Mangazyn #6

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
wampirek
Status: Offline

Mangazyn #6

Post autor: wampirek » wt cze 22, 2004 12:50 pm

Ech, mam wrazenie, że bedzie to najsłabszy jak dotąd numer... Okładka z Sailor Venus i spis zawartości na stronie Mangazynu nastawiły mnie niezbyt optmistycznie... Chociaż jest pare ciekawych (jak dla mnie) artykułów: Masamune Shirow, Mayu Shinj, Priest, Seimaden, Ragnarok Online...

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » wt cze 22, 2004 3:08 pm

a ja tam lubie Sailor Venus XD, co do reszty to sie zobaczy :>

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » wt cze 22, 2004 5:14 pm

No, może sama minako aż tak mi nie przeszkadza. Denerwuje mnie raczej ten pas żółci za nią. Uważam, że okladka prezentowałaby się o wiele lepiej gdyby Sailor Venus była np. na czarnym tle.....

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt cze 22, 2004 6:19 pm

Mnie okładka się dość podoba. No i ta Minako... <rozpływa się>
Klasyka rules.

Natomiast zawartość rzeczywiście prezentuje się średnio. A chwalenie się "całym numerem w kolorze" to jakaś pomyłka chyba. Kamikaze miało swój klimacik jak było drukowane w black&white (w zasadzie black&yellow ;) ).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt cze 22, 2004 8:44 pm

Słabo prezentuje się ten numer, oj słabo. No i jeszcze trzymają się na siłę tych pin upów...
Co do okładki, to mi się nie podoba, ale wiem, że wiele osób zaczynało od tego anime, więc ją po prostu toleruję, większą uwagę poświęcę na treść.
I fajnie, że jest nowy dział z fotobookami, choć pewni i tak nigdy sobie żadnego nie sprawię, a Ci mi będą "smaka robić" :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr cze 23, 2004 12:00 am

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o tym numerze. Zawartość i okładka nie zachwycają ale może nie będzie tak źle. Znów pinupy :? (mimo, że Gits i Shirow to jakoś nie skacze z radości). Kamikaze w kolorze? - po co zmieniać coś co jest dobre? Kto wpada na takie pomysły? Czekam na paczke i zobacze jak to będzie...

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » śr cze 23, 2004 1:11 pm

zmiana Kamikaze jest mi właściwie obojętna. z jednej strony w starej postaci miał on swój własny klimat. Z drugiej czytając stare numery MZ załowałam, ze nie mogę oglądać grafik z Kamikaze w pełnym kolorze......

Adrian
Status: Offline

Post autor: Adrian » śr cze 23, 2004 2:07 pm

Obrazek uroczy. Venus moja ulubiona :D , ale te ich hity z nowego numeru: Gigi La Trotola, Masamune Shirow, Yu Gi Oh. Ech!

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr cze 23, 2004 2:24 pm

Według mie to taki średni numer! Ale najgorszy jak do tej pory :!: Jedyne tematy które mogą mnie zainteresować to:
-wywiad z Arashi(bardzo fajne wydawnictwo :D )
-Pokemon 3 (ach te wspomnienia :cry: )
-zapowiedzi(zawsze interesuje mnie co się dzieje na naszym ryneczku :lol: )
Ale z tą SM mogliby już przestać! Nie mam niczego do tego tytułu ,też kiedyś go uwielbiałam, ale co za dużo to niezdrowo! :? Mogliby dać jakiś artykulik(plakacik też) o Naruto lub Edenie :evil: Mam nadzieję,że znów wróci manga (tym razem japońska). :?: :?

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt cze 25, 2004 10:13 am

Kupiłem z rańca szósty MANGAzyn.
Pierwsze wrażenia z przejrzenia (nawet nie czuję, kiedy rymuję :) ):
:arrow: inny papier w części głównej. Nie mówię że gorszy - po prostu inny.
:arrow: kolorowe Kamikaze nie jest wcale kolorowe. :) Tzn. tło nadal jest żółte a tekst czarny, tylko grafiki są kolorowe - i wygląda to wcale nieźle. Ten element na plus.
:arrow: Sporo recenzji mang. I dobrze.
:arrow: Mniej newsów, więcej artykułów. I bardzo dobrze.
Ogólnie - numer jest nieco lepszy niż by to wynikało z zapowiedzi. I jest spory artykuł o twórcy Rorka - jednego z moich ulubionych komiksów.

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » pt cze 25, 2004 2:51 pm

cratebeer pisze::arrow: kolorowe Kamikaze nie jest wcale kolorowe. :) Tzn. tło nadal jest żółte a tekst czarny, tylko grafiki są kolorowe - i wygląda to wcale nieźle. Ten element na plus.
Ooooooo, ciekawe, ciekawe. bardzo cieszy mnie takie rozwiązanie. Pozostaje czekać na listka...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt cze 25, 2004 4:48 pm

W odróżnieniu od kolegi u góry uważam ,ze ten numer jest najgorszy :x i jak w następnym coś się nie poprawi to na pewno przestanę kupywać Mangazyn :twisted: , ponieważ cena jest jak na swoją zawartość zbyt wygórowana :evil:

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » pt cze 25, 2004 10:41 pm

o_O Dzisiaj doszedł...czytam czytam :twisted:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt cze 29, 2004 9:48 pm

Ja dopiero dzisiaj dostałem swój egzemplarz. Trochę się wkurzyłem bo miał trochę sfatygowaną okładkę. :evil:
Nie ma za wiele ciekawego do czytania, tak wertuje go i wertuję i tylko kilka tekstów rokuje jakieś nadzieje, reszta słaba :(
Ale to kolorowe Kamikaze ma swój urok, nawet nie myślałem, że będzie to tak fajnie wyglądać :) Mogliby zrobić podobny zabieg w Mangazynie Extra :)
Resztę wrażeń napiszę po przeczytaniu całości :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Narsil_Alavel
Status: Offline

Post autor: Narsil_Alavel » wt cze 29, 2004 10:17 pm

numer najsłabszy...z minako jest tyle świetnych tapet ta jest akurat tylko dobra :/ nyo i po co po raz 3 juz z kolei recenzja Shirahime??? BOSZ!!! nie mogli czegos np o Holicu napisac ???? Numer słaby totalnie w całej swej okazałości... i te PIN-UP'Y!!!! GRRRr - - "

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lip 02, 2004 11:13 am

Wczoraj skończyłem czytać numer i jest on najsłabszy z dotychczasowych. Swoją opinię wyraże w kilku punktach:

- Okładka nie podoba mi się, mam nadzieję, że następnym razem będzie znacznie lepsza (tj jakaś jędrna dziewuszka :D ) :wink:
- Mniej newsów - bardzo dobrze i tak większość z nich nie czytałem, a tak mamy więcej artykułów :)
- Recenzje anime takie sobie, większość czytałem, żeby "zaliczyć cały numer". No i te Pokemony i yugioh :roll:
- recki mang - fajnie, że są, choć w tym numerze nie były zbyt dobrze dobrane, szczególnie ten o Shirahime Sho (już po raz n-ty ==" ). Ale poznałem Priesta :) W ogóle fajnie by było jakby powstał specjalny dział w którym będzie omawiana jakaś manga rodem z Korei :)
- wywiady - ciekawe, choć ten z Blood trochę mnie rozczarował.
- pin upy - powinni wywalić to czym prędzej. Zamiast tego wolałbym już jakieś artykuły
- kamikaze w kolerze. początkowo byłem sceptycznie nastawiony, ale w praktyce prezentuje się super. tylko żeby przez to nie podniosła się cena... I tak jak pisałem, fajnie gdyby Mangazyn Extra też tak wyglądał :)
- Asian Cinema - mimo wszystko powinna być jakaś recenzja filmu, same newsy mi nie podchodzą
- Zaintrygował mnie ten komiks Rork. Musze go sobie sprawić :)
- Listy mnie szczególnie nie interesowały, bo większość opinii znam z różnych forlów, ale są ludzie którzy nie mają neta, więc się nie będę czepiał :)
- fajne były artyjuły u życiu w Japonii :) Mogłoby być ich więcej :)
- photobooki. czekałem aż wreszcie o tym napiszą. w sumie nie obraziłbym się za dział, w którym będą opisywane co ciekawsze pozycje (Aya Ueto *___*)
- brakuje mi działu z artbookami :roll:
- dwa opowiadania (wliczam w to historie dzisdka Darka) były ciekawe, tylko trochę mnie wkurzały te dopiski ze stroni mr Jedi
- Sailor moon Live, podobały mi się tylko te Sailorki, a właściwie aktorki które je grają :) Reszta jest tak tandetna, że dziwię się co japońce w tym widzą...
- kącik z grami, dobrze, że został. Przydałoby się jeszcze do niego mały kącik z newsami :wink:
- no i dział z mangami dla dorosłych, z wypiekami na twarzy będę śledził jego rozwój :) Dobry pomysł.
- "(...) ponadto przygotowujemy dla Was kolejny numer specjalny, który tym razem będzie naprawdę wyjątkowy ze względu na swoją zawartość, gdyż jest to temat który niesamowicie wręcz przypadł Wam do gustu i o który prosiliście nas w wielu swoich listach." <==Wstępniak. "I słusznie, bo szykujemy coś naprawdę ślicz... ciekawego :) Już niebawem kolejny numer specjalny Mangazynu z niesamowitymi materiałami." <== odpowiedź na pierwszy list.
No... ciekawe co tym razem, Yuri?? :)
- nauka Kanji, fajnie że jest, ale dział jest zdecydowanie za mały.

Chyba to by było na tyle.
Moja ocena 6/10

Zobaczymy jak będzie z następnym numerem...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » pt lip 02, 2004 5:45 pm

a może będzie kolejne anime na DVD - przydałoby się :roll:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » sob lip 03, 2004 2:26 pm

Gotenks pisze:Zaintrygował mnie ten komiks Rork. Musze go sobie sprawić
W takim razie weź na początek "Fragmenty" i "Przejścia" (tworzą w zasadzie całość). Jak Ci podejdzie - kupuj resztę, bo komiks jest naprawdę w dechę.

Otaj_Ed_Sushi_Asatowska
Status: Offline

Post autor: Otaj_Ed_Sushi_Asatowska » pt lip 09, 2004 2:34 pm

Ja osobiście uważam, za Mangazyn robi źle- pierwszy i drugi numer były bardzo dobre,ale wraz z następnymi numerami poziom spada... a czy nie powinno być odwrotnie... Zacząć od czegoś gorszego, żeby to wyglądało jakby się poprawiali


Pozatym dowiedziałam się, że mogliby robić takie w miarę dobre numery jak 2 dalej, ale sprzedawali by je po około 25 zł

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt lip 09, 2004 3:08 pm

Otaj_Ed_Sushi_Asatowska pisze:Pozatym dowiedziałam się, że mogliby robić takie w miarę dobre numery jak 2 dalej, ale sprzedawali by je po około 25 zł
Raczej bzdura. Jak się przekłada jakość tekstów na cenę "wyprodukowania" egzemplarza pisma?

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości