Yatta

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: dehirak » pn sty 13, 2020 4:32 pm

U mnie też była obsuwa z wysyłką. Zamówiłam mangi 27 grudnia, pozycje wyłącznie ze Studia JG, dostępne od ręki. Informacja tak jak u ciebie skończyła się na zarejestrowaniu zapłaty.
Paczka przyszła dzisiaj. Pewnie mają remanenty :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Okularnik » pn sty 13, 2020 5:36 pm

A no tak, to ten okres. No nic, i tak nie mam teraz czasu czytać, a brałem bo promocja xD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 1:13 am

Yatta zarzuciła nową zabawą. Do wygrania są pocky, przypinki oraz mangi i jak dla mnie mechanika zdobywania punktów jest strasznie słaba. Głównie chodzi o metody zdobywania punktów, ich ilość, a także losowość nagród.

Zamawiasz mangi na Yattcie w czasach zarazy? Najwyższy czas zacząć, bo oto przed Tobą nowa fantastyczna zabawa - #ZOSTAŃWDOMU DLA ZUCHWAŁYCH!

Świat się zmienił, sztorm dziurawi nasze żagle, sklepy stacjonarne toną - na horyzoncie pojawia się jednak niezwykła przygoda! Biorąc w niej udział nie tylko wesprzesz ekipę naszego okrętu i uchronisz go przed zatonięciem, ale też zdobędziesz możliwość zdobycia fantastycznych skarbów. Przed Tobą ulepszona edycja jednej z najbardziej lubianych yattowych promocji - "Złota dla zuchwałych"!

Co tydzień, aż do odwołania, na naszej stronie pojawiać się będą nowe wyzwania. Niektóre będą wiązać się z zakupami, inne będzie można wypełnić w zamian za wykonanie pewnych czynności na naszej stronie, a zarazem sprawdzić, jak dobrze ją znasz. Na zrealizowanie każdej przygody będziesz mieć równo tydzień! Gdy już wypełnisz zadanie, otrzymasz od nas złote monety, które możesz przeznaczyć na otwarcie jednej z wielu przygotowanych dla Ciebie skrzynek skarbów.

Każda skrzynka zawiera unikalną promocję - nie są one jednak tajemnicą! Od samego początku możesz podejrzeć, o co walczysz - od przypinek, przez japońskie słodycze, aż po najnowsze tomiki mang!

Produkty z wyjątkowo obniżoną ceną możesz zamówić przez tydzień od otwarcia skrzynki. Jeśli jednak tego nie zrobisz lub produkt nie będzie Ci pasował - skrzynka zostanie zdetonowana i otrzymasz zwrot części wydanych na nią punktów.

Wskakuj na pokład, baw się dobrze, zgarniaj skarby, a tym samym pomóż nam utrzymać się na wzburzonym morzu podczas epidemii! Ahoj, przygodo!

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Mormicc » wt mar 31, 2020 1:26 am

Promocje na Yattcie to najczęściej jest żart a nie promocje xD
Ostatni kalendarz adwentowy otwierałem prawie codziennie, bo w sumie czemu nie i moja konkluzja jest taka, że powinno było to się nazywać kalendarz czyszczenia magazynu z rzeczy, których nikt nie chce. A jak się pojawiało coś godnego uwagi to najczęściej to był tylko 1 tom, także dzięki :lol: Ale już promocja remanentowa była spoko i kupiłem sobie kilka rzeczy :P

A tego co tu wkleiłeś nie jestem wstanie czytać, ten opis promocji jest za bardzo. No po prostu za bardzo.
Wolę zwykłą sensowną przecenę niż takie cuda na kiju.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 2:04 am

Mormicc pisze:
wt mar 31, 2020 1:26 am
A tego co tu wkleiłeś nie jestem wstanie czytać, ten opis promocji jest za bardzo. No po prostu za bardzo.
Wolę zwykłą sensowną przecenę niż takie cuda na kiju.
Otóż to. Generalnie chodzi o to, że w ciągu tygodnia możesz zebrać 70 pkt. Zbierasz je za konkretne czynności:
+1 pkt. napisz recenzję (i przejdź moderację!) dla 3 mang, które kupiłeś na Yatta.pl (3/tydzień),
+12 pkt. zamów i opłać dowolną prenumeratę (z wykluczeniem pobraniowej) (1/tydzień),
+12 pkt. zamów i opłać 2 dowolne paczki POCKY (1/tydzień),
+35 pkt. zamów i opłać 5 dowolnych mang Studia JG (bez prenumerat) (1/tydzień),
+10 zamów i opłać dowolną e-mangę w YattaReader (1/tydzień).

I teraz nagrody:
10 pkt. skrzynka Umaibo (jedna sztuka z kilku rodzajów Umaibo) za 0,01 zł,
15 pkt. skrzynka KitKat (jedna sztuka z kilku rodzajów KitKatów) za 0,01 zł,
20 pkt. skrzynka przypinek (jedna sztuka z kilkudziesięciu rodzajów przypinek) za 0,50 zł,
30 pkt. skrzynka długopisów (jedna sztuka z kilku rodzajów długopisów) za 1 zł,
35 pkt. skrzynka japońskich słodyczy (jedna sztuka z kilku rodzajów japońskich słodyczy) za 1 zł,
40 pkt. skrzynka żelek/napojów (jedna sztuka z kilku rodzajów żelek/napojów) za 2 zł,
50 pkt. skrzynka pocky (jedna sztuka z kilkunastu rodzajów pocky) za 2 zł,
55 pkt. skrzynka yaoi (jedna sztuka z kilkunastu tytułów yaoi) za 5 zł,
65 pkt. skrzynka mang (jedna sztuka z kilkudziesięciu tytułów kotori/studia JG/nowości/romansów) za 5 zł.

Z tego co zrozumiałem nagrody w obrębie skrzynki są losowe. Dodatkowo można je wymienić tylko przy kolejnym zamówieniu i masz na to 28 dni. I poza najtańszymi nie są "darmowe". Musisz dopłacić konkretną kwotą. Bardzo słabo to wygląda. Nie dość, że mechanizm zdobywania punktów jest bardzo słabiutki to jeszcze za bardzo przekombinowany. Myślałem, że stopniem skomplikowania i nieopłacalności nic nie przebije wanekowej promocji przypinkowej, a tu jednak niespodzianka :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Mormicc » wt mar 31, 2020 3:35 am

No i teraz wiem o co chodzi, dzięki :)
Yaoi ma niższy próg niż reszta mang, kekłem. Ale w sumie jak ktoś chce yaoi to dostanie yaoi. A jak chce coś innego to tak właściwie może dostać cokolwiek.
Czyli, żeby dostać 65 pkt. to przy wariancie 35 pkt. x2, musiałbym wydać ok. dwie stówy przy zaokrągleniu, że 1 tom = 20 zł. Żeby dostać jedną losową mangę. Wróć, kupić jedną losową mangę. Beka by była gdybym kupił coś co już mam w kolekcji. Choć najpewniej trafił by mi się pierwszy tom jakiejś serii, która im nie schodzi :lol:
To ja już wolę wejść na Fb i kupić jakąś używaną mangę za taką samą kwotę. Albo na wyprzedaży Wanekowej :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 4:25 am

Mormicc pisze:
wt mar 31, 2020 3:35 am
To ja już wolę wejść na Fb i kupić jakąś używaną mangę za taką samą kwotę. Albo na wyprzedaży Wanekowej
Przeliczyłem to sobie i jest to masakrycznie nieopłacalne. Nawet jak jesteś zatwardziałym klientem Yatta to w miesiącu nazbierasz może na jedną mangę. To ja już zdecydowanie wolę JPF. Tam przynajmniej przelicznik jest prosty 1 wydana u nich złotówka to jeden punkt. Dodatkowo możesz wymienić za punkty każdy towar ze sklepu. Baaa...punkty łączą się z promocjami obniżającymi cenę więc kolejny win. Meh...promocji Yatty mówię zdecydowane nie :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Alzea » wt mar 31, 2020 8:47 am

Nigdy Yattowe promocje nie były opłacalne i tym razem to absolutnie się nie zmieniło. Nie skorzystam. Zamawiam u nich prenumeraty zbiorcze i przy tym zostanę. Swoją drogą nadal nie zdecydowałam co zamawiać z pyrkonowych zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Okularnik » wt mar 31, 2020 11:53 am

Podobają mi się punkty za recenzje, pisałem kiedyś ich trochę do rzeczy, które kupowałem, bo chciałem osiągnięcie i żadna nie została dodana, a mój postęp to dalej 0 :D Także nie wiem co robię źle ale tu punktu i tak bym nie wyrwał

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 12:02 pm

Okularnik pisze:
wt mar 31, 2020 11:53 am
Podobają mi się punkty za recenzje, pisałem kiedyś ich trochę do rzeczy, które kupowałem, bo chciałem osiągnięcie
Akurat to jest chyba jedyne osiągnięcie, które ma jakiś sens ale ilość punktów za nie jest wręcz śmieszna :)

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Okularnik » wt mar 31, 2020 1:26 pm

Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 12:02 pm
Okularnik pisze:
wt mar 31, 2020 11:53 am
Podobają mi się punkty za recenzje, pisałem kiedyś ich trochę do rzeczy, które kupowałem, bo chciałem osiągnięcie
Akurat to jest chyba jedyne osiągnięcie, które ma jakiś sens ale ilość punktów za nie jest wręcz śmieszna :)
Tak, pod warunkiem że twoje recenzje przejdą moderację z czym bywa różnie xD
No a ilość punktów nawet niewarta wspominania...

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Mormicc » wt mar 31, 2020 2:03 pm

Dlatego nigdy nie patrzę na recenzje na Yattcie. Rzadko kiedy są cokolwiek warte xD
Ich program punktowy to też żart. Tylko jakieś bezużyteczne gadżety, dzięki.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 31, 2020 2:56 pm

Mormicc pisze:
wt mar 31, 2020 2:03 pm
Ich program punktowy to też żart. Tylko jakieś bezużyteczne gadżety, dzięki.
Nie wiem czy rabat na zakupy można nazwać bezużytecznym gadżetem :v
Możemy za to podyskutować na ile jest konkurencyjny kurs wymiany w stosunku do innych wydawnictw. Akurat tego nie wiem - nigdy nie przeliczałem. Fakt pozostaje faktem, że uzbierało mi się najwięcej kasy właśnie na tej lojalce.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Mormicc » wt mar 31, 2020 3:09 pm

Nie wiedziałem, że jest rabat. Nie rzuciło mi się to w oczy xD
Ale to dobrze, rabat spoko.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 3:49 pm

Alexandrus888 pisze:
wt mar 31, 2020 2:56 pm
Nie wiem czy rabat na zakupy można nazwać bezużytecznym gadżetem :v
Możemy za to podyskutować na ile jest konkurencyjny kurs wymiany w stosunku do innych wydawnictw.
Zakładam, że temat dotyczy punktów lojalnościowych, a nie ostatniej promocji.

JPF:
- brak limitu czasowego,
- nagrody: cały asortyment sklepu, w tym gadżety kolekcjonerskie, których nie kupi się za pieniądze,
- przelicznik: wydane 1 zł to 1 pkt, który jest warty 0,05 zł.

Yatta:
- limit czasowy 180 dni,
- nagrody: nie byłem w stanie znaleźć katalogu nagród więc wrzucam treść wpisu "poszerzamy katalog nagród - od rabatów po kubeczki, promocyjne tomiki mang czy możliwość domówienia dodatkowych przypinek osiągnięciowych",
- przelicznik: wydane 2 zł to 5 pkt, który jest warty brak danych :(

Waneko:
- limit czasowy 5 lat,
- nagrody: kupon rabatowy na asortyment sklepowy,
- przelicznik: wydane 10 zł to 1 pkt, który jest warty 0,50 zł.

Wnioski pozostawiam Wam :)

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Maur » wt mar 31, 2020 3:57 pm

Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 3:49 pm
wydane 2 zł to 5 pkt, który jest warty brak danych
500 punktów (czyli wydane 200 zł) można wymienić na rabat o wartości 10 zł.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 31, 2020 4:06 pm

Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 3:49 pm
limit czasowy 180 dni
Ale jak się w tym czasie zrobi kolejne zamówienie to przeciąga się na następne pół roku
Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 3:49 pm
agrody: nie byłem w stanie znaleźć katalogu
Chyba teraz tylko rabat można teraz wybrać lub duplikat osiągnięcia.
Archerito pisze:
wt mar 31, 2020 3:49 pm
przelicznik: wydane 2 zł to 5 pkt, który jest warty brak danych :(
2zł -> 5 pkt; 500 pkt -> 10zł

Czyli w:
  • JPF za 200zł rabat 10zł
  • JG za 200zł rabat 10zł
  • Waneko za 200zł rabat 10zł
Czyli wszyscy równo. Rzecz rozbija się na detalach: JPF wypada najlepiej bo punktuje najniższą sumę i ma najniższą wartość "wypłaty"; Waneko punktuje z wysokim progiem, ale najniższa wartość "wypłaty"; JG ma dość niskie punktowanie ale i najwyższy próg "wypłaty".

Raczej równe te programy.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 4:36 pm

Alexandrus888 pisze:
wt mar 31, 2020 4:06 pm
Raczej równe te programy.
Równe tylko w przeliczeniu 1 zł/punkt. Właśnie moim zdaniem w szczegółach tkwi diabeł i niestety w tym kontekście Yatta bardzo odstaje.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Mr.Chiquita » wt mar 31, 2020 6:16 pm

Jak dla mnie, zbiorcze prenumeraty + punkty są w Yattcie najlepsze. :P Mangarden nie oferuje zbiorczych prenumerat, tylko pre-ordery na pojedyncze sztuki w cenach okładkowych. Natomiast Sklepwaneko ma słabe rabaty na zbiorcze prenumeraty (to prawie zawsze 2-3zł mniej [nie licząc eksluzywów] za tom od ceny okładkowej; w Yattcie nawet ponad 6 zł).

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Yatta

Post autor: Archerito » wt mar 31, 2020 6:45 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt mar 31, 2020 6:16 pm
Jak dla mnie, zbiorcze prenumeraty + punkty są w Yattcie najlepsze.
Ok...zbiorcze prenumeraty dają te 20% zniżki. Na przykładzie Fairy Tail widzę, że tomik w prenumeracie zbiorczej wychodzi 18,32 zł, a w regularnej sprzedaży 19,47 zł. Daje nam to różnicę 1,15 zł na tomiku. Paradoksalnie tomik Fairy Tail na mangardenie kosztuje 19,40 zł, czyli taniej niż w sklepie wydawnictwa xD W efekcie oszczędzasz 11,50 zł na takim pakiecie. Tylko pytanie po co? Ja generalnie jestem bardzo negatywnie nastawiony na wszelkiej maści preorderów bo nie widzę powodu dla którego miałbym zamrażać ileś setek złotych, a potem czekać półtora roku na komiksy. Fajnie jeżeli zbiera się jedną, czy dwie serie ale dla osób, które zbierają ich więcej jaki jest sens mrożenia pieniędzy? Moim zdaniem jeżeli jesteś ogarniętym typem to bez problemu zapanujesz nad swoimi zakupami i terminami wydawania mang. No i ostatnia kwestia, że nie muszę mieć wszystkiego naraz. Naprawdę mam co czytać więc to, że poczekam do świątecznej promocji, zrobię zakupy za np. 2k i kupię wstecznie to co mnie interesuje, jest dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wydanie tych 2k w styczniu i czekanie półtora roku na ostatni tomik. Uważam, że mądrze obracając tymi pieniędzmi przez ten czas zarobią dla mnie więcej niż wynosi oszczędność z prenumerat zbiorowych. Tak więc w kwestii podsumowania tego typu rozwiązanie jest dla dość wąskiego grona odbiorców...ale cieszę się, że komuś to odpowiada i każdy może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości