Miecz Zabójcy Demonów # 1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Ame » wt lut 18, 2020 4:12 pm

Obrazek Przed Wami obwoluta pierwszego tomu naszej nowości marcowej – Miecz zabójcy demonów – Kimetsu no Yaiba. Tanjirou Kamado jest głową rodziny składającej się z niego, jego matki i pięciorga rodzeństwa. Pewnego dnia, gdy wrócił do domu okazało się, że cała jego rodzina została brutalnie zamordowana. Przetrwała tylko ciężko ranna Nezuko, która jak się okazuje, została zmieniona w demona. Na domiar złego pojawia się przed nimi Zabójca Demonów – Giyuu Tomioka, który chce zabić dziewczynę, jednak odpuszcza, gdy widzi, że rodzeństwo chroni się nawzajem. Nezuko wciąż wykazuje oznaki ludzkich myśli i uczuć, a Tanjirou ma potencjał by stać się wyśmienitym szermierzem. Giyuu wysyła ich więc do swojego mistrza. Tanjirou postanawia zostać Zabójcą Demonów i przywrócić Nezuko człowieczeństwo.

Premiera już 18 marca.

Ten japoński podtytuł zbędny... :x

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: MrOrochimaru » wt lut 18, 2020 4:15 pm

Ale ta okładka jest okropna :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Akiho » wt lut 18, 2020 4:16 pm

Taaa chyba że taki był wymóg Japonii, ale jeżeli nie, to jak najbardziej zbędny ten tytuł, wygląda to źle :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Mormicc » wt lut 18, 2020 4:17 pm

Podoba mi się to logo :P
Też uważam, że był zbędny, ale marketing to marketing, nie dziwie się, że jest. No i ci wszyscy krzykacze z Fb nie mogą teraz marudzić "gdzie japoński tytuł?!!1" :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Ame » wt lut 18, 2020 4:22 pm

Mormicc pisze:
wt lut 18, 2020 4:17 pm
Podoba mi się to logo :PNo i ci wszyscy krzykacze z Fb nie mogą teraz marudzić "gdzie japoński tytuł?!!1" :P
Na takie posty powinny odpowiadać, że w pod koniec tomu w stopce... Wydaje mi się, że już się przyzwyczaili. Przy cykadach był tylko jeden taki post. :lol:

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: raywa » wt lut 18, 2020 4:26 pm

MrOrochimaru pisze:
wt lut 18, 2020 4:15 pm
Ale ta okładka jest okropna :D
muszę się zgodzić, ostatnią okładka, która waneko zrobiło według mnie dobrze była Księga Vanitasa, tutaj nagromadzenie czcionek i ta dysproporcja mnie strasznie irytuje

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Meliona » wt lut 18, 2020 4:44 pm

Ta czcionka/krój pisma jest okropna xD Teraz się cieszę, że w przypadku Spy family nie ma czego zepsuć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Alexandrus888 » wt lut 18, 2020 5:03 pm

No, czcionka podtytułu nijak się ma do tej użytej w tytule. Tak samo jak te obie do fontu użytego na nazwisko autora.
Ale ogólnie sam tytuł polski mi do okładki bardzo współgra i gdyby usunąć "Kimetsu no yaiba" oraz autora inaczej potraktować byłaby ładna okładka :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Yuriko » śr lut 19, 2020 3:16 pm

Japoński podtytuł chyba sobie zażyczyła Japonia, ale ogólnie logo mi się nawet podoba. Myślałam, że będzie gorzej.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Łukasz.T » śr lut 19, 2020 11:23 pm

Yuriko pisze:
śr lut 19, 2020 3:16 pm
Japoński podtytuł chyba sobie zażyczyła Japonia, ale ogólnie logo mi się nawet podoba. Myślałam, że będzie gorzej.
Dokładnie. Wydanie od VIZA też ma Japoński podtytuł.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Canis » ndz lut 23, 2020 12:59 pm

Mi okładka się osoba. Co do zarzutu że użyto za dużo czcionek, to obstawiam, że mógł to być wymóg Japonii.
Okładka japońska też ma różne czcionki.
► Pokaż Spoiler

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: neiki » czw mar 05, 2020 2:49 pm

Waneko pokazało dodatek do pierwszego tomu:
Kochani,

Już niedługo, bo 18 marca premierę będzie miał pierwszy tom Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba!

Do przedpłat na ten tom będziemy dorzucać kartkę o wymiarach 10,5 x 10,5 cm. Osoby, które zakupią przedpłatę mają gwarancję otrzymania dodatku.

Przedpłaty możecie zamawiać tutaj: http://bit.ly/3crwfCG

Pamiętajcie, że dodatki do naszych mang dodawane są jedynie do zamówień w naszym sklepie internetowym!

Jeśli po rozesłaniu przedpłat (czyli po dniu 18 marca) zostaną jakieś kartki będziemy je dokładać (do czasu wyczerpania zapasów) do zamówień, w których znajdzie się pierwszy tom serii Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Gotenks » sob maja 09, 2020 9:32 am

Przeczytałem pierwszy tom i zupełnie nie rozumiem, dlaczego ta seria się tak dobrze sprzedaje w Japonii :roll: Ani kreska ciekawa, historia nie porywa, bohaterowie tacy bez wyrazu. Chyba jestem już za stary na te shoneny wychodzące obecnie w Jumpie, bo od Hero Academy też się odbiłem :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Kocurzyca » sob maja 09, 2020 12:20 pm

Ja to w ogóle mam tak, że pierwszy tom (lub też kilka pierwszych rozdziałów, zależnie od serii) popularnych shounenów niemal nigdy mi się nie podoba :lol: Chyba po prostu nie podchodzi mi styl wprowadzania do długich historii. Uwielbiam shouneny a nie podobały mi się początki (zależnie od serii był to pierwszy tom, pierwszy rozdział/odcinek, kilka takowych) z Naruto, Bleacha, One Piece, Soul Eater'a, FMA, Fairy Tail, BnHA, AnE, HxH... Kilka z tych serii nawet nie obejrzałam/przeczytałam za pierwszym albo pierwszymi dwoma razami bo odbiłam się jak piłeczka od początku, a kocham wszystkie te serie :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Bukafo » sob maja 09, 2020 2:35 pm

Gotenks pisze:
sob maja 09, 2020 9:32 am
Przeczytałem pierwszy tom i zupełnie nie rozumiem, dlaczego ta seria się tak dobrze sprzedaje w Japonii :roll: Ani kreska ciekawa, historia nie porywa, bohaterowie tacy bez wyrazu. Chyba jestem już za stary na te shoneny wychodzące obecnie w Jumpie, bo od Hero Academy też się odbiłem :roll:
Hah. Miałem tak samo w przypadku HxH i FMA. Z czego, przy tym drugim, kilkakrotnie się odbiłem. Ale potem jak poszłoo... :D
Po prostu nie zrażaj się od razu, daj szansę, przeczytaj jeszcze z jeden, czy dwa tomy i wtedy stwierdzisz, czy dalej czytać. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Nieperfekcyjny » sob maja 09, 2020 2:43 pm

Ja też tak mam i zgaduję, że sporo innych osób też. Ale co się dziwić. Nie znasz bohaterów, nie znasz świata przedstawionego, więc i w historie za bardzo się nie angażujesz.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Gotenks » ndz maja 10, 2020 8:59 am

Tylko rzecz w tym, że jest teraz tyle tytułów do wyboru, a jeszcze więcej za granicą, a możliwości finansowe nie są z gumy, podobnie jak miejsca na półce, więc jeśli coś mnie od razu nie wciągnie, to przerywam zbieranie i próbuję inny tytuł, taki który mnie porwie od pierwszych rozdziałów :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz maja 10, 2020 10:41 am

W tej chwili najlepiej sprawdzić czy kogoś wciągnie anime, bo jest genialnie zrobione (pomijając odcinek-dwa przeciągania czasu antenowego). Mogę uspokoić, że Zennitsu w dalszych rozdziałach wtapia się bardziej w tło i przestaje aż tak wkurzać (dowcip na 3 kadry zamiast na 3 strony).

Awatar użytkownika
Nieperfekcyjny
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 02, 2019 10:48 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: Nieperfekcyjny » ndz maja 10, 2020 11:32 am

ogę uspokoić, że Zennitsu w dalszych rozdziałach wtapia się bardziej w tło
Mam nadzieję, że wtapia się w tło tylko pod względem charakteru. Bo jeśli chodzi o stronę bojową, to chcę ją widzieć jak najwięcej ;p

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Miecz Zabójcy Demonów # 1

Post autor: ociesek » ndz maja 10, 2020 12:36 pm

Ja najpierw przeczytałem 3 tomy mangi i o ile w mandze gdzieś tam pod koniec już pykło i byłem nawet ciekawy, to miałem takie "wtf, to jest ten najpopularniejszy tytuł, kóry przegonił One Piece?!". A potem obejrzałem anime, które obejmuje gdzieś tak do 6-7 tomu. I przepadłem. Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego anime. Tak ślicznego i tak wciągającego. Tak naprawdę dla mnie najfajniejsza akcja zaczyna się od momentu, kiedy
► Pokaż Spoiler
. Dzięki temu cały świat przedstawiony również rusza do przodu jak z kopyta i jest mi genialnie i błogo. A ja jestem starym shounenowcem, któremu te nowe podchodzą baaardzo średnio. Ale Yaibie się udało przednio. Nie mogę się doczekać, kiedy manga wejdzie na ten etap.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miecz Zabójcy Demonów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości