Ogólnie o wydawnictwie Dango

Temat poświęcony mangom wydawnictwa Dango
ODPOWIEDZ
majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: majo » pt sty 10, 2020 7:16 pm

Alexandrus888 pisze:
pt sty 10, 2020 6:35 pm
Zostawienie awizo nie jest czynnością wymagającą pokwitania, więc nie ma żadnych dowodów, że nie zostawił.
To jednak dobrze zrobiłam, że swego czasu podpisałam na poczcie umowę co by polecone też zostawiali w skrzynce, przynajmniej nie trzeba tam biegać po małe listy, skoro bezpośredni wymóg podpisania odbioru i tak niewiele gwarantuje. Jeśli chodzi o śledzenie to dobrze jak jest i nadawca poda numer przynajmniej ma się jakiś nadzór bo np. ostatnio dowiedziałam się, że do odbioru na poczcie mam paczkę tylko bo akurat odbierałam inną, czy też przesłane przez kuriera nawet nie wiadomo, którego tak, że wróciły (w jednym przypadku wiedziałam od sąsiadki, której jednak zadziwiająco nie chciał zostawić, że był) i tyle warte te numery - 'klient nie odebrał' i kłóć się, że nie jesteś duchem świętym by zgadnąć, że coś gdzieś było.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Canis » pt sty 10, 2020 7:28 pm

A czy Dango nie miało zrobić rocznego podsumowania na początku stycznia, podobnie jak miało to miejsce rok temu? Czy może to już było, tylko to przespałem?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 10, 2020 7:46 pm

majo pisze:
pt sty 10, 2020 7:16 pm
skoro bezpośredni wymóg podpisania odbioru i tak niewiele gwarantuje
No moją przesyłkę kurierską PP kochany pan zostawił u sąsiada piętro niżej i uznał, że sprawa załatwiona. Sąsiad ścigał mnie potem przez fb, także tego...
Canis pisze:
pt sty 10, 2020 7:28 pm
A czy Dango nie miało zrobić rocznego podsumowania na początku stycznia
Wyników ankiet też nie podali. A już nawet nie pamiętam pytań więc mi nie zależy :P

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: majo » pt sty 10, 2020 8:50 pm

Alexandrus888 pisze:
pt sty 10, 2020 7:46 pm
No moją przesyłkę kurierską PP kochany pan zostawił u sąsiada piętro niżej i uznał, że sprawa załatwiona
Nawet ostatnio miałam podobnie, tylko SMS, że paczka pod numerem, nawet łaskawie nie konsultował tego wcześniej i dlatego właśnie w innej sytuacji zdziwiło mnie, że skoro jakiś sąsiad sam się ofiarował, że odbierze to się kurier nie zgodził, ale nawet nie przejmował się co by awizo w skrzynce zostawić, a tu to już nawet nie wiedziałam jaka to tajemnicza firma.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: miaka88 » pt sty 10, 2020 9:32 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 10, 2020 5:02 pm
3. Ceny naszych mang będą zróżnicowane i zależne od ilości stron. Będą się wahać od 23.90 zł (do 220 stron), przez 24.90 zł (od 220 do 260 stron), do 25.90 zł (do około 300 stron).
Podoba mi się ta wersja z ceną. W sumie ilość stron też wpływają na ilość kosztów w druku i edycji stron.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » śr sty 29, 2020 9:00 pm

Dango na insta napisało, że w ciągu 2 tygodni ogłosi nowość/nowości. Chyba będą to te jednotomówki, o których pisali.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Bukafo » śr sty 29, 2020 9:40 pm

No to supa! :)

Oby tylko nie były to żadne BL.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: KAWAIILOVE » śr sty 29, 2020 9:52 pm

Z tego co patrzałam, to napisali o jednej jednotomówce. Ciekawe czy będzie jak zwykle BL czy może coś innego.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 02, 2020 11:45 am

!!WAŻNA INFORMACJA‼️

Kochani, w związku z tymczasowym zamknięciem Agencji Pocztowej w Rosnowie (koniec umowy oraz przetarg), przesyłki przez jakiś czas będą wychodzić raz w tygodniu. Najmocniej przepraszamy za sytuację, jednak kompletnie nie mieliśmy na nią wpływu. Mamy nadzieję, że wszystko jak najszybciej się wyjaśni (oby jutro...).
Będziemy Was informować na bieżąco.
Ech... tak to jest, jak się prowadzi sklep internetowy na zadupiu :/

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: ociesek » ndz lut 02, 2020 11:53 am

Przy całej sympatii do wydawnictwa, trochę mnie to śmieszy :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » ndz lut 02, 2020 1:10 pm

Aż wpisałam w wujka google tę miejscowość i jestem w szoku jakie to "wielkie" zadupie :lol: Szkoda trochę, bo trzeba będzie dłużej czekać na paczki :/

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lut 02, 2020 1:42 pm

W takiej sytuacji powinni myśleć o jak najszybszej zmianie miejsca. Ta zależność od jednego dostawcy psuje im biznes. Ile jeszcze będzie takich niespodziewanych sytuacji? Ciągłe zmiany raczej nie wpływają im dobrze na sprzedaż.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 02, 2020 2:15 pm

Też myślę, że przeniesienie się, gdzieś gdzie są paczkomaty, kioski ruchu, kurierzy i do tego poczta, jest dobrym rozwiązaniem. Wiem, że dojeżdżanie codziennie 20km do pracy jest upierdliwe, a wynajem dobrze zlokalizowanego lokalu drogi, ale takie koszta są sprawnego. Najlepiej byłoby poszukać czegoś w pobliżu Franciszkańskiej (przy rondzie na Tadeusza Mazowieckiego: jest blisko zarówno do paczkomatu, ruchu i na pocztę. Kurierzy mogą po towar przyjechać osobiście :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Koichi » ndz lut 02, 2020 6:18 pm

Yuriko pisze:
ndz lut 02, 2020 1:10 pm
Aż wpisałam w wujka google tę miejscowość i jestem w szoku jakie to "wielkie" zadupie :lol: Szkoda trochę, bo trzeba będzie dłużej czekać na paczki :/
Też sprawdziłem, bo nie wiedziałem i faktycznie to nawet nie jest miasto, to wieś. Ładny dojazd do Koszalina S11, no ale dalej jest to szok, że lokalizacja taka a nie inna.
Alexandrus888 pisze:
ndz lut 02, 2020 2:15 pm
Też myślę, że przeniesienie się, gdzieś gdzie są paczkomaty, kioski ruchu, kurierzy i do tego poczta, jest dobrym rozwiązaniem. Wiem, że dojeżdżanie codziennie 20km do pracy jest upierdliwe
Przeniesienie się wydaje się logicznym rozwiązaniem, chyba że coś stoi na przeszkodzie? Oszczędności?
20 km do pracy eską to jeszcze nie jest tak źle, gorzej jak jeszcze trzeba potem stać w korkach, bo centrum zapchane :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 02, 2020 7:20 pm

Wydaje mi się, że właścicielka tam mieszka i zorganizowała sklep we własnym lokum. Na pewno nieprzenoszenie się jest dla niej wygodne - oszczędność czasu i pieniędzy - ale dla kupujących już nie koniecznie. Jeżeli wydawnictwo ma się rozwijać MUSI się zrelokować. Może nie koniecznie teraz, choć obecna sytuacja to idealna przesłanka i pretekst.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » ndz lut 02, 2020 7:36 pm

Chyba gdzieś czytałam, że właścicielka planuje lub szuka już miejsca, gdzie pomieści wszystkie swoje tytuły + innych wydawnictw, bo na razie trzyma je w piwnicy, czy gdzieś? Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam, więc jak coś, to niech ktoś mnie poprawi. No ale wydawnictwo już się rozrosło na tyle, że jednak powinno się ogarnąć takie rzeczy. Chodzi mi o pocztę. Jeżeli musiałabym czekać 1 tydzień na wysyłkę, a później kolejny lub dwa na otrzymanie tej jednej mangi lub paczki, to trochę słabo.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Meliona » czw lut 06, 2020 12:35 am

instagram pisze:To co, ogłaszamy jutro BLkę?
Taak! :lol:

Chociaż w zeszłym roku nie trafiła do mnie... żadna z ich BL-ek, to nie tracę nadziei, że powrócą do poziomu zapowiedzi sprzed 2019.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Yuriko » czw lut 06, 2020 12:51 am

Przynajmniej dają wcześniej znać i połowa ludu nie będzie narzekać, że się nastawiła na coś normalnego :lol:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 06, 2020 7:24 pm

Z Istagrama Dango:
W najbliższym czasie nie zamierzamy wydawać dłuższych serii.
I dobrze. Wolne sloty będą mieli dopiero pod koniec roku. A nie ma sensu zwiększać liczby wydawanych tytułów w miesiącu, bo to dla nich może się szybko źle skończyć. Nie chciałbym, żeby "Marcowy lew" zasilił szeregi niedokończonych tytułów.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o wydawnictwie Dango

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 06, 2020 8:33 pm

Nowość BL:
Kochani,
no i mamy dzisiejsze ogłoszenie BLki!
Klusek wyda Hana to Usagi od Chiaki Kashimy.
(Informacja o "niespodziance" jest na końcu).

Tytuł: Hana to Usagi
Tytuł polski: Kwiat i królik
Cena: 23,90 zł
Ilość stron: 178

Premiera: 17 kwietnia 2020

Link do przedsprzedaży: https://sklep-dango.pl/kwiat-i-krolik-p-3170.html

Opis: Aizawa z mieszkania 411 jest stałym klientem naszej firmy kurierskiej i zawsze nosi głowę królika!
Dlaczego robi coś takiego? Jakiś świr?
Codziennie przychodzę do niego z dostawą, jednak nigdy nie widziałem jego twarzy. Nic nie mówi... i jest przerażający.
Pewnego dnia, wciąż nosząc na sobie głowę królika, mocno chwycił mnie za ramię.

"D-do zobaczenia j-jutro..."
Moje serce bije tak szybko!

[INFORMACJA]
Po bardzo szczegółowych rozmowach w Japonii z wydawnictwami, które wydają tytuły Boys Love, podjęłyśmy decyzję o utworzeniu imprintu wydawniczego "mochiko by DANGO". Jest to odpowiedź na Wasze prośby o więcej tytułów BL, a także prośby wydawnictw, które co chwilę podkładają nam fajne i ciekawe BL do wydania. Tytuły mochiko będą szły terminarzem niezależnym od tytułów DANGO. Dlaczego mochiko? Bez mochiko nie ma dango.
► Pokaż Spoiler
Kolejny imprint na polskim rynku. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dango”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość