Spy x Family #1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Meliona » czw maja 07, 2020 9:12 am

Ok, czyli jednak :lol: Dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Mr.Chiquita » czw maja 07, 2020 9:54 am

ociesek pisze:
czw maja 07, 2020 8:31 am
Łamanie grzbietu w dużej mierze zależy od ilości kleju i jest dość losowe. Plus kolejny raz, chociaż naczelny sapacz zaraz znajdzie na to milion argumentów - to wina drukarni.
Mało mnie obchodzi kogo to tak naprawdę wina. Jednak jest na nim logo Waneko, więc powinno ich interesować, co wydają. Mam prawo wyrażić swoje niezadowolenie z zakupu. Tym bardziej, że problem się powtarza i nie tylko ja zwracam na niego uwagę. Skoro tobie to pasuje, to ok. Ja ostatni raz biorę od nich taką prenumeratę. Nie warto przepłacać za taśmową robotę. Ogromnie szkoda, że Waneko stara się tylko przy ekskluzywach.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » czw maja 07, 2020 11:24 am

Meliona, yhh, wybacz mi ten karygodny błąd. No, ale mam po prostu słabą pamięć do nowych imion. Następnym razem już się upewnię. Tak, więc proszę mi tu bez dram. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Matii » czw maja 07, 2020 12:55 pm

Tam manga jest genialna! Chce już następne tomy. Bawiłem się przy niej świetnie xD
Cudowne rysunki, urocze sceny, bardzo dobra akcja, pełno humoru! Jest w tej mandze wszytko co lubię!
A no i kolorystyka i styl okładek jest świetna!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: dejikos » czw maja 07, 2020 5:30 pm

Panowie, załatwcie to między sobą, a nie włączacie w to wszystkich użytkowników i tworzycie nic nie warte dyskusje. Przyganiał kocioł garnkowi :roll:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Kuroneko » czw maja 07, 2020 5:34 pm

Matii pisze:
czw maja 07, 2020 12:55 pm
Tam manga jest genialna! Chce już następne tomy. Bawiłem się przy niej świetnie xD
Cudowne rysunki, urocze sceny, bardzo dobra akcja, pełno humoru! Jest w tej mandze wszytko co lubię!
A no i kolorystyka i styl okładek jest świetna!
Przyłączam się do zachwytów. Okładka mi się bardzo podoba, do tego dostajemy śliczne kolorowe strony. Kreska też jest ładna, szczególnie sceny akcji przykuwają wzrok. Humor nie jest wymuszony, dobrze się bawiłam podczas czytania. Postacie są sympatyczne, a jednocześnie intrygujące. A Anya jest urocza, bo jest jednocześnie bystra i nieporadna. Jestem ciekawa ciągu dalszego, chętnie od razu przeczytałabym drugi tom :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: k.x. » czw maja 07, 2020 6:06 pm

To w sumie dość ciekawy problem, bo chciało by się mieć mangę i czeka się na jej ukazanie w Polsce, ale ostatecznie okazuje się, że jej techniczna jakość wydania jest słaba - tłumaczenie jak już było tu pisane jest ok, ale ten papier nie wygląda na wybór wydawnictwa, które pracuje dwadzieścia lat - i co z tym fantem zrobić? Pewno, że można kupić wydanie zagraniczne, ale mi zawsze jest tak trochę głupio, no bo wyszło u nas, więc fajnie było by wesprzeć polskie wydawnictwo, no i mieć na półeczce w ojczystym. Z drugiej strony jak kupuje coś związanego z moim hobby, to chciałbym, żeby to było wysokiej jakości...
Co do zawartości, to nie ma wątpliwości, że ten tytuł jest czystą przyjemnością :D Zarówno kreska, jak i humor urzekły mnie od pierwszych stron.
Z czystej ciekawości, czy ktoś kto ma import może się wypowiedzieć na temat jakości wydania zagranicznego? Tłumaczenie i technikalia tomiku?
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Meliona » czw maja 07, 2020 6:15 pm

Jeśli chodzi ci o wydanie Vizu, to jeszcze nie wyszło.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: zandam » czw maja 07, 2020 6:20 pm

k.x. pisze:
czw maja 07, 2020 6:06 pm
Z czystej ciekawości, czy ktoś kto ma import może się wypowiedzieć na temat jakości wydania zagranicznego? Tłumaczenie i technikalia tomiku?
Zdecydowałam się na amerykańskie wydanie, więc jak tomik do mnie dotrze, to podzielę się wrażeniami (choć standardowe wydania VIZa zawsze są takie same, więc jakość pewnie też nie ulegnie zmianie). :)

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: k.x. » czw maja 07, 2020 6:38 pm

Faktycznie teraz przypomina mi się, że to jeden z tych tytułów, które ogłosiliśmy szybciej, niż ameryka :P Głuptak ze mnie, dzięki bardzo Meliona i zandam,
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Meliona » czw maja 07, 2020 6:42 pm

Ogłosiliśmy później, wydaliśmy szybciej xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » czw maja 07, 2020 6:53 pm

Chociaż raz będziemy od początku na prowadzeniu z jakąś serią. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: ociesek » czw maja 07, 2020 8:35 pm

Neverland też wychodzi u nas szybciej :)

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Maur » czw maja 07, 2020 8:40 pm

I dużo innych, Shirayuki, Piekielny Raj...

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: czareg » czw maja 07, 2020 8:48 pm

re: zero mamy 19 tom, a po angielsku dopiero 13 tom wychodzi.
Obrazek

Fafnior
Posty: 25
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 1:54 pm
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Fafnior » czw maja 07, 2020 9:04 pm

Tokyo Ghoul:Re też wychodził szybciej

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Alzea » pt maja 08, 2020 9:28 am

Aż serce rośnie jak widzę ile osób dzięki pozytywnym komentarzom na forum kupiło i się nie zawiodło. Mój tomik przyjdzie dopiero pod koniec maja w paczce z gildii, ale nie mogę się doczekać :twisted:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » pt maja 08, 2020 1:17 pm

Alzea pisze:
pt maja 08, 2020 9:28 am
Aż serce rośnie jak widzę ile osób dzięki pozytywnym komentarzom na forum kupiło i się nie zawiodło. Mój tomik przyjdzie dopiero pod koniec maja w paczce z gildii, ale nie mogę się doczekać :twisted:
Dla mnie to ogóle imponujące, że autor trafił w końcu ze swoim gatunkiem (komedią) w tak szerokie grono na tym forum. Ja sam uwielbiam ten gatunek i jak coś przykuje moją uwagę, to sprawdzam bez zastanowienia, a tyle co tutaj siedzę, to większość sobie odpuszcza jakąś serię, właśnie przez samą komedię i/lub opis. I choć mnie opis tej serii w ogóle nie zachęcił prawdę mówiąc, to i tak nabyłem mangę, bo forum ją tak zachwalało w niebiosa. I na szczęście się nie zawiodłem. :) Oby więcej takich serii!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Kocurzyca » pt maja 08, 2020 2:52 pm

Ja się właśnie zawsze martwię, że ludzie, którzy nie czytali SxF mają błędne wyobrażanie o tej mandze, w sensie, że to jest bardziej polityczne/mafijne/akcja albo coś w tym guście a to w głównej mierze świetna komedia rodzinna z wątkiem "zimnej wojny" między dwoma państwami w tle. Wątek polityczny, nawet, jeśli trwały w mandze stanowi bardziej napęd do komedii aniżeli napęd do fabuły mangi.
I Anya jest super :D
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2020 3:18 pm przez Kocurzyca, łącznie zmieniany 1 raz.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Spy x Family #1

Post autor: Bukafo » pt maja 08, 2020 2:58 pm

Kocurzyca To żeś spoilera walnęła w tym momencie. 😂 Znaczy ja domyślałem się, że i tak zda, ale już nie poczuję tej satysfakcji, czytając kolejny tomik.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spy x Family”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości