Battle Angel Alita

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Yuriko » czw lip 18, 2019 4:46 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 4:35 pm
No, i ja wolę, żeby seria została wydana w jednolitym formacie, a nie pierwsza malutkie, kolejne wielkie. Tak trochę bez sensu i na półce źle wygląda.
Też mogliby wydać to w takim samym formacie jak stara Alita. Chociaż to nawet już nie o to chodzi, że to tak wydają, a nie inaczej, tylko JPF chce wydawać stare (ale dobre to trzeba przyznać) serie w większym formacie przez co nie starcza im czasu na inne serie. Fajnie, że tak się starają, no ale po tym gdy spytali się o FMA w wersji deluxe to mi trochę ręce opadły. Skoro nie wyrabiają z planem teraz, to po co tak na siłę chcą wydawać serie w takich wersjach, gdzie naprawdę trzeba poświęcić więcej czasu niż na normalny tomik.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 18, 2019 6:05 pm

Może to się po prostu sprzedaje? Każdy ma jakiś plan na wydawnictwo. Kotori rozszerzenie gatunków, Waneko eksperymentowało z no-names, Hanami konsekwentnie ciągnie serie dla starszego czytelnika, Studio stara się zadowolić szeroką publikę nie zapominając o niszowych tytułach dla koneserów. A JPF wraca do swoich topowych wydań. Ich koncepcja, ich prawo. Ważne żeby hajs się zgadzał.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: nikotynaimalina » czw lip 18, 2019 6:42 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 6:05 pm
Może to się po prostu sprzedaje? Każdy ma jakiś plan na wydawnictwo. Kotori rozszerzenie gatunków, Waneko eksperymentowało z no-names, Hanami konsekwentnie ciągnie serie dla starszego czytelnika, Studio stara się zadowolić szeroką publikę nie zapominając o niszowych tytułach dla koneserów. A JPF wraca do swoich topowych wydań. Ich koncepcja, ich prawo. Ważne żeby hajs się zgadzał.
+1

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Dembol » czw lip 18, 2019 6:45 pm

JPF jest uwikłane w kilka bardzo długich serii, wiec sobie je powoli wydają. Jak pojawia się luka to wrzucają coś nowego. Pozostałe wydawnictwa wypuszczają w większości serie krótsze lub takie, które dość szybko nadganiają. Jedyne co mnie boli to ograniczenie Mega Mangi praktycznie do Junji Ito. Uwielbiam jego komiksy, ale fajnie byłoby gdyby wypuścili coś więcej.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: KubciO » czw lip 18, 2019 7:24 pm

Alexandrus888, dzięki za wyjaśnienie - nie orientowałem się w sytuacji prawnej tytułu.
Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 4:35 pm
Nie wyobrażam sobie by robić to dodatkowo, poza planem, gdy są kłopoty z wyrobieniem się w nim i tak.
Ja też nie potrafię sobie wyobrazić, że Alita, której premierę przesuwano kilka razy, wychodzi z trzymiesięcznym opóźnieniem, jako jeden z 4/5 tytułów zaplanowanych na ten miesiąc.
Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 4:35 pm
No, i ja wolę, żeby seria została wydana w jednolitym formacie, a nie pierwsza malutkie, kolejne wielkie. Tak trochę bez sensu i na półce źle wygląda.
Tutaj pełna zgoda.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: NWW_Station » czw lip 18, 2019 10:13 pm

Krzych Ayanami pisze:
śr lip 17, 2019 10:16 pm
A za tydzień kinówka trafi normalnie na płyty. Ech, już się nie mogę doczekać steelbooka :D .
Kupię, jak stanieje. Ostatnio po 20zł kupiłem GitS. Ciągle chyba po tyle jest w MM :P

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Archerito » pn lip 22, 2019 10:39 am

Do mnie Alitka przyszła dopiero dzisiaj z dwoma plakatami. Boziu ależ to jest piękne wydanie :) Jaram się jak młode Żydówki na koncercie Justina Biebera :D

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Sefnir » ndz wrz 22, 2019 12:01 am

Wiadomo może do kiedy można zamawiać czwarty tom Ality w twardej oprawie?

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: neiki » ndz wrz 22, 2019 9:26 am

Pisali, że co najmniej do końca października.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 04, 2020 1:58 pm

W końcu Alita w komplecie. Dzisiaj dostałem 4 tom twardej oprawy - > https://youtu.be/CGhgbF4A3-c. Dodatkami są dwa plakaty.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Ramsey Ka » wt lut 04, 2020 3:55 pm

Fajnie że są dodatki do preorderów ale wolałbym np. za prenumeratę całej Ality (co jest sporym wydatkiem) dostać jakiś kubek czy inny przydatny gadżet. Co nie zmienia faktu że równie dobrze nie musimy nic dostawać za prenumeraty :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Yuriko » wt lut 04, 2020 3:57 pm

Mi dzisiaj wysłali, więc jutro powinnam mieć. Co do dodatków, to plakaty mi się średnio podobają. Nie mam co z nimi zrobić, już wolałabym jakieś karty laminowane, czy zakładki.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Alexandrus888 » wt lut 04, 2020 5:34 pm

Plakaty są fajne, ale co za dużo to nie zdrowo. Chciałbym zobaczyć jakiś inny dodatek. Bo tak to dostaliśmy tylko jedną zakładkę :|

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: NWW_Station » śr lut 05, 2020 9:02 am

Mogli dać box na komplet, to byłoby coś :)
Swoją drogą ciągle mi nie wysłali :/

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Matii » śr lut 05, 2020 10:15 am

NWW_Station pisze:
śr lut 05, 2020 9:02 am
Swoją drogą ciągle mi nie wysłali :/
Tak samo. A Pre-odrer na ten tom zamawiałem bardzo wcześnie bo jakoś w październik/listopad. Myślałem że wysyłają po kolei ale chyba nie ma żadnej kolejności.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Yuriko » śr lut 05, 2020 10:22 am

Ja zamawiałam pod koniec października i dopiero mi wczoraj wysłali. Pisali, że wszystkie przesyłki wyjdą do dzisiaj.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 05, 2020 10:31 am

Matii pisze:
śr lut 05, 2020 10:15 am
Myślałem że wysyłają po kolei ale chyba nie ma żadnej kolejności.
Myślę, że jednak wysyłają po kolei. Ja swój tom zamówiłem jeszcze pod koniec lipca 2018r. Więc nic dziwnego, że dostałem szybciej niż osoby z końcówki ubiegłego roku.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Matii » śr lut 05, 2020 11:04 am

Mr.Chiquita, to bardzo możliwe. U mnie już pisze że wysłali. Czyli pewnie jutro dojdzie ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Łukasz.T » śr lut 05, 2020 4:49 pm

Ja miałem mieć wczoraj. Siedziałem w domu do 21. Kurier nie dotarł ani nawet nie dzwonił :roll:

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: nover » śr lut 05, 2020 5:28 pm

Mnie wysłali wczoraj, miało być dziś.
Ale nie, bo UPS ma jakieś dziwne powody.
Przełożyli mi na jutro i do jasnej anielki nie mam jak odebrać bo akurat jutro mnie nie ma :/
Formularz do zmiany adresu nie działa (tzn. wiecznie ma jakieś problemy z działaniem bo to nie pierwszy raz - komunikat "Przepraszamy za utrudnienia spowodowane usterkami technicznymi. Odśwież ekran lub spróbuj ponownie później." - sprawdzane na niemal każdej przeglądarce, nawet na telefonie nie działa...) a telefonu NIKT nie odbiera.
Poziom wkurwu stale rośnie.

Następnym razem po prostu dopłacę za paczkomat, bo użeranie się z UPS'em to nie na moje nerwy zwłaszcza, że ostatnio mój sąsiad miał mieć przesyłkę do domu, kurier nie dzwonił, awiza nie zostawił, a paczka jako doręczona. Tylko komu (bo nie jemu ani żadnemu z domowników, a już sąsiadom wcale) i gdzie to nie wiadomo.

Jest tu ktoś na forum z JPF/Mangarden i mógłby powiedzieć dlaczego takiego uj****o kuriera wybrali?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości