Narzeczony Vahlii

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: Yuriko » wt lut 11, 2020 3:44 pm

Obrazek
Vahlia ma dopiero szesnaście lat, ale już drugi raz zostaje zaręczona. Jej rękę początkowo obiecano Jiro, najstarszemu synowi z zaprzyjaźnionego klanu, jednak chłopak uciekł z domu i tyle go widziano. Straciwszy nadzieję, że najstarszy syn powróci, by spełnić swój rodzinny obowiązek, postanowiono, że dziewczynę poślubi jego młodszy brat, Lucel. Wieczorem po ceremonii zaręczyn Vahlia postanawia jednak opuścić wioskę i odszukać Jiro. Zabiera ze sobą swojego świeżo upieczonego narzeczonego i razem wyruszają w podróż, która przyniesie dość nieoczekiwany rezultat...
Przed Wami zbiór czterech historii rozgrywających się w fantastycznych światach i niezwykłych okolicznościach. Znajdziecie tu opowieść o smoczym potomku i kapłance, czarodziejce i żyjącym na odludziu młodzieńcu, który nie cierpi magii, a także strażniku świętego drzewa, który niespodziewanie spotyka bóstwo, któremu od lat służył. Poznajcie najróżniejsze oblicza miłości, przedstawione subtelną kreską Soraty Akiduki, autorki serii "Shirayuki. Śnieżka o czerwonych włosach".
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 12:48 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: mika » wt lut 11, 2020 4:03 pm

Ostatnio się dowiedziałam, że to czytałam. Nie powiem, bym pamiętała o czym to było, ale jako że to jednotomówka, to mam ją w planie dla samej kreski. Tylko nie teraz, ale kuszą mnie tą pocztówką, kuszą :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: Ame » wt lut 11, 2020 9:55 pm

mika pisze:
wt lut 11, 2020 4:03 pm
kuszą mnie tą pocztówką, kuszą :lol:
Ja już mam dość pocztówek. :|

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: mika » wt lut 11, 2020 11:20 pm

Ame pisze:
wt lut 11, 2020 9:55 pm
mika pisze:
wt lut 11, 2020 4:03 pm
kuszą mnie tą pocztówką, kuszą :lol:
Ja już mam dość pocztówek. :|
Dla mnie to mój ulubiony dodatek. Razem z laminowanymi kartami.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: Mormicc » śr lut 12, 2020 2:00 am

Ja również preferuje pocztówki ze względu na ich łatwość przechowywania. Zajmują mało miejsca, schowam je do minisegregatora i problem z głowy. Z resztą gadżetów już nie ma tak łatwo - na plakaty musiałem poświęcić jedną szufladę, a na przypinki, których mam dosłownie kilka sztuk (uważam je za najbardziej zbędne mi z tu wymienionych) osobne pudełko.
Pocztówka tu zaprezentowana bardzo mi się podoba, ale raczej nie jest to dla mnie tytuł na tyle priorytetowy, że chciało by mi się robić na niego przedpłatę. Choć muszę się jeszcze zastanowić.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: ninna » śr lut 12, 2020 10:21 am

Tytuł mam już zamówiony, a pocztówka to bardzo fajny dodatek. Używam ich jako zakładek. Są praktyczne. Takich notesików mam kilka od Dango i zużywam je bardzo powoli bo np. listę zakupów mam w telefonie. Przypinki zdarzało mi się wyrzucać, tylko kilka mam na tablicy korkowej. Plakaty też mi niepotrzebne bo nie wieszam. Parę co ładniejszych leży w szufladzie, resztę wyrzucam albo wysyłam koleżance. Magnesy też trafiają do szuflady bo na lodówce trzymam tylko takie o "jedzeniowej" tematyce :wink:.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: Yuriko » śr lut 12, 2020 11:26 am

Też preferuję pocztówki. Chociaż lubię jeszcze zakładki, ale takie np. jak robi Dango. Wszystko fajnie się przechowywuje i nie zajmuje tyle miejsca. Mam segregator i tam wszystko fajnie się prezentuje. Najgorzej jest z plakatami i przypinkami. Nie ma co z tym robić, a przypinek nie będę przypinać do torebki, czy torby :lol: Magnesy i breloczki są okey.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 12, 2020 11:45 am

Najbardziej lubię zakładki - zawsze jak rozpoczynam czytać jakąś serię wybieram która zakładka będzie mi najbardziej do niej pasować. Pocztówki też są ok, choć nie mam dla nich praktycznego zastosowania. Kompletnie nie mam co robić z plakatami, więc jak mi się nie podobają na tyle by wieszać na ścianie, to leżą w stercie na szafie i kurz zbierają -_-" Przypinki są fajne, często je doczepiam do kostki, ale co za dużo to nie zdrowo.
Też planuje segregator na dodatki, ale muszę kupić jeszcze koszulki na banknoty czterodzielne (na zakładki Waneko, Studia i JPFu) i trójdzielne (na Kotori). Przydadzą się też dwudzielne na pocztówki. W normalne koszulki wrzucę materiał i podoczepiam do niego przypinki.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Narzeczony Vahlii

Post autor: ninna » ndz mar 15, 2020 5:31 pm

Tomik przeczytany. Lubię zbiory opowiadań, a ten bardzo mi się podobał. Historie są proste i nieszczególnie zaskakujące ale miło spędziłam przy nich czas. Bohaterowie dają się lubić. Ciężko wskazać najlepsze opowiadanie bo wszystkie są na podobnym poziomie (dobrym, jak dla mnie). Może ta o smoku? Klimatem ta manga przypomina mi "Castle of Dreams" (zbiór opowiadań Masami Tsudy) i po części "W Stronę Lasu Świetlików". Mogę polecić jako lekką, odprężającą lekturę, raczej dla pań (ale historie nie są "babskie" w złym tego słowa znaczeniu) :wink:.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości