nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 13, 2020 6:05 pm

Wezmę na pewno GL.
Hal ma anime i pewnie jest zekranizowana całość, więc odpuszczę.
Cykady fajnie brzmią, ale poczekam na opinie, bo kilka krótkich historii w jednym tomie niekoniecznie muszą być dobre.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » pt mar 13, 2020 6:14 pm

Biorę Hal i Cykady. Może także Luminous Blue.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: nikotynaimalina » pt mar 13, 2020 6:15 pm

Alexandrus888 pisze:
pt mar 13, 2020 5:55 pm
Biorę wszystkie 3 :mrgreen:
Ja podobnie ^^

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lou » pt mar 13, 2020 6:21 pm

Canis pisze:
pt mar 13, 2020 5:56 pm
W sumie nie wiem czy coś wezmę. Ktoś czytał LUMINOUS = BLUE? Jak wrażenia?
Kolejna nic nie wnosząca do gatunku szkolna historia z uczuciowym wielokątem i przyspieszonym zakończeniem. Plus za to, że główna hero ma jakieś hobby i że nie ma durnych akcji w stylu tych z Transparent Light Blue (inna z mang Kiyoko Iwami). Jeśli po yuri oczekujesz pustej i grzecznej opowiastki z nastolatkami w obsadzie to bierz. Jeśli czegokolwiek więcej to odradzam ten tytuł.

Kupię, bo...kolekcjonerstwo. 7S jeszcze nie zapowiedziało, dam zatem zarobić Waneko ;)
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2020 6:37 pm przez Lou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Avatar97 » pt mar 13, 2020 6:36 pm

Tak patrze, czytam, analizuje budżet i chyba chyyba... wezmę wszystkie 3 :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Angu » pt mar 13, 2020 6:42 pm

HAL odpuszczam. Jakoś nigdy nie podobają mi się historię z podobnym motywem jak tu.
Yuri wezmę. Nie przeszkadza mi, że to kolejna szkolna opowiastka.
Cykada mnie najbardziej zainteresowała. Nawet przez chwilę się zastanawiałam czy nie wesprzeć projektu na taką kwotę by ten tomik otrzymać, więc świetnie się składa.

2/3
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pt mar 13, 2020 6:49 pm

Biorę Girls Love. Jakoś nabrałem ochoty na taką lekką historyjkę w tym klimacie, a nie zainteresowały mnie serie od Studia. Tutaj nie umiem oprzeć się jednak tej kresce. Jest doprawdy przeuroczo. Z Panem Cykadą jeszcze się zastanowię. Nie jestem fanem zbiorów różnych historii w formie mangowej, ale nie wykluczam że się skuszę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ame » pt mar 13, 2020 7:58 pm

Angu pisze:
pt mar 13, 2020 6:42 pm
Cykada mnie najbardziej zainteresowała.
Mnie też.

Co do Hala czytałam dawno temu. Mangę nie pamiętam w przeciwieństwie do anime. W mandze się zawiodłam, że zostało słabo narysowana. Chyba, że skany były za słabe, a wersja nasza będzie lepsza... Nie kupię, bo jakoś fabuła nie utkwiła mi się w pamięci. Pamiętam jedną scenę z anime, ponieważ ładne było ujęcie głównej. W mandze tego nie było. :(

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pt mar 13, 2020 9:47 pm

Wezmę GL i pewnie Cykady. Hal kojarze ale nie pamiętam czy mi się podobało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Bukafo » pt mar 13, 2020 11:35 pm

Biorę Cykady z zasady! :twisted: Od razu mnie kupiła okładka. A HALa sobie obejrzę w niedalekiej przyszłości, bo opis mnie zaciekawił.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Gotenks » ndz mar 15, 2020 7:41 am

Niestety po raz kolejny nic dla mnie :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 15, 2020 4:12 pm

Ja może wezmę GL. Ale to się zastanowię jak wyjdzie :P
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pn mar 16, 2020 2:02 pm

Waneko informuje, że ich drukarnie nie mają pełnego obłożenia, więc mogą być opóźnienia premier.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » czw mar 19, 2020 12:29 pm

Waneko ma problemy z nadawaniem przesyłek:
Waneko pisze:Kochani!
Z przyczyn niezależnych od nas niektóre opcje wysyłki będą miały dłuższy czas dostawy.

Z powodu zmian w pracy Poczty Polskiej, paczki z opcją wysyłki pocztowej, w tym przedpłaty będą miały opóźnienie w wysyłce.
Mamy na bieżąco przygotowane wszystkie paczki, jednak z powodu zmiennych godzin funkcjonowania placówek pocztowych występują pewne trudności w ich nadaniu.

Trudności w nadawaniu paczek mamy również w opcji wysyłki Paczek w Ruchu. Wiele punktów nadawczych nie funkcjonuje, a część nie jest w stanie przyjmować paczek, dlatego czas dostawy w tej opcji znacznie się wydłuży.

Bardzo przepraszamy za te utrudnienia

Pozostałe opcje wysyłki są dostępne bez większych zmian
Coś czuję, ze ta cała sytuacja mocno odbije się na polskim rynku, jeśli będzie trwała (na pewno nie skończy się na dwóch tygodniach, np. w Chinach lecą już 2 miesiąc). Bo jakby nie patrzeć, sprzedaż stacjonarna prawie leży. I nie każdy chce, lub potrafi zamawiać online. A nawet jeśli, to są utrudnienia przez dostawców. Do tego moce produkcyjne drukarni spadły, co z pewnością odbije się na terminach. No i jeszcze sytuacja gospodarcza pogarsza się z dnia na dzień, co może oznaczać wzrost cen mang.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » czw mar 19, 2020 6:14 pm

Premiery pyrkonowe będą przesunięte? Szczególnie interesuje mnie MW.

[Madziozord] Może być różnie, różniście... prosimy obserwować nasze media, będziemy o ewentualnych zmianach informować na bieżąco.
Zabrzmiało jakby nie planowali zmieniać planu wydawniczego na Pyrkon. Ciekawie by było, chociaż pisali niejednokrotnie, że oni nie wydają specjalnie nowych serii na Pyrkon.

Ogólnie to nic nie wiadomo co się stanie. W Polsce i tak jeszcze nie ma tak tragicznej sytuacji jak na zachodzie, gdzie większość krajów/ludzi ma wywalone i robi dalej swoje. Chiny już powoli stabilizują sytuację, więc może nie będzie gorzej niż jest.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » czw mar 19, 2020 6:41 pm

W tym roku "MW" i inne, były wyraźnie oznaczone jako Pyrkonowe premiery. :P

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » pt mar 20, 2020 11:16 am

Plan na każdą "nowość na Pyrkon" rozważamy osobno, część wyjdzie prawdopodobnie w okolicach pierwotnej daty pyrkonu (choć nie wykluczamy rozłożenia tego w czasie, a nie wydania wszystkiego jednego dnia), w między czasie jest jeszcze WTK, które również jest dobrym momentem na premierę. No i oczywiście część pozycji może pojawić się właśnie na pyrkonie.

Na chwilę obecną nie mam jeszcze ostatecznej decyzji. Ma to związek z kilkoma rzeczami np.

-Jak pewnie wiecie, chwilowo zamknięte jest większość empików, a to jak się możecie spodziewać wpływa w sposób znaczący na sprzedaż w pierwszych miesiącach premiery, co za tym idzie również na szybkość zwrotu inwestycji.

-Oczywiście na całej sytuacji z wirusem cierpią również małe sklepy stacjonarne (a zyskują wysyłkowe)

Patrząc z perspektywy wydawcy w dłuższej perspektywie sytuacja z wirusem nie powinna mieć większego znaczenia dla rynku. Pomimo chwilowego zastoju i pewnego rodzaju czkawki, gdy to wszystko ruszy w ciągu <1 miesiąca od końca tego najgorszego okresu wszystko powinno wrócić do normy.
Oczywiście jest też wariant pesymistyczny, bo jeszcze trochę czasu może minąć do momentu w którym sytuacja zostanie opanowana. Jest to na pewno w głowie każdego przedsiębiorcy.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 20, 2020 11:44 am

Przesunięcie premier Pyrkonowych na WTK to zdecydowanie dobry pomysł, pod warunkiem że targi również nie zostaną przesunięte.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt mar 20, 2020 12:50 pm

kuras pisze:
pt mar 20, 2020 11:16 am
Pomimo chwilowego zastoju i pewnego rodzaju czkawki, gdy to wszystko ruszy w ciągu <1 miesiąca od końca tego najgorszego okresu wszystko powinno wrócić do normy.
Oczywiście jest też wariant pesymistyczny, bo jeszcze trochę czasu może minąć do momentu w którym sytuacja zostanie opanowana. Jest to na pewno w głowie każdego przedsiębiorcy.
W Hiszpanii mowi sie o dwoch miesiacach, wiec pewnie ten pesymistyczny wariant sie sprawdzi, bo w Polsce dopiero wirus zaczal zbierac zniwo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt mar 20, 2020 1:28 pm

Sebek pisze:
pt mar 20, 2020 12:50 pm
W Hiszpanii mowi sie o dwoch miesiacach, wiec pewnie ten pesymistyczny wariant sie sprawdzi, bo w Polsce dopiero wirus zaczal zbierac zniwo.
No tak, ale różnica zakażonych w Hiszpanii, a Polsce jest ogromna. Nie ma co tego porównywać. Wiadomo, wszystko może się jeszcze wydarzyć, ale na obecną chwilę Polska jest dużo bardziej opanowana pod tym względem, więc no..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości