Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 11, 2020 4:15 pm

Tomek pisze:
pn lut 10, 2020 6:02 pm
No nie wiem, czy nie sprzedawały. Przez pewien okres czasu Ranma i Inuyasha były jedynymi mangami w Polsce, które wychodziły regularnie podczas, gdy reszta wydawnictw wszystko stale opóźniała. Problem był taki, że Egmont nie dbał o jakość wydania. Jak JPF i Waneko wyszły z depresji, a Studio JG weszło na rynek to mało który nowy czytelnik chciał wybierać kserowane na sjartaśmie komiksy (tak to wyglądało).
Z pewnością nie sprzedawały, ponieważ tasiemce nie sprzedają się nawet dzisiaj. Zobacz ile wydawców ryzykuje z takimi długimi seriami? Właściwie tylko JPF (który, przypominam, ostatnio wycofał swojego najdłuższego shounena z Empiku). Egmont na początku miał krótkie i średniej długości serie. I jakoś sobie radził. Potem nagle przywalili 4 seriami po 20+ tomów, i się posypało... Zobacz sobie tegoroczne zapowiedzi Pyrkonowe, jak dużo wydawców preferuje krótsze tytuły? Nic się nie zmieniło pod tym względem od tamtego czasu.
Tomek pisze:
pn lut 10, 2020 6:02 pm
Bo prezentował niechlujną jakość wydania w porównaniu do innych wydawców w tym segmencie.

Fakt, że tak długo te serie przetrwały w tak żałosnej formie na naszym rynku przemawia na ich korzyść.
Patrzysz na to z dzisiejszej perspektywy i standardów, jakie się przez lata u nas wykształciły. Wtedy nie było takiego wyboru. Jak wyszła 1-2 nowości rocznie, to już był duży sukces. Dlatego brało się wszystko, co wychodziło i mało kto patrzył na jakość. Mnie też nie obchodził papier. Cieszyłem się, że duży wydawca wszedł na rynek, i dostarczył mi taki wspaniały tytuł, jak np. "Eden". Inni wydawcy, jak Waneko wcale nie byli lepsi w tamtym czasie. Obczaj takie tytuły, jak "GTO", "Video Girl Ai" czy "Love Hina". I powiedz mi, czy według ciebie to też nie wygląda jak ksero? Nie mówiąc już o całej masie błędów, itp. Różnica jest tylko w fakcie, że Egmont nie stosował obwolut. Co wcale nie było takie złe. Większość zachodnich wydań wtedy i dziś, prezentuje podobny standard wydania mang (nie mówiąc o tym, że zachodnie rynki startowały nawet z niższego pułapu pociętych zeszytówek). Poza tym, skoro tomiki Egmontu były takie złe, to co w takim razie powiedzieć o pierwszych wydaniach JPFu - "Sailor Moon", czy "X" Clampa, które się rozpadają z powodu kleju? Od Egmontu jeszcze nic mi się nie rozleciało.

Do Egmontu faktycznie można mieć pretensje za część tych tłumaczeń z niemieckiego. Ale to po prostu wynikało z faktu niedoboru tłumaczy japońskiego, co podkreślali w wywiadach. Waneko przecież przyznało się, że też tak kiedyś robiło. Albo ostatnio wydawcnitwo MUZA, w "Mandze sprzątania" nie sięgnęło po oryginał japoński, tylko po przekład z angielskiego. Jestem przekonany, że Egmont z czasem by się wyrobił. W tamtym czasie wszystko się dopiero kształtowało (a to drukarnia przywaliła za dużo tuszu, bo nie umiała jeszcze tego wydrukować), więc nie można oceniać przez dzisiejsze wygody.

Wracając do mang Takahashi. Nie wydaje mi się, żeby lepsza jakość wydań JPF spowodowała nagle zainteresowanie tą autorką. Większe znaczenie będzie miała wysoka cena, oraz fakt, że czasy jej świetności już dawno minęły. A w Polsce nie wzbudza takiego sentymentu, jak na zachodzie. Będą mieli sprzedawalność raczej na poziomie horrorów Ito. Może trochę lepszą, w zależności od długości serii.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Fanatyk

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » wt lut 11, 2020 4:52 pm

A mnie pomysł się bardzo podoba i będę rzucał w JPF kasą, jeżeli się zdecydują wchodzić w to na serio. Ranmę i Inuyashi miałem na liście zakupowej, ale je skreśliłem ze względu na ich niedokończenie. Bardzo bym chciał zobaczyć je w całości na polskim rynku.
I mam nadzieję, że wskrzeszenie jednej (dwu?) serii otworzy podwoje do kolejnych zmartwychwstań. Eden... Za wydanie w edycji podobnej do Ality oddam nerkę, mimo że mam kupione z drugiego obiegu Egmotowe.
Kuroneko pisze:
pn lut 10, 2020 2:15 pm
Jak przeglądałam informacje o innych tytułach autorki, to zainteresowałao mnie Ningyo no Mori - Mermaid Saga
Znam tylko tę pozycję autorki i bardzo mi się podobała! Nie jest komedią, porusza za to poważne tematy. Czekam bardzo na ten tytuł od JPF. Mogliby go wydać w jednym tomie :mrgreen:
Ame pisze:
pn lut 10, 2020 2:30 pm
Już myślałam, że tylko ja pamiętam o tych nieszczęsnych artbookach.
Pisali, że czekają na "odpowiedni moment", cokolwiek to znaczy :lol:
Mr.Chiquita pisze:
wt lut 11, 2020 4:15 pm
Do Egmontu faktycznie można mieć pretensje za część tych tłumaczeń z niemieckiego. Ale to po prostu wynikało z faktu niedoboru tłumaczy japońskiego, co podkreślali w wywiadach.
Trele morele. Nie chciało im się i tyle. Tłumacz niemiecki był tańszy. Gdyby to była tylko kwestia tłumaczenia... Oni jechali na niemieckich skanach. I to do tego paskudnie obrobionych. Nie czyścili onomatopei, nawet ich nie podpisywali. Zostały "gołe" kiepsko wklejone niemieckie potworki.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 11, 2020 5:00 pm

Początki budowania czegoś z niczego, bez doświadczenia, na dużą skalę. Tyle.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » wt lut 11, 2020 6:40 pm

Nie jestem aż tak sentymentalny, aby ładować się w drogie, kilkudziesięciotomowe serie tylko dlatego ponieważ są one no właśnie stare.

Z mojej strony pass.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Nowości

Post autor: Ame » wt lut 11, 2020 9:52 pm

Alexandrus888 pisze:
wt lut 11, 2020 4:52 pm
Pisali, że czekają na "odpowiedni moment", cokolwiek to znaczy :lol:
Wiem o tym. Tylko "odpowiedni moment" nic dla mnie nie znaczy. Miałam od dawna przygotowany hajs na artbooki. Odkąd podali pierwszą datę na artbooka, czyli Pyrkon. :roll:

kera
Adept

Nowości

Post autor: kera » wt lut 11, 2020 10:22 pm

Może jak by zacząć od krótkich serii to tak, nawet chętnie dorzuciłabym do kolekcji takie np. "One Pound Gospel" lub "Mermaid Saga" albo "Rumic World" Ale kolejne długie serie, nie to nie dla mnie już i tak długo i cierpliwie zbieram Boginki. Bardziej wolałabym FY Genbu Kaiden jako kontynuację :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 12, 2020 12:11 pm

Z FB:
⭕️Post informacyjny⭕️

Wielu z Was pyta co ze wznowieniem "Czarodziejek" i dlaczego tyle to trwa.
Postanowiliśmy więc wyjaśnić kilka spraw :)

1. Nadal jesteśmy chętni do wydania i nie możemy się go doczekać, tak jak Wy!

2. Wszystko przedłuża się przez nietypowe materiały na jakich drukowany jest komiks, w związku z czym japoński wydawca wymaga innych metod akceptacji materiałów niż zwykle.

3. Wszystkie akceptowane materiały będą musiały być drukowane i wysyłane do Japonii.

4. Metoda ta również wymagana jest przy "Akirze" dlatego pojawiła się zależność - jeśli wydanie "Akiry" wraz z akceptacjami wypadnie dobrze to dostaniemy zielone światło na wydanie nowych "Czarodziejek". Jesteśmy właśnie na etapie akceptowania materiałów do drugiego tomu "Akiry" i po jego pomyślnym zakończeniu wystąpimy z ponowną prośbą o "Sailor Moon Perfect Edition".

Trzymajcie kciuki 😊

kera
Adept

Nowości

Post autor: kera » śr lut 12, 2020 12:43 pm

Trzymam mocno :mrgreen:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru

Nowości

Post autor: MrOrochimaru » śr lut 12, 2020 12:47 pm

Nie interesuje mnie ten tytuł, ale wspieram ich całym sercem :heart:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Nowości

Post autor: miaka88 » śr lut 12, 2020 12:48 pm

Czekam na nową wersje, miałam kiedyś ostatnie tomy starej wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Nowości

Post autor: Ame » śr lut 12, 2020 1:00 pm

Aha. To teraz niech napiszą post co z artbookami. :?

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Adept

Nowości

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 12, 2020 2:12 pm

Z FB:
na ten rok na razie nic więcej w planach nie mamy, ale niczego nie wykluczamy
No, mam nadzieję. Niech się skupią na tym, co już zapowiedzieli i na zdobyciu Sailorek. To mi wystarczy do szczęścia.

Awatar użytkownika
Yuriko
Weteran

Nowości

Post autor: Yuriko » śr lut 12, 2020 2:42 pm

W sumie i dobrze i źle. Dobrze, bo jakby zapowiedzieli inne serie, to by nie wyrobili. Źle, bo mało co mnie od nich interesuje.

Do Sailorek nie miałam nigdy sentymentu, więc mnie one raczej nie interesują.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran

Nowości

Post autor: Alzea » śr lut 12, 2020 3:15 pm

Trzymam kciuki, oby coś się ruszyło teraz, po wydaniu Akiry.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

Nowości

Post autor: Krzych Ayanami » śr lut 12, 2020 5:42 pm

Czyli JPF ma tyle tytułów w ogóle, co Waneko albo JG wydaje przez miesiąc...
Jakoś biednie mi to wygląda. Zwłaszcza, że Boginki zaraz się kończą, a część innych jest krótka...
No nic, nie moje pieniądze, nie mój problem.

Awatar użytkownika
nover

Nowości

Post autor: nover » śr lut 12, 2020 7:11 pm

Jeśli faktycznie się postarają to sailorki na 10000000000% kupię.
46 tom boginek jeszcze do mnie nie dotarł, czasami mam wrażenie że zwykłe listy u PP to zasysa jakaś czarna dziura :/ Mogliby w tym Mangarden wreszcie się ocknąć z letargu i zrezygnować z tej starożytnej i wątpliwej formy przesyłki na rzecz poleconych nawet jeśli miałoby to oznaczać niewielką dopłatę.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk

Nowości

Post autor: KubciO » śr lut 12, 2020 7:15 pm

Ame pisze:
śr lut 12, 2020 1:00 pm
O to, to, to!!!
Donżon Wydanie zbiorcze 1 - 4+/5
Czarny Młot - Era Kwantowa - 3/5
Niezwyciężony (komiks) - 5/5
Myszka Miki - Kawa "Zombo" - 2+/5
W górach szaleństwa 2 (Gou Tanabe) - 4+/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife

Nowości

Post autor: Łukasz.T » śr lut 12, 2020 8:01 pm

Ame pisze:
Dokładnie. Bo cisza na ten temat..

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Nowości

Post autor: ninna » śr lut 12, 2020 11:12 pm

Ja ostatnio zaczęłam trochę bić się z myślami. Mam na półce stare wydanie, latami do niego nie wracałam ale też się go nie pozbywam bo czuję do tytułu ogromny sentyment. Początkowo kategorycznie twierdziłam, że nowe wydanie mi niepotrzebne ale jakby wyszło to w sumie mogłabym obadać. Nie przypuszczam by zajęło na półce więcej miejsca niż stare, a tamte tomiki mogę zawsze oddać do biblioteki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mam ciśnienia na tę mangę ale możliwe, że dam szansę.

Co do artbooków to sprawdziłam i ogłaszali chęć ich wydania w październiku 2017. Pierwotnie mieli zacząć je wydawać w 2018 :lol:. Ciekawe, czy się ich doczekamy. Na dodatek ten z "Death Nota" zdobył chyba najmniej głosów (głosowanie na facebooku decydowało o kolejności wydania).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Fanatyk

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 12, 2020 11:13 pm

nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
Jeśli faktycznie się postarają to sailorki na 10000000000% kupię.
Mnie jako umysł ścisły wkurzają takie stwierdzenia :x Że co, kupisz 100 000 000? Bo jak 100% to pewność kupienia jednego, to 200% daje pewność kupienia 2 itd. No to wydawnictwo się ucieszy, bo padnie rekord nakładu :lol:
Sorka za off-top, musiałem to z siebie wyrzucić.
nover pisze:
śr lut 12, 2020 7:11 pm
zrezygnować z tej starożytnej i wątpliwej formy przesyłki na rzecz poleconych
Dango tak zrobiło. I co? I po kilku miesiącach się z tego wycofało, bo więcej przesyłek wracało jako nieodebrane, bo listonosz nie zostawił awizo, niż ginęło wcześniej. Yatta i Waneko korzystają z listów nierejestrowanych i działa to porządnie. Nie widzę problemu. Tym bardziej, że chyba wszyscy wydawcy dają opcje wysyłki innymi metodami za dopłatą. Z innej wysyłkowej beczki - nie lubię kurierów i drażni mnie, że jest to jedyna opcja darmowej wysyłki na mangardenie :/

Czekam na konkretne info o Sailorkach. Ostatnio mówili o tym, że decyzja ma zapaść po pierwszym tomie Akiry, teraz że po drugim... Oby tylko nie dociągnęli by decyzja zalarzeła od ostatniego tomu Akiry :?
Straszny jest ten wymóg wysyłania wydrukowanych materiałów do Japonii >_< Japończycy to potrafią utrudniać życie :roll:
Ame pisze:
To teraz niech napiszą post co z artbookami.
+1
Pierwszy powinien być z DB, bo zdaje się, że to on wygrał. Następne nie są 100% pewne i mają zależeć od wyniku "pioniera", tak to przynajmniej pamiętam. Mam nadzieję, że coś się w końcu ruszy i dociągną do tego z DN.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”