Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » czw lut 13, 2020 7:29 pm

Poczta Polska w tym miesiącu to jakiś żart. Czekam już prawie 2 tygodnie na rzecz z Polski i rzecz z BD...
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 13, 2020 8:04 pm

Meliona pisze:
czw lut 13, 2020 7:29 pm
Poczta Polska w tym miesiącu to jakiś żart
Że też musiałem się teraz wymieniać na zakładki >_< Jedne idą priorytetem, może dotrą :pray:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » czw lut 13, 2020 9:45 pm

Meliona pisze:
czw lut 13, 2020 7:29 pm
Poczta Polska w tym miesiącu to jakiś żart. Czekam już prawie 2 tygodnie na rzecz z Polski i rzecz z BD...
Do mnie dotarły już przesyłki wysłane z BD 05.02. oraz późniejsze prenumeraty z Polski, tylko po Somalii ani widu, ani słychu...

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » pt lut 14, 2020 12:41 am

Wut? Ja w grudniu na moją przesyłkę z BD musiałem czekać 3 tygodnie... A zamawiałem tylko jedną rzecz. :| Myślę, że tu nie chodzi wcale o miesiąc, tylko PP tak przycina.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Reviolli » pn lut 17, 2020 10:56 pm

Sam nie wiem.
O ile Ranma 1/2 budzi ciepłe uczucia w moim sercu, ale czy chce to samo jeszcze raz, to nie wiem.

Ryzykowne to trochę. Chyba jednak wolałbym jakieś inne krótsze tytuły tej autorki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » wt lut 18, 2020 10:40 am

Sam nie wiem czy na dziś Ranma 1/2 i Inuyasha by się przyjęły. Z dawnych mang Egmontu, to bym przytulił np. Miecz Nieśmiertelnego w jakimś specjalnym wydaniu czy też Kenshina. Ale ogólnie jestem za wydawaniem starszych serii, brakuje mi tego. Dlatego cieszę się, że JPF wydaje JoJo czy także pojawim się u innego wydawnictwa Trigun a Waneko np. sięgnęło po MKR. Jednak czy bym kupił Ranme i Inuyashe? miałem kilka tomów tych serii z Egmontu i w sumie nie byłem zainteresowany ich kontynuowaniem, więc chyba nie. Obecnie jest za dużo serii wydawanych, by dodatkowo sięgać po coś, czego nie jestem pewny czy chcę.

Ale jak najbardziej czekam na pomysły wydań starszych serii jak np Ashita no Joe, Slam Dunk, Captain Tsubasa - i to jeśli chodzi o te sportowe tytuły. Tsubase myślę, że nawet dziś by wielu przytuliło, bo ta seria stale żyje.

No ale Ranma i Inyuasha u mnie odpada...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Gotenks » śr lut 19, 2020 8:26 am

kesah pisze:
wt lut 18, 2020 10:40 am
Ale jak najbardziej czekam na pomysły wydań starszych serii jak np Ashita no Joe, Slam Dunk, Captain Tsubasa - i to jeśli chodzi o te sportowe tytuły. Tsubase myślę, że nawet dziś by wielu przytuliło, bo ta seria stale żyje.
Z klasyków zawsze mnie jeszcze nosiło, żeby przeczytać Saint Seiya, ale nie wiem czy nie jest to już zbyt oldschoolowy tytuł :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Akiho » śr lut 19, 2020 12:52 pm

Z klasyków to co ja bym dała by poczytać w rodzimym języku Red River czy Basarę... Toż to są klasyki z naprawdę świetną historią i naprawdę dawno nie pamiętam bym tak szybko wchłonęła inne shoujo z taką kreską jak te dwie! W wydaniu bunko oba mają po 16 tomów... Niby dużo, ale z taką fabułą też niekoniecznie.

Co do Rumiko, od Ranmy w zasadzie zaczęła się moja historia ze zbieraniem a Inuyasha to był mój ukochany tytuł, miałam bzika na punkcie tego pół demona i pewnie gdyby wyszło kupiłabym, ale patrząc rozsądnie to jednak obawiam się, ze to by już całkiem zablokowało plan wydawniczy JPF. Wciąż będę jojczyć o FY Genbu, bo jedynie o tej kontynuacji jpf się nie wypowiada a jedynie jakie re edycje starszych tytułów. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Nie zapominajmy również o Secret czy kontynuacji gry o króla...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 19, 2020 1:51 pm

A ja "Detektywa Conana". Jeden z moich ulubionych tytułów. Wciąż wychodzący, wiec to nie taka klasyka. W dodatku, część odcinków można zobaczyć na Netflixie. Jakaś baza jest. Jeszcze dorzuciłbym hasełko reklamowe w rodzaju "Mangowy hit w stylu kryminałów Agathy Christie i opowieści o Sherloku Holmesie" tak, żeby zainteresować nie tylko mangowców. I jakoś by to poszło. W każdym razie, wydaje mi się to lepszym pomysłem, niż wałkowanie Takahashi od początku.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Nowości

Post autor: kera » śr lut 19, 2020 2:13 pm

Fushigi Yuugi Genbu Kaiden ma 12 tomów może być wydany w modnej ostatnio opcji 2/1 lub 3/1 kupię każdą opcje tylko wydajcie w końcu !!!

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: gg gonia » pn lut 24, 2020 12:12 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr lut 19, 2020 1:51 pm
A ja "Detektywa Conana". Jeden z moich ulubionych tytułów. Wciąż wychodzący, wiec to nie taka klasyka. W dodatku, część odcinków można zobaczyć na Netflixie. Jakaś baza jest. Jeszcze dorzuciłbym hasełko reklamowe w rodzaju "Mangowy hit w stylu kryminałów Agathy Christie i opowieści o Sherloku Holmesie" tak, żeby zainteresować nie tylko mangowców. I jakoś by to poszło. W każdym razie, wydaje mi się to lepszym pomysłem, niż wałkowanie Takahashi od początku.
O tak. Też bym bardzo chciała te serie. Myślę że mogłaby być wydawana nawet na tym żółtym papierze by celować w niższą cenę a co za tym idzie młodszych czytelników, i szerszą dystrybucje (kioski i ogólnie prasa w marketach) szczególnie że spora część historii jest mocno epizodyczna. Ktoś powie że neverending story ale giganty kaczora donalda jakoś wychodzą ;) (tak, tak wiem ze to disney blablabla)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pn lut 24, 2020 2:18 pm

Chyba pomyliła ci się skala. Mangi w Polsce nie mają takich nakładów, żeby obsadzić wszystkie punkty z prasą w Polsce. Nie mówiąc o tym, że do najpopularniejszych trzeba by dać po kilka sztuk. Poza tym, JPF ma nie najlepsze doświadczenia z przeszłości. Kiedyś dystrybuowali swoje mangi w Ruchu, i prawie przez to upadli. Dodam, że było to w czasach, gdy Dragon Ball leciał w ogólnodostępnej telewizji, i ludzie chętniej niż teraz, zaglądali do prasy (nakłady mang też były większe). Nierealna sprawa.

Porównywanie niszowej mangi, do ogólnie znanego Kaczora Donalda nie ma większego sensu. Podejrzewam, że miesięcznie mniej sprzedaje się mang, ogólnie wszystkich tytułów od wszystkich wydawców, niż wynosi nakład jednego numeru KD (ok. 12 tys.).

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ramsey Ka » pn lut 24, 2020 6:33 pm

Serio 190 stron Noise kosztuje prawie 50zł i jeszcze bez darmowej wysyłki? To ostatnie oczywiście łatwo obejść ale i tak cena spora.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » pn lut 24, 2020 8:13 pm

Nie bierzesz pod uwagę, że to duży format B5 jest. Większy niż ma Berserk czy Tytani. :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » wt lut 25, 2020 1:19 pm

Rozpiska na marzec + info:
Rozpiska na marzec i kilka ważnych informacji:

⭕️Ograniczamy dostępność naszych tytułów w empikach, od teraz można je jedynie zamawiać do salonów przez empik.com (wyjątkiem jest "Dragon Ball Super").
Wszystkie nasze tytuły znajdziecie w wielu księgarniach internetowych, sklepach specjalistycznych lub w naszym oficjalnym sklepie www.mangarden.pl

⭕️W marcu kilka tytułów może się obsunąć, ale nie musi. Wynika to z rozpoczęcia prac nad tytułami pyrkonowymi w twardych oprawach, które muszą zostać ukończone do końca marca (Alita, NOiSE, JOJO) czekamy również na akcept wydruków AKIRY

Jak się uda to na Pyrkon trafi się jeszcze pewna niespodzianka
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KAWAIILOVE » wt lut 25, 2020 1:27 pm

Czyli teoretycznie to w marcu biorę Klasę Skrytobójców 13, Piekielny Raj 4 i Berserka. Ciekawe jak okaże się rzeczywistość 🤔

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » wt lut 25, 2020 2:06 pm

Dla mnie Berserk i Akira. Ciekawe czy wyjdą te tytuły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 25, 2020 2:35 pm

Jak dla mnie, to jest bardzo poważny sygnał, że źle się dzieje. Nikt mi nie wmówi, że jest dobrze, kiedy jeden z największych wydawców mangowych w Polsce, wycofuje prawie wszystkie swoje tytuły z najpopularniejszego punktu sprzedaży. Trzymam kciuki, żeby ta sytuacja nie wymusiła jeszcze poważniejszych konsekwencji. I ogólnie nie była zwiastunem przyszłych problemów całego rynku. Jednocześnie trochę spadły moje oczekiwania, co do nowości. Wolę, żeby wydawcy skupili się na dociągnięciu tego, co mają.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Angu » wt lut 25, 2020 2:43 pm

Ja to odbieram tak, że jpf obecnie i tak się skupia na dorosłym czytelniku, a ten i tak prawie w ogóle nie kupuje w empiku. Z drugiej strony jest klasa skrytobójców czy tytani, które są kupowane przez młodzież w empikach...
Obrazek

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Xenonn123 » wt lut 25, 2020 2:51 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt lut 25, 2020 2:35 pm
Jak dla mnie, to jest bardzo poważny sygnał, że źle się dzieje. Nikt mi nie wmówi, że jest dobrze, kiedy jeden z największych wydawców mangowych w Polsce, wycofuje prawie wszystkie swoje tytuły z najpopularniejszego punktu sprzedaży. Trzymam kciuki, żeby ta sytuacja nie wymusiła jeszcze poważniejszych konsekwencji. I ogólnie nie była zwiastunem przyszłych problemów całego rynku. Jednocześnie trochę spadły moje oczekiwania, co do nowości. Wolę, żeby wydawcy skupili się na dociągnięciu tego, co mają.

Emm, chyba trochę masz opóźniony zapłon, już w poprzednim roku JPF mocno się cofnął pod względem organizacji pracy i planowania.
Po 1 do końca 2019 roku miała być strona gotowa, mamy marzec a jej dalej nie ma, minęła nie tak dawno druga rocznica jej powstawania.
Po 2 W drugiej połowie 2019 roku, ich organizacja była dramatyczna, co przez to mam na myśli? Gigantyczna ilość opóźnień, żadna z manga nie ma stałego planu wydawania, ŻADNA!
Po 3 W Empiku niedostępny miał być tylko i wyłącznie Bleach i OnePiece ze względu na słabą sprzedaż w tamtych punktach.
Po 4 Już teraz tytuły Pyrkonowe powodują że mając tylko 5 tytułów w Marcu, nawet kilka z nich może się opóźnić.


Takie Waneko, jest lata świetlne przed JPF pod względem organizacji pracy, ilości tytułów i trzymania się terminów.
Ostatnio zmieniony wt lut 25, 2020 2:53 pm przez Xenonn123, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości