Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » wt lut 11, 2020 9:52 pm

Alexandrus888 pisze:
wt lut 11, 2020 4:52 pm
Pisali, że czekają na "odpowiedni moment", cokolwiek to znaczy :lol:
Wiem o tym. Tylko "odpowiedni moment" nic dla mnie nie znaczy. Miałam od dawna przygotowany hajs na artbooki. Odkąd podali pierwszą datę na artbooka, czyli Pyrkon. :roll:

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Nowości

Post autor: kera » wt lut 11, 2020 10:22 pm

Może jak by zacząć od krótkich serii to tak, nawet chętnie dorzuciłabym do kolekcji takie np. "One Pound Gospel" lub "Mermaid Saga" albo "Rumic World" Ale kolejne długie serie, nie to nie dla mnie już i tak długo i cierpliwie zbieram Boginki. Bardziej wolałabym FY Genbu Kaiden jako kontynuację :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 12, 2020 12:11 pm

Z FB:
⭕️Post informacyjny⭕️

Wielu z Was pyta co ze wznowieniem "Czarodziejek" i dlaczego tyle to trwa.
Postanowiliśmy więc wyjaśnić kilka spraw :)

1. Nadal jesteśmy chętni do wydania i nie możemy się go doczekać, tak jak Wy!

2. Wszystko przedłuża się przez nietypowe materiały na jakich drukowany jest komiks, w związku z czym japoński wydawca wymaga innych metod akceptacji materiałów niż zwykle.

3. Wszystkie akceptowane materiały będą musiały być drukowane i wysyłane do Japonii.

4. Metoda ta również wymagana jest przy "Akirze" dlatego pojawiła się zależność - jeśli wydanie "Akiry" wraz z akceptacjami wypadnie dobrze to dostaniemy zielone światło na wydanie nowych "Czarodziejek". Jesteśmy właśnie na etapie akceptowania materiałów do drugiego tomu "Akiry" i po jego pomyślnym zakończeniu wystąpimy z ponowną prośbą o "Sailor Moon Perfect Edition".

Trzymajcie kciuki 😊

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Nowości

Post autor: kera » śr lut 12, 2020 12:43 pm

Trzymam mocno :mrgreen:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: MrOrochimaru » śr lut 12, 2020 12:47 pm

Nie interesuje mnie ten tytuł, ale wspieram ich całym sercem :heart:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » śr lut 12, 2020 12:48 pm

Czekam na nową wersje, miałam kiedyś ostatnie tomy starej wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ame » śr lut 12, 2020 1:00 pm

Aha. To teraz niech napiszą post co z artbookami. :?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 12, 2020 2:12 pm

Z FB:
na ten rok na razie nic więcej w planach nie mamy, ale niczego nie wykluczamy
No, mam nadzieję. Niech się skupią na tym, co już zapowiedzieli i na zdobyciu Sailorek. To mi wystarczy do szczęścia.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Yuriko » śr lut 12, 2020 2:42 pm

W sumie i dobrze i źle. Dobrze, bo jakby zapowiedzieli inne serie, to by nie wyrobili. Źle, bo mało co mnie od nich interesuje.

Do Sailorek nie miałam nigdy sentymentu, więc mnie one raczej nie interesują.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alzea » śr lut 12, 2020 3:15 pm

Trzymam kciuki, oby coś się ruszyło teraz, po wydaniu Akiry.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » śr lut 12, 2020 5:42 pm

Czyli JPF ma tyle tytułów w ogóle, co Waneko albo JG wydaje przez miesiąc...
Jakoś biednie mi to wygląda. Zwłaszcza, że Boginki zaraz się kończą, a część innych jest krótka...
No nic, nie moje pieniądze, nie mój problem.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: nover » śr lut 12, 2020 7:11 pm

Jeśli faktycznie się postarają to sailorki na 10000000000% kupię.
46 tom boginek jeszcze do mnie nie dotarł, czasami mam wrażenie że zwykłe listy u PP to zasysa jakaś czarna dziura :/ Mogliby w tym Mangarden wreszcie się ocknąć z letargu i zrezygnować z tej starożytnej i wątpliwej formy przesyłki na rzecz poleconych nawet jeśli miałoby to oznaczać niewielką dopłatę.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » śr lut 12, 2020 7:15 pm

Ame pisze:
śr lut 12, 2020 1:00 pm
Aha. To teraz niech napiszą post co z artbookami. :?
O to, to, to!!!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » śr lut 12, 2020 8:01 pm

Ame pisze:
śr lut 12, 2020 1:00 pm
Aha. To teraz niech napiszą post co z artbookami. :?
Dokładnie. Bo cisza na ten temat..

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości

Post autor: ninna » śr lut 12, 2020 11:12 pm

Ja ostatnio zaczęłam trochę bić się z myślami. Mam na półce stare wydanie, latami do niego nie wracałam ale też się go nie pozbywam bo czuję do tytułu ogromny sentyment. Początkowo kategorycznie twierdziłam, że nowe wydanie mi niepotrzebne ale jakby wyszło to w sumie mogłabym obadać. Nie przypuszczam by zajęło na półce więcej miejsca niż stare, a tamte tomiki mogę zawsze oddać do biblioteki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mam ciśnienia na tę mangę ale możliwe, że dam szansę.

Co do artbooków to sprawdziłam i ogłaszali chęć ich wydania w październiku 2017. Pierwotnie mieli zacząć je wydawać w 2018 :lol:. Ciekawe, czy się ich doczekamy. Na dodatek ten z "Death Nota" zdobył chyba najmniej głosów (głosowanie na facebooku decydowało o kolejności wydania).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 12, 2020 11:13 pm

nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
Jeśli faktycznie się postarają to sailorki na 10000000000% kupię.
Mnie jako umysł ścisły wkurzają takie stwierdzenia :x Że co, kupisz 100 000 000? Bo jak 100% to pewność kupienia jednego, to 200% daje pewność kupienia 2 itd. No to wydawnictwo się ucieszy, bo padnie rekord nakładu :lol:
Sorka za off-top, musiałem to z siebie wyrzucić.
nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
zrezygnować z tej starożytnej i wątpliwej formy przesyłki na rzecz poleconych
Dango tak zrobiło. I co? I po kilku miesiącach się z tego wycofało, bo więcej przesyłek wracało jako nieodebrane, bo listonosz nie zostawił awizo, niż ginęło wcześniej. Yatta i Waneko korzystają z listów nierejestrowanych i działa to porządnie. Nie widzę problemu. Tym bardziej, że chyba wszyscy wydawcy dają opcje wysyłki innymi metodami za dopłatą. Z innej wysyłkowej beczki - nie lubię kurierów i drażni mnie, że jest to jedyna opcja darmowej wysyłki na mangardenie :/

Czekam na konkretne info o Sailorkach. Ostatnio mówili o tym, że decyzja ma zapaść po pierwszym tomie Akiry, teraz że po drugim... Oby tylko nie dociągnęli by decyzja zalarzeła od ostatniego tomu Akiry :?
Straszny jest ten wymóg wysyłania wydrukowanych materiałów do Japonii >_< Japończycy to potrafią utrudniać życie :roll:
Ame pisze:
śr lut 12, 2020 1:00 pm
To teraz niech napiszą post co z artbookami.
+1
Pierwszy powinien być z DB, bo zdaje się, że to on wygrał. Następne nie są 100% pewne i mają zależeć od wyniku "pioniera", tak to przynajmniej pamiętam. Mam nadzieję, że coś się w końcu ruszy i dociągną do tego z DN.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Bukafo » czw lut 13, 2020 12:20 am

Wydawać mi te artbooki z DN i DB i to miegiem! *wali pięścią w stół* :x
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: nover » czw lut 13, 2020 4:43 pm

Alexandrus888 pisze:
śr lut 12, 2020 11:13 pm
nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
Jeśli faktycznie się postarają to sailorki na 10000000000% kupię.
Mnie jako umysł ścisły wkurzają takie stwierdzenia :x Że co, kupisz 100 000 000? Bo jak 100% to pewność kupienia jednego, to 200% daje pewność kupienia 2 itd. No to wydawnictwo się ucieszy, bo padnie rekord nakładu :lol:
Sorka za off-top, musiałem to z siebie wyrzucić.
nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
zrezygnować z tej starożytnej i wątpliwej formy przesyłki na rzecz poleconych
Dango tak zrobiło. I co? I po kilku miesiącach się z tego wycofało, bo więcej przesyłek wracało jako nieodebrane, bo listonosz nie zostawił awizo, niż ginęło wcześniej. Yatta i Waneko korzystają z listów nierejestrowanych i działa to porządnie. Nie widzę problemu. Tym bardziej, że chyba wszyscy wydawcy dają opcje wysyłki innymi metodami za dopłatą. Z innej wysyłkowej beczki - nie lubię kurierów i drażni mnie, że jest to jedyna opcja darmowej wysyłki na mangardenie :/

Czekam na konkretne info o Sailorkach. Ostatnio mówili o tym, że decyzja ma zapaść po pierwszym tomie Akiry, teraz że po drugim... Oby tylko nie dociągnęli by decyzja zalarzeła od ostatniego tomu Akiry :?
Straszny jest ten wymóg wysyłania wydrukowanych materiałów do Japonii >_< Japończycy to potrafią utrudniać życie :roll:
Ta ilość zer to forma ekspresji jak się zajaram na zakup jeśli się uda :P

Co do przesyłek rejestrowanych: nie wiem jak Dango bo nie zdarzyło mi się u nich cokolwiek jeszcze kupić, ale wiem ile przesyłek nierejestrowanych do mnie nie trafia albo jak już trafi to po czasie "ustawowym". Niby stolica a jednak jakość usługi spada na łeb na szyję. Czasem kosztuje mnie to więcej nerwów, np. w przypadku karty bankowej (bo banki wciąż wysyłają je właśnie zwykłym listem) - ostatnim razem dostałam całe 5 tygodni od wysłania, poprzednio aż 3-krotnie mi wysyłali i do mnie wcale nie dotarła (2 razy zagubiona, 3 razem wróciła - dopiero za 4 razem kurierem puścili). Mój mąż jakiś czas temu pracował na poczcie i to co mi opowiadał co się dzieje z przesyłkami nierejestrowanymi (zwykły list, pakiety, prenumeraty pism itp) to włos mi się jeżył.

Także skończą się boginki (zamówiłam już wcześniej) to koniec ze składaniem zamówień preorderowych z darmową dostawą PP bo za bardzo cenię sobie spokój ducha.

Japończycy rzeczywiście wymogi mają czasem absurdalne, ale z drugiej strony, to będzie jeden z przełomów drukarsko-technologicznych w Polsce, więc także jako konsument chciałabym mieć pewność że druk będzie idealny. Jestem w stanie to zaakceptować. Już wyrosłam z "szybciej, szybciej" na rzecz pewności co do jakości tego co chcę kupić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 13, 2020 5:59 pm

nover pisze:
czw lut 13, 2020 4:43 pm
wiem ile przesyłek nierejestrowanych do mnie nie trafia
No to masz przeboje :shock: Zwłaszcza z tą kartą... DO mnie jak dotąd nie dotarły 2 przesyłki: wznowiona prenumerata Conana i Somali #5 (na nią jeszcze trochę poczekam zanim zgłoszę reklamacje - Studio chyba każe zwlekać 3 tygodnie - oby tylko PP jej nie odesłała :x)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » czw lut 13, 2020 7:14 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lut 13, 2020 5:59 pm
i Somali #5 (na nią jeszcze trochę poczekam zanim zgłoszę reklamacje - Studio chyba każe zwlekać 3 tygodnie - oby tylko PP jej nie odesłała )
Witaj w drużynie. Lol, tyle przesyłek do mnie dochodzi z całego świata, a pierwszą zgubioną będzie akurat Somalii... :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości