Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kuroneko » sob maja 09, 2020 3:14 pm

mika pisze:
pt maja 08, 2020 7:16 pm
Z tytułów wspierających joseiowo/shojkowe akcje zostało mi tylko Królestwo żwiru, nad którym się waham od jego zapowiedzi, ale do końca nie jestem przekonana.
Bardzo polecam :) Uważam zbiory opowiadań Kaori Yuki obok Angel Sanctuary za najlepsze prace autorki. Wszystkie cztery opowiadania zawarte w Królestwie Żwiru są wyjątkowo dobre. Mi najbardziej podobało się tytułowe opowiadanie oraz Okrutne baśnie, choć dwa pozostałe też mają w sobie coś. Samo wydanie też mogę pochwalić, obwoluta też ładnie wyszła. Mam nadzieję, że Jpf zdecyduje się jeszcze kiedyś wydać trzeci zbiór opowiadań z Kaine, bo bardzo na nie czekam, a tu nic :(
Endriu_jpf pisze:
pt maja 08, 2020 10:02 am
AlzeaI jak możemy lepiej zachęcić do nie odwlekania zakupów, bo zależy nam na skupieniu sprzedaży zaraz po premierze.
Ja kupuję preordery tylko, gdy podobają mi się dodatki. Najbardziej można mnie skusić plakatem lub pocztówką. Dlatego śledzę na bieżąco strony Waneko, Dango i Studia JG, bo dodatki zawsze są pokazywane przed premierą. Podoba mi się system Waneko, że w ich sklepie można widzieć przy tomikach, co za dodatki im zostały, wtedy dokładają je przy zakupie i krótko po premierze tomika. Niestety w sklepie Waneko nie można kupić waszych mang z serii Mega Manga (a lubię tam kupować, bo mają darmową dostawę przy płatności przy odbiorze z niskim progiem zamówienia. Poza tym zawsze dokładają zakładki, kalendarze, kalendarzyki, pocztówki, przypinki.), więc nie dorzucę MM tak przy okazji do zamówienia. Dlatego czasem ich zakup się odwleka w czasie. Wydania zbiorcze mang i tak zawsze kupuję później, bo są droższe i wtedy w danym miesiącu mam mniejszą różnorodność tytułów.

Po drugie, dobór tytułów. Np. mangi Kaori Yuki są dla mnie zakupem priorytetowym, zawsze kupowałam je krótko po premierze. Tak samo rzuciłabym się na Kaine lub God Child w nowym wydaniu (tym co Żwirowe Królestwo). Jeśli dalibyście jeszcze jakieś fajne dodatki do nich, byłabym wniebowzięta :angel: Innymi priorytetami dla mnie są np. mangi Clampa.

Z kolekcji klasyki Srebrny Trókąt zainteresował mnie tematyką i kreską, liczę na kolejne tytuły od autorki (choć na Zankoku na Kami ga Shihai Suru chyba nie mam co liczyć, tak samo jak na Kaze to Ki no Uta :( W ogóle chciałabym jakieś dłuższe serie klasyki. Lubię takie o trochę cięższym klimacie lub o tak zawiłej fabule jak Srebrny Trójkąt.

Nad nowymi tytułami się jeszcze zastanawiam, bo Niebezpieczne związki są tylko adaptacją powieści, a ja z reguły wolę oryginały. Druga manga ma u mnie większe szanse dzięki ślicznej okładce :) Z wspierających tytułów większość tych, które mnie interesują, już mam.

Co do formy wydania mangi, wolę z reguły pojedyncze tomiki, bo lepiej mi się je trzyma podczas czytania, można spróbować pierwszy tom, żeby zobaczyć czy manga się podoba, ma się dwie okładki zamiast jednej i obwoluta nie spada. Poza tym łatwiej dorzucić dwa razy tańszy tomik do zamówienia niż raz droższy. Kocham wydanie Berserka, jest dla mnie naprawdę idealne (sama manga zresztą też jest świetna). Jedynym wyjątkiem dla wydań zbiorczych są długie serie (chciałabym kupić Naruto czy FMA w powiększonym wydaniu deluxe z twardą okładką i kolorowymi stronami czy przykładowo taki God Child w wydaniu pasującym do jednotomówek autorki).
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » sob maja 09, 2020 4:12 pm

Jeżeli już się nań skuszę w najbliższym czasie, to najprędzej kolo sierpnia, kupując bratu "Berserka" na urodziny (choć ja swojej Sagi ani nic na swoje nie dostałam, to nie wiem, czy zasłużył :evil: ), bo koszty przesyłki na jedną mangę to dla mnie nędzny biznes, a poza MM i OP nic od JPF-u nie biorę.

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Momomiya » sob maja 09, 2020 4:13 pm

Kuroneko pisze:
sob maja 09, 2020 3:14 pm
Ja kupuję preordery tylko, gdy podobają mi się dodatki.
Mam tak samo. Plakaty i przypinki zupełnie mnie nie interesują, pocztówki zawsze spoko, ale zdecydowanie najbardziej lubię niestandardowe dodatki jak np. nalepki albo notesiki. Karty do gry dodawane do Natsume albo zmieniająca ilustrację pod kątem jej trzymania pocztówka do Miecza zabójcy demonów to były moje faworyty. To drugie na tyle bajeranckie, że niemalże zamówiłam, chociaż nie interesuja mnie ta seria. :P

A jak nie ma żadnych limitowanych dodatków to generalnie zawsze i wszędzie wolę zamówić jedną dużą paczkę z już wydanymi tomami niż bawić się w pojedyncze paczki z preorderami, nawet jak seria to jakiś must have. Moooże jak byłby duży rabat na zbiorczą prenumeratę, ale nie lubię co dwa miesiące martwić się, czy taki pojednyczy tomik się nie pogniecie w przesyłce, więc rabat musiałby być taki naprawdę znaczny. :twisted:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » sob maja 09, 2020 4:25 pm

Momomiya pisze:
sob maja 09, 2020 4:13 pm
A jak nie ma żadnych limitowanych dodatków to generalnie zawsze i wszędzie wolę zamówić jedną dużą paczkę z już wydanymi tomami niż bawić się w pojedyncze paczki z preorderami, nawet jak seria to jakiś must have. Moooże jak byłby duży rabat na zbiorczą prenumeratę, ale nie lubię co dwa miesiące martwić się, czy taki pojednyczy tomik się nie pogniecie w przesyłce, więc rabat musiałby być taki naprawdę znaczny.
Nie przyznawaj się do takich herezji bo zaraz jedyni prawdziwi fani Cię zlinczują za czekanie na rabaty i kupowanie zbiorcze. AVE PREORDERY!!!

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » sob maja 09, 2020 4:46 pm

Archerito pisze:
sob maja 09, 2020 4:25 pm
Nie przyznawaj się do takich herezji bo zaraz jedyni prawdziwi fani Cię zlinczują za czekanie na rabaty i kupowanie zbiorcze. AVE PREORDERY!!!
Herezja na forum Waneko?? :strach: No tego to jeszcze tutaj nie grali. :grajek:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » sob maja 09, 2020 6:01 pm

Ojej, a ja też z reguły kupuje duże paczki po 5-15 tomów jak się nazbiera :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » sob maja 09, 2020 6:09 pm

Kocurzyca pisze:
sob maja 09, 2020 6:01 pm
Ojej, a ja też z reguły kupuje duże paczki po 5-15 tomów jak się nazbiera
Spalić na stosie wiedźmę! :evil:

[Ja też tak robię :P ]
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Archerito » sob maja 09, 2020 6:14 pm

Bukafo pisze:
sob maja 09, 2020 6:09 pm
Kocurzyca pisze: ↑
sob maja 09, 2020 6:01 pm
Ojej, a ja też z reguły kupuje duże paczki po 5-15 tomów jak się nazbiera
Spalić na stosie wiedźmę!
HAŃBA WAM DEGENERACI!!! TFU PO STOKROĆ NA WAS I WASZE RODZINY DO 10 POKOLEŃ WSTECZ!!!

<wsuwa pod łóżko paczkę mang kupionych na promocji>

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » sob maja 09, 2020 6:56 pm

No jak dzieci. Uderz w stół i zaraz się okaże, że wszyscy to siebie warci degeneraci. I jeszcze, O Mój Boże, okaże się, że czytacie skanlacje :strach:

Kurde, a co mi tam, dla towarzystwa i cygan dał się powiesić - Też nadrabiam zaległości pakietami na promocjach gildii :oops:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: dejikos » sob maja 09, 2020 7:38 pm

Ja tylko mangi SJG kupuję na premierę bo:
- rabat -25%
- darmowy odbiór w sklepie
Z innymi to czekam aż się nazbiera trochę i oczywiście w promocji :P Hańba mi również.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Canis » sob maja 09, 2020 8:22 pm

Alexandrus888 pisze:
sob maja 09, 2020 6:56 pm
No jak dzieci. Uderz w stół i zaraz się okaże, że wszyscy to siebie warci degeneraci. I jeszcze, O Mój Boże, okaże się, że czytacie skanlacje
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » sob maja 09, 2020 8:50 pm

Canis pisze:
sob maja 09, 2020 8:22 pm
Alexandrus888 pisze:
sob maja 09, 2020 6:56 pm
No jak dzieci. Uderz w stół i zaraz się okaże, że wszyscy to siebie warci degeneraci. I jeszcze, O Mój Boże, okaże się, że czytacie skanlacje
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: dehirak » sob maja 09, 2020 9:18 pm

Co mnie kusi do zakupów? Promocje i okazje (preteksty) - prawie zawsze. To taka pułapka myślowa, bo mogłabym zrobić zakupy w dowolnej chwili, ale czekam na jakąś promocję, nawet jeśli jest beznadziejna i nie ma większego znaczenia (np 5% off, 2 zakładki gratis do pierdyliarda tomów, czy wysyłka za friko za tyle samo tomów, kiedy przesyłka paczką w ruchu i tam kosztowałaby ok. 6,90) i okazję, w znaczeniu - pretekst. To dość niewytłumaczalne i dziecinne, wiem, ale...... Hehe - dzień dziecka niedługo :) No więc świętowanie wszystkiego to sposób na skłonienie mnie do częstszych zakupów.

Przez długi czas kupowałam zbiorczo mangi, raz na jakiś czas (gildia), ale od kiedy odkryłam prenumeraty Studia JG na całe serie od razu (Seven Deadly Sins) to się zakochałam w takiej formie. Kupuję raz i do końca serii nie muszę ogarniać dosłownie niczego (kilka lat !?!). Samo do mnie przyjdzie ;3. Wspaniała opcja. Szkoda, że tylko Studio JG takie ma. Ale korzystam z niej teraz non stop, jak tylko mam wrażenie, że coś będzie w moim guście.
I im bardziej chcę jakąś konkretną mangę, tym bardziej kupię prenumeratę w wydawnictwie. Bo chcę, żeby ludzie nad nią pracujący szybciej wiedzieli, że ktoś na nią bardzo czeka - taka fanaberia :)

Gadżety mnie z jednej strony interesują a z drugiej nie. Nie mam co robić z plakatami i przypinkami, zakładki są za wąskie, żebym się nacieszyła grafiką, więc nie mają dla mnie znaczenia. Pocztówka to coś, co robi u mnie za zakładki i jest większa =większy rysunek=jestem bardziej zainteresowana. Magnesik na lodówkę - zawsze na tak :) Wiec zależy. Przy czym, jeśli coś bardzo chcę, to może nie mieć żadnych gadżetów - i tak kupię.
Chyba nigdy nie kupiłam niczego z powodu gratisu. Czyli musiałam i tak chcieć mangę. Czyli kupiłabym ją i bez gratisu. Ale miło dostać, jak się kocha dany tytuł.

Kupując od wydawnictwa lubię osobiste smaczki - dostaję czasem od Studia JG, Waneko czy Dango takie malutkie karteczki odręcznie napisane "dziękujemy za zakupy". Wszystkie chwyty marketingowe na mnie działają, bo mam wtedy wrażenie, że mangi zostały z troską zapakowane ^^;

Automatyczne powiadomienia o wysyłce prenumerat bardzo cenię, bo czasem listonosz zapomina wrzucić awizo do skrzynki. A ja się denerwuję, zamiast iść na pocztę i zapytać o paczuszkę. Przy czym nie idę i nie pytam, bo nie wiem, czy wysłana. Wtedy zawracam gitarę wydawnictwu, a nie poczcie. I wszystko się wydłuża.

Jeśli chodzi o sklepy - najbardziej lubię dostawać przesyłki od Dango. Są pięknie zapakowane i pełne ślicznych smaczków. Kartonowe koperty, mangi nigdy nie mają nawet mikrozadrapania, są w folijkach, mają słodkaśne naklejeczki z podziękowaniem - serio, warto dla samego wrażenia.
Przesyłki z Yatty - są jak w niemieckim zegarku - zawsze na czas, szybko, sprawne powiadomienia, szybki kontakt - dla mnie pełen profesjonalizm. Przy czym z Yatty zamawiam tylko mangi ze Studia JG.
Z Waneko - nie zamawiam zbyt wiele, bo niewiele mają mang, którymi jestem zainteresowana. Ale powiadomienia są, wysyłki są superszybkie, gratisów zawsze od groma. Bardzo pozytywnie.
Z Mangardenu - powiedzmy, że JPF wydaje rzeczy (plus jakość), które kupiłabym choćby wysyłali zawinięte w papier śniadaniowy, bez powiadomień i dodatków, hahahha. Oj, dwie ostatnie rzeczy się w sumie zgadzają - czyli koperty są na plusie XD. Ok, taki głupi dżołk. Ale kilka miesięcy temu przestawiłam się na zakupy One Piece, Berserka, Bleacha, Akiry, i innych fajnych rzeczy bezpośrednio, bo....żadne inne wydawnictwo nie wstrzeliwuje się w moje gusta tak mocno. Więc kibicuję mu najmocniej.
Z Kotori praktycznie nie kupuję. Mangastore mi nie działa. Jak nie wyczyszczę ciasteczek/historii/zmienię przeglądarki/wykonam innych cudów wianków to nie mogę się zalogować ani nic włożyć do koszyka. Więc prawie nie znam oferty Kotori, bo aż tak zdesperowana to nie jestem. I nie pamiętam (bo raz chyba jednak się gimnastykowałam) jak wygląda przesyłka od Kotori.

Ale miałam wenę na pisanie :) Sory za ten przydługi post.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » sob maja 09, 2020 9:33 pm

dehirak pisze:
sob maja 09, 2020 9:18 pm
Kartonowe koperty, mangi nigdy nie mają nawet mikrozadrapania
Ja to jednak jestem wyjątkowy. Raz wziąłem prenumeratę od Dango i dostałem mangę z obitym rogiem. PP mnie nienawidzi xd

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: dehirak » sob maja 09, 2020 9:42 pm

Fani - zrób rachunek sumienia :)
Jak można obić róg w tekturowej kopercie? XD To trudne nawet specjalnie, a co dopiero przypadkiem.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Fani » sob maja 09, 2020 9:51 pm

dehirak pisze:
sob maja 09, 2020 9:42 pm
Fani - zrób rachunek sumienia
Ja wiem, to zawsze jest moja wina. Ile ja się tego nasłuchałem w życiu to moje :P
Przez to wszystko nie lubię win. Powaga xD
dehirak pisze:
sob maja 09, 2020 9:42 pm
Jak można obić róg w tekturowej kopercie? XD To trudne nawet specjalnie, a co dopiero przypadkiem.
PP where amazing happens

Btw. przez właśnie takie cuda zrezygnowałem z wszelakich prenumerat. A jak zamawiam na BD to zawsze z duszą na ramieniu czy manga przyjdzie w dobrym stanie. Nawet miałem takie chwile, gdy myślałem, że BD zbanuje mi adres przez te wszystkie reklamacje xd

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kakaladze » sob maja 09, 2020 10:46 pm

Ale to bardzo dziwne ogólnie, chyba nie przypominam sobie nic co by mi przyszło pocztą i było uszkodzone. Ani mangi z Polski, ani z BD.

Również dostawałem gry w plastikowych wrażliwych opakowaniach (PS4) ze steelbookami i wszystko zawsze jak nowe.

Może ma znaczenie to że mieszkam w dużym mieście i droga tych listów jest mniej skomplikowana? Nie wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: k.x. » ndz maja 10, 2020 2:48 pm

Ja tam rozumiem Fani, bo tez zrezygnowałam z prenumerat ze względu na obicia. Król róż od Waneko za każdym razem miał jakąś wadę :cry: teraz zamawiam jedną, czy dwie paczuszki pod koniec miesiąca, dzięki czemu tomy są lepiej opakowane i mam ułatwioną ewentualną reklamacje :>
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » ndz maja 10, 2020 3:42 pm

Alexandrus888 pisze:
pt maja 08, 2020 10:32 am
Muszę się zastanowić co z Rewolucja według Ludwika, bo kompletnie nic o tej pozycji nie wiem. Ktoś mnie zachęci/odradzi jej zakup podając argumenty?
Jeśli lubisz czarny humor lub zmodyfikowane wersje klasycznych baśni, to polecam. To jedyny tytuł tej autorki, który naprawdę lubię. :)

A jeśli chodzi o kwestię promocji i zakupów zbiorczych, to wam zazdroszczę. Nawet gdybym chciała, to nie mam żadnych zaległości na polskim rynku, bo wszystko, co chciałam, już od dawna mam (w końcu kupuję mangi od ok. 20 lat)... zostały mi tylko bieżące zakupy, czyli prenumeraty, bo kompletowanie zamówienia z darmową wysyłką zajęłoby mi co najmniej pół roku. >D

Prenumeraty interesujących mnie tytułów zamawiam miesiąc przed premierą, żeby nie popełniać pomyłek i nie duplikować zamówień, co już mi się zdarzało, mimo sporządzania listy tytułów do zamówienia w pliku tekstowym.

Zbiorcze zamawiam tylko wtedy, kiedy mam 100%, że lubię/uwielbiam dany tytuł lub na pewno przypadnie mi do gustu i będę go zbierała do końca, choć w związku z tym, że ogromne opóźnienia wydań ekskluzywnych SJG mnie irytują, to dla nich robię wyjątek i zamiast kupić od razu prenumeratę całości, to czekam na realne terminy wydania i kupuję poszczególne tomy na miesiąc przed ich premierą...

Co innego tytuły, przy których nie mam pewności, czy chcę je kupić. W ich przypadku działa tylko i wyłącznie moc przyciągania twardej oprawy i ograniczonej możliwości kupowania. W wyjątkowych sytuacjach wygląd okładki, jak w przypadku "Miejsca dla kochanków". Nic innego. Tytułów, które mnie interesują i tak jest niewiele, więc cena nie ma znaczenia, ale forma wydania jak najbardziej. Od lat zastanawiałam się nad zakupem "Hiroki Endo - krótkie historie"; 5 lat temu myślałam nad kupnem, ale nie byłam przekonana, a druk cyfrowy, o którym mam niskie mniemanie, tylko odsuwał ten tytuł w czasie. Minęło 5. lat, nic się nie zmieniło. Ba, nawet zaczęłam zapominać, że wydaliście coś takiego. Z drugiej strony, zapowiedzieliście Jojo. Jak już wspominałam, jestem zainteresowana tylko 1. Partem, ale okładki mnie odrzucały. Tak przesuwałam zakup w czasie, że zapomniałam o terminie i uzmysłowiwszy sobie, że zamknęliście prenumeraty, dałam sobie z tym tytułem spokój... aż nie zobaczyłam waszego postu na fb, że zostało jeszcze kilka dodatkowych tomów do zamówienia. Stwierdziłam, że lepiej coś kupić i później odsprzedać, niż nie kupić i żałować decyzji lub szukać tomów po olxach i tym podobnych, modląc się o jakiś dobry stan. Wersji w miękkiej nigdy bym nie kupiła, bo miałam już wydanie amerykańskie, ale odsprzedałam przez pozostawienie japońskich onomatopei.

Twarde okładki mają też to do siebie, że jak widzę jakieś naprawdę śliczne wydanie w twardej, jak amerykańska reedycja FMA (czy polski "Blame"), to odczuwam znikomą chęć jej porzucenia/odsprzedania, nawet jeśli manga nie przypadła mi do gustu. To było moje trzecie podejście do FMA i chciałam porzucić ten tytuł po drugim tomie, ale zobaczyłam, że trzeci tom ma niebieskie napisy (to mój ulubiony kolor), więc go zamówiłam; potem zobaczyłam czwarty na promocji i zrobiłam to samo. Dopiero przy piątym albo szóstym tomie przekonałam się do tego tytułu i zaczął mnie wciągać, ale nigdy nie doszłabym do tego etapu, gdyby nie piękne wydanie.

Wiem, że dla wydawcy zawsze istotne są prenumeraty i wyniki sprzedaży danego tytułu w okresie do miesiąca po premierze, bo amerykańscy wydawcy nieustannie o tym powtarzają, ale tak naprawdę w przypadku polskiego rynku nie przywiązuję do tego większej uwagi. Gdyby ilość interesujących mnie tytułów na naszym rynku nagle wzrosła i opłaciłoby mi się robić zamówienia zbiorcze, to zamawiałabym mangi raz na - powiedzmy - trzy miesiące, kierując się promocjami (za wyjątkiem wydań dostępnych tylko w przedpłatach). Jednak w przypadku amerykańskich wydań jest inaczej; tam sprzedaż rzeczywiście wpływa na to, czy wydawca wyda inny tytuł popularnego autora, czy też zaryzykuje wydanie większej ilości josei, przez co nawet jeśli wiem, że za kilka miesięcy pojawią się bardzo fajne promocje, to świadomie z nich rezygnuję, żeby kupować prenumeraty i wspierać tytuły, na których mi zależy. Co więcej, w ich przypadku mam przeświadczenie, że to ma sens, dlatego jeśli jakiś amerykański i polski wydawca zapowie powiedzmy tytuł X, którym jestem zainteresowana, a wydania są do siebie podobne, to zawsze decyduję się na amerykańskie wydanie.

Podsumowując, w moim przypadku ograniczenie dostępności tytułów, choć niepopularne wśród nowych czytelników, sprawia, że zakup danego tytułu jest dla mnie priorytetowy, nie odwlekam go w czasie; twarda oprawa również, ponadto bardzo często w jej przypadku decyduję się na zakup tytułów, którymi normalnie nie interesowałabym się lub baaardzo długo bym się nad nimi zastanawiała. Powiększony format też sprawia, że chętniej coś kupuję. Zachętą jest też pewność, że wyniki sprzedaży przekładają się na zapowiedź innego tytułu tego samego autora lub czegoś bardzo podobnego. Jeśli chodzi o dodatki, to są dla mnie bez znaczenia. Jedynymi dodatkami, jakie mnie zainteresowały, były zakładki do "Naszego cudu", resztę wydaję podczas moich akcji oczyszczania biblioteczki, byleby tylko mi nie zalegały.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 10, 2020 4:08 pm

zandam pisze:
ndz maja 10, 2020 3:42 pm
Jeśli lubisz czarny humor lub zmodyfikowane wersje klasycznych baśni, to polecam. To jedyny tytuł tej autorki, który naprawdę lubię. :)
Czarny humor lubię, ale bez przesady, za to baśń... to jest to co uwielbiam. Grimms manga była z dzięki temu rewelacyjna. Wygląda więc na to, że w tym miesiącu wypada też kupić Rewolucje. Ale to pod koniec miesiąca. Jak przyjdzie kasa.
zandam pisze:
ndz maja 10, 2020 3:42 pm
zakładki do "Naszego cudu",
to była więcej niż jedna :o

Co do listy zakupów w .txt - ja wolę jednak excela. Wpisuję na listę tytuł i tom oraz daty zamówienia/wysłania/przybycia. Tylko raz kupiłem coś jako dubel - na Pyrkonie, nie mając swojego magicznego arkusza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości