 8:16 pm

Dzieki Saya^^

W koncu zdecydowalem sie na zakup pierwszych 3 tomikow, oczywiscie po japonsku^^ Mam juz sciagniete angielskie tlumaczenie. Jak tylko przyjda zobacze jak bedzie mi szlo czytanie/tlumaczenie. Jezeli dosc dobrze, to kupie nastepne... Przy okzaji rzeczywiscie bede mogl troche slowek poznac :) Przyda sie zapewne.

Mialem niemiecki w podstawowce i kompletnie mi nie szedl... do francuskiego z kolei mam wielki wstret, po prostu go nie trawie. Pozostaje wlasnie tylko angielski
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr gru 03, 2003 11:13 pm

Gotenks pisze:Dzieki Saya^^

W koncu zdecydowalem sie na zakup pierwszych 3 tomikow, oczywiscie po japonsku^^ Mam juz sciagniete angielskie tlumaczenie. Jak tylko przyjda zobacze jak bedzie mi szlo czytanie/tlumaczenie. Jezeli dosc dobrze, to kupie nastepne... Przy okzaji rzeczywiscie bede mogl troche slowek poznac :) Przyda sie zapewne.

Mialem niemiecki w podstawowce i kompletnie mi nie szedl... do francuskiego z kolei mam wielki wstret, po prostu go nie trawie. Pozostaje wlasnie tylko angielski
:shock: lol :shock: AS po japonsku :shock: ,moje skromne marzenia :shock: no w kazdym badz razie,z angielskim mysle ze nie ma jakiegos specjalnego problemu,podstawowe czasy jak sie zna jest ok,slownik online pod reka:P i jest ok^^(Gotekns,jak cos to mysle ze jakies trudniejsze,kompletnie nie zrozumiale dla Cie zdania mozesz sie zawsze kogos spytac,np mnie a jesli sama bede wiedziec to Ci powiem co to znaczy^^"eheheh.>>gg:1113344).

Saya
Status: Offline

Post autor: Saya » czw gru 04, 2003 8:37 am

Sheril pisze:
Gotenks pisze:Dzieki Saya^^

W koncu zdecydowalem sie na zakup pierwszych 3 tomikow, oczywiscie po japonsku^^ Mam juz sciagniete angielskie tlumaczenie. Jak tylko przyjda zobacze jak bedzie mi szlo czytanie/tlumaczenie. Jezeli dosc dobrze, to kupie nastepne... Przy okzaji rzeczywiscie bede mogl troche slowek poznac :) Przyda sie zapewne.

Mialem niemiecki w podstawowce i kompletnie mi nie szedl... do francuskiego z kolei mam wielki wstret, po prostu go nie trawie. Pozostaje wlasnie tylko angielski
:shock: lol :shock: AS po japonsku :shock: ,moje skromne marzenia :shock: no w kazdym badz razie,z angielskim mysle ze nie ma jakiegos specjalnego problemu,podstawowe czasy jak sie zna jest ok,slownik online pod reka:P i jest ok^^(Gotekns,jak cos to mysle ze jakies trudniejsze,kompletnie nie zrozumiale dla Cie zdania mozesz sie zawsze kogos spytac,np mnie a jesli sama bede wiedziec to Ci powiem co to znaczy^^"eheheh.>>gg:1113344).
Oj z AS problemy mogą być... Ta manga ma conajmniej dziwne słownictwo. Po angielsku na to nie zwróciłam uwagi, ale mam 9 tomów po niemiecku i było to dość ciekawe przeżycie ^.^ A nauczycielka od niemca do tej pory nie może zrozumieć jak to się dzieje, że ja mam problemy z normalnymi rzeczami, ale słówka typu "odchłań piekielna" recytuje z pamięci :)

Btw, tak z ciekawośći, ile kosztuje tom AS w wersji oryginalnej?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw gru 04, 2003 4:14 pm

Na poczatku dziekuje za okazana pomoc ^^

Ja za jeden tomik place 32 zl. Nie wiem, czy to drogo, czy nie ale tak bardzo chce ja miec, wiec pieniadze mnie az tak nie obchodza. Musze teraz czekac od 2 do 4 tygodni.... Kurde, ja chce juz :twisted: :twisted:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw gru 04, 2003 11:12 pm

Gotenks pisze:Na poczatku dziekuje za okazana pomoc ^^

Ja za jeden tomik place 32 zl. Nie wiem, czy to drogo, czy nie ale tak bardzo chce ja miec, wiec pieniadze mnie az tak nie obchodza. Musze teraz czekac od 2 do 4 tygodni.... Kurde, ja chce juz :twisted: :twisted:
no i sie Tobie nie dziwie :twisted: ehhh......tez bym chciala!!! :roll: moze kiedys,oj tak :twisted: ja tam i tak wierze,ze AS wyjdzie w Polsce i to calkiem niedlugo^^

Fallen Angel
Status: Offline

No właśnie, w Polsce:)

Post autor: Fallen Angel » pn gru 08, 2003 7:11 pm

Sheril pisze:ja tam i tak wierze,ze AS wyjdzie w Polsce i to calkiem niedlugo^^
Ja mam taką nadzieję. Mam w domu AS w wydaniu niemieckim i francuskim (razem 10 tomów) ale wciąż liczę na ich porządne (jak zrobią coś dziwnego z tłumaczniem to będę groźna :P) wydanie w Polsce. W Niemczech i we Francji wydaje się masę mang, ale zauważ że tylko na makulaturowym papierze. Wystarczy spojrzeć na nasze polskie boginki, jakie są boskie w porównaniu do wydań niemieckich, które przecież na złotówki przeliczając są drogie. A poza tym ja nie znam francuskiego...

Yosie
Status: Offline

Post autor: Yosie » wt gru 09, 2003 11:02 pm

skoro udzielacie pierwszej pomocy w sprawie tłumaczeń - mam wielką prośbę: czy ktoś podałby mi linka do angielskich skryptów ( polskich sie nie spodziewam ^.^) do mang God Child? błagam, pomóżcie !!!

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr gru 10, 2003 2:32 pm

Szkoda że nie masz tu konta, to bym Ci na PW wysłała.

Na tej stronie są - nie wszystkie jeszcze ale są.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » ndz gru 14, 2003 4:13 pm

fnx, ale tyle wiedziałam :) chodzi mi bardziej o skrypty, nie skanlacje. Jeżeli coś znajdziecie dajcie znać.
Przymierzam się do tego Kira :)

Banshee
Status: Offline

Post autor: Banshee » pt gru 26, 2003 1:50 am

ja jak zwykle niczego nie rozumiem, ale pytać jest rzeczą ludzką więc: skrypty to translacje tekstowe :? ?

jeżeli tak, to chociaż niedużo, bo tylko część pierwszego tomu, ale coś znajdziesz tutaj:
http://www.aestheticism.com/visitors/tr ... god_child/

Kyori
Status: Offline

Post autor: Kyori » wt gru 30, 2003 7:15 pm

Dokładnie tak, Banshee

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sty 19, 2005 7:27 pm

Przed chwilą ściągnąłem z pewnej stronki internetowej pierwszy rozdział Angel Sanctuary. Po Polsku oczywiście :)
O dziwo tłumaczenie jest całkiem znośne, a jakość skanów jest bardzo dobra. W ogóle tak zacząłem czytać i naszła mnie ochota na przypomnienie sobie mangi w całości. Może jutro zacznę, jak dobrze mieć ferie... ;)

A właśnie, skany znajdziecie tutaj:
http://www.samt.prv.pl/
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » pt sty 21, 2005 10:28 am

Czy na tej stronie nie ma skanów mangi wydawanej przez jpf ?
:roll:
Edit:
Początek troche dziwny. Anioły, demony, gry komputerowe, wybuchające głowy :shock:
Jestem ciekaw jak to się potoczy.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt sty 21, 2005 11:03 am

Chodzi Ci o Slayers??
To chyba nie ta sama seria ;) No i nie da się jej ściągnąć :roll:
Muti, poczekać jeszcze parę rozdziałów i nie będziesz się mógł od mangi oderwać i nie mów póxniej, że nie ostrzegałęm :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » pt sty 21, 2005 11:19 am

Gotenks pisze:Chodzi Ci o Slayers??
To chyba nie ta sama seria ;) No i nie da się jej ściągnąć :roll:
Tak, mam 1 tom więc niepróbowałem sciągać
W koncu zdecydowalem sie na zakup pierwszych 3 tomikow, oczywiscie po japonsku^^
Kupiłeś te tomy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Angel Soul Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość