martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: kanibalizm » pn lut 10, 2020 10:24 pm

dopiero co była dyskusja, a tu proszę, jpf myśli o wznowieniu inuyashy i ranmy 1/2. szczególnie do tych, którzy mówili o tych tytułach: dajcie znać co sądzicie na stronie jpf jeśli jeszcze tego nie zrobiliście 😊

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Canis » pn lut 10, 2020 10:33 pm

Sytuacja niecodzienna, co najmniej jakby słońce wzeszło na zachodzie. Uwzględniając wcześniejsze doświadczenia z naszym rynkiem, nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw.
W temacie o nowościach JPF jest teraz prowadzona żywa dyskusja na ten temat: viewtopic.php?t=269&start=11480

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Tequilka » sob sie 01, 2020 3:23 pm

Ja mam największy ból tyłka do Yumegari za "Lady Detective" - do zakończenia całej serii został JEDEN tom i zniknęli ;/ Najgorsze, że nie mogę go nawet dorwać po angielsku, bo tam zostały wydane tylko 2 :cry:
Niestety, pozostają skanlacje ;/

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Archerito » sob sie 01, 2020 4:03 pm

Tequilka pisze:
sob sie 01, 2020 3:23 pm
Ja mam największy ból tyłka do Yumegari za "Lady Detective"
Nie dziwię się. Mnie kopnęli w tyłek The Breakerem NW ale fani LD mieli jeszcze gorzej...ostatni tomik. Naprawdę całym serduszkiem łączę się w bólu :(

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 256
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Atom » sob sie 01, 2020 4:21 pm

Mnie co prawda z przerwanych mang najbardziej żal "Lamentu Jagnięcia" od Ringo Ame, ale sytuacja z LD naprawdę bardzo słaba.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: usagisensei » sob sie 01, 2020 7:01 pm

To i ja dołączę do płaczu: mój ukochany Chrono Crusade... tyle lat na ten tytuł czekalam i urwany po 1 tomie.
A z serii urwanych przez upadek wydawnictwa mam w kolekcji jeszcze: Princess Ai, Pet Shop of Horrors, Lament Jagnięcia. No i co z nimi robić? Serie fajne, że chce się czytac a tu zakończenia brak...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 01, 2020 7:11 pm

Może jak projekt "Rumiko" wypali T^T Albo jeszcze "Kickstarter" razem z tym pierwszym. *Nadzieja matką głupich i umiera ostatnia*

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: ninna » sob sie 01, 2020 7:15 pm

usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
A z serii urwanych przez upadek wydawnictwa mam w kolekcji jeszcze: Princess Ai, Pet Shop of Horrors, Lament Jagnięcia. No i co z nimi robić? Serie fajne, że chce się czytac a tu zakończenia brak...
Z tymi seriami jest o tyle dobra sytuacja, że zostały wydane po angielsku. Sama ostatni tom "Princess Ai" (a potem jeszcze omnibusa) i resztę Petsów dokupiłam sobie po angielsku :D.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Yuriko » sob sie 01, 2020 7:20 pm

Uwierzyłam Okami, że uda im się wydać serie, które zaczęli, a Ci wydali po jednym tomie i zniknęli. Przynajmniej Spirit Circle mogę kupić po angielsku, ale Zgubnego uczucia już nie :/
Ale już wiem, że jak będzie nowe wydawnictwo i wyda mangę, która ma więcej niż 1 tom, to czekać aż wydadzą całość i dopiero kupić.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Archerito » sob sie 01, 2020 7:22 pm

usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
mój ukochany Chrono Crusade... tyle lat na ten tytuł czekalam i urwany po 1 tomie.
Właśnie zastanawiałem się czy dobre to, żeby sobie kupić tak na pamiątkę :D
usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
Pet Shop of Horrors
O tak...propsuję bardzo. Naprawdę świetna seria.
usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
Princess Ai
I tutaj jeśli dobrze kojarzę tak samo jak z LD...jeden tomik do końca w 3 tomikowej serii ;(
ninna pisze:
sob sie 01, 2020 7:15 pm
Z tymi seriami jest o tyle dobra sytuacja, że zostały wydane po angielsku.
Tylko nie każdego to satysfakcjonuje ale z drugiej strony zawsze jakaś alternatywa :)
Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 7:20 pm
Ale już wiem, że jak będzie nowe wydawnictwo i wyda mangę, która ma więcej niż 1 tom, to czekać aż wydadzą całość i dopiero kupić.
No właśnie...każdy "skrzywdzony" przez wydawnictwa tak myśli i tym samym pętla na szyjach kolejnych wydawnictw zaciska się jeszcze bardziej. Na wielu panelach wydawnictw komiksowych, jak i książkowych jeśli spyta się o "grzechy" czytelników ten argument jest jednym z pierwszych :/

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 01, 2020 7:24 pm

Archerito pisze:
sob sie 01, 2020 7:22 pm
Właśnie zastanawiałem się czy dobre to, żeby sobie kupić tak na pamiątkę :D
Oj bardzo dobre *^*

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Yuriko » sob sie 01, 2020 8:03 pm

Archerito pisze:
sob sie 01, 2020 7:22 pm
No właśnie...każdy "skrzywdzony" przez wydawnictwa tak myśli i tym samym pętla na szyjach kolejnych wydawnictw zaciska się jeszcze bardziej
Nie wiem jak z książkowymi, czy komiksowymi, ale co się dziwić z mangowymi? Red Sun, Taiga, Okami, Ringo ame i Yumegari. Każde ma na koncie serie, których nie dokończył. Szczególnie Red sun i Okami, które znikły tak szybko, jak się pojawiły i jako jedyne zaczęły (chyba) od długich serii i przepadli. Reszta przynajmniej ma na koncie coś skończonego. Oczywiście nie wypowiem się na temat Egmontu, Kasen, Mandragory, bo to nie moje czasy były :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Meliona » sob sie 01, 2020 8:20 pm

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 8:03 pm
Yumegari
Yume było tak stare jak Kotori, bo jakoś na przestrzeni kilku miesięcy otworzyły się oba wydawnictwa.
Red Sun to największe wydawnictwo-żart xD Okami wydawało sobie komiksy amerykańskie i było wszystko cacy, aż tu nagle - manga! I szybki upadek :lol: I na co im to było? Mogli siedzieć w swojej bańce xD

Nowe wydawnictwa powinny zaczynać od jednotomówek, ew. dwutomówek. Tak to porywają się z motyką na słońce i nic z tego nie wychodzi.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Archerito » sob sie 01, 2020 8:24 pm

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 8:03 pm
Nie wiem jak z książkowymi, czy komiksowymi, ale co się dziwić z mangowymi?
Oczywiście każdy patrzy na siebie. Mnie np. zawsze irytował ten ból dupska przedstawicieli wydawnictw na panelach i mówiłem wprost, że kupowanie na bieżąco NIE STANOWI ZAPEWNIENIA, że tytuł zostanie wydany do końca. A jak nie zostanie to ktoś mi odda pieniądze? Dlatego bardzo podoba mi się w kwestiach mang "przymus" wydania tytułu do końca :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Yuriko » sob sie 01, 2020 8:28 pm

Meliona pisze:
sob sie 01, 2020 8:20 pm
Yume było tak stare jak Kotori, bo jakoś na przestrzeni kilku miesięcy otworzyły się oba wydawnictwa.
Racja, oni chyba powstali 2 miesiące po Kotori, ale wydawali tak mało i rzadko, że zapomniałam o tym ich stażu xD
Archerito pisze:
sob sie 01, 2020 8:24 pm
Dlatego bardzo podoba mi się w kwestiach mang "przymus" wydania tytułu do końca
Też mi się to bardzo podoba, nawet jeśli trzeba czekać rok na tomik. Lepsze to, niż nic.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: mika » sob sie 01, 2020 8:53 pm

To i ja sobie popłaczę. Moje "Wind Breaker" T_T Zaczynaliśmy, jak w Korei były 3 tomy albo 3. miał niedługo wyjść. Już jest ich 14 (chyba, jest z lutego). Są na wyścigu z Tarantulą.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Gokiburi » sob sie 01, 2020 11:27 pm

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 8:28 pm
Meliona pisze:
sob sie 01, 2020 8:20 pm
Yume było tak stare jak Kotori, bo jakoś na przestrzeni kilku miesięcy otworzyły się oba wydawnictwa.
Racja, oni chyba powstali 2 miesiące po Kotori, ale wydawali tak mało i rzadko, że zapomniałam o tym ich stażu xD
Beata i Aneta razem założyły Omikami (za co potem Beata pluła sobie bardzo długo w brodę). Doszło do konfliktu (widząc, które wydawnictwo przetrwało nie trudno dojść do wniosku z czyjej winy), Omikami się zamknęło i powstały dwa wydawnictwa Kotori i Yumegari.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Yuriko » sob sie 01, 2020 11:53 pm

Gokiburi pisze:
sob sie 01, 2020 11:27 pm
Beata i Aneta razem założyły Omikami (za co potem Beata pluła sobie bardzo długo w brodę). Doszło do konfliktu (widząc, które wydawnictwo przetrwało nie trudno dojść do wniosku z czyjej winy), Omikami się zamknęło i powstały dwa wydawnictwa Kotori i Yumegari.
Podobno powodem zamknięcia Omikami była inna wizja działalności. Z tego co mi wiadomo, to od samego początku to wydawnictwo miało skupiać się na boys love, ale pani Aneta nie chciała iść w tym kierunku, więc zrezygnowały ze współpracy. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: Canis » ndz sie 02, 2020 12:36 am

usagisensei pisze:
sob sie 01, 2020 7:01 pm
mój ukochany Chrono Crusade... tyle lat na ten tytuł czekalam i urwany po 1 tomie.
Tak sobie właśnie pomyślałem, że z tym konkretnym tytułem jest wybitnie nietypowa sytuacja. Wydawcy zawsze powtarzali że nie chcą przejmować komiksów upadłych wydawnictw bo papierologia, bo popyt znikomy, itd. Ale tu jest sytuacja o tyle inna, że wyszedł tylko jeden tom (Czy może 2? To była edycja 2w1?). Czyli pomijając ten tom nr 1, jest to kompletnie nowa, niewydana jeszcze u nas manga.
Pytanie tylko czy jakieś wydawnictwo chciałoby się zając tym nadgryzionym jabłkiem. Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałbym definitywnie, że nie, ale JPF wspominał o przejęciu Ranmy i Inuyashy, więc kto wie.
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2020 9:49 am przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

martwe wydawnictwa a przerwane tytuły

Post autor: maczek » ndz sie 02, 2020 8:55 am

Yuriko pisze:
sob sie 01, 2020 11:53 pm
Podobno powodem zamknięcia Omikami była inna wizja działalności. Z tego co mi wiadomo, to od samego początku to wydawnictwo miało skupiać się na boys love, ale pani Aneta nie chciała iść w tym kierunku, więc zrezygnowały ze współpracy. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
To ja tylko powiem, że nie to było powodem rozpadu. Boys love było niszą dzięki której w tamtych czasach można było wbić się w rynek, ale nigdy nie było mowy, że działalność Omikami to tylko BL. Ale o prawdziwych powodach wiedzą nieliczni i niech tak zostanie - to są wewnętrzne sprawy pomiędzy byłymi już wspólniczkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości