Miecz Zabójcy Demonów # 1

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 12:58 pm

W sumie to ja też wciągnąłem się w tą serię dzięki animu. Pierwsze dwa odcinki (zwłaszcza pod względem kreski) były tylko okej. Lecz potem. O bracie, miazga totalna! Oczywiście dopóki nie pojawił się Zenitsu... Przez niego ocena ogólna anime poszła w dół, ale nadal było bardzo dobrze oglądać różne akcje. Jeśli miałbym wymienić coś jeszcze, co mi bardzo przeszkadzało w tej serii, to chyba humor. A dokładniej humor z dupy. Ta seria nie potrafi być ani trochę poważna. Nie ma tutaj dobrego balansu, między humorem, a powagą. Ja rozumiem, że autor chciał wstawiać różne elementy komediowe, ale włączając w to wszystko postać Zenitsu... rzyg. Nie wiem jak jest potem, odnoszę się tylko do tego, co widziałem w anime. Może potem jest lepiej. Ja w każdym razie polubiłem tego shounena. Dałem mu szansę i się (aż tak) nie zawiodłem. Możliwe, że przy mandze, aż tak by kolorowo nie było i tak jak Gotenks, bym myślał, czy nie rzucić po pierwszym tomie. 😜
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 10, 2020 1:33 pm

Nieperfekcyjny pisze:
sob maja 09, 2020 2:43 pm
Ja też tak mam i zgaduję, że sporo innych osób też. Ale co się dziwić. Nie znasz bohaterów, nie znasz świata przedstawionego, więc i w historie za bardzo się nie angażujesz.
Nie tylko dlatego. Moim zdaniem sporo pierwszych rozdziałów/odcinków tego typu serii jest po prostu... słabszych od reszty historii. Z reguły po to, by jak najszybciej wprowadzić główne postacie/zarysować uniwersum albo główną fabułę są one dużo bardziej naiwne i prościej napisane od reszty serii, nie wiem do końca jak mam to wytłumaczyć <D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 1:55 pm

Kocurzyca pisze:
ndz maja 10, 2020 1:33 pm
Nieperfekcyjny pisze:
sob maja 09, 2020 2:43 pm
Ja też tak mam i zgaduję, że sporo innych osób też. Ale co się dziwić. Nie znasz bohaterów, nie znasz świata przedstawionego, więc i w historie za bardzo się nie angażujesz.
Nie tylko dlatego. Moim zdaniem sporo pierwszych rozdziałów/odcinków tego typu serii jest po prostu... słabszych od reszty historii. Z reguły po to, by jak najszybciej wprowadzić główne postacie/zarysować uniwersum albo główną fabułę są one dużo bardziej naiwne i prościej napisane od reszty serii, nie wiem do końca jak mam to wytłumaczyć <D
W tych czasach, stworzyć od samego początku coś tak dobrego, jak seria Dragon Balla, to jest ciężko, ciężko powiadam Wam. Dlatego zawsze będę powtarzał, że Toriyama jest królem shounenów i nikt mu prawdopodobnie tego stołka już nie podbierze. 😉 [Oczywiście mam na myśli w dużej mierze tasiemce]
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: czareg » ndz maja 10, 2020 1:59 pm

Zenitsu to chyba nikt nie lubi .
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 2:09 pm

czareg pisze:
ndz maja 10, 2020 1:59 pm
Zenitsu to chyba nikt nie lubi .
Aż mi się przypomniała jedna grupka fandomu anime na facebooku (ta, kiedyś miałem fb), gdzie normalnie wiadro pomyj lało się na postać Yukiteru Amano z Mirai Nikki. Ciekawe jak się teraz tam sprawy mają i czy tytuł "największej cioty" przejął po nim właśnie Zenitsu. :lol: :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz maja 10, 2020 2:29 pm

Bukafo, ludzi irytuje charakter, ale próćz tego walczyć potrafi równie dobrze co inni, więc do wojen z MN mu daaaaleko.
Nieperfekcyjny, walczyć dalej walczo z wszystkimi, po prostu jego całe gagi są o wiele skrócone i nie pojawiają się aż tak często.
Bukafo pisze:
ndz maja 10, 2020 12:58 pm
A dokładniej humor z dupy. Ta seria nie potrafi być ani trochę poważna.
No z humorem się zgodzę, że trafia 50-50, ale akurat powagę na seria ma przy każdym jednym demonie, a dalej tylko głębiej w to wchodzi. Już przy pająkach widać dokładnie, a w finale jest naprawdę ponuro tak jak powinno.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5365
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Online

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Yuriko » ndz maja 24, 2020 11:27 pm

Czy tylko mnie zastanawia dlaczego na grzebcie obwoluty jest Demónow, a nie Demonów?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Fani » pn maja 25, 2020 12:03 am

Chyba nikt do tej pory tego nie zauważył xD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Bukafo » pn maja 25, 2020 12:18 am

Lepiej późno, niż wcale. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: nikotynaimalina » pn maja 25, 2020 8:10 am

W drugim tomie jest tak samo :lol:

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Maur » pn maja 25, 2020 8:14 am

Hm. Ale to tylko w projekcie jak już, bo wydrukowane jest dobrze (pierwszy tom źle, drugi ok), patrząc na moje tomiki.

Koichiro
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 16, 2021 8:35 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Koichiro » wt lut 16, 2021 8:47 pm

Moja opinia na temat jakość tłumaczenia:

W sumie nie oceniam źle, widziałem dużo gorsze tłumaczenia w innych seriach, ale chyba możemy oczekiwać lepszej jakości w przyszłości. Szczegóły:
https://www.youtube.com/watch?v=ZywW0T75Jic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miecz Zabójcy Demonów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości