One Piece

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr kwie 01, 2020 5:42 am

kesah pisze:
wt mar 31, 2020 4:45 pm
Wydawnictwo dając proces wydaniczy tomiku raz na 3 miesiące po prostu daje mi w ryj jako posiadacza tych tomów który je kupił
Pfff, no dzięki, potrzebowałam się wyśmiać. To jak ja mam nazwać 'nie wydamy ostatniego tomu serii książek i bo nie i nawet nie poinformujemy', przejechaniem przez TIRa? :lol:
A nie, czekaj, mamy serie manga jakie porzucony i już 3 wydawnictwa, które zwinęły manatki bez słowa wyjaśnienia. Jedno ojebało mnie na dość niezła kasę. To co tutaj, miesiąc tortur? Czy już całkiem strzał w tył głowy?
Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 6:51 pm
Wydaje mi się, że to akurat była ironia bo nie da się ukryć, że poza Dybałą to praktycznie o nikim tam nie słychać
Ale choćby i Dybała był samotną rodzynką w całym wydawnictwie i tłumaczył wszystko, to gówno zmienia w kontekście tempa wydania.
Bo nawet przyjmijmy, że przetłumaczy tom w ciągu 3 dni od otrzymania. Korekta, edycja, druga korekta, kontrola ponowna tłumaczenia, dopiero wtedy składanie graficzne, wysłanie do drukarni... tłumaczenie to akurat jeden z mniej czasowo-pochłaniających etapów tworzenia polskiego tomu. :)
To jak oczekiwać, że w restauracji dostanie się piergo w ciągu 4 minut, 'bo tyle się woda zagotowuje'. :wink:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Archerito » śr kwie 01, 2020 10:17 am

Pajęcza_Lilia pisze:
śr kwie 01, 2020 5:42 am
Pfff, no dzięki, potrzebowałam się wyśmiać. To jak ja mam nazwać 'nie wydamy ostatniego tomu serii książek i bo nie i nawet nie poinformujemy', przejechaniem przez TIRa?
A nie, czekaj, mamy serie manga jakie porzucony i już 3 wydawnictwa, które zwinęły manatki bez słowa wyjaśnienia. Jedno ojebało mnie na dość niezła kasę. To co tutaj, miesiąc tortur? Czy już całkiem strzał w tył głowy?
Jak dla mnie co najmniej srogi but na japę, potem kokos z pięty, dwie kosy pod żebro i na gorącym łańcuchem po jajach. A tak poważniej...jestem jeszcze w stanie zrozumieć jak zwija się całe wydawnictwo...ale kiedy dobrze prosperujące wydawnictwo w taki sposób traktuje mangę tej długości to już jest inna kwestia. A właśnie...orientujecie się jak wygląda terminowość wydawania Berserka? Przecież to też straszny tasiemiec.
Pajęcza_Lilia pisze:
śr kwie 01, 2020 5:42 am
Bo nawet przyjmijmy, że przetłumaczy tom w ciągu 3 dni od otrzymania.
Wydaje mi się, że samo tłumaczenie to jednak dużo więcej czasu ale to tylko moje przypuszczenia. Tak czy inaczej jako fani Pisa (nie mylić z PiSem) jesteśmy w głębokiej, czarnej...no...

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr kwie 01, 2020 1:23 pm

Archerito pisze:
śr kwie 01, 2020 10:17 am
iedy dobrze prosperujące wydawnictwo w taki sposób traktuje mangę tej długości
To znaczy jak? Wydają w tempie możliwym do wykonania technicznie i przynoszącym dochody zaiasy wymagającym dokładania? No doprawdy, skandal i hańba. :roll:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Ame » śr kwie 01, 2020 1:28 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
śr kwie 01, 2020 1:23 pm
Wydają w tempie możliwym do wykonania technicznie i przynoszącym dochody zaiasy wymagającym dokładania? No doprawdy, skandal i hańba. :roll:
Lepiej byłoby podnieść cenę tomiku :roll: ... Przy takiej serii ważne jest w jakim tempie manga wychodzi...

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: kesah » śr kwie 01, 2020 7:42 pm

Ame pisze:
śr kwie 01, 2020 1:28 pm
Pajęcza_Lilia pisze:
śr kwie 01, 2020 1:23 pm
Wydają w tempie możliwym do wykonania technicznie i przynoszącym dochody zaiasy wymagającym dokładania? No doprawdy, skandal i hańba. :roll:
Lepiej byłoby podnieść cenę tomiku :roll: ... Przy takiej serii ważne jest w jakim tempie manga wychodzi...
I tu się w 100% zgadzam. Po prostu dziwnym jest wydłużanie dodatkowo i tak długiej serii... JPF podjęło się jej tłumaczenia i rozumiem, że manga może być tu wymagająca, ale też nie można spychać jej przez to na margines. Ja jak najbardziej mogę nieco więcej zapłacić za tomik jeśli ma to wpłynąć na szybszy termin wydawania tomów. Bo w cyklu 3 miesięcznym kupowanie tej serii traci sens.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw kwie 02, 2020 12:30 pm

Ame pisze:
śr kwie 01, 2020 1:28 pm
Lepiej byłoby podnieść cenę tomiku :roll: ... Przy takiej serii ważne jest w jakim tempie manga wychodzi...
Pfff, jeszcze lepiej, wprost marzę o zobaczeniu reakcji na to, że jedna manga kosztuje więcej niż inne. I to sonen liczący już prawie 100 tomów. Usmiałabym się za dekadę na zapas. :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Ame » czw kwie 02, 2020 12:53 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
czw kwie 02, 2020 12:30 pm
Usmiałabym się za dekadę na zapas. :lol:
Tylko głupie osoby by się śmiały. :roll: Większość nie płaci za cenę okładkową... Przy takiej serii najważniejsze tempo wydania. Nikt nie zacznie skoro będzie się obawiał, że mu życia nie starczy, żeby uzbierać całą serie... :roll:

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: MarcinManga » czw kwie 02, 2020 1:40 pm

Okładka nowelki "One Piece - Law"
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Meliona » czw kwie 02, 2020 3:56 pm

Ciekawe, na ile to kanoniczne. Kupiłam na próbę novelkę Ace'a od Vizu, ale wiele po niej nie oczekuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: DarkNighty » czw kwie 02, 2020 9:34 pm

Ciekawe, czy dożyję wydania dodatków z One Piece... :roll:
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Kocurzyca » pt kwie 03, 2020 12:48 am

O, nowelkę o Lawie kupiłabym bardzo chętnie. To moja ulubiona postać :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 15, 2020 9:18 pm

Mały newsik odnośnie anime - Studio nagrań dla VA dla OP zostało zamknięte tymczasowo by chronić VA, odcinki 929-932 będą normalnie a później prawdopodobnie nastąpi opóźnienie lub przerwanie. :|
https://twitter.com/mana__/status/1249838556962406400

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Meliona » czw kwie 23, 2020 6:16 pm

Boichi narysuje mangę na podstawie ln o Ace'ie (One Piece Novel A). Więcej szczegółów brak.

Boichi narysował już wcześniej rozdział z uniwersum One Piece'a z walką Zoro i Mihawka. Fajna rzecz. Na pewno lepsza niż ten rozdział o Sanjim narysowany przez rysownika Kulinarnych pojedynków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Kocurzyca » czw kwie 23, 2020 10:22 pm

No nie wiem, ja wolę kreskę rysownika Soumy, nie podoba mi się wcale kreska Boichiego.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Meliona » pt kwie 24, 2020 12:25 am

Też wolę kreskę rysownika Kulinarnych, ale fabuła tego dodatkowego rozdziału była słaba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Gotenks » pt kwie 24, 2020 12:55 pm

‼️UWAGA FANI ONE PIECE'A‼️

Piszecie do nas wielokrotnie, że Wasza ukochana seria wychodzi za rzadko i chcielibyście czytać ją częściej.
Doskonale Was rozumiemy i również chcemy wydawać więcej tomów z przygodami słomkowych.
Aktualnie seria ma tryb 3 miesięczny, co daje 4 tomy rocznie, jest jednak szansa aby wydawać nawet 9 tomów na rok.

⭐️Wymaga to jednak Waszego czynnego wsparcia⭐️
Najważniejszym kryterium dla wydawcy w przypadku oceny zainteresowania serią jest sprzedaż w ciągu miesiąca, dwóch od momentu wypuszczenia tomiku.

⭐️Jeśli kochacie serię i chcecie ją wspierać i otrzymywać ją częściej - zamawiajcie ją w pre-orderze na naszej stronie.
Jeżeli pre-ordery zaczną osiągać chociaż 500 sztuk będziemy mogli wejść w tryb 1,5 miesięczny.⭐️
http://www.mangarden.pl/pl/c/One-Piece/115

Wierzymy w Was i zobowiązujemy się dotrzymać obietnicy!
Aby dodatkowo Was zachęcić przygotujemy ciekawy dodatek do tomu 59 i kolejnych. Dodatkowo jeśli zainteresowanie serią się utrzyma postaramy się o wydanie filmów kinowych w formie anime comics.

Aktualny licznik pre-orderów:
TOM 59 - 117 sztuk (do premiery zostało 30 dni)
TOM 60 - 33 sztuki (do premiery zostało 4 miesiące)

‼️Udostępniajcie, lajkujcie, komentujcie - wspierajcie słomkowych‼️
Było już info w temacie z nowościami, ale wrzucam też tutaj :)
Ja już swoje preordery zamówiłem 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Fani » pt kwie 24, 2020 1:07 pm

33 sztuki :lol:
Przepraszam, ale śmiecham xD
I czemu tu się dziwić, że manga ma taki a nie inny tryb wydawania jak to nawet czytelników nie ma.
Chyba, że są, ale olewają swój ulubiony tytuł :P

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Bukafo » pt kwie 24, 2020 1:08 pm

No, w sumie jakby nie patrzeć, to naprawdę mierne wyniki. :s
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » pt kwie 24, 2020 1:10 pm

JPF jasno postawił sprawę, ale jakoś wątpię, że preordery dobiją do tych 500 sztuk.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Meliona » pt kwie 24, 2020 1:16 pm

60 tomu sama jeszcze nie miałam zamówione, bo zamawiam zbiorczo maks. dwa razy w roku wszystko, co akurat można (czyli z 3 tomy).
Szanse na zmotywowanie fanów OP jakieś są, więc pozostaje tylko mieć nadzieję xD Jak nie, to trudno.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości