Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » czw lip 16, 2020 10:11 am

Kakaladze, masz jakiś sprawdzony sposób na takie prostowanie? :D Też mam kilka mang, które transport trochę skrzywdził, więc może bym spróbowała je nieco ogarnąć :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw lip 16, 2020 10:42 am

Monsterlight, Sprawdzony to może nie mam, szczególnie że często brakuje mi czegoś ciężkiego co by naciskało tylko punktowo a nie na całą mangę.

W każdym razie najpierw zrobiłem po prostu wieżę z książek która dociskała ten komiks ogólnie, a potem jak już go wziąłem w ręce to patrzałem jak się zachowuje w rękach, gdzie są większe jeszcze wypukłości i starałem się postawić tak tą wieżę z książek by obejmowała głównie to miejsce, więc stawiałem je na najbliższym skraju do tego miejsca wypukłego (by głównie je dociskać) a pod to co wystawało poza mangę podłożyłem książki by wieża stała stabilnie. Sądzę że szybszy i lepszy nawet efekt bym uzyskał mając coś dużo mniejszego i ciężkiego czym bym mógł dociskać to konkretne miejsce.

Ogółem nie pierwsza i zapewne nie ostatnia manga z którą się tak bawię, bo była źle potraktowana w transporcie. Aczkolwiek chyba taka która najlepiej się zachowała bo nie ma nawet śladów wygiętego papieru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » czw lip 16, 2020 10:54 am

Oo dzięki, Kakaladze, spoko pomysł, na pewno spróbuję, jak będę miała chwilę :D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw lip 16, 2020 1:45 pm

► Pokaż Spoiler
Wreszcie do mnie przyszło. :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt lip 17, 2020 1:51 am

Ame pisze:
śr lip 15, 2020 11:51 pm
Kakaladze pisze:
śr lip 15, 2020 8:30 pm
napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.
To bardzo miłe z ich strony. :shock:
"Klient nasz Pan".
Chociaż faktycznie nie jest to defekt, którego nie da się naprawić.
Monsterlight pisze:
czw lip 16, 2020 10:11 am
Kakaladze, masz jakiś sprawdzony sposób na takie prostowanie? :D Też mam kilka mang, które transport trochę skrzywdził, więc może bym spróbowała je nieco ogarnąć :)
Ja zawsze pogniecione książki lub czasopisma dociskałem ciężarkiem i pomagało. Tylko trzeba mieć ciężarek :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » pt lip 17, 2020 12:04 pm

Z wczoraj:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pt lip 17, 2020 12:48 pm

Koichi pisze:
pt lip 17, 2020 1:51 am
Ja zawsze pogniecione książki lub czasopisma dociskałem ciężarkiem i pomagało. Tylko trzeba mieć ciężarek :mrgreen:
No ja niestety takowego nie posiadam, więc sposób z książkami jest dla mnie przystępniejszy, ale też niezły patent ;D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 18, 2020 12:54 am

Zawsze możesz wziąć duży garnek wody ;)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bukafo » sob lip 18, 2020 7:31 am

Alexandrus888 pisze:
sob lip 18, 2020 12:54 am
Zawsze możesz wziąć duży garnek wody ;)
I wrzucić do niego swoje ulubione mangi... super pomysł Al. No genialny wręcz. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lip 18, 2020 2:10 pm

Moje nowości od ostatniego razu:
► Pokaż Spoiler
Jak widać, mam już większość "Fushigi Yuugi Genbu Kaiden". Niestety, musiałam zatrzymać się z lekturą na tomie 4 bo piąty jeszcze nie dotarł. Powinien być w przyszłym tygodniu, jak twierdzi eBay :wink:. Z oceną póki co się wstrzymam do czasu aż przeczytam całość.

Przybył mi też kolejny artbook - "Soiree" autorstwa Nekosuke. Twórca wcześniej mi nieznany, zobaczyłam jego(jej?) prace w poprzednim artbooku - "Girls Illustrations" i okazało się, że istnieje album tego twórcy. Kupiłam go przez empik.com za niewiele ponad 100zł. Na eBayu można go dostać jeszcze taniej ale przez Empik było po prostu szybciej. Artbook baaaaardzo mi się podoba, jest "magiczny", momentami niepokojący, momentami sielski i pozytywny (ilustracje z kotami na końcu). Nasuwają się skojarzenia z twórczością Monokubo (mali ludzie, wielkie zwierzęta).
Sporo zdjęć (na youtubie można też znaleźć filmik pokazujący ten album w całości):
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: romanova » sob lip 18, 2020 3:30 pm

ninna pisze:
sob lip 18, 2020 2:10 pm
Twórca wcześniej mi nieznany, zobaczyłam jego(jej?) prace w poprzednim artbooku - "Girls Illustrations"
Zdaje się, że w "Girls Illustration..." są tylko prace autorstwa artystek. A artbook śliczny, nie wiedziałam, że Empik sprowadza takie rzeczy.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lip 18, 2020 5:21 pm

romanova, też nie miałam o tym pojęcia. Po prostu wpisałam tytuł i autora w google bo chciałam pooglądać więcej ilustracji albo filmik, a wyskoczył link do Empiku. Nie wiem, na jakiej zasadzie ten artbook znalazł się w sklepie. Gdy wpisałam inny, moim zdaniem bardziej popularny ("Pone" Posuki Demizu) to nic nie znalazło. Ot, ciekawostka :D.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob lip 18, 2020 8:22 pm

Ale śliczny ten artbook, kusi żeby go kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » ndz lip 19, 2020 12:37 am

Zgłaszam się jako kolejny, który zakochał się w tym artbooku. Kobieto! Co Ty ze mnie zrobiłaś? Teraz nie mogę spać po nocach myśląc o tych pięknych artbookach, których zdjęcia umieszczasz na tym forum. I jak ja mam ich nie chcieć? XD

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » śr lip 22, 2020 11:51 pm

To co doszło od ostatniej aktualizacji (czyli rzeczy z końca czerwca i z lipca) :)
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr lip 22, 2020 11:56 pm

Monsterlight, skąd masz Parade kiss? Dużo dałaś?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » czw lip 23, 2020 12:20 am

W sumie Sunstone można nawet zacząć czytać od 6 tomu, bo to inny arc i prequel (z początkiem będącym sequelem) xD
Ja sobie na atomowej promce zgarnęłam w końcu 5 tom, z którym było mi jakoś nie po drodze xD (a 6 już mam od dawna).
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » czw lip 23, 2020 4:46 am

Ame pisze:
śr lip 22, 2020 11:56 pm
Monsterlight, skąd masz Parade kiss? Dużo dałaś?
Z grupy na Facebooku, dałam 200zł za komplet. Wiem, że niektórzy farciarze na forum zdobyli taniej swoje, ale za bardzo jestem na to niecierpliwa :oops:
Meliona pisze:
czw lip 23, 2020 12:20 am
W sumie Sunstone można nawet zacząć czytać od 6 tomu, bo to inny arc i prequel (z początkiem będącym sequelem) xD
Ja sobie na atomowej promce zgarnęłam w końcu 5 tom, z którym było mi jakoś nie po drodze xD (a 6 już mam od dawna).
Też bym może wzięła i resztę, ale nie mieli polskiego wydania :/ A jak tak porównuję sposoby wydania to to od Waneko jest o dziwo znacznie ładniejsze, podoba mi się ten śliski papier u nich. I czerń jest głębsza na grzbiecie.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw lip 23, 2020 8:42 am

O kurde ale drogo za PK. Faktycznie miałam farta kupując za 40 zł jakiś rok temu. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 23, 2020 9:20 am

A nie lepiej zamiast zgubnych uczuć było kupić boso na front? Jest przynajmniej całe wydane :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości