My Hero Academia- temat ogólny

Współczesność. Codzienna rzeczywistość, która różni się od naszej jedynie tym, że wielu ludzi posiada nadprzyrodzone zdolności zwane „darami”. Nie wszyscy używają ich, by czynić dobro, jednakże wszędzie tam, gdzie uderza zło, pojawiają się bohaterowie! Przed Wami opowieść o chłopcu imieniem Izuku Midoriya, który nie posiada żadnych mocy, ale przepełniają go marzenia…!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 20, 2019 9:32 pm

Okładka 25 tomu :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr lis 20, 2019 9:52 pm

O ile nie lubię okładek z BnHA z samymi twarzami, to ta mi się akurat bardzo podoba, pasuje do arcu i ogólnie momentu w mandze.

Btw kojarzy mi się trochę z okładkami Tokyo Ghoula xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: MarcinManga » czw lis 21, 2019 4:05 pm

Okładka nowelki "Heroes: Rising"
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: MarcinManga » pn gru 02, 2019 3:21 pm

Okładka 8 tomu Vigilante
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: MarcinManga » śr gru 04, 2019 4:34 pm

Grzbiety tomów 1 - 25
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt gru 13, 2019 3:38 am

Wyniki kolejnego Popularity Polla ^-^
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: kesah » czw sty 09, 2020 9:21 am

Ja nie dawno nabyłem kilkanaście tomów My Hero Academia i w sumie uważam, że manga powinna być wydawana w nieco większym formacie. Po prostu tekst i rysunki strasznie się ze sobą zlewają w tych małych kadrach. My Hero Academia to jednak nie jest Dragon Ball, gdzie tekstu będzie tyle co kot napłakał a więcej to będą rysunki. Ogólnie jednak pozytywne mam wrażenia z czytania, jednak uważam, że wydawany format do tej mangi jest za mały.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » czw sty 09, 2020 10:39 am

Oryginalny format na wysokość tomiku, jest taki sam. Na szerokość Waneko ma nawet 1 cm więcej - ale głównie dlatego, że muszą mieć większy margines, bo używany jest sztywniejszy papier niż ten z oryginału.

Zawsze możesz przestawić się na angielskie wydanie, gdzie VIZ używa faktycznie większego formatu. No i jest dalej z historią.

Bo podejrzewam, że w Japonii pomyślą nad tym dopiero po zakończeniu serii. Przy okazji jakiegoś wznowienia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Meliona » sob lut 08, 2020 9:15 am

Jest drama związana z niefortunnym imieniem jednego z bohaterów. Otóż jego imię przypomina zbrodnie wojenne Japończyków z czasów WW 2 dokonywane na Chińczykach. Chiny zareagowały natychmiastowo zdejmując mangę ze stron.
Japończycy przepraszają i obiecują zmienić imię.
https://www.animenewsnetwork.com/intere ... me/.156239
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » sob lut 08, 2020 5:15 pm

A tak, czytałam o tym. Horikoshi przepraszam i zapewniał, że to przypadek i że kierował się zwyczajnie znaczeniem słowa w języku japońskim. Śmieszna drama ogólnie, widziałam nagrania ludzi którzy nagrywali wrzucanie tomów bnha do kontenera na śmieci bez poczekania nawet na jakikolwiek oficjalne statemant ze strony wydawnictwa albo autora.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 14, 2020 12:58 pm

Okładka tomu 26 :)
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: MrOrochimaru » pt lut 14, 2020 2:09 pm

Wie ktoś czy bliżej końcowi tej mangi czy jednak potrwa jeszcze wiele lat? (Oby to pierwsze :O)

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: KAWAIILOVE » pt lut 14, 2020 3:28 pm

Też w sumie jestem ciekawa ile się będzie ciągnąć My Hero Academia.
Z tego co wiem, to autor chce przerosnąć twórcę One Piece, ale dobrze wiemy, że jest to mało realne. Chyba, że chodziło mu o ilość tomów....

A tak wracając. Ja osobiście sądzę, że manga będzie się kończyć gdy Deku będzie kończyć szkołe. Tak w sumie by to pasowało - widzimy jak zaczyna UA i jak skończy. To byłoby chyba najlepsze wyjście. Tylko ile zajmie to tomów...
😅

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 14, 2020 3:37 pm

KAWAIILOVE pisze:
pt lut 14, 2020 3:28 pm
Z tego co wiem, to autor chce przerosnąć twórcę One Piece, (...) Chyba, że chodziło mu o ilość tomów....
To dobrze, że nie zacząłem zbierać. Tytuł mnie interesuje, ale nie na tyle by pchać się w coś 100+ >_<

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: KAWAIILOVE » pt lut 14, 2020 3:44 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lut 14, 2020 3:37 pm
KAWAIILOVE pisze:
pt lut 14, 2020 3:28 pm
Z tego co wiem, to autor chce przerosnąć twórcę One Piece, (...) Chyba, że chodziło mu o ilość tomów....
To dobrze, że nie zacząłem zbierać. Tytuł mnie interesuje, ale nie na tyle by pchać się w coś 100+ >_<
Nawet mnie tak nie strasz. Lubię shouneny, ale bez przesady. One Piece mam zamiar brać tylko ark z Acem i tyle.
Raczej BNHA nie jest chyba aż tak rozciągłe, żeby robić z trgo jakimś cudem 100 tomów. Podejrzewam, że może być około 50-70. Też dużo będzie zależeć na utrzymywanej popularności. Byle, żeby autor nie przeciągał niepotrzebnie.
W sumie, to co się dzieje obecnie w mandze to takie odczucie jakbyśmy wchodzili w środek historii. Złole i top 3 to be team bohaterzy się rozwijają, więc tak jakby rozkręca się akt środkowy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 14, 2020 3:57 pm

No nie wiem... 50+ też mnie przeraża. Jak się skończy poniżej pół setki to raczej wezmę, ale jak mocno przekroczy tę granicę, to prawie na pewno odpuszczam. Mam dość kupowanych serii by pchać się w tasiemca i zakładać sobie kajdany na lata :(
Decyzję więc odkładam do czasu, aż manga się skończy - oby jak najszybciej :wink:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt lut 14, 2020 5:01 pm

Jak dla mnie może się ciągnąć, dla mnie im dłuższa manga tym w zasadzie lepiej :P Uwielbiam tasiemce.

Teraz w mandze przechodzą do drugiej Klasy, więc jeśli faktycznie manga ma się zakończyć wraz z tym jak Izuku skończy szkołę to można sobie zwizualizować poziom fabuły. Jednakże ja mam wrażenie, że, mimo wszystko, w historii sporo kart już zostało odkrytych. przynajmniej jeśli chodzi o wątek fabularny związany ze złoczyńcami, bo są jeszcze inne.

I nie wydaje mi się, by BnHA skończyło jak OP. Ta manga ma ogólnie szybsze tempo, arki i walki są duuuuużo krótsze niż w OP (w OP mamy arki które trwają po 5-10 tomów, w BnHA jeden ark trwa ile? Maksymalnie 3 tomy?). Teraz już trochę odchodzi się od takich mang jak OP, Bleach czy Naruto gdzie jeden arc ciągnie się wiele tomów i każda pojedyncza walka jest przedstawiana ze szczegółami kilka rozdziałów. Raczej akcja jest szybsza.

Tak czy inaczej. Nie wydaje mi się, by BnHA miało dobić 100 tomów. (a nawet gdyby, to ja tam nie narzekam :P)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: mika » pt lut 14, 2020 7:01 pm

OP miało trwać 5 lat :angel:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » sob lut 15, 2020 4:19 am

mika pisze:
pt lut 14, 2020 7:01 pm
OP miało trwać 5 lat :angel:
To dobrze, że nie wyszło :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: mika » sob lut 15, 2020 10:21 am

Kocurzyca pisze:
sob lut 15, 2020 4:19 am
mika pisze:
pt lut 14, 2020 7:01 pm
OP miało trwać 5 lat :angel:
To dobrze, że nie wyszło :D
Bardzo dobrze :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"My Hero Academia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości